Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
l_lorincz wrote:és már linux sincs rajta?
De, az UHU 2.0 megvan, azt elkuldtek nekem. Az megvan DVD-n is.
l_lorincz wrote:win 98-cal nem lehet helyre rakni? vagy az sincs?Nincs itt semmi. Mikor kijottem, nem hoztam magammal op. rendszereket Magyarorszagrol. 🙁
lada2105 wrote:Legegyszerübben:
kaparints valahonnan egy akár warez xp-t is…
bootolj be róla
a 1. repair (javítás) lehetöségnél (azthiszem) lépj be a helyreállító konzolra,
majd fixboot és fixmbr
ennél egyszerübb nincs…Az ezután lévök, azok mind részbeni szívások…
sima bootcd/bootfloppy esetén talán van olyan lehetöség, hogy
fdisk /mbr
de nem minden esetben müködik tapasztalataim szerint és egyébként sincs rajta a sima bootfloppyn.
Csak pl egy már müködö windows-al tudsz ilyen floppyt készítettni (akár win98, akár xp) valahol a vezérlöpult alól…
(a sima formázás/rendszerlemezként nem ezt készíti el! az csak egy szimpla command.com-ot plussz egyéb baromságokat tesz fel a floppyra)Esetleg itt körülnézhetsz bootfloppy-k után:
http://www.bootdisk.com/bootdisk.htm
max kiírod egy cd-re mint bootcd…XP CD-m az nincs, mert nem adott az Acer. A Vista nemsokara meglesz, ugyhogy a Vista DVD-vel majd helyrerakok mindent yol. : – D Azert koszi a helpet!
Akkor viszont furcsallom, hogy meg itt Angliaban is meg mernek ilzeneket tenni, plane az altalad emlitettek utan. Furi.
Macskajancsi wrote:„…mert az Acer nem adott cd-t az official xp-mhez, ami a laptopon van, „Szóval átb@sztak.
KÖTELESSÉGÜK odaadni.Megjott a dobozban (ebay.co.uk-rol rendelt), bolttol vett, UK-n beluli szallitasos volt. A konyvek megvannak, users manual megvan, laptop megvan, xp kiskonyv + benne az OEM official serial megvan. Mondjuk ez Windows XP Media Center Edition OEM, a fene tudja, hogy ennel is kotelesseguk lenne-e megkuldeni az XP CD-t. Gyanitom, hogy nem, de lehet, hogy reklamalok majd az MS-nel.
kelen wrote:SziasztokUtánna nézegettem mit hogy kell csinálnom hogy legyen wifim a laptopon de még mindig nem megy.
Leszedtem a madwifit forrásból és próbáltam fc6 ra rakni de nem ment utánna találtam rpm filet azt se akarta a kicsike ekkor megnéztem az asztali gépemen fc 5 volt arra felment így fogtam felraktam az fc5t a laptopra is fel is ment a madwifi de még mindig sehol semmi.
a csomag amit leszedtem: madwifi-0.9.2-2.fc3.rf.i386.rpm volt
Beírom konzolban hogy iwconfig és még mindig nem lát semmit se.
Ha grafikus részen nézem a hálót és kiválasztom az új vezetéknélküli kapcsolatot akkor még mindig nem látja a kártyámat.
Ehhez szeretnék segítséget kérniKellemes ünnepeket mindenkinek!
modprobe, lsmod?
Az ap-t meg az essid-et is beallitgattad az iwconfiggal?2006-12-25-10:47 Hozzászólás: WLAN net-kapcsolat vs. Linux (avagy Broadcom bcm43xx vs. Linux) #2083627iwconfig, ifconfig, dhcpcd:
2006-12-25-10:44 Hozzászólás: WLAN net-kapcsolat vs. Linux (avagy Broadcom bcm43xx vs. Linux) #2083626Oregon wrote:ls /lib/firmwareroot:~# ls /lib/firmware
BCM2033-FW.bin foo2zjs
BCM2033-MD.hex ipw2100-1.3.fw
bcm43xx_initval01.fw ipw2100-1.3-i.fw
bcm43xx_initval02.fw ipw2100-1.3-p.fw
bcm43xx_initval03.fw ipw2200-bss.fw
bcm43xx_initval04.fw ipw2200-ibss.fw
bcm43xx_initval05.fw ipw2200-sniffer.fw
bcm43xx_initval06.fw ipw3945.ucode
bcm43xx_initval07.fw mixart
bcm43xx_initval08.fw multiface_firmware.bin
bcm43xx_initval09.fw multiface_firmware_rev11.bin
bcm43xx_initval10.fw pcxhr
bcm43xx_microcode2.fw tiacx100
bcm43xx_microcode4.fw tiacx100r0D
bcm43xx_microcode5.fw tiacx100r11
bcm43xx_pcm4.fw tiacx100r15
bcm43xx_pcm5.fw tiacx100usb
BCM-LEGAL.txt tiacx111c16
digiface_firmware.bin tiacx111c17
digiface_firmware_rev11.bin tiacx111c19
ea vx
root:~#2006-12-25-01:27 Hozzászólás: WLAN net-kapcsolat vs. Linux (avagy Broadcom bcm43xx vs. Linux) #2083623smica wrote:De te miért az eth0 -án akarsz essid -et állítani, és miért nem a wlan0 -án?Hat mert fentebb ezt olvastam:
„…kell kicsit hackelni.
ugyanis ha koran tolti be a modult, akkor a firmware-t valamiert nem huzza be (nem vagyok kernel hacker, hogy ezt tudjam miert), ekkor a bcm43xx kernel modul betoltesenel letrejon wlan0 es wmaster0. na ez kerem a biztos jele, hogy nem muxik a wlan kartyad.
rmmod bcm43xx bcm43xx-d80211
majd modprobe bcm43xx (persz ezt majd akkor, ha a firmware csomag mar fent van)
aztan mar nincs wlan0 es wmaster0, hanem helyette letrejon az eth1. ha ez meg van, akkor mar muxik a kartya…”smica wrote:Szerintem ez marhára nem disztrófüggő. Ami az alábbi táblázat szerint oké, azzal biztosan nincs baj:http://linux-wless.passys.nl/query_alles.php?
Ez alapján (és a pénztárcád szerint) tudatosan kiválasztva az eszközt megkímélheted magad az utólagos szenvedésektől.
Az eszkoz benne van a listaban, van hozza mukodo linux driver. Gondolom az Acer a felso kategorias laptopjaiba nem gagyi noname, semmi altal nem supportalt wlan kartyat rak.
-
SzerzőBejegyzés