Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Macskajancsi wrote:A „guy” kifejezés hmm.. hogy is mondjam – szóval eléggé pejoratív tartalmat (is) hordoz napjaink szóhasználatában.
a gay odaillobb lett volna ;D
Tegyuk hozza, hogy attol, hogy igy ismerem az AMD-ket, vilag eletemben Intel-fun voltam en is. Ugyan a mostani laptopomban AMD Turion 64 van, es semmilyen gond nincs vele, de otthon 6 even keresztul sajat kezuleg csak Inteleket raktam ossza, es csak Intel konfigjaim voltak (desktop of course):
Slot1 Intel Celeron 333A
Intel Celeron 533
FCPGA Intel Celeron 900 MHz
FCPGA2 Intel Celeron 1300 MHz egy TUSL2-C-ben
Intel Pentium4 2.53 GHz egy ASUS P4P800-SE-ben
es a mostani otthoni desktop gepemben, amit szinten en raktam ossze egy:
Intel Pentium4 3.2 GHz FSB800 E0 stepping proci ugyanabban a P4P800SE lapbanlada2105 wrote:bepe79 wrote:Notebookban? Meglepodnek rajta… legalabbis nekem AMD Turion 64 van, es az egvilagon semmi gond vele. Legutoljara AMD-vel kapcsolatos gondokrol a T-birdek, es a Bartonok idejen hallottam…
es akkor sem a procival voltak gondok, hanem lesarkazas, stb. stb.Ok-ok, megadom magam 😀
Notiban nem találkoztam még vele. Azaz, de mégis, egyszer. Egy MSI notit kellett belöni egy projektorhoz rendesen mert a user-e nem tudta…
De elég volt ránézni a gépre és egy életre elvette a kedvem az AMD notiktól a kinézete.
Szerintem nem volt úgy összerakva mint egy IBM és ilyenkor engem nem a proci érdekel, hanem a gép kinézete, meg bill. kiosztása megy ilyenek fogjuk rá, hogy az ergonómiai és küllemi szempontok…Teljesen igazad van, a Bartonok idejében utáltam meg az egészet.
De ahogy vesszük, neked nem a proci hibája egy lesarkazás, de nekem az.
Szerintem a CPU gyártójának kellett volna ez ellen védeni a procit. Pl mint az Intel, hogy vastagabb a széle illetve maga a vastagsága vagy ilyesmi.
Szóval nekem nem százas ez így, és a régi tapasztalat el is vette tölle egy életre a kedvem.
Plussz a fagyások, meg egyéb hibák. Sokszor azért kellett „imádkozni”, hogy bekapcsoljon a gép… szóval inkább kössz nem… Nincs ilyenre idöm és már csak azért se váltok ezekután.De ha neked bevállt, akkor örülök neki. Használd egészséggel és ne haragudj, hogy nekem ilyen a szemléletem!
1., az abszolute nem a procigyarto hibaja, hogy a marka alatt egy csunya kulsovel megaldva jon ki… pl. az Acer szerintem ad a kulsore, es az AMD Turion notebook proci melle gyonyoru kulso, es jo ergonomia tarsul
2., tett is az AMD ezek ellen, bar a lesarkazas is user-error (tudom, szerinted nem, de hat ez van):
az ujabb AMD prociknal mar nincsenek ilyen gondok: AMD Athlon, AMD A64 ( `Venice` ), AMD Opteron, AMD Turion, AMD Turion64, AMD Turion X2, stb. stb.lada2105 wrote:Nem baj, én akkor is az Intel mellett teszem le a voksom 😛
Lehet neked bevállt, de sajnos amilyen AMD-kel eddig én találkoztam, mindel csak probléma volt…Notebookban? Meglepodnek rajta… legalabbis nekem AMD Turion 64 van, es az egvilagon semmi gond vele. Legutoljara AMD-vel kapcsolatos gondokrol a T-birdek, es a Bartonok idejen hallottam…
es akkor sem a procival voltak gondok, hanem lesarkazas, stb. stb.Vegyuk peldakent mondjuk ot itt:

O az uj notebookokban (laptopokban) gyakran elofordulo AMD Turion 64 X2, tehat a ketmagos verzio.
Obelole is nezzuk mondjuk a TL-60-asunkat:

, es az ML-40-es testverkejet.
Es tekintsunk meg par tesztet is:

A kisebb ertek a jobb, mivel tomoritesrol van szo, lathatoan az Intel Core 2 Duo notebook procik egy cseppet lemaradtak.
Itt pedig szinten ket nem kispalyas versenyzo tesztje:
Intel’s Pentium M 760 versus AMD’s Turion 64 ML-44

Jatekok alatt:








Here the Turion 64 hands the Pentium M 760 a convincing defeat.





Tehat melyik is akkor a tetu-lassu-fos? ??? Ugy tunik, megiscsak az Intel. A letezo osszes alkalmazas alatt, mind linux, mind win alatt megsemmisito csapast mer a Turion az Intelekre…
Conclusions
From a performance perspective, it’s clear that the Turion 64 is the winner. By my count, the Pentium M was faster in only five of the tests, and one of those (the hardware OpenGL test in Cinebench) was probably due to graphics drivers. The rest were either a toss-up or a win for the Turion 64. The other thing that struck me about the results was that even in the tests the Pentium M did win, its margin of victory was fairly small. A number of the Turion 64 wins, however, were by an impressively large margin.From a power consumption perspective, the Turion 64 surprised me. Yes, our Turion 64 test system consumed 19W more power than the Pentium M system at 100% CPU load, but unless you’re using your laptop to crunch that Folding@Home work unit on the plane, maximum power consumption isn’t usually all that important. For typical use, it seems likely the Turion 64 would be reasonably competitive with the Pentium M on the battery life front, as well.
Tehat ok is az AMD-t hozzak ki gyozteskent.
VectoR wrote:pomm wrote:Proci AMD kizárólag. …….hát olyan akit életében használt már Notebookot az AMD-t nem vesz, persze ha normális :))))))))
Tetű, melegszik, sokat zabál és fejlesztni csak akkor tudnak ha az Intel megdja az irányt :Akkor biztosan nem talalkoztal meg az AMD Turionokkal es az AMD Turion 64-esekkel. Ugyanis piszokgyors, nem melegszik, es nem zabal sokat…
Ellentetben a C2D-kkel (Core 2 Duo), melynek par alvaltozatara ugyanez nem ervenyes..kurt�
lada2105 wrote:bepe79 wrote:Hat lehet, hogy az altalad linkelt laptop 32 megas mobility radeon 7500 vagy 9000-eset kenterbe veri az en shared memory-s 256MB DDR2 VRAM-os, hypermemory-s, DX9-es, SM2.0-as Radeon Xpress 1100 (X300)-am…Nem baj, nem DTR gépnek vettem, és nem is játszani 😛
Hanem arra, amit már elmondtam.
Ha linux megy rá – márpedig az elsö az volt – akkor ne napokig szöszöljek a configgal.
Az Ati-hoz is elég nekem az xorg.conf-ban a
driver „ati”
bejegyzés, ami nem került 10 másodpercembe se és már megy is a gép tökéletes felbontásban és jó mindöségben 😛Nekem hangkartya, wlan (ha beallitom), dwd-rw, kijelzo, ati radeon kartya, automount, stb.: minden megy kapasbol a legtobb disztrib alatt az Acer-el (a wlan-t kell tul keppen kicsit tovabb configolni, de a Mepis a bcm43xx-emet is eletre kelti kapasbol). Ugyhogy en meg az Acer Aspire-ra eskuszom, linuxhoz ez is tokeletes.
lada2105 wrote:Bármit is mondtok szerintem az Intel&IBM a nyerö 😛 😀
http://www-307.ibm.com/pc/support/site.wss/document.do?sitestyle=lenovo&lndocid=MIGR-55328természetesen nem shared vga-val meg hasonló gagyi nyalánkságokkal…
Hat lehet, hogy az altalad linkelt laptop 32 megas mobility radeon 7500 vagy 9000-eset kenterbe veri az en shared memory-s 256MB DDR2 VRAM-os, hypermemory-s, DX9-es, SM2.0-as Radeon Xpress 1100 (X300)-am…
-
SzerzőBejegyzés
















