bepe79

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,041-1,050 / 3,376
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Még mindig nem megy #2090515
    bepe79
    Felhasználó
      tothaa wrote:
      Itt van valami:
      http://hup.hu/node/35224

      egy topik biggrin_2.gif

      Hozzászólás: Kocsma topik #1950497
      bepe79
      Felhasználó
        Hozzászólás: SimplyMEPIS Linux (a WLAN / WiFi kiralya) #2086038
        bepe79
        Felhasználó
          zolnagy wrote:
          Hát én kipróbáltam a 6.0-1 verziót, de az én wifimet nem állította be automatikusan. (Intel P/W 2200) Meg pl. a procim is maxon ment, pedig Pentium M, és terheletlenül 600 MHZ-en kéne mennie és ezt a nagytestvér Ubuntu simán lekezeli. Mondjuk ezt az UHU sem tudta alapból, de a powernowd progi remekül bevált.
          Szóval csak annyit akartam írni, hogy számomra a disztró nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket.

          Szerintem amig 3 nap mulva ki nem jon az uj verzio, addig ne ird meg le. A 6.0-1 mar jo regi, az uj, ami most fog megjelenni az a 6.0-4. Amit irtam neked priviben, hogy abbol van a beta4 most, es holnap utan utan jon a final. A 6.0-1-ben meg kezdetleges wlan tamogatas volt, a 6.0-4-ben mar erre is ragyurtak a fiuk, es nagyon jo lesz. Nekem sem a 6.0-1 allitotta be automatikusan, mert az a regi, hanem a 6.0-4 betaja.

          Hozzászólás: Milyen laptopot vegyek ubuntuhoz? #2090386
          bepe79
          Felhasználó
            lada2105 wrote:
            Te meg bepe79 használd egészséggel az AMD-det!
            Örüljünk egymásnak, hogy a LINUX-os problémákban tudunk segíteni, oszt mindenki használja a neki tetszö procit meg rendszert, amíg megteheti, és örüljünk, hogy egyelöre van miböl választani. Mert ugye még nem ment tönkre egyik cég sem…

            Béke veletek! 🙂

            OK. 🙂

            Meg annyit, hogy az AMD nemhogy tonkre nem ment, de felvasarolta az ATi-t. Innentol kezdve olyan rohamos mertekben fog teret hoditani a desktop grafikus es egyeb piacokon is, hogy az nem igaz. (:

            Hozzászólás: Milyen laptopot vegyek ubuntuhoz? #2090385
            bepe79
            Felhasználó

              De most komolyan? Van itt valakinek Venice, Opteron, vagy Turion-os AMD-je?
              Vannak vele gondok? Mert en is rengeteg ezzel foglalkozo topikot olvasok,
              es nem nagyon talalkoztam ilyen emberekkel. Anno viszont talalkoztam nem egyel,
              akinek gondja volt a T-Bird-el, a Bartonnal, a Duronnal. A Barton sem volt mar olyan rossza,
              de az azt koveto Athlon (desk), Athlon64(desk), A64 X2(desk), Opteron(desk), Turion (mobo)sorozat
              mar tenyleg jobb volt.

              Hozzászólás: Milyen laptopot vegyek ubuntuhoz? #2090381
              bepe79
              Felhasználó
                VectoR wrote:
                bepe79: hát az AMD -nek, hogy mit állítasz profilt most hirtelen nem tudom, hogy jön ide, de ha már itt tartunk. azt is csak „ellopni” tudta az Intel-től. Mint a 2 magos cpu-t is. Ezért mondtam, hogy kullog az Intel után.

                Melyik is volt hamarabb, kerem szepen.. az AMD A64 X2 (ket magos) ezer eve, vagy pedig a nemregiben debutalt es felkapott Intel Core2Duo, amiket meg csak most reklamoznak a TV-ben, meg ujsagokban.. Akkor ki is lopott kitol, mit? Ha 10 eve nyomod az IT-ban, hogy irhatsz ilyeneket? …

                VectoR wrote:
                Én nem az intelre, esküszöm, hanem arra ami beválik. Ha holnaptól az AMD procik nem kezdenek el füstölni ha nincs rajtuk hűtés, és teljesítményben, energia kezelésben felülmúlják az Intelt, akkor azt fogjuk installálni. De ehhez bizonyítani kell. Ezt eddig nem tudta megtenni..

                Tudod, valoban, 5-6 evvel ezelott az AMD T-Bire tbred elfustolt, ha leszedted rola a ventit, mert nem volt rajta hovedelem. De az Intelen sem. Ha veszed az akkori ellenfelet, hol volt egy Slot1-es Celi 300-on vagy 333A-n hovedelem? Sehol. Elfustolt az is, ha levetted a ventit. Hol volt a P2-eseben ilyen? Sehol. Elfustolt az is. Az uj AMD-k: Venice, Opteron, Turion, barmilyen hihetetlen szamodra, mar nem fustolnek el. Az Intelnel hol is kezdodott a normalis hovedelem a procikban? A PIII Tualatin-nal vagy a P4-el? Na akkor mirol is beszelunk??? Mindehhez hozzateszem, hogy ismeros direkt csinalt tesztet a Bartonnal, mar az sem fustolt el 4-5 masodperc alatt, ha le volt veve, vagy megallt a venti. De hat a Barton is 1000 eves, az akkori Inteleknel megvolt ugyanez a gyermekbetegseg.

                Hozzászólás: Milyen laptopot vegyek ubuntuhoz? #2090379
                bepe79
                Felhasználó

                  Van egy olyan erzesem, hogy az AMD sem most 2006-ban meg 2007-ben csinal eloszor ilyen jo procit, meg configot..
                  Tehat valszeg az akkori idokben is megvolt az akkori p3-as laptopnak a melto ellenfele. Mint ahogy megvan most is a c2d-k ellenfele, a turion ml-xx, stb. stb. Es barmilyen furcsa, meg ez a `szutyok, sz.r`, amd laptop is itt elottem tud ilyeneket, hogy ha ranyomod az akksit, akkor a win ugy all fel, hogy a TFT fenyerejet 0-ra veszi (termeszetesen meg igy s mindent jol lehet latni, de amugy 20-30%-al hasznalom), automatice a maximum performance profilt atteszi battery-life saving profilra, visszaveszi a proci orajelet, csendesebb lesz, profilban lehet szabalyozni, hogy az akksi hany %-nal reklamaljon, hogy ideje feltolteni, es lehet allitani a hozza tartozo muveletet is: progi inditas (pl. shutdown progi, stb.), vagy riasztas (buborek-jelzes), egyeb riasztas, vagy standby, vagy gep leallitas, stb. stb.

                  Hozzászólás: Milyen laptopot vegyek ubuntuhoz? #2090377
                  bepe79
                  Felhasználó

                    Egyaltalan nem megy midnig a cooler, te is szabalyozhatod.. Megis mire valo vajon a CnQ?
                    Itt van elottem az Acer laptop most is, egy AMD Turion 64-es procival, es ha maximum performance profilt allitok be, akkor egyfolytaban 2 GHz-en ketyeg, es erezhetoen piszokgyors az uj Need for Speed: Carbon is, ha pedig battery life kimelo, vagy kisebb performance profilt allitok be, akkor kisebb orajelre veszi a procit, csendesebb lesz, es a 3D-s alkalmazasok alatt meg raadja a kakaot, amikor szukseg van ra. Egyszeruen perfekt. Mindennek ellenere desktop fronton szerintem is az Intel C2D a nyero.

                    Hozzászólás: Milyen laptopot vegyek ubuntuhoz? #2090373
                    bepe79
                    Felhasználó

                      Az en tudasom is lof@sz, en sem kovetem mar olyan szinten, mint regen. Vagtam az osszes foglalatot, Slot1->FCPGA atalakitot, jumperolasat, proci kodneveket, procikat, fsb-juket, cache-uket, stb. Mara mar kb. a nullaval egyenlo a tudasom. De valoban Intel-AMD flame-war lett a topikbol, ugyhogy igazad van: menjunk aludni, amig nem jon a Csaba, es ki nem bannol minket.  ;D

                      Hozzászólás: Milyen laptopot vegyek ubuntuhoz? #2090371
                      bepe79
                      Felhasználó
                        lada2105 wrote:
                        Találtam valami ilyen tesztet…
                        http://www.tomshardware.com/2006/07/14/core2_duo_knocks_out_athlon_64/

                        bár ez nemtom pont az-e az a proci ami neked van, de itt mindenesetre mintha fordítva lenne a dolog…
                        De mindegy, ez engem annyira nem is érdekel, de ha gondolod nézd meg a linket.

                        Bár mondjuk azthiszem közismert dolog: ahány teszt, annyi eredmény…

                        Hu!!! Sok-sok eszrevetel:

                        1., nagyon nem az en CPU-m, merthogy ez notebook proci (Turion), azok ott meg desktop gepek procijai

                        2., marcsak azert sem, mert ott a tesztben Athlon 64 es FX van, nem Turion

                        3., meg jo, hogy a C2D (Core 2 Duo) knocks out the Athlon64… 2 magos procit egymagoshoz hasonlitani… nemhiaba a legeslegmegbizhatatlanabb tesztoldal a tomshardware

                        A Porsche-t sem a trabanthoz hasonlitjuk, az USA gazdasagi helyzetet sem Magyarorszagehoz, es ugyanigy nem allitunk ossze egy tesztben egy nemreg debutalt csucskategorias Intel C2D-t egy ezereves sima egymagos A64-el… no comment (:

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,041-1,050 / 3,376