bepe79

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,051-1,060 / 3,376
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: SOSE Linux #2090454
    bepe79
    Felhasználó
      Macskajancsi wrote:
      A „guy” kifejezés hmm.. hogy is mondjam – szóval eléggé pejoratív tartalmat (is) hordoz napjaink szóhasználatában.

      a gay odaillobb lett volna  ;D

      Hozzászólás: Milyen laptopot vegyek ubuntuhoz? #2090368
      bepe79
      Felhasználó

        Tegyuk hozza, hogy attol, hogy igy ismerem az AMD-ket, vilag eletemben Intel-fun voltam en is. Ugyan a mostani laptopomban AMD Turion 64 van, es semmilyen gond nincs vele, de otthon 6 even keresztul sajat kezuleg csak Inteleket raktam ossza, es csak Intel konfigjaim voltak (desktop of course):

        Slot1 Intel Celeron 333A
        Intel Celeron 533
        FCPGA Intel Celeron 900 MHz
        FCPGA2 Intel Celeron 1300 MHz egy TUSL2-C-ben
        Intel Pentium4 2.53 GHz egy ASUS P4P800-SE-ben
        es a mostani otthoni desktop gepemben, amit szinten en raktam ossze egy:
        Intel Pentium4 3.2 GHz FSB800 E0 stepping proci ugyanabban a P4P800SE lapban

        Hozzászólás: Milyen laptopot vegyek ubuntuhoz? #2090367
        bepe79
        Felhasználó
          lada2105 wrote:
          bepe79 wrote:
          Notebookban? Meglepodnek rajta… legalabbis nekem AMD Turion 64 van, es az egvilagon semmi gond vele. Legutoljara AMD-vel kapcsolatos gondokrol a T-birdek, es a Bartonok idejen hallottam…
          es akkor sem a procival voltak gondok, hanem lesarkazas, stb. stb.

          Ok-ok, megadom magam 😀
          Notiban nem találkoztam még vele. Azaz, de mégis, egyszer. Egy MSI notit kellett belöni egy projektorhoz rendesen mert a user-e nem tudta…
          De elég volt ránézni a gépre és egy életre elvette a kedvem az AMD notiktól a kinézete.
          Szerintem nem volt úgy összerakva mint egy IBM és ilyenkor engem nem a proci érdekel, hanem a gép kinézete, meg bill. kiosztása megy ilyenek fogjuk rá, hogy az ergonómiai és küllemi szempontok…

          Teljesen igazad van, a Bartonok idejében utáltam meg az egészet.
          De ahogy vesszük, neked nem a proci hibája egy lesarkazás, de nekem az.
          Szerintem a CPU gyártójának kellett volna ez ellen védeni a procit. Pl mint az Intel, hogy vastagabb a széle illetve maga a vastagsága vagy ilyesmi.
          Szóval nekem nem százas ez így, és a régi tapasztalat el is vette tölle egy életre a kedvem.
          Plussz a fagyások, meg egyéb hibák. Sokszor azért kellett „imádkozni”, hogy bekapcsoljon a gép… szóval inkább kössz nem… Nincs ilyenre idöm és már csak azért se váltok ezekután.

          De ha neked bevállt, akkor örülök neki. Használd egészséggel és ne haragudj, hogy nekem ilyen a szemléletem!

          1., az abszolute nem a procigyarto hibaja, hogy a marka alatt egy csunya kulsovel megaldva jon ki… pl. az Acer szerintem ad a kulsore, es az AMD Turion notebook proci melle gyonyoru kulso, es jo ergonomia tarsul

          2., tett is az AMD ezek ellen, bar a lesarkazas is user-error (tudom, szerinted nem, de hat ez van):
          az ujabb AMD prociknal mar nincsenek ilyen gondok: AMD Athlon, AMD A64 ( `Venice` ), AMD Opteron, AMD Turion, AMD Turion64, AMD Turion X2, stb. stb.

          Hozzászólás: Milyen laptopot vegyek ubuntuhoz? #2090365
          bepe79
          Felhasználó
            lada2105 wrote:
            Nem baj, én akkor is az Intel mellett teszem le a voksom 😛
            Lehet neked bevállt, de sajnos amilyen AMD-kel eddig én találkoztam, mindel csak probléma volt…

            Notebookban? Meglepodnek rajta… legalabbis nekem AMD Turion 64 van, es az egvilagon semmi gond vele. Legutoljara AMD-vel kapcsolatos gondokrol a T-birdek, es a Bartonok idejen hallottam…
            es akkor sem a procival voltak gondok, hanem lesarkazas, stb. stb.

            Hozzászólás: Opera 9.1 #2090457
            bepe79
            Felhasználó
              Hozzászólás: Milyen laptopot vegyek ubuntuhoz? #2090363
              bepe79
              Felhasználó

                Vegyuk peldakent mondjuk ot itt:

                amd-turion-pics.jpg

                O az uj notebookokban (laptopokban) gyakran elofordulo AMD Turion 64 X2, tehat a ketmagos verzio.

                Obelole is nezzuk mondjuk a TL-60-asunkat:

                000000038977.png

                , es az ML-40-es testverkejet.

                Es tekintsunk meg par tesztet is:

                000000039007.png

                A kisebb ertek a jobb, mivel tomoritesrol van szo, lathatoan az Intel Core 2 Duo notebook procik egy cseppet lemaradtak.

                Itt pedig szinten ket nem kispalyas versenyzo tesztje:

                Intel’s Pentium M 760 versus AMD’s Turion 64 ML-44

                cpuz-latency.gif

                Jatekok alatt:

                3dm-cpu.gif

                3dm-cpu1.gif

                3dm-cpu2.gif

                lame-cbr-ms.gif

                lame-cbr-intel.gif

                lame-vbr-ms.gif

                lame-vbr-intel.gif

                wb-jukebox.gif

                Here the Turion 64 hands the Pentium M 760 a convincing defeat.

                wme-ap.gif

                wb-wme.gif

                wb-premiere.gif

                wb-videowave.gif

                wb-office.gif

                Tehat melyik is akkor a tetu-lassu-fos?  ??? Ugy tunik, megiscsak az Intel. A letezo osszes alkalmazas alatt, mind linux, mind win alatt megsemmisito csapast mer a Turion az Intelekre…

                Conclusions
                From a performance perspective, it’s clear that the Turion 64 is the winner. By my count, the Pentium M was faster in only five of the tests, and one of those (the hardware OpenGL test in Cinebench) was probably due to graphics drivers. The rest were either a toss-up or a win for the Turion 64. The other thing that struck me about the results was that even in the tests the Pentium M did win, its margin of victory was fairly small. A number of the Turion 64 wins, however, were by an impressively large margin.

                From a power consumption perspective, the Turion 64 surprised me. Yes, our Turion 64 test system consumed 19W more power than the Pentium M system at 100% CPU load, but unless you’re using your laptop to crunch that Folding@Home work unit on the plane, maximum power consumption isn’t usually all that important. For typical use, it seems likely the Turion 64 would be reasonably competitive with the Pentium M on the battery life front, as well.

                Tehat ok is az AMD-t hozzak ki gyozteskent.

                Hozzászólás: Milyen laptopot vegyek ubuntuhoz? #2090362
                bepe79
                Felhasználó
                  VectoR wrote:
                  pomm wrote:
                  Proci AMD kizárólag. …….

                  hát olyan akit életében használt már Notebookot az AMD-t nem vesz, persze ha normális :))))))))
                  Tetű, melegszik, sokat zabál és fejlesztni csak akkor tudnak ha az Intel megdja az irányt :

                  Akkor biztosan nem talalkoztal meg az AMD Turionokkal es az AMD Turion 64-esekkel. Ugyanis piszokgyors, nem melegszik, es nem zabal sokat…
                  Ellentetben a C2D-kkel (Core 2 Duo), melynek par alvaltozatara ugyanez nem ervenyes..

                  Hozzászólás: törölt fájlok visszaállítása #2090449
                  bepe79
                  Felhasználó

                    kurt�

                    Hozzászólás: Milyen laptopot vegyek ubuntuhoz? #2090357
                    bepe79
                    Felhasználó
                      lada2105 wrote:
                      bepe79 wrote:
                      Hat lehet, hogy az altalad linkelt laptop 32 megas mobility radeon 7500 vagy 9000-eset kenterbe veri az en shared memory-s 256MB DDR2 VRAM-os, hypermemory-s, DX9-es, SM2.0-as Radeon Xpress 1100 (X300)-am…

                      Nem baj, nem DTR gépnek vettem, és nem is játszani 😛
                      Hanem arra, amit már elmondtam.
                      Ha linux megy rá – márpedig az elsö az volt – akkor ne napokig szöszöljek a configgal.
                      Az Ati-hoz is elég nekem az xorg.conf-ban a
                      driver „ati”
                      bejegyzés, ami nem került 10 másodpercembe se és már megy is a gép tökéletes felbontásban és jó mindöségben 😛

                      Nekem hangkartya, wlan (ha beallitom), dwd-rw, kijelzo, ati radeon kartya, automount, stb.: minden megy kapasbol a legtobb disztrib alatt az Acer-el (a wlan-t kell tul keppen kicsit tovabb configolni, de a Mepis a bcm43xx-emet is eletre kelti kapasbol). Ugyhogy en meg az Acer Aspire-ra eskuszom, linuxhoz ez is tokeletes.

                      Hozzászólás: Milyen laptopot vegyek ubuntuhoz? #2090354
                      bepe79
                      Felhasználó
                        lada2105 wrote:
                        Bármit is mondtok szerintem az Intel&IBM a nyerö 😛 😀
                        http://www-307.ibm.com/pc/support/site.wss/document.do?sitestyle=lenovo&lndocid=MIGR-55328

                        természetesen nem shared vga-val meg hasonló gagyi nyalánkságokkal…

                        Hat lehet, hogy az altalad linkelt laptop 32 megas mobility radeon 7500 vagy 9000-eset kenterbe veri az en shared memory-s 256MB DDR2 VRAM-os, hypermemory-s, DX9-es, SM2.0-as Radeon Xpress 1100 (X300)-am…

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,051-1,060 / 3,376