Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
paca5 wrote:Hali!
Gépvásárlás előtt állok és a következő prockót néztem ki
Athlon64 X2 3800
Ami engem érdekelne, hogy a duálos procit hogyan tudnám maximálisan kihasználni?? Amit találtam a neten az alapján slamd64 kerülne a gépre, de lehet ti tudtok más okosságot is.. Slakit szeretnék rá tenni, vagy, a közvetlen leszármazottját (slamd64)
Abból indultam ki, hogy felteszek egy slamd64-t majd első ténykedésként forgatok rá egy smp-s kernelt. Az kiderült eddig, hogy az alaprendszer progijai (slamd64 csomagjai) nem fogják látni a dual prockot csak azok a progik ,amik később lettek az smp-s kernel után feltelepítve …Nagyon lecsökkent ezen dualos procik ára és sztem ez a jövő, de a kérdés mi kerüljön rá és hogyan, ha az amber szeretné a megismert és szeretett disztróját a vason látni.
Hát:
a hw-es részéhez, ha már full configot cserélsz, akkor inkább e6300 core duo2.. Legalábbis szerintem, ezt majd te eldöntöd. Az új, slacki 11.0 nem tudom, hogy fogja-e támogatni (kéne neki), de a legújabb 11.0 RC3 changelogja itt van: http://slackware.com/changelog/current.php?cpu=i386
Nemsokára kijön a final Slackware 11.0 Stable, és akkor lehet, hogy többet tudunk. Meg szerintem érdemes is azt megvárni.
Kép a ma kijött RC1-ből:
[img]http://www.neowin.net/forum]
A beta tesztereknek, és az „ügyeseknek” már ma tölthető az 5600-ás build (rc1), és tudják is használni az open beta2-höz kapott key-ükkel (többek közt én is). Akik a publikus verziót várják, és ingyen key-t (regelést) + free rc1 letöltést, azoknak még pár napot vagy 1-2 hetet várniuk kell.
Vasárnap meglesz az új VGA-m, egy MSI NX6600GT :cool1: Kíváncsi vagyok, hogy a Vista milyenre fogja értékelni. :cool1: Mondjuk nem azért veszem, hogy a Vistától jobb osztályzatot kapjon a gépem, hanem hogy a FEAR Combat és a SWAT4:TSS, meg a Flatout2 és a Call of Juarez jobban fusson. :wink1:
Hogy ON is legyek:
Elkészült a Windows Vista RC1
„Jim Allchin, a Windows termékmenedzsere nemrég egy közleményt juttatott el a cég belső teszelői oldalára, melyben bejelenti: a Windows Vista RC1 elkészült, az 5600-as build pedig máris letölthető a Microsoft Connect partneroldalról. Allchin elmondása szerint az RC1-ben rengeteg változás lesz tapasztalható a Beta 2-höz képest, többek közt a finomítottak a felhasználói felületen, javult a rendszer teljesítménye és a legújabb verzió már sokkal több eszközt támogat.
A Windows-főnök a levélben megköszönte a tesztelők és a fejlesztésben résztvevő partnerek munkáját. Mint írja, nélkülük nem juthattak volna el időben eddig a jelentős mérföldkőig, és a Vista nem lenne olyan „jó formában”, mint amilyenben az RC1-et a nagyközönség elé tárják.
A publikus letöltésre minden bizonnyal – a Beta 2 kiadásához hasonlóan – akár egy-két hetet is várni kell, de az ígéretek szerint szeptember folyamán mindenképpen megnyílik majd a nyilvános tesztprogram is.”
Radagast wrote:A fájlok telepítése/eltávolítása már nem indúlt el, az ideiglenes ablak(adatbázis információk betöltése?) sem jelent meg.Hogy a winyo dolgozik-e azt mindig a házon lévő leden látom. És kialudt a lámpa a halt után 5? perccel
Na de az, hogy az IDE led nem ég, az nem azt jelenti, hogy leállt a winyó (ha leállna, akkor nagy valószínűség szerint tönkremenne), hanem hogy épp nincs ide művelet.
Ha tényleg leállt volna a winyó, akkor azt észrevetted volna.. a winyó az pörgött szvsz egyfolytában, gondolom az ide művelet megszűntét érted „winyó megállás/leállás” alatt. Ha a 7200-on pörgő lemez megállna benne üzem közben, akkor igencsak nagyobb galiba lett volna belőle..
Én is ezidáig abban a hitben éltem (mivel működő Inno3D Gef6600-am volt / van (most a polcon)), hogy akiknek az inno tönkrement, azok vagy túlhajtották, vagy ventit-buzeráltak, vagy lámák, vagy etc. etc. Mindezidáig, hogy a sok rémhír ellenére inno 6600-at vettem, tönkre is ment a ventije. Ami az Inno3D 6600-nál egyenlő majdnem a kártya tönkremenetelével, mert a HSI chip és a GPU közös borda miatt nem lehet rajta ventit cserélni. Tehát ha a venti meghal, akkor amiket tehetek (másik fórumokban tanácsolták): vagy befőttesgumival / gatyamadzaggal rászorítok egy 8cm-es rendszerhűtőt és azzal hűtöm, vagy leszerelem a tönkrement Inno hűtőt, és a Northpole 1000-es hűtővel hűtöm. Northpole 1000: a vga-n egy northpole borda van, és venti nincs, hanem, az AGP slot melletti PCI slotból fújja a Northpole 1000-es fancard (hűtőkártya) rá a levegőt, hogy ne menjen tönkre, ne melegedjen túl. Szal’ mindenki olyan messze kerülje az Inno3D Geforce 6600-at, amilyen messze csak tudja.
kisbetu wrote:Meg kéne kérdezni egy ebben a témában jártas Local Moderátort, csak nem emlékszem, ki is ezeknek a szakértője…” és tudom, mert képben vagyok vga ügyileg mindenben.”
🙂 Az, hogy képben vagyok, meg itt mod vagyok, az nem jelenti azt, hogy mindig, mindennel kapcsolatban mindent tudok. 🙂 Az általad másik topikból kiragadott, szövegkörnyezethez fűződő mondat arra vonatkozott inkább, hogy a 6600-ak hardware-es részével és hűtésével kapcsolatban tudok sok mindent.
sede wrote:bepe79 wrote:Ezt nem is értem, hogy milyen gond lenne a 6600-akkal? Nem véletlenül vesz boldog-boldogtalan 6600-at, ár-érték arányban ez az egyik legjobb DX9-es, Shader Modell 3.0-át is tudó videókártya. A játékok alatt is megállja a helyét, tudom, mivel hardcore gamer vagyok.Egyetértek. Inno3d kártyákat próbáltunk többet, 6200a, 6200, 6200TC, 6500 mind kisebb-nagyobb gond, néha hibás kép, lefagyás volt velük intenzív 3d használat alatt. A 6600-asból fut most 3 db, mind teljesen rendben van, a 3 napos folyamatos 3dmark-os nyúzást is gond nélkül állják. Az otthoni 6200a inno3d-met szégyenszemre egy régi geforce2mx-re kellett cserélnem, hogy stabil legyen a rendszer (és érdekes mód még a kép is jobb lett).
Azóta kicsit változott a véleményem, miután tegnap előtt az inno 6600-asomnak behalt a ventije.. Most a backup Radeon 9500-asomat pakoltam vissza a gépbe, de újra nVidiát fogok venni, egy biztos: az nem inno márka lesz..
nightwalker wrote:Végleges megjelenésről még mindíg semmi hír?Semmi.
-
SzerzőBejegyzés