bepe79

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,391-1,400 / 3,376
  • Szerző
    Bejegyzés
  • bepe79
    Felhasználó

      Na, csak nem hagyott aludni a kivancsisag:

      a ket csomagodat felraktam kde alol kpackage-val, mindkettonel result=0, tehat ok

      rmmod bcm43xx
      es
      modprobe bcm43xx

      megvolt, mindketto ok

      Utana a iwconfig eth1 essid YOURSSID

      mar nem ok, ezt kapom ra:

      Error for wireless request „Set ESSID” (8B1A) :
          SET failed on device eth0 ; Operation not supported.
      root:~# iwconfig eth0 essid any
      Error for wireless request „Set ESSID” (8B1A) :
          SET failed on device eth0 ; Operation not supported.
      root:~# iwconfig eth0 essid —
      Error for wireless request „Set ESSID” (8B1A) :
          too few arguments.
      root:~# iwconfig eth0 essid — „ANY”
      Error for wireless request „Set ESSID” (8B1A) :
          SET failed on device eth0 ; Operation not supported.
      root:~# iwconfig eth0 essid — „ANY”
      Error for wireless request „Set ESSID” (8B1A) :
          SET failed on device eth0 ; Operation not supported.
      root:~#
      root:~#
      root:~# iwconfig eth0 essid off
      Error for wireless request „Set ESSID” (8B1A) :
          SET failed on device eth0 ; Operation not supported.
      root:~# ifconfig
      eth0      Link encap:Ethernet  HWaddr 00:16:36:A0:F7:18
                UP BROADCAST MULTICAST  MTU:1500  Metric:1
                RX packets:0 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0
                TX packets:0 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
                collisions:0 txqueuelen:1000
                RX bytes:0 (0.0 b)  TX bytes:0 (0.0 b)
                Interrupt:66 Base address:0xcc00

      lo        Link encap:Local Loopback
                inet addr:127.0.0.1  Mask:255.0.0.0
                UP LOOPBACK RUNNING  MTU:16436  Metric:1
                RX packets:594 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0
                TX packets:594 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
                collisions:0 txqueuelen:0
                RX bytes:47556 (46.4 Kb)  TX bytes:47556 (46.4 Kb)

      root:~# iwconfig
      lo        no wireless extensions.

      eth0      no wireless extensions.

      wmaster0  IEEE 802.11a  ESSID:””
                Mode:Master  Channel:0
                RTS thr:off  Fragment thr=2346 B
                Encryption key:off

      wlan0    IEEE 802.11a  ESSID:””
                Mode:Managed  Channel:0  Access Point: Not-Associated
                RTS thr:off  Fragment thr=2346 B
                Encryption key:off

      sit0      no wireless extensions.

      root:~#                 

      bepe79
      Felhasználó
        Oregon wrote:
        bepe79 wrote:
        Itt meg az en eszkozom:

        bepe79 wrote:
        08:04.0 Network controller: Broadcom Corporation BCM4318 [AirForce One 54g] 802.11g Wireless LAN Controller (rev 02)

        Ezek szerint csutkara megegyezik az eszkozunk. (:
        OK, akkor most ledurom a pclinuxos-t, es megy vissza hamarosan az UHU 2.0

        szerinted miert reggeltem es miert irtam neked? 🙂

        Nah, az elso lepessel megvagyok. Ujrahuztam az UHU 2.0-at, full installban, 10 GB-ra. Athuztam a 2 file-odat az xp particiojarol, es most indul majd a config. Viszont otthon mar eleg keso lehet, itt is hajnal 1 kozeleg: thx a helpet, emberi idoben irok majd, hogy mizujs!

        bepe79
        Felhasználó

          Itt meg az en eszkozom:

          bepe79 wrote:
          08:04.0 Network controller: Broadcom Corporation BCM4318 [AirForce One 54g] 802.11g Wireless LAN Controller (rev 02)

          Ezek szerint csutkara megegyezik az eszkozunk. (:
          OK, akkor most ledurom a pclinuxos-t, es megy vissza hamarosan az UHU 2.0

          bepe79
          Felhasználó
            Oregon wrote:
            bepe79! miattad reggeltem ujra, mert mar rossz nezni amit muvelsz.

            olvasd el ezeket, hozzaszolasostul:
            http://hup.hu/node/33358

            es ezt is:
            http://hup.hu/node/33308

            idezet:
            jahh. felig. kell kicsit hackelni.
            ugyanis ha koran tolti be a modult, akkor a firmware-t valamiert nem huzza be (nem vagyok kernel hacker, hogy ezt tudjam miert), ekkor a bcm43xx kernel modul betoltesenel letrejon wlan0 es wmaster0. na ez kerem a biztos jele, hogy nem muxik a wlan kartyad.
            rmmod bcm43xx bcm43xx-d80211
            majd modprobe bcm43xx (persz ezt majd akkor, ha a firmware csomag mar fent van)
            aztan mar nincs wlan0 es wmaster0, hanem helyette letrejon az eth1. ha ez meg van, akkor mar muxik a kartya. nalam csak mac szures van az ap-n, igy ennyike a beallitas:
            iwconfig eth1 essid MYSSID
            ifconfig MYIP netmask MYNETMASK broadcast MYBROADCAST up
            route add default gw MYROUTERIP
            es keszen is vagyunk.
            ps: ha a firmware a helyen van es a modul „idoben” lett betoltve (eth1), akkor mar az uhu-control-center is latja.

            Udv ujra! Koszi az infokat, bar most epp nem uhu van fent, hanem PCLinuxOS. Ez a kis `hack`-eles nalam mar a biztos halal um., ez nekem mar nagyon magas. Nem veletlenul keresek olyan disztrot, aminel grafikusan is lehet ezeket allitgatni. Annyi mindent iprobaltam mar, meg annyi disztro alatt, hogy kezdem elvesziteni a remenyt. Mar latja az AP-t, kiirja a cimet, van jel, stb., csak a WEP azonositokulcsra vagy mi a hatamra kerdojelet ir.. Ez nekem meg kb semmit nem mond. Lehet, hogy mar csak annyi nem stimmel? Vagy rakjam vissza az UHU 2.0-at, es a te .uhu csomagoddal probaljam elolrol az egeszet?

            bepe79
            Felhasználó
              bacsi2 wrote:
              Én is ezzel küzdök most Debian alatt. Ha sikerül összehoznom, feltétlenül írok.

              OK, thx!

              bepe79
              Felhasználó
                lionelqw wrote:
                szerintem inkább a kártyához leginkább megfelelő linuxos driver keresésével jobban járnál. Nekem volt olyan kártyám, hogy egyáltalán nem látta az OS, aztán szereztem hozzá drivert, és mindjárt látta és lehetett használni is. A windowsos drivereket ndiswrapperrel használod? Mert az is egy megoldás, de nekem az a tapasztalatom, hogy a nativ driverekkel könnyebben boldogultam eddig.

                Igen, azzal. A PCLinuxOS ugy hivja, hogy install windows driver with ndiswrapper, es mukodik is, csak a konnektnel elakad valamiert. A `WEP`-nel ir egy kerdojelet, az ap, essid, key mar rendben van.

                bepe79
                Felhasználó
                  kisbetu wrote:
                  Valahogy úgy érzem, kicsit féloldalasan ülöd a lovat.
                  Neked is feltűnt, hogy nem igazán készek a disztrók a WLAN-ra, de te azért fáradhatatlanul hajszolod az elektronokat a net bugyraiba, hátha kikaparják neked a gesztenyét.

                  Le kéne táborozni egy disztró mellett, aztán azon életre kelteni a dolgot. A világon már többezer embernek sikerült, nagy eséllyel neked is fog.

                  Eleg sok mindet megprobaltam pedig az iwconfigtol kezdve az ifupon keresztul az ifconfigig, man lapok oda-vissza olvasgatasaval megfuszerezve, minden opciot atolvasva atol cettig. Lassan mar az iwconfig minden opciojat tudom fejbol, az essidtol az ap-ig, de semmire nem vezetett. Vegre a PCLinuxOS-en eljutottam ma odaig, hogy latja a kartyat, betoltettem vele a win-es drivert, es mukodik vele, es az iwconfignal is latszik, hogy sugaroz, van sebesseg, jel, stb, de a kapcsolodasnal grafikusan es ifup wlan0-val is Failed to connect van. Logot nem talalok termeszetesen, es igy gozom nincs, hogy mi a nyavalya lehet mar a gond.

                  Hozzászólás: Boldog Karácsonyt Mindenkinek! #2083887
                  bepe79
                  Felhasználó

                    En is Boldog Karacsonyt kivanok Mindenkinek!  🙂

                    bepe79
                    Felhasználó

                      A wlan csatizo progi harmadikkent szinten grafikus, a refresh-el megtalalja automatikusan a Skegness team WiFi WLAN halot (a szolgaltatome), de a connectnel a timeout vegen azt mondja, hogy failed to connect.. : (
                      Valakinek valami otlet? Mi lehet meg mindig a baj?

                      bepe79
                      Felhasználó

                        Ez mar PCLinuxOS 0.93 alol van. Tenyleg jobb egy fokkal wlan teren az osszes disztronal, ugy nez ki a dolog.
                        Mint latszik, felismerte hardwareileg tokeletesen a wlan kartyamat (es a laptop tobbi reszet is). A drivert nem toltotte fel rendesen, ezert grafikus felulet alol betoltettem vele: tudott olyat, hogy load / use windows wireless driver, athuztam a wlan drivert a winxp megfelelo konyvtarabol, es tenyleg jo lett neki, jol kezeli vele (.inf-bol). Ezutan van kulon grafikus net beallitoja kulon kimondottan wireless kapcsolathoz, ezen vegigmentem, es megadtam, hogy managed, dhcp, dynamic ip, stb. Itt az ifconfigom es az iwconfigom (az iwconfig is jelzi mar, hogy van wlan kapcsolat, kiirja a sebesseget es a savokat is:

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,391-1,400 / 3,376