bepe79

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 2,701-2,710 / 3,376
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: SLAX Live Linux #2011761
    bepe79
    Felhasználó

      Mi lenne, ha nem írnád oda a verziószámot?
      [align=right][snapback]143503[/snapback][/align]

      Semmi. :blush: Megvan. 🙂

      Hozzászólás: Kifagy a gép és szinkavalkád keletkezik #2024182
      bepe79
      Felhasználó

        Illetve a vga ügybe lehet csak hogy nividia driver kéne? Szinkavalkád azér keletkezik mert meleg a GPU ?  :blink:
        [align=right][snapback]143010[/snapback][/align]

        Hozzászólás: SLAX Live Linux #2011759
        bepe79
        Felhasználó

          Miért jó változtatni? SLAXre különösen érvényes, hogy egyes verzióknál eléggé idegesítõ bugok voltak a fejlesztõ figyelmetlenségébõl. Ezekre hogy keressen rá a felhasználó, ha te már 5.0.6nál jársz, de a topik elején szó lehetett az 5.0.1 bugjáról, persze ezt a téma címe nem sugallja.

          Hozzászólás: SLAX Live Linux #2011757
          bepe79
          Felhasználó

            Miért kell összezavarni az embert azzal, hogy folyton változtatod a téma címét?
            [align=right][snapback]143473[/snapback][/align]

            Téged nagyon összezavar, hogy a téma nevében a SLAX után a verzószámban kicserélek egy számot? Jelen esetben a v5.0.0-át v5.0.6-re…
            Nem ugyanaz a kategória, mintha a slax topicom címét pl. „Hogyan tudok sshd-t configolni Debian Sarge alatt”-ra változtatnám. Ugye te is érzed a különbséget?
            Ja, és peace! 🙂

            Hozzászólás: slax-hu #1972265
            bepe79
            Felhasználó

              SLAX v5.0.6:

              A changelog szerint megint egy rakat újítás van:

              v 5.0.6 All editions (19th of July 2005)

              – better integration of SLAX modules (.mo) in KDE
              – moved syncing in slax installer (to the end)
              – mntall script now also mounts (not only detects) all partitions when it’s started,
              nevertheless then it still doesn’t mount any new (eg. usb) devices automatically
              when they are plugged while running slax (only detect them and updates fstab)
              – using Linux Kernel 2.6.12.2 with new ALSA sound drivers 1.0.9b
              – KOffice+Pim are now in a separated base module, so it’s easily removable
              – kdeApps are in separated module also
              – added new GTK default theme so GTK applications won’t look ugly anymore.
              This is needed because a lot of modules will be for GTK, I’m sure
              – fixed configsave and websafe, it didn’t work properly for two or more sessions
              – removed nforce support for sound/net, I’m sorry but the driver won’t compile
              – removed ThunderBird from Popcorn Edition
              – changed Kopete default font – it’s smaller now
              – run ldconfig if /modules/ are used.
              – updated devel module, kernel source need make version.h etc…
              – added SLAX installer to KDE menu. The same for Netconf
              – compilled koffice 1.4 with wordperfect support
              – configsave now refuses to work under guest account
              – changed font settings for konqueror to use Luxi: Sans,Serif,Mono
              – removed 75dpi & Type1 fonts (saves 20MB!)
              – updated slax network configurator to offer values which are currently set.
              – hopefully better function to create fstab
              – mntall script now uses blkid
              – start lisa with kde to allow LAN browsing, it needed some config file
              – Many bugs have been fixed in unionfs filesystem so I hope it will be
              more stable then before, we’ll see…

              Több formában tölthetõ le, van Standard Edition, KillBill Edition, Server Edition, Popcorn Edition és Frodo Edition is. További információért nézzétek meg a hivatalos web-lapot is: http://slax.linux-live.org/download.php

              Ennek lesz magyarosítása? 🙂

              Hozzászólás: SLAX Live Linux #2011754
              bepe79
              Felhasználó

                Sziasztok! Kedvenc live disztróm újabb taggal bõvült… kijött a SLAX Live Linux v 5.0.6! icon9.gif

                Továbbra is úgy van megcsinálva, hogy ráférjen akár egy 8 cm-es kis CD-re (minidisc) is, tehát cc. ~ 180 MB!

                A changelog szerint megint egy rakat újítás van:

                v 5.0.6 All editions (19th of July 2005)

                – better integration of SLAX modules (.mo) in KDE
                – moved syncing in slax installer (to the end)
                – mntall script now also mounts (not only detects) all partitions when it’s started,
                nevertheless then it still doesn’t mount any new (eg. usb) devices automatically
                when they are plugged while running slax (only detect them and updates fstab)
                – using Linux Kernel 2.6.12.2 with new ALSA sound drivers 1.0.9b
                – KOffice+Pim are now in a separated base module, so it’s easily removable
                – kdeApps are in separated module also
                – added new GTK default theme so GTK applications won’t look ugly anymore.
                This is needed because a lot of modules will be for GTK, I’m sure
                – fixed configsave and websafe, it didn’t work properly for two or more sessions
                – removed nforce support for sound/net, I’m sorry but the driver won’t compile
                – removed ThunderBird from Popcorn Edition
                – changed Kopete default font – it’s smaller now
                – run ldconfig if /modules/ are used.
                – updated devel module, kernel source need make version.h etc…
                – added SLAX installer to KDE menu. The same for Netconf
                – compilled koffice 1.4 with wordperfect support
                – configsave now refuses to work under guest account
                – changed font settings for konqueror to use Luxi: Sans,Serif,Mono
                – removed 75dpi & Type1 fonts (saves 20MB!)
                – updated slax network configurator to offer values which are currently set.
                – hopefully better function to create fstab
                – mntall script now uses blkid
                – start lisa with kde to allow LAN browsing, it needed some config file
                – Many bugs have been fixed in unionfs filesystem so I hope it will be
                more stable then before, we’ll see…

                Több formában tölthetõ le, van Standard Edition, KillBill Edition, Server Edition, Popcorn Edition és Frodo Edition is. További információért nézzétek meg a hivatalos web-lapot is: http://slax.linux-live.org/download.php

                Nálam továbbra is ez a nyerõ live rendszer, és akár éjjel-nappal az embernél lehet nadrágzsebben (tokban), kabátzsebben, és bármiben, ha kis 8 cm-es CD-re írja ki. Természetesen ki lehet nagyra (700MB) is írni. Bár ha már nagy, akkor inkább UHU Live, az vetexik vele az én szememben. 🙂

                Hozzászólás: *** ATi driver for Linux *** #1997281
                bepe79
                Felhasználó
                  Hozzászólás: UHU 1.2 #2014956
                  bepe79
                  Felhasználó

                    Pontatlan voltam igaz, rosszul emlékeztem.
                    Megnéztem a könyvet és a memória másfél-kétszeresét ajálnja a könyv de optimálisnak a 256Mb-ot.
                    [align=right][snapback]143098[/snapback][/align]

                    Ez többé-kevésbbé a Windows esetében is igaz, a fizikai RAM 1.5x-ösét szokták tanácsolni a swap file méretnek.

                    bepe79
                    Felhasználó

                      szerintem egy winex viszi, akár cvs-bõl készítve is.

                      http://transgaming.org/gamesdb/games/alpha….mhtml?letter=T
                      [align=right][snapback]137700[/snapback][/align]

                      Most már nálam is fut a Thief 2, rájöttem, hogy mi volt a gond. Nem adtam ki a su root parancsot, nem volt root jogom, és nem tudott írni valamit. Ezért amint a START GAME-re kattintottam, régen ezért vágott ki a consola-ba. Most root joggal már fut „rendesen” wine alatt, DE:

                      A gépem: P4 2.53 GHz + 512 MB DDR/400 RAM + Radeon 9500 PRO
                      A rendszerem jelenleg: UHU 1.2 + kernel 2.6.9-71.1 + ATi fglrx driver x.org 8.14.13
                      glxgears: 10000+ FPS fölött pörög (ld. UHU szekció, ATi Radeon driver topic..)
                      wine: 20050725

                      …és ennek ellenére, a wine20050725 (legújabb)-el futtatva a Thief2-õt, valami olyan irtózatosan akad / szaggat 1024*768-ban, hogy az valami hihetetlen. winecfg-ben 24-bit van állítva, game-ben minden ON és 1024×768-on a felbontás.

                      Mit tegyek? mi okozhatja ezt? 🙁

                      Köszi és üdv: Bepe

                      Hozzászólás: *** ATi driver for Linux *** #1997279
                      bepe79
                      Felhasználó

                        UHU 1.2 (Rajt!) + 2.6.9-71.1 uhu kernel + fglrx 8.14.13 + Radeon 9500 PRO
                        eredményem glxgears alatt (ma mértem):

                        http://web.t-online.hu/bepe1979/bepefglrx8.14.13.png

                      10 bejegyzés megtekintése - 2,701-2,710 / 3,376