Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
2006-12-22-23:28 Hozzászólás: WLAN net-kapcsolat vs. Linux (avagy Broadcom bcm43xx vs. Linux) #2083597
Koszonom a segitsegeiteket, egy lepessel tovabbjutottam:
It is a wise father that knows his own child.
— William Shakespeare, „The Merchant of Venice”
peti@peti-laptop:~$ sudo passwd root
Password:
Sorry, try again.
Password:
Enter new UNIX password:
Retype new UNIX password:
passwd: password updated successfully
peti@peti-laptop:~$ su root
Password:
Familiarity breeds contempt — and children.
— Mark Twain
root@peti-laptop:/home/peti# ifup eth1
ifup: interface eth1 already configured
root@peti-laptop:/home/peti# iwconfig
lo no wireless extensions.eth0 no wireless extensions.
eth1 IEEE 802.11b/g ESSID:”” Nickname:”Broadcom 4318″
Mode:Managed Access Point: Invalid
RTS thr:off Fragment thr:off
Encryption key:off
Link Quality:0 Signal level:0 Noise level:0
Rx invalid nwid:0 Rx invalid crypt:0 Rx invalid frag:0
Tx excessive retries:0 Invalid misc:0 Missed beacon:0root@peti-laptop:/home/peti# dhcpcd eth1
bash: dhcpcd: command not found
root@peti-laptop:/home/peti# /usr/sbin/dhcpcd eth1
bash: /usr/sbin/dhcpcd: No such file or directory
root@peti-laptop:/home/peti#Na de hogyan tovabb? Az ap invalid oszerinte.. 🙁
2006-12-22-12:11 Hozzászólás: WLAN net-kapcsolat vs. Linux (avagy Broadcom bcm43xx vs. Linux) #2083594attila1964 wrote:Na, akkor ment a dolog? 😉Thx az infot, meg nem tudtam probalni, mert meloztam. Delutan megnezem.
2006-12-22-09:53 Hozzászólás: WLAN net-kapcsolat vs. Linux (avagy Broadcom bcm43xx vs. Linux) #2083591attila1964 wrote:Az Ubuntu hogyan „bánik” a root-jelszóval? 😉Fogalmam sincs. : – D De halas lennek, ha elarulnad! ; )
2006-12-22-09:39 Hozzászólás: WLAN net-kapcsolat vs. Linux (avagy Broadcom bcm43xx vs. Linux) #2083588attila1964 wrote:Nem Ubuntu-alapú disztró, véletlenül… 😛Ha kerded, akkor: de (:
Miert?2006-12-22-09:13 Hozzászólás: WLAN net-kapcsolat vs. Linux (avagy Broadcom bcm43xx vs. Linux) #2083586sany wrote:A melléklet szerint hiányzik az „essid”, gondolom ezt a szolgáltató megadta!
Eztán az accesspoint-nak is szerepelnie kell a kimenetben!
iwconfig eth1 essid valami
iwconfig eth1Ha ez ok, teljes az iwconfig kimenete, akkor „ifup eth1” vagy
„dhcpcd eth1” parancs után pingeléssel teszteld.Ja és rootként csináld! 🙂
Jahm, rootkent csinalnam, ha be tudnek lepni rootkent. Telepiteskor ugyanis nem kert root jelszot..
Elindult live-kent, es az asztalra kitesz egy install nevu ikont amivel felkuszik a winyora. Osszesen egy felhasznalonevet kert es egy jelszot, ami nem a root… Ilyenkor mi van? : – /2006-12-21-23:04 Hozzászólás: WLAN net-kapcsolat vs. Linux (avagy Broadcom bcm43xx vs. Linux) #2083584A hivatalos web-lapja a disztronak ezeket irja:
Better desktop
This is probably the biggest improvement in Bea: A brand new desktop. Linux Mint 2.1 comes with mintDesktop, which adds a lot of desktop improvements:
* Quick access to the computer and home places
* Quick access to the terminal from the context menu
* Ability to delete files directly without sending them to the Trash
* mintDesktop home folders
* Beagle search
* Tomboy notes
* Network managerBetter Wifi support
Bea comes with mintWifi, which purpose is to allow you to configure your wireless card without an Internet connection. mintWifi comes with the following:
* Ndiswrapper and Ndisgtk
* Cabextractor and unshield
* Tutorials to install and configure your Wifi card
* A collection of Wifi drivers to support about 40 different wireless card models2006-12-21-22:45 Hozzászólás: WLAN net-kapcsolat vs. Linux (avagy Broadcom bcm43xx vs. Linux) #2083583Csinaltam egy screenshotot is, hogy grafikus felulet alatt hogyan probalkoztam, ezt is csatolom alul. Van valami otlet, hogy hogyan kelthetnem eletre a netet? acerhk-val is probalkoytam mar az uhu alatt. Thanks!
sany wrote:Az egy álcázott opera.Nekem regen NEC DVD-RW-m volt, es sok firmware-gaz van veluk, nem mindent irnak by default. En mindenkeppen Pioneert javaslok, az most a legfelkapottabb, es minden forumon az egekig magasztaljak.
Azt meg tudnatok oldani, hogy az avatar alatt az op. sys-nel ne mindenkinel csak unix-ot irjon ki, hanem a disztro nevet is? Vagy az mar bonyolultabb dolog lenne? Mert jo lenne szerintem. (:
-
SzerzőBejegyzés