Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Vladi wrote:Te bepe!
Mit jelentenek ezek a sorok:
Device active: no
Network active: no
IP : 0.0.0.0
Subnet mask: 0.0.0.0
Aktiváltad/beállítottad az eszközt?Beallitottam az install kozben, hogy az eth0-at boot-kor automatikusan aktivalja. Ha megsem teszi, hol tudom en ezt megtenni most?
szerk.: az ikonnal nyomtam connectet, es akkor kiirja, hogy preparing device, activating device, aztan nem tortenik semmi, ugyanugy kis piros x-es marad ott fent a jobb sarokban a wlan ikon.
Na most kene nekem egy kis help (meg egy kisebbfajta csoda), hogy menjen a bcm43xx chipsetes wifi/wlan kartyammal a net a sabayon alatt. A winyora feltelepitettem a 3.26-os, legujabb verziot, KDE-vel. A Broadcom kartyamat felismerte, es a halot is latja, megsem stimmel valami. Pedig mar nagyon keves kene szerintem ezek utan. Csinaltam screenshotot, itt van:

Mit tegyek, hogy talpra alljon a kapcsolat?
Erdekes, hogy az alabbi lehetosegek vannak:
I would like:
1 Ubuntu CD (1 PC Edition)
1 Ubuntu CD (1 64-bit PC Edition)
1 Ubuntu CD (1 Mac Edition)
3 Ubuntu CDs (1 PC Edition, 1 64-bit PC Edition, 1 Mac Edition)
5 Ubuntu CDs (5 PC Edition)
10 Ubuntu CDs (10 PC Edition)
10 Ubuntu CDs (8 PC Edition, 1 64-bit PC Edition, 1 Mac Edition)
10 Ubuntu CDs (5 PC Edition, 3 64-bit PC Edition, 2 Mac Edition)Es alapban az 5 Ubuntu CDs (5 PC Edition) van kivalasztva.
Miert kene nekem 5 darab ugyanabbol az ubuntubol? Mert a tobbinek meg csakcsak van ertelme. Azt hiszem szamomra ez a legmegfelelobb: 3 Ubuntu CDs (1 PC Edition, 1 64-bit PC Edition, 1 Mac Edition), sot, a mac-es nem is kene.Most latom csak, hogy a https://shipit.ubuntu.com/ oldalon ingyenesen kerhetem az Ubuntu 6.06 LTS „Dapper Drake”-et:
Requesting free CDs from ShipIt
There are now two versions of Ubuntu available. Ubuntu 6.06 LTS is the long-term supported version that provides 3 years of support on the desktop and 5 years of support on the server. Additionally, there are newer versions of Ubuntu that may provide more advanced features but do not include long-term support.
ShipIt remains committed to providing free CDs of Ubuntu 6.06 LTS. You can request these CDs here. Please note that these CDs will NOT be the latest version of Ubuntu, they are Ubuntu 6.06 LTS, also known as „Dapper Drake.”
If you would like to install the newest version of Ubuntu you should instead choose the first of the options below.
Ugyhogy most regelek, es rendelek egy drappot, kiproszalom majd! (:
Szerintetek, ha Ubuntu alapu ez a disztro, akkor a legeslegrissebb Ubuntu milyen esellyel kezelne ilyen maximalista szinten a bcm43xx wifi/wlan kartyamat? Tehat ha megrendelem a legujabb Ubuntut az osdisc-rol, akkor telepites utan azonnal latni is fogja a kartyat, meg azonnal net is lesy, mint a Mepis alatt, vagy ennek kicsi az eselye? Vagy varjam meg a kovetkezo Ubuntu release-t, es annal mar nagyobb eselye lesz ennek?
A hivatalos web-lapon szinten negy fontos erv, hogy miert is dontsunk a negyedik legnepszerubb disztribucio mellett, mely a legstabilabb Ubuntu alapokra elpul (egyebkent a 3.x.x meg Debianra…) —>
Why SimplyMEPIS Linux?
* SimplyMEPIS allows you to test and try the software before you install to your harddrive
* SimplyMEPIS includes the very best business and multimedia programs
* SimplyMEPIS features unique hardware detection and configuration superior to any others
* SimplyMEPIS is pre-configured for simplicity and ease of use, you’re productive in a matter of minutes, not hours.Vladi wrote:Olyan az egész mintha nem is egy oprendszerem lenne hanem mondjuk 1,5 vagy 2Nem utolso sorban, mind az elmult 6 honapra visszavetitve, mind pedig az elmult 7 nap nepszerusegi listajat nezve, a MEPIS a 4, azaz negyedik!!! a disztribuciok nepszerusegi listajan a distrowatch oldalan! Olyan disztribuciokat eloz ezzel meg, mint a Debian, Mandriva, Slackware, Gentoo, Sabayon, FreeBSD, stb. stb.
Ilyet egyebkent meg nem nagyon lattam mas disztrotol: a 64 bites telepitese utan valaszthatok a grub menuben, hogy a 64 bitest, vagy pedig a 32 bitest inditsa. Vagy letezik ilyen mas disztroknal is? Hogy csinalja meg, ha egyszer a 64 bites iso-jabol installaltam, es elvileg csak es kizarolag 64 bitesnek kene lennie?
Vladi wrote:Te bepe! Már nem a sabayon a legjobb WLAN-hoz? :rolleyes:Az a best, ez meg a king of the … (:
Egyelore nem tudom, mert live modban a Sabayon felismerte ugyan a wlan kartyat, de net nem volt bongeszot nyitva. Holnap megnezem full installal, hatha ugy lesz. Addig marad a SimplyMEPIS a wlan kiralya. -
SzerzőBejegyzés
