Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
2006-12-25-01:14 Hozzászólás: WLAN net-kapcsolat vs. Linux (avagy Broadcom bcm43xx vs. Linux) #2083621
Na, csak nem hagyott aludni a kivancsisag:
a ket csomagodat felraktam kde alol kpackage-val, mindkettonel result=0, tehat ok
rmmod bcm43xx
es
modprobe bcm43xxmegvolt, mindketto ok
Utana a iwconfig eth1 essid YOURSSID
mar nem ok, ezt kapom ra:
Error for wireless request „Set ESSID” (8B1A) :
SET failed on device eth0 ; Operation not supported.
root:~# iwconfig eth0 essid any
Error for wireless request „Set ESSID” (8B1A) :
SET failed on device eth0 ; Operation not supported.
root:~# iwconfig eth0 essid —
Error for wireless request „Set ESSID” (8B1A) :
too few arguments.
root:~# iwconfig eth0 essid — „ANY”
Error for wireless request „Set ESSID” (8B1A) :
SET failed on device eth0 ; Operation not supported.
root:~# iwconfig eth0 essid — „ANY”
Error for wireless request „Set ESSID” (8B1A) :
SET failed on device eth0 ; Operation not supported.
root:~#
root:~#
root:~# iwconfig eth0 essid off
Error for wireless request „Set ESSID” (8B1A) :
SET failed on device eth0 ; Operation not supported.
root:~# ifconfig
eth0 Link encap:Ethernet HWaddr 00:16:36:A0:F7:18
UP BROADCAST MULTICAST MTU:1500 Metric:1
RX packets:0 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0
TX packets:0 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
collisions:0 txqueuelen:1000
RX bytes:0 (0.0 b) TX bytes:0 (0.0 b)
Interrupt:66 Base address:0xcc00lo Link encap:Local Loopback
inet addr:127.0.0.1 Mask:255.0.0.0
UP LOOPBACK RUNNING MTU:16436 Metric:1
RX packets:594 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0
TX packets:594 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
collisions:0 txqueuelen:0
RX bytes:47556 (46.4 Kb) TX bytes:47556 (46.4 Kb)root:~# iwconfig
lo no wireless extensions.eth0 no wireless extensions.
wmaster0 IEEE 802.11a ESSID:””
Mode:Master Channel:0
RTS thr:off Fragment thr=2346 B
Encryption key:offwlan0 IEEE 802.11a ESSID:””
Mode:Managed Channel:0 Access Point: Not-Associated
RTS thr:off Fragment thr=2346 B
Encryption key:offsit0 no wireless extensions.
root:~#
2006-12-25-00:49 Hozzászólás: WLAN net-kapcsolat vs. Linux (avagy Broadcom bcm43xx vs. Linux) #2083619Oregon wrote:bepe79 wrote:Itt meg az en eszkozom:bepe79 wrote:08:04.0 Network controller: Broadcom Corporation BCM4318 [AirForce One 54g] 802.11g Wireless LAN Controller (rev 02)Ezek szerint csutkara megegyezik az eszkozunk. (:
OK, akkor most ledurom a pclinuxos-t, es megy vissza hamarosan az UHU 2.0szerinted miert reggeltem es miert irtam neked? 🙂
Nah, az elso lepessel megvagyok. Ujrahuztam az UHU 2.0-at, full installban, 10 GB-ra. Athuztam a 2 file-odat az xp particiojarol, es most indul majd a config. Viszont otthon mar eleg keso lehet, itt is hajnal 1 kozeleg: thx a helpet, emberi idoben irok majd, hogy mizujs!
2006-12-24-23:23 Hozzászólás: WLAN net-kapcsolat vs. Linux (avagy Broadcom bcm43xx vs. Linux) #2083617Itt meg az en eszkozom:
bepe79 wrote:08:04.0 Network controller: Broadcom Corporation BCM4318 [AirForce One 54g] 802.11g Wireless LAN Controller (rev 02)Ezek szerint csutkara megegyezik az eszkozunk. (:
OK, akkor most ledurom a pclinuxos-t, es megy vissza hamarosan az UHU 2.02006-12-24-23:11 Hozzászólás: WLAN net-kapcsolat vs. Linux (avagy Broadcom bcm43xx vs. Linux) #2083615Oregon wrote:bepe79! miattad reggeltem ujra, mert mar rossz nezni amit muvelsz.olvasd el ezeket, hozzaszolasostul:
http://hup.hu/node/33358es ezt is:
http://hup.hu/node/33308idezet:
jahh. felig. kell kicsit hackelni.
ugyanis ha koran tolti be a modult, akkor a firmware-t valamiert nem huzza be (nem vagyok kernel hacker, hogy ezt tudjam miert), ekkor a bcm43xx kernel modul betoltesenel letrejon wlan0 es wmaster0. na ez kerem a biztos jele, hogy nem muxik a wlan kartyad.
rmmod bcm43xx bcm43xx-d80211
majd modprobe bcm43xx (persz ezt majd akkor, ha a firmware csomag mar fent van)
aztan mar nincs wlan0 es wmaster0, hanem helyette letrejon az eth1. ha ez meg van, akkor mar muxik a kartya. nalam csak mac szures van az ap-n, igy ennyike a beallitas:
iwconfig eth1 essid MYSSID
ifconfig MYIP netmask MYNETMASK broadcast MYBROADCAST up
route add default gw MYROUTERIP
es keszen is vagyunk.
ps: ha a firmware a helyen van es a modul „idoben” lett betoltve (eth1), akkor mar az uhu-control-center is latja.Udv ujra! Koszi az infokat, bar most epp nem uhu van fent, hanem PCLinuxOS. Ez a kis `hack`-eles nalam mar a biztos halal um., ez nekem mar nagyon magas. Nem veletlenul keresek olyan disztrot, aminel grafikusan is lehet ezeket allitgatni. Annyi mindent iprobaltam mar, meg annyi disztro alatt, hogy kezdem elvesziteni a remenyt. Mar latja az AP-t, kiirja a cimet, van jel, stb., csak a WEP azonositokulcsra vagy mi a hatamra kerdojelet ir.. Ez nekem meg kb semmit nem mond. Lehet, hogy mar csak annyi nem stimmel? Vagy rakjam vissza az UHU 2.0-at, es a te .uhu csomagoddal probaljam elolrol az egeszet?
bacsi2 wrote:Én is ezzel küzdök most Debian alatt. Ha sikerül összehoznom, feltétlenül írok.OK, thx!
lionelqw wrote:szerintem inkább a kártyához leginkább megfelelő linuxos driver keresésével jobban járnál. Nekem volt olyan kártyám, hogy egyáltalán nem látta az OS, aztán szereztem hozzá drivert, és mindjárt látta és lehetett használni is. A windowsos drivereket ndiswrapperrel használod? Mert az is egy megoldás, de nekem az a tapasztalatom, hogy a nativ driverekkel könnyebben boldogultam eddig.Igen, azzal. A PCLinuxOS ugy hivja, hogy install windows driver with ndiswrapper, es mukodik is, csak a konnektnel elakad valamiert. A `WEP`-nel ir egy kerdojelet, az ap, essid, key mar rendben van.
kisbetu wrote:Valahogy úgy érzem, kicsit féloldalasan ülöd a lovat.
Neked is feltűnt, hogy nem igazán készek a disztrók a WLAN-ra, de te azért fáradhatatlanul hajszolod az elektronokat a net bugyraiba, hátha kikaparják neked a gesztenyét.Le kéne táborozni egy disztró mellett, aztán azon életre kelteni a dolgot. A világon már többezer embernek sikerült, nagy eséllyel neked is fog.
Eleg sok mindet megprobaltam pedig az iwconfigtol kezdve az ifupon keresztul az ifconfigig, man lapok oda-vissza olvasgatasaval megfuszerezve, minden opciot atolvasva atol cettig. Lassan mar az iwconfig minden opciojat tudom fejbol, az essidtol az ap-ig, de semmire nem vezetett. Vegre a PCLinuxOS-en eljutottam ma odaig, hogy latja a kartyat, betoltettem vele a win-es drivert, es mukodik vele, es az iwconfignal is latszik, hogy sugaroz, van sebesseg, jel, stb, de a kapcsolodasnal grafikusan es ifup wlan0-val is Failed to connect van. Logot nem talalok termeszetesen, es igy gozom nincs, hogy mi a nyavalya lehet mar a gond.
En is Boldog Karacsonyt kivanok Mindenkinek! 🙂
2006-12-24-19:29 Hozzászólás: WLAN net-kapcsolat vs. Linux (avagy Broadcom bcm43xx vs. Linux) #2083613A wlan csatizo progi harmadikkent szinten grafikus, a refresh-el megtalalja automatikusan a Skegness team WiFi WLAN halot (a szolgaltatome), de a connectnel a timeout vegen azt mondja, hogy failed to connect.. : (
Valakinek valami otlet? Mi lehet meg mindig a baj?2006-12-24-19:28 Hozzászólás: WLAN net-kapcsolat vs. Linux (avagy Broadcom bcm43xx vs. Linux) #2083612Ez mar PCLinuxOS 0.93 alol van. Tenyleg jobb egy fokkal wlan teren az osszes disztronal, ugy nez ki a dolog.
Mint latszik, felismerte hardwareileg tokeletesen a wlan kartyamat (es a laptop tobbi reszet is). A drivert nem toltotte fel rendesen, ezert grafikus felulet alol betoltettem vele: tudott olyat, hogy load / use windows wireless driver, athuztam a wlan drivert a winxp megfelelo konyvtarabol, es tenyleg jo lett neki, jol kezeli vele (.inf-bol). Ezutan van kulon grafikus net beallitoja kulon kimondottan wireless kapcsolathoz, ezen vegigmentem, es megadtam, hogy managed, dhcp, dynamic ip, stb. Itt az ifconfigom es az iwconfigom (az iwconfig is jelzi mar, hogy van wlan kapcsolat, kiirja a sebesseget es a savokat is: -
SzerzőBejegyzés