Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
revans:
nyiss szépen suse topikot, és azt is írd le benne milyen videokártya.
valószínüleg más disztróval más problémád lenne.Viszont ha már választottál, akkor tényleg záróra.
hm. tény hogy valami framebuffer cucc. így utólag belegondolva miért pont a telepítõs kernel lenne bootsplashes patch-el ellátva?
revideálom magam.
ma már másodszor…juhé!
feltaláljuk a bootsplast.
nem ennyire egyszerû azért a dolog:
http://www.hup.hu/modules.php?name=News&fi…rticle&sid=5736a cikk írója stílusosan VPS system cikksorozatba pakolja…
RTFM picit. A másik fele, meg hogy ne csak elolvasd, hanem meg is értsd mit ír ki a gép.
Már fut egy X. naná, hogy arra a nem indít még egyet. (ugyanarra.)
viszont az az egy a default, így automatikusan nem keres másikat.
tehát meg kell adnod neki, hogy melyik displayon akarod.(startx /usr/bin/xcfe4-session — :1 )
Régen volt…
Kürt Rt.
Nézd meg a fejrészt!
(Amúgy szinte naponta járok az Egér úton, ahol eléggé észrevehetõ útjelzõ tábla jelzi, merre van a Kürt Rt.)
[align=right][snapback]147508[/snapback][/align]mea maxima culpa. Valóban lemaradtam.
Mit mondjak még el?
[align=right][snapback]147512[/snapback][/align]hm. Elõször jó volna, ha gyorstalpalnád magad LVM ügyben.
(kövesd kisbetût a könyvtárba, de te az egész lexikont olvasd át. )Ekkor nagyjából tudni fogod, hogy mit csináltál. Igazából nem tudom hogy lehetne ezt fájdalommentesen visszacsinálni…
Az egyetlen módszer amit ismerek, meglehetõsen nehézkes, és hosszadalmas, ráadásul -én kevés vagyok hozzá egyedül.(én addig benézek egy ismerõsömhöz, akinek nyomdája van…)
ui.: kisbetû: az adott link van vagy 5 soros…
az esetleg lehet, hogy nem is a mous menüpont alatt kéne keresni a hibát, hanem vmi portok (soros, párhuzamos) beállításainál?
[align=right][snapback]147503[/snapback][/align]légy jó kisfiú, és csatold a kernel konfigod… 🙂
kisbetû: http://www.tldp.org/HOWTO/LVM-HOWTO/whatisvolman.html
schneider: tul.képp van még esélyed. le tudod írni _nagyon_részletesen, hogy mit is csináltál?
kisbetû: Kürt kft.
schneider:
zaccos. az lvm ugyanis nem fájlrendszer típus.
ha minden igaz, és ügyes voltál, akkor sikerült összefûznöd a három ext3 partíciót egy szép nagy logikai kötetté (gondolom…)az adatvisszaállítás baromi zaccos, valahogy vissza kéne írnod a régi partíciós táblát.
erre esély meg szakember van, de nem a legegyszerûbb menet…hülye kérdés, de hogy érted? A kernel confignál, vagy HW hibára gondolsz (ami nem áll fenn, mert a régi kernellel, ugyanolyan XFree86 configgal megy), vagy még vmi más?
[align=right][snapback]147497[/snapback][/align]én hw-re gyanakodnék, de ha reboot után van, akkor perszeaz gyanús. nézd meg konkrétan melyik interface-en lóg (gondolom /dev/psaux) a jó kerneled alatt, akkor esélyesen ott kell lennie a másik alatt is.
ha nincs, akkor kernel konfig elõvesz, átnéz…
gyanítom nem egy idáig felderítetlen kernel bugról van szó… 🙂 -
SzerzőBejegyzés