Bbt

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 841-850 / 4,322
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: A legjobb Linux #2028019
    Bbt
    Felhasználó

      revans:
      nyiss szépen suse topikot, és azt is írd le benne milyen videokártya.
      valószínüleg más disztróval más problémád lenne.

      Viszont ha már választottál, akkor tényleg záróra.

      Hozzászólás: Debian érdekesség #2028446
      Bbt
      Felhasználó

        hm. tény hogy valami framebuffer cucc. így utólag belegondolva miért pont a telepítõs kernel lenne bootsplashes patch-el ellátva?

        revideálom magam.
        ma már másodszor…

        Hozzászólás: Debian érdekesség #2028442
        Bbt
        Felhasználó

          juhé!
          feltaláljuk a bootsplast.
          nem ennyire egyszerû azért a dolog:
          http://www.hup.hu/modules.php?name=News&fi…rticle&sid=5736

          a cikk írója stílusosan VPS system cikksorozatba pakolja…

          Hozzászólás: nem indul az X egy másik virt konzolon.. #2028429
          Bbt
          Felhasználó

            RTFM picit. A másik fele, meg hogy ne csak elolvasd, hanem meg is értsd mit ír ki a gép.
            Már fut egy X. naná, hogy arra a nem indít még egyet. (ugyanarra.)
            viszont az az egy a default, így automatikusan nem keres másikat.
            tehát meg kell adnod neki, hogy melyik displayon akarod.

            (startx /usr/bin/xcfe4-session — :1 )

            Hozzászólás: LVM elveszett partíciók #2028409
            Bbt
            Felhasználó

              Régen volt…
              Kürt Rt.
              Nézd meg a fejrészt!
              (Amúgy szinte naponta járok az Egér úton, ahol eléggé észrevehetõ útjelzõ tábla jelzi, merre van a Kürt Rt.)
              [align=right][snapback]147508[/snapback][/align]

              mea maxima culpa. Valóban lemaradtam.

              Hozzászólás: LVM elveszett partíciók #2028406
              Bbt
              Felhasználó

                Mit mondjak még el?
                [align=right][snapback]147512[/snapback][/align]

                hm. Elõször jó volna, ha gyorstalpalnád magad LVM ügyben.
                (kövesd kisbetût a könyvtárba, de te az egész lexikont olvasd át. )

                Ekkor nagyjából tudni fogod, hogy mit csináltál. Igazából nem tudom hogy lehetne ezt fájdalommentesen visszacsinálni…
                Az egyetlen módszer amit ismerek, meglehetõsen nehézkes, és hosszadalmas, ráadásul -én kevés vagyok hozzá egyedül.

                (én addig benézek egy ismerõsömhöz, akinek nyomdája van…)

                ui.: kisbetû: az adott link van vagy 5 soros…

                Hozzászólás: Nem megy az egér #2028396
                Bbt
                Felhasználó

                  az esetleg lehet, hogy nem is a mous menüpont alatt kéne keresni a hibát, hanem vmi portok (soros, párhuzamos) beállításainál?
                  [align=right][snapback]147503[/snapback][/align]

                  légy jó kisfiú, és csatold a kernel konfigod… 🙂

                  Hozzászólás: LVM elveszett partíciók #2028401
                  Bbt
                  Felhasználó

                    kisbetû: http://www.tldp.org/HOWTO/LVM-HOWTO/whatisvolman.html

                    schneider: tul.képp van még esélyed. le tudod írni _nagyon_részletesen, hogy mit is csináltál?

                    Hozzászólás: LVM elveszett partíciók #2028400
                    Bbt
                    Felhasználó

                      kisbetû: Kürt kft.

                      schneider:
                      zaccos. az lvm ugyanis nem fájlrendszer típus.
                      ha minden igaz, és ügyes voltál, akkor sikerült összefûznöd a három ext3 partíciót egy szép nagy logikai kötetté (gondolom…)

                      az adatvisszaállítás baromi zaccos, valahogy vissza kéne írnod a régi partíciós táblát.
                      erre esély meg szakember van, de nem a legegyszerûbb menet…

                      Hozzászólás: Nem megy az egér #2028394
                      Bbt
                      Felhasználó

                        hülye kérdés, de hogy érted? A kernel confignál, vagy HW hibára gondolsz (ami nem áll fenn, mert a régi kernellel, ugyanolyan XFree86 configgal megy), vagy még vmi más?
                        [align=right][snapback]147497[/snapback][/align]

                        én hw-re gyanakodnék, de ha reboot után van, akkor perszeaz gyanús. nézd meg konkrétan melyik interface-en lóg (gondolom /dev/psaux) a jó kerneled alatt, akkor esélyesen ott kell lennie a másik alatt is.

                        ha nincs, akkor kernel konfig elõvesz, átnéz…
                        gyanítom nem egy idáig felderítetlen kernel bugról van szó… 🙂

                      10 bejegyzés megtekintése - 841-850 / 4,322