bepe79

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,551-1,560 / 3,376
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: AMD x2 #2070650
    bepe79
    Felhasználó
      paca5 wrote:
      Hali!
      Gépvásárlás előtt állok és a következő prockót néztem ki
      Athlon64 X2 3800
      Ami engem érdekelne, hogy a duálos procit hogyan tudnám maximálisan kihasználni?? Amit találtam a neten az alapján slamd64 kerülne a gépre, de lehet ti tudtok más okosságot is.. Slakit szeretnék rá tenni, vagy, a közvetlen leszármazottját (slamd64)
      Abból indultam ki, hogy felteszek egy slamd64-t majd első ténykedésként forgatok rá egy smp-s kernelt. Az kiderült eddig, hogy az alaprendszer progijai (slamd64 csomagjai) nem fogják látni a dual prockot csak azok a progik ,amik később lettek az smp-s kernel után feltelepítve …

      Nagyon lecsökkent ezen dualos procik ára és sztem ez a jövő, de a kérdés mi kerüljön rá és hogyan, ha az amber szeretné a megismert és szeretett disztróját a vason látni.

      Hát:

      a hw-es részéhez, ha már full configot cserélsz, akkor inkább e6300 core duo2.. Legalábbis szerintem, ezt majd te eldöntöd. Az új, slacki 11.0 nem tudom, hogy fogja-e támogatni (kéne neki), de a legújabb 11.0 RC3 changelogja itt van: http://slackware.com/changelog/current.php?cpu=i386

      Nemsokára kijön a final Slackware 11.0 Stable, és akkor lehet, hogy többet tudunk. Meg szerintem érdemes is azt megvárni.

      Hozzászólás: Windows Vista és a pontozási rendszere #2069355
      bepe79
      Felhasználó

        Kép a ma kijött RC1-ből:

        [img]http://www.neowin.net/forum]

        Hozzászólás: Windows Vista és a pontozási rendszere #2069353
        bepe79
        Felhasználó

          A beta tesztereknek, és az „ügyeseknek” már ma tölthető az 5600-ás build (rc1), és tudják is használni az open beta2-höz kapott key-ükkel (többek közt én is). Akik a publikus verziót várják, és ingyen key-t (regelést) + free rc1 letöltést, azoknak még pár napot vagy 1-2 hetet várniuk kell.

          Hozzászólás: Windows Vista és a pontozási rendszere #2069352
          bepe79
          Felhasználó

            Vasárnap meglesz az új VGA-m, egy MSI NX6600GT  :cool1: Kíváncsi vagyok, hogy a Vista milyenre fogja értékelni.  :cool1: Mondjuk nem azért veszem, hogy a Vistától jobb osztályzatot kapjon a gépem, hanem hogy a FEAR Combat és a SWAT4:TSS, meg a Flatout2 és a Call of Juarez jobban fusson.  :wink1:

            Hogy ON is legyek:

            Elkészült a Windows Vista RC1

            http://winportal.net/?id=431

            „Jim Allchin, a Windows termékmenedzsere nemrég egy közleményt juttatott el a cég belső teszelői oldalára, melyben bejelenti: a Windows Vista RC1 elkészült, az 5600-as build pedig máris letölthető a Microsoft Connect partneroldalról. Allchin elmondása szerint az RC1-ben rengeteg változás lesz tapasztalható a Beta 2-höz képest, többek közt a finomítottak a felhasználói felületen, javult a rendszer teljesítménye és a legújabb verzió már sokkal több eszközt támogat.

            A Windows-főnök a levélben megköszönte a tesztelők és a fejlesztésben résztvevő partnerek munkáját. Mint írja, nélkülük nem juthattak volna el időben eddig a jelentős mérföldkőig, és a Vista nem lenne olyan „jó formában”, mint amilyenben az RC1-et a nagyközönség elé tárják.

            A publikus letöltésre minden bizonnyal – a Beta 2 kiadásához hasonlóan – akár egy-két hetet is várni kell, de az ígéretek szerint szeptember folyamán mindenképpen megnyílik majd a nyilvános tesztprogram is.”

            Hozzászólás: Kinyiffantottam egy Suse 10.1-et #2070565
            bepe79
            Felhasználó
              Radagast wrote:
              A fájlok telepítése/eltávolítása már nem indúlt el, az ideiglenes ablak(adatbázis információk betöltése?) sem jelent meg.

              Hogy a winyo dolgozik-e azt mindig a házon lévő leden látom. És kialudt a lámpa a halt után 5? perccel

              Na de az, hogy az IDE led nem ég, az nem azt jelenti, hogy leállt a winyó (ha leállna, akkor nagy valószínűség szerint tönkremenne), hanem hogy épp nincs ide művelet.

              Hozzászólás: Kinyiffantottam egy Suse 10.1-et #2070562
              bepe79
              Felhasználó

                Ha tényleg leállt volna a winyó, akkor azt észrevetted volna.. a winyó az pörgött szvsz egyfolytában, gondolom az ide művelet megszűntét érted „winyó megállás/leállás” alatt. Ha a 7200-on pörgő lemez megállna benne üzem közben, akkor igencsak nagyobb galiba lett volna belőle..

                Hozzászólás: SUSE 10.1 + NVIDIA #2061423
                bepe79
                Felhasználó

                  Én is ezidáig abban a hitben éltem (mivel működő Inno3D Gef6600-am volt / van (most a polcon)), hogy akiknek az inno tönkrement, azok vagy túlhajtották, vagy ventit-buzeráltak, vagy lámák, vagy etc. etc. Mindezidáig, hogy a sok rémhír ellenére inno 6600-at vettem, tönkre is ment a ventije. Ami az Inno3D 6600-nál egyenlő majdnem a kártya tönkremenetelével, mert a HSI chip és a GPU közös borda miatt nem lehet rajta ventit cserélni. Tehát ha a venti meghal, akkor amiket tehetek (másik fórumokban tanácsolták): vagy befőttesgumival / gatyamadzaggal rászorítok egy 8cm-es rendszerhűtőt és azzal hűtöm, vagy leszerelem a tönkrement Inno hűtőt, és a Northpole 1000-es hűtővel hűtöm. Northpole 1000: a vga-n egy northpole borda van, és venti nincs, hanem, az AGP slot melletti PCI slotból fújja a Northpole 1000-es fancard (hűtőkártya) rá a levegőt, hogy ne menjen tönkre, ne melegedjen túl. Szal’ mindenki olyan messze kerülje az Inno3D Geforce 6600-at, amilyen messze csak tudja.

                  Hozzászólás: ATi Radeon softmod linux alatt lehetséges? #2070380
                  bepe79
                  Felhasználó
                    kisbetu wrote:
                    Meg kéne kérdezni egy ebben a témában jártas Local Moderátort, csak nem emlékszem, ki is ezeknek a szakértője…

                    ” és tudom, mert képben vagyok vga ügyileg mindenben.”

                    🙂 Az, hogy képben vagyok, meg itt mod vagyok, az nem jelenti azt, hogy mindig, mindennel kapcsolatban mindent tudok. 🙂 Az általad másik topikból kiragadott, szövegkörnyezethez fűződő mondat arra vonatkozott inkább, hogy a 6600-ak hardware-es részével és hűtésével kapcsolatban tudok sok mindent.

                    Hozzászólás: SUSE 10.1 + NVIDIA #2061420
                    bepe79
                    Felhasználó
                      sede wrote:
                      bepe79 wrote:
                      Ezt nem is értem, hogy milyen gond lenne a 6600-akkal? Nem véletlenül vesz boldog-boldogtalan 6600-at, ár-érték arányban ez az egyik legjobb DX9-es, Shader Modell 3.0-át is tudó videókártya. A játékok alatt is megállja a helyét, tudom, mivel hardcore gamer vagyok.

                      Egyetértek. Inno3d kártyákat próbáltunk többet, 6200a, 6200, 6200TC, 6500 mind kisebb-nagyobb gond, néha hibás kép, lefagyás volt velük intenzív 3d  használat alatt. A 6600-asból fut most 3 db, mind teljesen rendben van, a 3 napos folyamatos 3dmark-os nyúzást is gond nélkül állják. Az otthoni 6200a inno3d-met szégyenszemre egy régi geforce2mx-re kellett cserélnem, hogy stabil legyen a rendszer (és érdekes mód még a kép is jobb lett).

                      Azóta kicsit változott a véleményem, miután tegnap előtt az inno 6600-asomnak behalt a ventije.. Most a backup Radeon 9500-asomat pakoltam vissza a gépbe, de újra nVidiát fogok venni, egy biztos: az nem inno márka lesz..

                      Hozzászólás: UHU 2.0 #2045456
                      bepe79
                      Felhasználó
                        nightwalker wrote:
                        Végleges megjelenésről még mindíg semmi hír?

                        Semmi.

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,551-1,560 / 3,376