Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Update: kiprobaltam ma a 3.26-ot, de csak live-kent inditva. Par tapasztalat: tenyleg borzalmasan, irtozatosan lassu, kb. 5-10 perc alatt fel is all a nullarol a live KDE-vel, meg minden pereputtyaval. En indulaskor XGL-t valasztottam, es tenyleg belotte kapasbol az ATi drivert a Radeon Xpress 1100-amhoz, felallt a 3D deszktop, es csak amultam-bamultam. Ez nagyon ott van, szerintem veri az aerot is, de ez csak maganvelemeny (marmint a vista aero-t). A felallas utan szinten tetu lassu minden, hosszas percekig tekeri a DVD lemezt, olvas-olvas, swappel, stb. stb., az eger akad nalam is ilyenkor, AMD Turion 2.0 GHz 64bit proci + 512MB DDR2 RAM + ATi Radeon Xpress 1100 laptopon. A KDE 3.5 legujabb csicsai benne vannak, uj menu valoban, es a 3d desktop attetszo ablakokat csinal, mint a Windows Vista bekapcsolt Aero mellett. Iszonyat szep. A WLAN / WiFi kartyamat sajnos live modban felismerte ugyan, meg latta a halot is, de nem sikerult ra csatlakozni, a SimplyMEPIS 6.0-4b1-el ellentetben ez nem lott be valamit, es nem volt internet, mint ott. Egy install-t probalok meg majd holnap, hatha ugy megy. Reboot-ot console alol csinaltam, abban remenykedve, hogy ott nem kell fel orat varni, amig a gep ujraindul.. de tevedtem. Kell. Ha nem is fel orat, de hosszas perceket, amig a rebooting system tart. Felallasnal az Initialize kernel… resznel majdnem nyomtam egy ctrl-alt-del-t, mert azt hittem, hogy kifagyott a gep, nem csinalt semmit. De aztan vartam, es nem fagyott ki semmi, csak iszonyat lassu ez a Sabayon valoban.
Kiegeszitenem a topikot az ujabb infokkal; kijott a SimplyMEPIS-nek egy ujabb verzioja azota (32bit), ami orvosolja, hogy a beta1-ben hiaba allitottunk felbontast, azt nem kezelte le jol, es ebbol rengeteg gond adodott (VESA inditas, stb. stb.).
A 2.4-es kernelbol is van 2.4.30-as, bar igaz, hogy az meg nincs 14 eves.

Megiscsak lecserelted a Radeon 9600XT-det? Es az FX5200-ra? Mondom, hogy hardware-ileg sokkal erosebb es jol osszerakottabb a ketto kozul a 9600XT, de linux alatt az fx5200 lehet a nyero, bar csak akkor, ha nem rafizeteses volt neked a csere.
Ha win-rol lenne szo, azt mondanam, hogy megbolondult, aki 9600XT-t egy fx5200-asra akar cserelni…
Ugyanis a 9600XT egy brutalis DX9-es kartya volt a maga idelyeben par eve, az fx szeriaja az nvidianak pedig hiresen rosszul sikerult. Na ennek a hirhedt fx szerianak a legalja az 5200-as, ami egy iszonyat gyenge es rossz kartya. De mivel linux-rol van szo, es ismerem, tudom, hogy mennyit szenvednek az atisok az fglrx-el, meg a 3d-vel, ezert nem tudom. Linux alatt egy jo driverrel az fx5200 lehet, hogy jobb, mint a 9600XT az fglrx-el. Fogos kerdes, de sokkalta erosebb hardwareileg a 9600XT.Megvan a megoldas. Win + Opera forumon talaltam elegge hozzaertoeket. 😉
Tools menu -> Preferences… -> History -> Memory cache-nek olyan 60MB-ot allitsatok be (de ki mennyit szeretne…), disk cache-nek meg mondjuk 100 MB-ot. Igy korrektul optimalizalt is lesz az operatok, es mindjart megoldodnak a gondok!kisbetu wrote:„Már csak emlék, amikor nem voltál!”„Mar csak emlek, mikor meg nem voltal…„
3.26 mini-edition-al kapcsolatos infok:
– Will they be a ‘mini’ edition for 3.26?
Just wondering… I have set up two working 3.2 instalations from it and I’d really wouldn’t like having to do a full upgrade to the DVD version.– Nothing is planned at this time. The shift of work is now to focus on 3.3!
ATM, our real focus is 3.3Tehat 3.26 mini-edition nem nagyon varhato, gozerovel a 3.3-ra koncentralnak mar a fejlesztok.
Mar van egy error-riport a sabayon amcsi forumaban sajnos a bcm43xx-el kapcsolatban:
http://www.sabayonlinux.org/node/2854#comment-19177%5D
de szerintem ott a srac rontott el nagyon valamit, vagy osszeganyolta a rendszeret.
Remelem kapasbol kezeli a bcm43xx-et, ndiswrapper nelkul, mint a MEPIS, mert nekem az lenne nagyon jo.
Nemsokara beszamolok mindenrol.
zoltan22 wrote:Itt arrol van szo, hogy 64 bites rendszeren a wine mint 32 bites program van jelen (64 bitesre forgatva csak 64 bites exe-ket futtat, amibol nem sok van manapsag).
Ezert fel kell pakolni a 32 bites libeket is, amit a wine hasznalni fog.
/configure
–x-libraries=/emul/linux/x86/usr/lib/ -
SzerzőBejegyzés