Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Az lsmod-om:
peti@1[~]$ lsmod
Module Size Used by
rfcomm 41888 0
l2cap 28288 5 rfcomm
bluetooth 54532 4 rfcomm,l2cap
ipv6 273920 12
ppdev 10632 0
video 18824 0
thermal 16524 0
tc1100_wmi 9096 0
sony_acpi 7188 0
pcc_acpi 16128 0
hotkey 13768 0
fan 6408 0
dev_acpi 15364 0
container 6272 0
button 8864 0
acpi_sbs 24600 0
battery 12296 1 acpi_sbs
i2c_acpi_ec 7040 1 acpi_sbs
i2c_core 25216 1 i2c_acpi_ec
ac 7176 1 acpi_sbs
ndiswrapper 206784 0
cpufreq_userspace 8928 0
cpufreq_powersave 3328 0
cpufreq_ondemand 9256 0
powernow_k8 12096 0
freq_table 6336 1 powernow_k8
processor 29736 2 thermal,powernow_k8
af_packet 25996 4
dm_mod 57672 1
md_mod 71416 0
parport_pc 38640 0
lp 14400 0
parport 41612 3 ppdev,parport_pc,lp
joydev 12160 0
yenta_socket 29324 1
rsrc_nonstatic 13440 1 yenta_socket
usbhid 38560 0
pcmcia 42656 0
pcspkr 3592 0
pcmcia_core 45092 3 yenta_socket,rsrc_nonstatic,pcmcia
sdhci 16128 0
psmouse 37764 0
serio_raw 9220 0
mmc_core 33540 1 sdhci
8139cp 25216 0
8139too 30080 0
mii 7296 2 8139cp,8139too
ohci_hcd 21892 0
shpchp 46880 0
pci_hotplug 31376 1 shpchp
evdev 13056 1
peti@1[~]$/lib/firmware-em tartalma:
peti@1[lib]$ cd firmware
peti@1[firmware]$ ls -l
total 800
drwxr-xr-x 3 root root 4096 2006-12-15 07:48 2.6.15-27-desktop64-smp
-rw-r–r– 1 root root 3504 2006-06-10 03:39 bcm43xx_initval01.fw
-rw-r–r– 1 root root 16 2006-06-10 03:39 bcm43xx_initval02.fw
-rw-r–r– 1 root root 3504 2006-06-10 03:39 bcm43xx_initval03.fw
-rw-r–r– 1 root root 16 2006-06-10 03:39 bcm43xx_initval04.fw
-rw-r–r– 1 root root 2536 2006-06-10 03:39 bcm43xx_initval05.fw
-rw-r–r– 1 root root 248 2006-06-10 03:39 bcm43xx_initval06.fw
-rw-r–r– 1 root root 2536 2006-06-10 03:39 bcm43xx_initval07.fw
-rw-r–r– 1 root root 2536 2006-06-10 03:39 bcm43xx_initval08.fw
-rw-r–r– 1 root root 248 2006-06-10 03:39 bcm43xx_initval09.fw
-rw-r–r– 1 root root 248 2006-06-10 03:39 bcm43xx_initval10.fw
-rw-r–r– 1 root root 21672 2006-06-10 03:39 bcm43xx_microcode11.fw
-rw-r–r– 1 root root 16352 2006-06-10 03:39 bcm43xx_microcode2.fw
-rw-r–r– 1 root root 20088 2006-06-10 03:39 bcm43xx_microcode4.fw
-rw-r–r– 1 root root 22272 2006-06-10 03:39 bcm43xx_microcode5.fw
-rw-r–r– 1 root root 1312 2006-06-10 03:39 bcm43xx_pcm4.fw
-rw-r–r– 1 root root 1312 2006-06-10 03:39 bcm43xx_pcm5.fw
lrwxrwxrwx 1 root root 18 2007-01-27 08:32 ivtv-fw-dec.bin -> v4l-cx2341x-dec.fw
lrwxrwxrwx 1 root root 18 2007-01-27 08:32 ivtv-fw-enc.bin -> v4l-cx2341x-enc.fw
-rw-r–r– 1 root root 262144 2006-09-23 15:54 v4l-cx2341x-dec.fw
-rw-r–r– 1 root root 262144 2006-09-23 15:54 v4l-cx2341x-enc.fw
-rw-r–r– 1 root root 62484 2004-12-26 16:45 zd1201-ap.fw
-rw-r–r– 1 root root 70612 2004-12-26 16:45 zd1201.fw
peti@1[firmware]$FLINX wrote:Tudnál mutatni egy lsmod kimenetet, illetve, hogy a /lib/firmware ben kb mi van?Igen, mindjart atbootolok, mert win alatt vagyok most. : – D
Nemsoka` irom a kimeneteket.FLINX wrote:bepe79 wrote:Hi `ya! Nekem 64 bites SimplyMepis (Mepis) van fent a laptopomon (64 bites AMD Turion proci) most, es csont nelkul mukodik a WLAN. Raadasul nekem is Broadcom wlan kartyam van az Acer notebookomban, egy Broadcom bcm4318-as chipsetes. SimplyMepis 6.0-4 Beta 4 a legujabb, es varhatoan 2 nap mulva jon ki a vegleges, final SimplyMepis 6.0-4Ez örvendetes, de kérlek mond el mit használ bcm43xx? vagy ndiswrappert windrivert milyet használsz? Gondolom acerhk modulod neked sincs.
A Broadcom kartyam chipsete bcm43xx, azon belul a bcm4318-as. Es semmit nem kell beallitani a Mepis 6.0-4 Beta4 telepitese utan, nyitottam egy bongeszot, es ment a net. A 64 bites alatt is.
FLINX wrote:Sziasztok!
Van egy Amilo A1655G notebookom amiben broadcom wlan kártya van.
Szeretnék rá működő wlant 64 bit es linuxal…Hi `ya! Nekem 64 bites SimplyMepis (Mepis) van fent a laptopomon (64 bites AMD Turion proci) most, es csont nelkul mukodik a WLAN. Raadasul nekem is Broadcom wlan kartyam van az Acer notebookomban, egy Broadcom bcm4318-as chipsetes. SimplyMepis 6.0-4 Beta 4 a legujabb, es varhatoan 2 nap mulva jon ki a vegleges, final SimplyMepis 6.0-4
`A nem jogtisztra Windowsról az in- tézmények inkább a szabadon hasz- nálható Linuxra váltanak, nehogy bepereljék őket.`:
http://www.origo.hu/techbazis/szamitogep/20070208elijesztettek.html
…
Amugy eszuk agaban nem lenne a budos eletbe` se` winrol linuxra valtani, csak azert teszik, mert felnek, hogy feljelentik oket, meg jon a bsa az illegalis win miatt…
Es szerintem nem csak ott, es nem csak ok allnak at ebbol az okbol kifolyolag. Bar ez csak az en szemelyes velemenyem.
Uj hir:
X 7.1 and NVIDIA 1.0.9746 in Package Pools
For the new release of SimplyMEPIS, X 7.1 and a revised kernel with NVIDIA 1.0.9746 have been added to the pools. For 32 bit, that’s the dev32-6.0 pool and for 64 bit it’s the simply64-6.0 pool.
This is a major upgrade and should be done with care, but several users have tried it already and they report success, even from 6.0-1. If you are using the nvidia or fglrx driver, please switch temporarily to the nv or radeon driver before doing the upgrade.
Just a reminder, if you are running SimplyMEPIS 6.0-1 or -2 you should be able to fully upgrade via the pools to 6.0-4 but you must do a complete upgrade. Picking and choosing only a few packages to upgrade from the dev32-6.0 pool could break your system.
And remember, this is still Beta software, if you upgrade at this time you will be taking a risk.
Good luck and thanks for using and supporting MEPIS,
Warren
Forras: mepis.org
nastjakam wrote:lada2105 wrote:Asus? Hááát szerintem felejtös. Már legalábbis amennyit én tapasztaltam felöllük.
Egy A6R-re próbáltam Linuxot telepíteni, de se a hangkártya, se a acpi (telep/áram visszajelzés) se egyéb más alap dolog nem ment.
Úgyhogy én messze elkerülöm innentöl kezdve az asus laptopokat.En nem kerulom oket, erdekes, rament a fbsd es a debian sot meg ubuntu is volt rajta.
-egy masik AMD parti, csa Bepe-
Szia! (:
goto MSN? ; – )
Szerintetek erre most mit mondjak? —> http://forum.hwsw.hu/index.php?showtopic=117891&view=findpost&p=4734527
Szerintem inkabb semmit sem fogok… no comment.
Mit ad Isten, ma megjelent egy uj cikk is, mely az uj, energiahatekony, energiatakarekos, gyors, es olcso AMD Opteronokrol ir (K8-as arch.):
„Energiahatékonyabb Opteronokat és drasztikus árcsökkentést prezentált az AMD
Új Opteronokat mutatott be az AMD, valamint drasztikus árcsökkentéseket hajtott végre gyakorlatilag teljes szerverportfóliójában, új, gyorsabb csúcsváltozat azonban egyelőre nem érkezett. A Socket940 és Socket F variánsokat egyaránt érintő, számos esetben 20-30 százalékos árcsökkentés gyorsabb modellek hiányában az Intel felől fokozódó nyomást sejtetnek. Iparági jelentések alapján a disztribúciós csatornákban az árak már nyomás alá kerültek az elmúlt negyedévek során, így ez a lépés a kialakult helyzet tükröződésének tekinthető.
Az új modellek lényegében három csoportra oszthatóak. Az egyiket a csúcssebességű, de immár mainstream thermális kerettel rendelkező modellek képezik, vagyis megjelentek az SE utótag nélküli x220-as AMD szerverprocesszorok, méghozzá 10-10 százalékkal, a 8220 esetében közel 30 százalékkal csökkentett áron. Ezzel elméletileg lehetőség nyílt gyorsabb, 3 gigahertzes x 8222 SE Opteronok piacra dobására, kérdéses azonban, hogy az AMD képes-e még ezt az órajelet kipréselni 90 nanométeres gyártástechnológiával a K8 architektúrából. Az árcsökkenés a közvetlen nettó árakra vonatkozik, 1000 darabos tételben, mely a disztribúciós csatornákban február második felében jelenhet meg.
A másik csoportot az energiahatékony HE-vonalakban megjelenő gyorsabb modellek jelentik, vagyis hozzáférhetővé válnak a 2,6 gigahertzen üzemelő x218 HE (high efficiency) modellek is (68 wattos keret a 95-tel szemben). Ehhez kapcsolódik, hogy immár a 8000-es sorozatban is megjelent a teljes HE-választék, 1,8-2,6 gigahertzig. Az új Opteronok harmadik csoportját régi foglalatba illeszkedő új csúcsmodellek alkotják. Eddig az AMD kizárólag az F-revízióból kínált 2,8 gigahertzes példányokat, mostantól azonban Socket940-es platformon is hozzáférhetővé váltak, x90-es modellként.
Az új modellek mellett kivezetésre kerültek az Opteron 246, 246 HE és 865 modellek. Az árcsökkentésben a különféle kétutas 2,2 gigahertzes példányok kapták a legnagyobb mértékű nyesést, több mint 30 százalékos áresést könyvelve el, míg átlagosan leginkább négy- vagy többutas szerverekbe szánt sorozatok részesültek diszkontálásban, jellemzően 20-25 százalékos mértékben. Hogy az Opteronok között található-e már 65 nanométeres gyártástechnológiával készült, és ennek köszönhető esetleg az energiahatékonyabb modellek megjelenése, nem tudni.„
Nem en irtam, de az en igazamat tamasztja ala.
-
SzerzőBejegyzés