Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
debman15 wrote:néha ragad az ablak!!!!kisbetu wrote:Mosni kell, akkor nem ragad.
dexter wrote:Bár nekem már mindegy úgysincs Windows-om.Hamarosan lehet, méghozzá legális, és ingyenes. Igaz, hogy RC1, de szerintem már a beta-i is stabilak, én próbáltam őket, és nem nagyon rogytak meg. Pár hét múlva jön az RC1 open beta, ha regelsz, akkor legális és free Vista-d lehet.
GO:MBI wrote:Azt se tudják, a linuxot eszik-e vagy isszák. 🙂
Nekem semmi kedvem a Vistához. Az XP-nek is kellett néhány év (no és két service pack), hogy kellően stabillá és megbízhatóvá váljon. Ezalatt szerintem rengeteget változott az eredeti verzióhoz képest.Szóval csak remélni tudom, hogy a Mikrózaft nem fogja túlerőltetni a dolgot, mármint a Vista terjesztését. Kiderül valami biztonsági rés és cseszhetik/jük az egészet.
Miért, a linuxnál nem derül ki? Egyfolytában foltozzák össze a 2.6.x-es kernelt, meg a linuxos firefoxot, mert olyan lyukacsos mindkettő, mint egy zsák. Az ms-nél legalább annyira jót akarnak alkotni szerintem, meg legalább annyira odafigyelnek a fejlesztésére is, az már más kérdés, hogy mennyire sikerül nekik. Nem lesz az olyan vacak, meglásd.
Szerintem frissen a 0-áról telepíteni érdemesebb.
Hát… én valószíűleg nem néznék crt-t hosszabb távon 56 Hz-en, de még 60 vagy 70-en sem. Ha nem akarod, hogy kiégjen a szemed, akkor 85 vagy 100 az jobb egy fokkal. :wink1:
Nem megy telepítés után egyből az apt-get dist-upgrade, mert a source.list az apt-ben el van írva. A /etc/apt alatt a sources file-t meg kell nyitni, és apt elérési útvonalat átírni az ftp szerver /pub/uhu/dev/packages útvonalra, hogy le tudja szedni a cuccokat.
Egyébként hogy ennyire ne húzzuk le a Vistát:
„… A kezdetleges technológiát megújult formában a Windows XP-ben láthattuk viszont, ahol már valóban képes volt ellátni feladatát, azaz hiba esetén visszaállíthattuk vele a Windows-t egy korábbi állapotra. A rendszerhelyreállítás Windows XP-beli megvalósítása sem tökéletes, az adatokat ugyanis egyetlen gyűjtőkonténerben, a System Volume Information mappában tárolja, így azok egy lemezsérülés vagy vírustámadás esetén könnyen megsérülhet.
… az új Windows-ban ugyanis a teljes System Protection szolgáltatás az árnyékmásolatokra épül. A Windows Vista már beépítve tartalmazza a Shadow Copies szolgáltatást, így nem szükséges, hogy szerveren tároljuk az adatainkat, azokat a saját gépünkön is vissza tudjuk állítani. Mivel a rendszervisszaállítás az árnyékmásolatokon alapszik, nincs központi tárolóhely a biztonsági mentések számára. Ha a rendszert egy korábbi állapotra kívánjuk visszaállítani, a rendszervisszaállítás az árnyékmásolatokat használja fel a cél érdekében. Amikor egy kötetre engedélyezzük a rendszervédelmet, a Windows automatikusan követi a fájlok módosulásait eltárolja azok korábbi változatait, de csak akkor ha valóban módosult az adat.”
Forrás: winportal.net
Wait wrote:„Memóriája alaphelyzetben 512 gigabájtnyi 667 MHz-es DDR2-es modul, de ez 4 GB-ig tovább bővíthető.”Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de én az 512 gigabyte ramot nem bővíteném 4 gigabyte-ra ;D ;D ;D ;D ;D
Pff. Pedig a hardwareoc nem szokott ilyen hibákat elkövetni a cikkeiben.
kisbetu wrote:bepe79 wrote:!!! A képet úgy készítettem, hogy az összes grafikai újítás és fíííccsör, + a Windows Aero ki volt kapcsolva, tehát fullra butítva.Kénytelen voltál, hiszen különben nem menne a leharcolt gépeden. [szmályli]
🙂 😉
Nem, csak nem szeretem a csicsát, meg ha lefogja a gépet. Inkább ne legyen aero, csak ne kelljen 5 percet várni egy ablak kinyílására.
GO:MBI wrote:Hátlol… amúgy azt azért tényleg jobb tudni hogy még csak jövőre jelenik meg, és az xp-t szerintem még jó ideig fogják támogatni (még a 98-hoz is csinálnak néha biztonsági frissítést). Mostantól legalább még 3-4 év, mire általánosan elterjed stb. addigra meg már ki tudja, milyen gépek lesznek…Szerintem az első pár vista-only program is csak soká lesz, valami mikrózaft játék (amit meg talán feltörnek).
Már a most októberben érkező Microsoft Flight Simulator X (10) is DX10-es lesz, ha minden igaz. Illetve megoszlanak a vélemények. A szeptemberben érkező Vista RC1-ben pedig már lesz beta DX10 SDK. 😉 Az év végén vagy 2007 elején érkező Crysis pedig szintén használni fog DX10 effekteket. Igaz, hogy ezek nem Vista-only-k lesznek, csak mondom, hogy már most készülnek ilyen progik.
-
SzerzőBejegyzés