bepe79

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,381-1,390 / 3,376
  • Szerző
    Bejegyzés
  • bepe79
    Felhasználó
      l_lorincz wrote:
      és már linux sincs rajta?

      De, az UHU 2.0 megvan, azt elkuldtek nekem. Az megvan DVD-n is.

      bepe79
      Felhasználó
        l_lorincz wrote:
        win 98-cal nem lehet helyre rakni? vagy az sincs?

        Nincs itt semmi. Mikor kijottem, nem hoztam magammal op. rendszereket Magyarorszagrol.  🙁

        bepe79
        Felhasználó
          lada2105 wrote:
          Legegyszerübben:
          kaparints valahonnan egy akár warez xp-t is…
          bootolj be róla
          a 1. repair (javítás) lehetöségnél (azthiszem) lépj be a helyreállító konzolra,
          majd fixboot és fixmbr
          ennél egyszerübb nincs…

          Az ezután lévök, azok mind részbeni szívások…
          sima bootcd/bootfloppy esetén talán van olyan lehetöség, hogy
          fdisk /mbr
          de nem minden esetben müködik tapasztalataim szerint és egyébként sincs rajta a sima bootfloppyn.
          Csak pl egy már müködö windows-al tudsz ilyen floppyt készítettni (akár win98, akár xp) valahol a vezérlöpult alól…
          (a sima formázás/rendszerlemezként nem ezt készíti el! az csak egy szimpla command.com-ot plussz egyéb baromságokat tesz fel a floppyra)

          Esetleg itt körülnézhetsz bootfloppy-k után:
          http://www.bootdisk.com/bootdisk.htm
          max kiírod egy cd-re mint bootcd…

          XP CD-m az nincs, mert nem adott az Acer. A Vista nemsokara meglesz, ugyhogy a Vista DVD-vel majd helyrerakok mindent yol. : – D Azert koszi a helpet!

          bepe79
          Felhasználó

            Akkor viszont furcsallom, hogy meg itt Angliaban is meg mernek ilzeneket tenni, plane az altalad emlitettek utan. Furi.

            bepe79
            Felhasználó
              Macskajancsi wrote:
              „…mert az Acer nem adott cd-t az official xp-mhez, ami a laptopon van, „

              Szóval átb@sztak.
              KÖTELESSÉGÜK odaadni.

              Megjott a dobozban (ebay.co.uk-rol rendelt), bolttol vett, UK-n beluli szallitasos volt. A konyvek megvannak, users manual megvan, laptop megvan, xp kiskonyv + benne az OEM official serial megvan. Mondjuk ez Windows XP Media Center Edition OEM, a fene tudja, hogy ennel is kotelesseguk lenne-e megkuldeni az XP CD-t. Gyanitom, hogy nem, de lehet, hogy reklamalok majd az MS-nel.

              Hozzászólás: Wifi #2083971
              bepe79
              Felhasználó
                kelen wrote:
                Sziasztok

                Utánna nézegettem mit hogy kell csinálnom hogy legyen wifim a laptopon de még mindig nem megy.
                Leszedtem a madwifit forrásból és próbáltam fc6 ra rakni de nem ment utánna találtam rpm filet azt se akarta a kicsike ekkor megnéztem az asztali gépemen fc 5 volt arra felment így fogtam felraktam az fc5t a laptopra is fel is ment a madwifi de még mindig sehol semmi.
                a csomag amit leszedtem: madwifi-0.9.2-2.fc3.rf.i386.rpm volt
                Beírom konzolban hogy iwconfig és még mindig nem lát semmit se.
                Ha grafikus részen nézem a hálót és kiválasztom az új vezetéknélküli kapcsolatot akkor még mindig nem látja  a kártyámat.
                Ehhez szeretnék segítséget kérni

                Kellemes ünnepeket mindenkinek!

                modprobe, lsmod?
                Az ap-t meg az essid-et is beallitgattad az iwconfiggal?

                bepe79
                Felhasználó

                  iwconfig, ifconfig, dhcpcd:

                  bepe79
                  Felhasználó
                    Oregon wrote:
                    ls /lib/firmware

                    root:~# ls /lib/firmware
                    BCM2033-FW.bin              foo2zjs
                    BCM2033-MD.hex              ipw2100-1.3.fw
                    bcm43xx_initval01.fw        ipw2100-1.3-i.fw
                    bcm43xx_initval02.fw        ipw2100-1.3-p.fw
                    bcm43xx_initval03.fw        ipw2200-bss.fw
                    bcm43xx_initval04.fw        ipw2200-ibss.fw
                    bcm43xx_initval05.fw        ipw2200-sniffer.fw
                    bcm43xx_initval06.fw        ipw3945.ucode
                    bcm43xx_initval07.fw        mixart
                    bcm43xx_initval08.fw        multiface_firmware.bin
                    bcm43xx_initval09.fw        multiface_firmware_rev11.bin
                    bcm43xx_initval10.fw        pcxhr
                    bcm43xx_microcode2.fw        tiacx100
                    bcm43xx_microcode4.fw        tiacx100r0D
                    bcm43xx_microcode5.fw        tiacx100r11
                    bcm43xx_pcm4.fw              tiacx100r15
                    bcm43xx_pcm5.fw              tiacx100usb
                    BCM-LEGAL.txt                tiacx111c16
                    digiface_firmware.bin        tiacx111c17
                    digiface_firmware_rev11.bin  tiacx111c19
                    ea                          vx
                    root:~#

                    bepe79
                    Felhasználó
                      smica wrote:
                      De te miért az eth0 -án akarsz essid -et állítani, és miért nem a wlan0 -án?

                      Hat mert fentebb ezt olvastam:

                      „…kell kicsit hackelni.
                      ugyanis ha koran tolti be a modult, akkor a firmware-t valamiert nem huzza be (nem vagyok kernel hacker, hogy ezt tudjam miert), ekkor a bcm43xx kernel modul betoltesenel letrejon wlan0 es wmaster0. na ez kerem a biztos jele, hogy nem muxik a wlan kartyad.
                      rmmod bcm43xx bcm43xx-d80211
                      majd modprobe bcm43xx (persz ezt majd akkor, ha a firmware csomag mar fent van)
                      aztan mar nincs wlan0 es wmaster0, hanem helyette letrejon az eth1. ha ez meg van, akkor mar muxik a kartya…”

                      bepe79
                      Felhasználó
                        smica wrote:
                        Szerintem ez marhára nem disztrófüggő. Ami az alábbi táblázat szerint oké, azzal biztosan nincs baj:

                        http://linux-wless.passys.nl/query_alles.php?

                        Ez alapján (és a pénztárcád szerint) tudatosan kiválasztva az eszközt megkímélheted magad az utólagos szenvedésektől.

                        Az eszkoz benne van a listaban, van hozza mukodo linux driver. Gondolom az Acer a felso kategorias laptopjaiba nem gagyi noname, semmi altal nem supportalt wlan kartyat rak.

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,381-1,390 / 3,376