bepe79

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,031-1,040 / 3,376
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: macintos #2090630
    bepe79
    Felhasználó
      Hozzászólás: wlan + 64bit linux #2090583
      bepe79
      Felhasználó

        Az lsmod-om:

        peti@1[~]$ lsmod
        Module                  Size  Used by
        rfcomm                41888  0
        l2cap                  28288  5 rfcomm
        bluetooth              54532  4 rfcomm,l2cap
        ipv6                  273920  12
        ppdev                  10632  0
        video                  18824  0
        thermal                16524  0
        tc1100_wmi              9096  0
        sony_acpi              7188  0
        pcc_acpi              16128  0
        hotkey                13768  0
        fan                    6408  0
        dev_acpi              15364  0
        container              6272  0
        button                  8864  0
        acpi_sbs              24600  0
        battery                12296  1 acpi_sbs
        i2c_acpi_ec            7040  1 acpi_sbs
        i2c_core              25216  1 i2c_acpi_ec
        ac                      7176  1 acpi_sbs
        ndiswrapper          206784  0
        cpufreq_userspace      8928  0
        cpufreq_powersave      3328  0
        cpufreq_ondemand        9256  0
        powernow_k8            12096  0
        freq_table              6336  1 powernow_k8
        processor              29736  2 thermal,powernow_k8
        af_packet              25996  4
        dm_mod                57672  1
        md_mod                71416  0
        parport_pc            38640  0
        lp                    14400  0
        parport                41612  3 ppdev,parport_pc,lp
        joydev                12160  0
        yenta_socket          29324  1
        rsrc_nonstatic        13440  1 yenta_socket
        usbhid                38560  0
        pcmcia                42656  0
        pcspkr                  3592  0
        pcmcia_core            45092  3 yenta_socket,rsrc_nonstatic,pcmcia
        sdhci                  16128  0
        psmouse                37764  0
        serio_raw              9220  0
        mmc_core              33540  1 sdhci
        8139cp                25216  0
        8139too                30080  0
        mii                    7296  2 8139cp,8139too
        ohci_hcd              21892  0
        shpchp                46880  0
        pci_hotplug            31376  1 shpchp
        evdev                  13056  1
        peti@1[~]$

        /lib/firmware-em tartalma:

        peti@1[lib]$ cd firmware
        peti@1[firmware]$ ls -l
        total 800
        drwxr-xr-x 3 root root  4096 2006-12-15 07:48 2.6.15-27-desktop64-smp
        -rw-r–r– 1 root root  3504 2006-06-10 03:39 bcm43xx_initval01.fw
        -rw-r–r– 1 root root    16 2006-06-10 03:39 bcm43xx_initval02.fw
        -rw-r–r– 1 root root  3504 2006-06-10 03:39 bcm43xx_initval03.fw
        -rw-r–r– 1 root root    16 2006-06-10 03:39 bcm43xx_initval04.fw
        -rw-r–r– 1 root root  2536 2006-06-10 03:39 bcm43xx_initval05.fw
        -rw-r–r– 1 root root    248 2006-06-10 03:39 bcm43xx_initval06.fw
        -rw-r–r– 1 root root  2536 2006-06-10 03:39 bcm43xx_initval07.fw
        -rw-r–r– 1 root root  2536 2006-06-10 03:39 bcm43xx_initval08.fw
        -rw-r–r– 1 root root    248 2006-06-10 03:39 bcm43xx_initval09.fw
        -rw-r–r– 1 root root    248 2006-06-10 03:39 bcm43xx_initval10.fw
        -rw-r–r– 1 root root  21672 2006-06-10 03:39 bcm43xx_microcode11.fw
        -rw-r–r– 1 root root  16352 2006-06-10 03:39 bcm43xx_microcode2.fw
        -rw-r–r– 1 root root  20088 2006-06-10 03:39 bcm43xx_microcode4.fw
        -rw-r–r– 1 root root  22272 2006-06-10 03:39 bcm43xx_microcode5.fw
        -rw-r–r– 1 root root  1312 2006-06-10 03:39 bcm43xx_pcm4.fw
        -rw-r–r– 1 root root  1312 2006-06-10 03:39 bcm43xx_pcm5.fw
        lrwxrwxrwx 1 root root    18 2007-01-27 08:32 ivtv-fw-dec.bin -> v4l-cx2341x-dec.fw
        lrwxrwxrwx 1 root root    18 2007-01-27 08:32 ivtv-fw-enc.bin -> v4l-cx2341x-enc.fw
        -rw-r–r– 1 root root 262144 2006-09-23 15:54 v4l-cx2341x-dec.fw
        -rw-r–r– 1 root root 262144 2006-09-23 15:54 v4l-cx2341x-enc.fw
        -rw-r–r– 1 root root  62484 2004-12-26 16:45 zd1201-ap.fw
        -rw-r–r– 1 root root  70612 2004-12-26 16:45 zd1201.fw
        peti@1[firmware]$

        Hozzászólás: wlan + 64bit linux #2090582
        bepe79
        Felhasználó
          FLINX wrote:
          Tudnál mutatni egy lsmod kimenetet, illetve, hogy a /lib/firmware ben kb mi van?

          Igen, mindjart atbootolok, mert win alatt vagyok most. : – D
          Nemsoka` irom a kimeneteket.

          Hozzászólás: wlan + 64bit linux #2090580
          bepe79
          Felhasználó
            FLINX wrote:
            bepe79 wrote:
            Hi `ya! Nekem 64 bites SimplyMepis (Mepis) van fent a laptopomon (64 bites AMD Turion proci) most, es csont nelkul mukodik a WLAN. Raadasul nekem is Broadcom wlan kartyam van az Acer notebookomban, egy Broadcom bcm4318-as chipsetes. SimplyMepis 6.0-4 Beta 4 a legujabb, es varhatoan 2 nap mulva jon ki a vegleges, final SimplyMepis 6.0-4

            Ez örvendetes, de kérlek mond el mit használ bcm43xx? vagy ndiswrappert windrivert milyet használsz? Gondolom acerhk modulod neked sincs.

            A Broadcom kartyam chipsete bcm43xx, azon belul a bcm4318-as. Es semmit nem kell beallitani a Mepis 6.0-4 Beta4 telepitese utan, nyitottam egy bongeszot, es ment a net. A 64 bites alatt is.

            Hozzászólás: wlan + 64bit linux #2090576
            bepe79
            Felhasználó
              FLINX wrote:
              Sziasztok!
              Van egy Amilo A1655G notebookom amiben broadcom wlan kártya van.
              Szeretnék rá működő wlant 64 bit es linuxal…

              Hi `ya! Nekem 64 bites SimplyMepis (Mepis) van fent a laptopomon (64 bites AMD Turion proci) most, es csont nelkul mukodik a WLAN. Raadasul nekem is Broadcom wlan kartyam van az Acer notebookomban, egy Broadcom bcm4318-as chipsetes. SimplyMepis 6.0-4 Beta 4 a legujabb, es varhatoan 2 nap mulva jon ki a vegleges, final SimplyMepis 6.0-4

              Hozzászólás: Kocsma topik #1950504
              bepe79
              Felhasználó

                `A nem jogtisztra Windowsról az in- tézmények inkább a szabadon hasz- nálható Linuxra váltanak, nehogy bepereljék őket.`:

                http://www.origo.hu/techbazis/szamitogep/20070208elijesztettek.html

                Amugy eszuk agaban nem lenne a budos eletbe` se` winrol linuxra valtani, csak azert teszik, mert felnek, hogy feljelentik oket, meg jon a bsa az illegalis win miatt…

                Es szerintem nem csak ott, es nem csak ok allnak at ebbol az okbol kifolyolag. Bar ez csak az en szemelyes velemenyem.

                Hozzászólás: SimplyMEPIS Linux (a WLAN / WiFi kiralya) #2086040
                bepe79
                Felhasználó

                  Uj hir:

                  X 7.1 and NVIDIA 1.0.9746 in Package Pools

                  For the new release of SimplyMEPIS, X 7.1 and a revised kernel with NVIDIA 1.0.9746 have been added to the pools. For 32 bit, that’s the dev32-6.0 pool and for 64 bit it’s the simply64-6.0 pool.

                  This is a major upgrade and should be done with care, but several users have tried it already and they report success, even from 6.0-1. If you are using the nvidia or fglrx driver, please switch temporarily to the nv or radeon driver before doing the upgrade.

                  Just a reminder, if you are running SimplyMEPIS 6.0-1 or -2 you should be able to fully upgrade via the pools to 6.0-4 but you must do a complete upgrade. Picking and choosing only a few packages to upgrade from the dev32-6.0 pool could break your system.

                  And remember, this is still Beta software, if you upgrade at this time you will be taking a risk.

                  Good luck and thanks for using and supporting MEPIS,

                  Warren

                  Forras: mepis.org

                  Link: http://www.mepis.org/node/12620

                  Hozzászólás: Milyen laptopot vegyek ubuntuhoz? #2090395
                  bepe79
                  Felhasználó
                    nastjakam wrote:
                    lada2105 wrote:
                    Asus? Hááát szerintem felejtös. Már legalábbis amennyit én tapasztaltam felöllük.
                    Egy A6R-re próbáltam Linuxot telepíteni, de se a hangkártya, se a acpi (telep/áram visszajelzés) se egyéb más alap dolog nem ment.
                    Úgyhogy én messze elkerülöm innentöl kezdve az asus laptopokat.

                    En nem kerulom oket, erdekes, rament a fbsd es a debian sot meg ubuntu is volt rajta.

                    -egy masik AMD parti, csa Bepe-

                    Szia! (:

                    goto MSN? ; – )

                    Hozzászólás: Kocsma topik #1950501
                    bepe79
                    Felhasználó

                      Szerintetek erre most mit mondjak? —> http://forum.hwsw.hu/index.php?showtopic=117891&view=findpost&p=4734527

                      Szerintem inkabb semmit sem fogok… no comment.

                      Hozzászólás: Milyen laptopot vegyek ubuntuhoz? #2090393
                      bepe79
                      Felhasználó

                        Mit ad Isten, ma megjelent egy uj cikk is, mely az uj, energiahatekony, energiatakarekos, gyors, es olcso AMD Opteronokrol ir (K8-as arch.):

                        „Energiahatékonyabb Opteronokat és drasztikus árcsökkentést prezentált az AMD

                        Új Opteronokat mutatott be az AMD, valamint drasztikus árcsökkentéseket hajtott végre gyakorlatilag teljes szerverportfóliójában, új, gyorsabb csúcsváltozat azonban egyelőre nem érkezett. A Socket940 és Socket F variánsokat egyaránt érintő, számos esetben 20-30 százalékos árcsökkentés gyorsabb modellek hiányában az Intel felől fokozódó nyomást sejtetnek. Iparági jelentések alapján a disztribúciós csatornákban az árak már nyomás alá kerültek az elmúlt negyedévek során, így ez a lépés a kialakult helyzet tükröződésének tekinthető.

                        Az új modellek lényegében három csoportra oszthatóak. Az egyiket a csúcssebességű, de immár mainstream thermális kerettel rendelkező modellek képezik, vagyis megjelentek az SE utótag nélküli x220-as AMD szerverprocesszorok, méghozzá 10-10 százalékkal, a 8220 esetében közel 30 százalékkal csökkentett áron. Ezzel elméletileg lehetőség nyílt gyorsabb, 3 gigahertzes x 8222 SE Opteronok piacra dobására, kérdéses azonban, hogy az AMD képes-e még ezt az órajelet kipréselni 90 nanométeres gyártástechnológiával a K8 architektúrából. Az árcsökkenés a közvetlen nettó árakra vonatkozik, 1000 darabos tételben, mely a disztribúciós csatornákban február második felében jelenhet meg.

                        A másik csoportot az energiahatékony HE-vonalakban megjelenő gyorsabb modellek jelentik, vagyis hozzáférhetővé válnak a 2,6 gigahertzen üzemelő x218 HE (high efficiency) modellek is (68 wattos keret a 95-tel szemben). Ehhez kapcsolódik, hogy immár a 8000-es sorozatban is megjelent a teljes HE-választék, 1,8-2,6 gigahertzig. Az új Opteronok harmadik csoportját régi foglalatba illeszkedő új csúcsmodellek alkotják. Eddig az AMD kizárólag az F-revízióból kínált 2,8 gigahertzes példányokat, mostantól azonban Socket940-es platformon is hozzáférhetővé váltak, x90-es modellként.

                        Az új modellek mellett kivezetésre kerültek az Opteron 246, 246 HE és 865 modellek. Az árcsökkentésben a különféle kétutas 2,2 gigahertzes példányok kapták a legnagyobb mértékű nyesést, több mint 30 százalékos áresést könyvelve el, míg átlagosan leginkább négy- vagy többutas szerverekbe szánt sorozatok részesültek diszkontálásban, jellemzően 20-25 százalékos mértékben. Hogy az Opteronok között található-e már 65 nanométeres gyártástechnológiával készült, és ennek köszönhető esetleg az energiahatékonyabb modellek megjelenése, nem tudni.„

                        Nem en irtam, de az en igazamat tamasztja ala.

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,031-1,040 / 3,376