bepe79

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 2,661-2,670 / 3,376
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: *** ATi driver for Linux *** #1997293
    bepe79
    Felhasználó

      Hogy lehet a 8.14.13-as fglrx-hez a d3d8/d3d9 patch-et föltenni?

      Hozzászólás: UHU 1.2 #2014964
      bepe79
      Felhasználó

        Melyik paranccsal tudom az UHU 1.2 alatti 3.3-as KDE-t a legújabbra (KDE 3.4.x) frissíteni? apt-get jó ehhez is? Hogy kell ezt csinálni pontosan? Pls help me, mert nem akarom romba dönteni a rendszert, ha már felküzdöttem rá az fglrx-et.

        Hozzászólás: *** ATi driver for Linux *** #1997291
        bepe79
        Felhasználó

          Probléma megoldva!  😀
          Csak annyi volt hogy hiányzott a libstdc.so.5  Hiába az ati oldalán hogy force kapcsolóval telepítsen az ember, jobb ha fennt van minden amit hiányol…
          Viszont az ut2004 fagy folyamatosan, ugyan úgy mint suse alatt. Uhu alatt próbálta már valaki?
          [align=right][snapback]144025[/snapback][/align]

          Nem. Nekem még a sok-sok évvel ezelõtt kijött Thief2 !!! is akad. 🙁 Már felvetettem a kérdést a Játékok szekcióban, de nem válaszolt senki. Radeon 9500 PRO + P4 [email protected] GHz + 512MB RAM (400-as DDR) … 8.14.13-as fglrx-et tettem fel az UHU 1.2 alá, és elindul a Thief2, betölti a pályát… itt úgy kezdõdik (1. map), hogy elmondja neked egy ürge, hogy hogyan kell és hol a kulcsokat megszerezned / ellopnod, és hogy kit kell kiszabadítani, stb. stb. De ahogy az egésrkurzort mozdítom, így iszonyat lassan vonszolja utána a képet. 🙁 Mint mikor anno a Jedi Outcastot futtattam 486 dx2/66-oson. WTF ez? Ezért raktam fel az fglrx-et? fglrxinfo látja, hogy r9500pro a kártya, azt mondja, hogy minen OK, és KDE menübe is benne van az ATi Control Panel, tehát látszólag minden OK.

          Hozzászólás: UHU-Linux 1.2 Live R0 (júlia) #2024788
          bepe79
          Felhasználó

            dehogy, de ha annyira fontos neked eme live cd, akkor nem 3.-nak próbálom ki, és nem 3 nap mulva…
            csak erre akartam rávilágítani
            [align=right][snapback]143918[/snapback][/align]

            Még szerintem 3. sem voltam, ugyanis olyanok is kipróbálták szvsz, akik nem írtak a topicba, más fórumok olvasóiról nem is beszélve. De mivel van más dolgom is, mint a nap 24 órájában fórumot olvasni és post-okat írogatni, ezért azt hiszem, ez bocsánatos bûn. 🙂 Attól még tényleg fontos nekem…

            Hozzászólás: UHU-Linux 1.2 Live R0 (júlia) #2024783
            bepe79
            Felhasználó

              3 nap után írod ki és teszteled le???

              [align=right][snapback]143916[/snapback][/align]

              Jajj, ugye nem haragszol érte? biggrin_2.gif Baj? cool_2.gif

              Hozzászólás: UHU-Linux 1.2 Live R0 (júlia) #2024781
              bepe79
              Felhasználó

                Nagyon bejön a KDE 3.4.1 is. Már régóta szerettem volna látni akcióban, de az UHU 1.2 (Rajt!)-ra nem mertem föltenni még. A böngészés is gyorsult, most már flash-shockwave-java-s oldalaknál sem mindig nyúl a CD-hez. A sebessége nálam néhol üti a winyóra feltelepített UHU 1.2 (Rajt!) sebességét. Megszoktam, hogy a KDE 3.3-ban nálam a bal felsõ sarokban van a KDE-menü, úgyhogy párszor már nyomtam clear desktop-ot, amikor a menüt akartam kinyitni (itt a bal alsó sarokban van by deafult). 🙂

                Hozzászólás: UHU-Linux 1.2 Live R0 (júlia) #2024778
                bepe79
                Felhasználó

                  Judit?  B)
                  [align=right][snapback]143898[/snapback][/align]

                  A francba! 🙂 Hogy egyesek milyen szemfülesek! 😀 Javítva…
                  Mondjuk az elírásom a Júlia értékébõl nem von le. 🙂

                  Hozzászólás: UHU-Linux 1.2 Live R0 (júlia) #2024776
                  bepe79
                  Felhasználó

                    Nah, ahogyan ígértem, rövid véleményezés elsõ blikk után. Nem kertelek, az új UHU-Live egyszerûen zseniális lett, maximálisan hozza azt a szintet, amit tõle elvártam. A két alappillér, ami számomra fontos, megmaradt:

                    1., boot menüben lehet console módot választani, és akkor egybõl karakteres módban indul x nélkül az új live

                    2., x felület felállása közben rákérdez a videókártyára és a monitor felbontására és frissítésére (ez számomra óriási pozitívum)

                    Nagyon szeretném, ha ez a két pont egyik jövõbeli uhu-live-ból sem hiányozna! ico_respect.gif

                    Konzol alatt tetszett, hogy az „r” gomb és enter egybõl csinál egy újraindítást, a „h” és enter meg egy leállítást. Pozitívum, hogy a reboot-nál szintén felhívja a figyelmet rózsaszínnel, hogy hánymásodpercre nyitotta ki a tálcát (CD), és hogy mikor fogja visszahúzni.

                    Az x-felület a megszokott, szép, letisztult dolog. Engem nem ért meglepetés.

                    Hozzászólás: UHU-Linux 1.2 Live R0 (júlia) #2024775
                    bepe79
                    Felhasználó

                      Betelt a pohár a 8cm-es CD-vel kapcsolatban, hogy miért, azt nem írom ide, mert OFF lenne. Ma délután égetem ki az UHU-Live-ot, annak még egyik elõzõ verziójával sem volt soha gondom. Ez ha jól láttam, az új KDE benne? Hányas verziószámú?

                      Hozzászólás: UHU-Linux 1.2 Live R0 (júlia) #2024774
                      bepe79
                      Felhasználó

                        Nekem már lent van, de 3 live-ot tesztelek, és az UHU-t hagytam legutolsónak. A slax-hu 5.0.1-et és a slax live 5.0.6 standard / slax live 5.0.6 killbill-t próbálom kb. 1 napja felszenvedni 8cm-es kis CD-RW-re, hogy mûködjön is, eddig sikertelenül. Ha 4x vagy 8x-osan felírom rá k3b-vel vagy nero-val vagy alcohol 120%-al, akkor egyszer bootol róla, és eljut a promptig, egyszer meg indulás közben leáll hibaüzivel… Eddig amikor nagy CD-re (700MB) írtam ki, egyikkel sem tapasztaltam semmiféle gondot. Már próbáltam az 5.0.6-ost 1x-esen felírni rá, de az sem segített. 🙁 Most még próbálkozom. Az UHU-val azért nem lesznek ilyen gondjaim, mert az nem fér fel egy 8cm-es 185 MB-os vagy 210 MB-os CD-RW vagy CD-R-re. 😀 Azért azt hagytam üdítõnek utoljára. 🙂

                      10 bejegyzés megtekintése - 2,661-2,670 / 3,376