bepe79

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 2,711-2,720 / 3,376
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Kezdõ linuxos #1891811
    bepe79
    Felhasználó

      Sziasztok!
      Tudna-e esetleg valaki ajánlani nekem egy olyan linux disztribúciót, amit olyanoknak találtak ki, akik nem nagyon értenek a linux rejtelmeihez…[align=right][snapback]17[/snapback][/align]

      UHU. 🙂

      Hozzászólás: *** ATi driver for Linux *** #1997278
      bepe79
      Felhasználó

        Most már megkérdezem hogy milyen programot kellene futtatnom hogy az ATI driver meggebedjen az én UHU 1.2 -mmel is?
        P4P800-X, P4 3GHz smp, 1GB RAM, ATI Technologies Inc RV350 AP [Radeon 9600]
        Nálam mûködik az alapértelmezett kernellel.

        ELaci
        [align=right][snapback]143117[/snapback][/align]

        Nekem meg P4P800-SE, P4 2.53 @ 2.8 GHz noHT/, 0.5GB RAM, ATi Radeon 9500 PRO

        Hozzászólás: *** ATi driver for Linux *** #1997275
        bepe79
        Felhasználó

          Ma teszek még egyetlen egy kísérletet az fglrx drv feltuszkolására az uhu 1.2 és 2.6.9-71.1 kernel alatt. De már kezd nagyon unalmas lenni, hogy mióta próbálkozom, még az életbe nem jött össze 1.2 alá. Most megpróbálom – tanulva a múltkori esetbõl – elõtte lementeni az xorgconf file-t, meg ha romba döntöm a gdm-et, akkor próbálkozom init 3-al esetleg. Az az igazság, hogy az fglrxconfig-ra meg ahány embert kérdeztem eddig, mindenki mást mondott. Nekem az sem jön be, ha az egeret a /dev/gpmdata-ra állítom, az sem, ha a dga-t yes-re, és az sem, ha a POSIX-et engedélyezem / kikapcsolom, és az se, ha utána fstab-ot szerkesztek, meg mountolok, etc. etc.

          Hozzászólás: UHU 1.2 #2014939
          bepe79
          Felhasználó

            Valamit a Guarddog tûzfalamon át kellene még engednem, mert  a http://www.linuxforum.hu cím beírására ezzel üzenettel válaszol a böngészõ:

            Disclaimer: This site/server is not affiliated with Trustix, Comodo Trustix, the Comodo Group, or the Apache Software Foundation. It just happens to run software that we created.
            Mit kellene még beállítanom, vagy elvennem?
            [align=right][snapback]142858[/snapback][/align]

            icon_ohmygod.gif Ma reggel mindenkinek ezt írta ki..

            Hozzászólás: *** ATi driver for Linux *** #1997274
            bepe79
            Felhasználó

              sziasztok! felraktam az ati drivert. valamit pofázott ezér a –nodeps kapcsoloval telepítettem. megy a 3d támogatás de ha kilépek a tuxracerböl s kijelentkeznék megfagy a gép. és nincs nekem glxgearsom mi tévõ legyek? 🙁
              [align=right][snapback]142602[/snapback][/align]

              fglrxinfo parancs mit mond console alatt? Egyébként ha a „gyári” UHU 1.2 kerneled van fent (2.6.9 + SMP), akkor nem nagyon fog menni az ATi driver, kis buherálás szükséges..

              Hozzászólás: *** ATi driver for Linux *** #1997272
              bepe79
              Felhasználó

                Természetesen a Catalyst-bõl megint kijött az új verzió, konkrétan a Catalyst 5.7, az fglrx-et meg le se’ k*pi az ATi, az maradt a 8.14.13…

                Ha nem lennék nagyon erõsen ATi-Fan, akkor már rég lecseréltem volna a Radeon 9500 Pro-mat egy nV 6600 GT-re. Ha meg pénzem lenne, akkor 7800 GTX-re. cool_2.gif

                Hozzászólás: UHU-linux 1.2 Live-R0 rc1 #2020505
                bepe79
                Felhasználó
                  Hozzászólás: UHU-linux 1.2 Live-R0 rc1 #2020503
                  bepe79
                  Felhasználó

                    Emerson, mikor lesz final? 🙂 Vagy írjam ki az rc2-õt? Mert ha belátható idõn belül nincs final, akkor kiírom, és kiprószálom az rc2-õt. Csak ahányszor ilyen van, amint kiírom (természetesen nem újraírható CD-re) a cuccot, másnap kijön a final.. 🙁

                    Hozzászólás: Ati radeon #1916620
                    bepe79
                    Felhasználó

                      Akkor most nézz rá az imént beküldött H

                      Hozzászólás: Ati radeon #1916618
                      bepe79
                      Felhasználó

                        !!!

                        ATi fglrx kompatibilis UHU kernel: http://karc.poliod.hu/fulike/web/linux/

                        !!!

                        Thx to Fulike (Linuxforum.hu)

                      10 bejegyzés megtekintése - 2,711-2,720 / 3,376