Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
BaziJoe wrote:BaziJoe wrote:Na én végig csináltam ujra telepítés után mindent amit azon az oldalon találtam elsõre felis ment a driver hiba nélkül.
Utána configuráltam a leírtak szerint és ujraindítottam.Nigi wrote:Telepiteskor ezt kaptam:
-bash: ./ati-driver-installer-8.18.8-i386.run: Permission denied
rootkent probaltam telepiteni. Most mit tegyek?Szia!
A következõ a teendõd: futtathatóvá kell tenned a file-t, jelen esetben az fglrx-et. Tehát chmod 777 file_neve
Bbt wrote:Megnézni!

Sikerült felraknom az UHU 2.0 snapshotot, 2.6.14-2-es kernellel. Szuperül felment elsõre, mint a ‘Rajt!’, GRUB tudja is indítani a zikszpét is és az UHU-t is, tehát a /boot/grub/menu.lst-t sem nekem kellett kézzel barkácsolnom. Felálláskor egyetlen hibát jelez, a HALD-nál, azt pirossal meg is jelöli a sok zöld között. KDE-t indítottam, minden szuperül megy eddig, csak az automiunt nem csatolta fel a meghajtókat. A /media teljesen üres, és a mount /dev/hda1 kiadására arra hívatkozik, hogy a /etc/fstab-ban vagy a /etc/mtab-ban nincs benne valami. 😮 Amúgy indulásnál 2.6.14-es kernelt mutat, és az uname -a console parancs kiadására is 2.6.14-2-nek mondja magát! 🙂
BaziJoe wrote:Köszi akkor holnap ujra rakom az egész rendszert és elkezdem elölröl!Okés, szerintem az általam adott segédletekkel menni fog.
Szia!
Ha valóban VIVO-s Radeon 9600 XT-d van, akkor ezen az oldalon: http://gatos.sourceforge.net/ találsz segítséget a linux alatti TV-IN beállításához, itt meg megnézheted, hogy a 8.19.10-es fglrx mennyiben támogatja ezt driver szinten: https://a248.e.akamai.net/f/674/9206/0/www2.ati.com/drivers/linux/linux_8.19.10.html#176980
Uhh gyerekek! Jó hírem van. Az UHU szerverén ráleltem a nov. 4-ei snapshothoz tartozó package könyvtárra, amelyben az összes kernellel kapcsolatos file 2.6.14-hez tartozik. Ilyeneket találtam ott: kernel_2.6.14-1.1_i386.uhu Tehát amit letöltöttem, az már a vadiúj kernelen ücsörög. 🙂 Azt hiszem, most este 11 felé neki is állok legyakni az ext3 partíciómat teljesen, és telepítem az UHU 2.0 snapshotját!
BaziJoe wrote:Akkor az nem lehet a baj,hogy nekem xorg6.9-es van fenn. Ugyan is ezt telepiti magának az ujj mandriva.Nem. x.org 6.8 és 6.9-essel is mûködnie kell a 8.19.10-es fglrx-nek.
razoli wrote:Biztos 2.0 jön? Nem az 1.3? (Csak kérdezem)
Amúgy ezekre a kérdésekre nem itt fogsz választ kapni, hanem
-levlista
-changelogVan 1.3? Na ez nekem új, mert még az életbe nem hallottam róla, hogy az 1.2 és a 2.0 között lesz más verzió is.. :-/ Honnan az infó? Honnan veszed ezt az 1.3-at? 🙂
-
SzerzőBejegyzés