Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
2007-04-11-20:20 Hozzászólás: AMD Athlon 64 X2 6000+ (ket mag, 3GHz, 2×1 MB L2 Cache) fillerekert !!! #2101136
Tehat 450-400 W-os tap a minimum !!!, SLI-hez (nV), vagy CF-hez (ATi Crossfire) pedig 550 W…
Es akkor ez meg csak az vga. Mindezt csak osszehasonlitaskepp irtam.2007-04-11-20:17 Hozzászólás: AMD Athlon 64 X2 6000+ (ket mag, 3GHz, 2×1 MB L2 Cache) fillerekert !!! #2101133Radeon® X1950 PRO – Specifications:
http://ati.amd.com/products/radeonx1950/radeonx1950pro/specs.html
# Connection to the system power supply is required:
* 450-Watt power supply or greater, 30 Amps on 12 volt rail recommended (assumes fully loaded system)
# For CrossFire™: 550 watt power supply or greater, 38 Amps on 12 volt rail
2007-04-11-20:17 Hozzászólás: AMD Athlon 64 X2 6000+ (ket mag, 3GHz, 2×1 MB L2 Cache) fillerekert !!! #2101134Radeon® X1950 PRO – Specifications:
http://ati.amd.com/products/radeonx1950/radeonx1950pro/specs.html
# Connection to the system power supply is required:
* 450-Watt power supply or greater, 30 Amps on 12 volt rail recommended (assumes fully loaded system)
# For CrossFire™: 550 watt power supply or greater, 38 Amps on 12 volt rail
2007-04-11-20:16 Hozzászólás: AMD Athlon 64 X2 6000+ (ket mag, 3GHz, 2×1 MB L2 Cache) fillerekert !!! #2101131vizsla wrote:Amúgy érdekes lenne, ha 375-500 W-ot fogyasztana… :)))) úgy látom dobhatom el az új tápot. :))))Es akkor most meg fogsz lepodni, hogy megiscsak igazam van es leesik az allad:
http://enthusiast.hardocp.com/article.html?art=MTIxOCwyLCxoZW50aHVzaWFzdA==
http://www.nvidia.com/page/8800_reviews.html
GeForce 8800 GTX:
The Core runs at 575 MHz and there are 128 Stream Processors that run at 1.35 GHz. The memory subsystem runs on a true 384-bit bus interface at 900 MHz (1.8 GHz) with 768MB of GDDR3.
The power supply minimum requirements listed on the box state a 450W PCI-Express compliant power supply with a combined 12V current rating of 30A or more.
GeForce 8800 GTS:
The Core runs at 500 MHz, there are 96 Stream Processors that run at 1.2 GHz. The memory subsystem runs on a true 320-bit bus interface at 800 MHz (1.6 GHz) with 640MB of GDDR3. The GeForce 8800 GTS supports two dual-link DVI connectors and HDTV out as well as HDCP capable.
On the box BFGTech states that as a minimum a 400W PCI-Express compliant power supply with a combined 12V current rating of 26A or more is needed. Certainly if you are going to be running SLI you are going to need more, or if you are running several hard drives and optical drives as well.
2007-04-11-20:16 Hozzászólás: AMD Athlon 64 X2 6000+ (ket mag, 3GHz, 2×1 MB L2 Cache) fillerekert !!! #2101132vizsla wrote:Amúgy érdekes lenne, ha 375-500 W-ot fogyasztana… :)))) úgy látom dobhatom el az új tápot. :))))Es akkor most meg fogsz lepodni, hogy megiscsak igazam van es leesik az allad:
http://enthusiast.hardocp.com/article.html?art=MTIxOCwyLCxoZW50aHVzaWFzdA==
http://www.nvidia.com/page/8800_reviews.html
GeForce 8800 GTX:
The Core runs at 575 MHz and there are 128 Stream Processors that run at 1.35 GHz. The memory subsystem runs on a true 384-bit bus interface at 900 MHz (1.8 GHz) with 768MB of GDDR3.
The power supply minimum requirements listed on the box state a 450W PCI-Express compliant power supply with a combined 12V current rating of 30A or more.
GeForce 8800 GTS:
The Core runs at 500 MHz, there are 96 Stream Processors that run at 1.2 GHz. The memory subsystem runs on a true 320-bit bus interface at 800 MHz (1.6 GHz) with 640MB of GDDR3. The GeForce 8800 GTS supports two dual-link DVI connectors and HDTV out as well as HDCP capable.
On the box BFGTech states that as a minimum a 400W PCI-Express compliant power supply with a combined 12V current rating of 26A or more is needed. Certainly if you are going to be running SLI you are going to need more, or if you are running several hard drives and optical drives as well.
2007-04-11-20:03 Hozzászólás: AMD Athlon 64 X2 6000+ (ket mag, 3GHz, 2×1 MB L2 Cache) fillerekert !!! #2101127Olyan erdekes, hogy amig az Intel-nek a P4D-i meg a P4 E0 step-es procik 100W-ot meg a folott fogyasztottak mar, addig senki nem jott azzal, hogy hu, de az AMD procik gozkazanok! Most, hogy az Intelnek sikerult egy csodszeria es rossz architektura utan pont beloni a cuccot (C2D), es kevesebbet eszik egy picivel, mint az A64X2, mindenki ezzel jon.
Meg azert ne hasonlitsuk mar ossze oket: az A64 es az A64 X2 eleg regota piacon van mar (ergo eleg regi), az Intel pedig a kozelmultban rukkolt elo a C2D-vel, amire az AMD meg nem lepett. Nem azert, mert nem tud, az A64 X2 6000+ok utan most nemsokara jonnek majd a c2d ellenfelek. Na mindegy, majd meglatjuk..
2007-04-11-20:03 Hozzászólás: AMD Athlon 64 X2 6000+ (ket mag, 3GHz, 2×1 MB L2 Cache) fillerekert !!! #2101128Olyan erdekes, hogy amig az Intel-nek a P4D-i meg a P4 E0 step-es procik 100W-ot meg a folott fogyasztottak mar, addig senki nem jott azzal, hogy hu, de az AMD procik gozkazanok! Most, hogy az Intelnek sikerult egy csodszeria es rossz architektura utan pont beloni a cuccot (C2D), es kevesebbet eszik egy picivel, mint az A64X2, mindenki ezzel jon.
Meg azert ne hasonlitsuk mar ossze oket: az A64 es az A64 X2 eleg regota piacon van mar (ergo eleg regi), az Intel pedig a kozelmultban rukkolt elo a C2D-vel, amire az AMD meg nem lepett. Nem azert, mert nem tud, az A64 X2 6000+ok utan most nemsokara jonnek majd a c2d ellenfelek. Na mindegy, majd meglatjuk..
Kistukesz wrote:bepe79:
Lehet egy kérdésem? Ugyanis nem tudom követni az eseményeket nálad. Melyik disztribúciót használod? (persze csak ha nem tartod indiszkrétnek a kérdést)Kistukesz: kisbetu mondja a frankot : – D , most vacilalok, hogy a Mandriva 2007.1, a Mepis 6.5, vagy pedig az Ubuntu 7.04 menjen-e fel. Egyebkent az alairasomban nem volt Mepis, csak a configom. A Mepis az avatarom alatt van bal szelen, de az meg most is ott van.
2007-04-11-18:21 Hozzászólás: AMD Athlon 64 X2 6000+ (ket mag, 3GHz, 2×1 MB L2 Cache) fillerekert !!! #2101121vizsla wrote:„Linukszos hírek. Ja.”
Linukszot futtatsz rajt’, oszt az…. :)))„es innentol kezdve sokkal, de sokkal olcsobb is, hat nem tudom…”
Én tudom:
Mondhatnám azt, hogy a c2d behozza a villanyszámlán, ám erre nincs szüksége, mert a teljesítmény/ár arány szempontjából pont most lesz kb. azonosság.
Ennek ellenére a villanyszámla miatt még mindig c2d-t vennék. (~ úgy, ahogy ugyanilyen okokból volt az előző gépem xp-vel megspékelve.)
Összefoglalva: az amd érezte, hogy kizárólag egy ilyen lépéssel tud visszajönni a térképre… és ez úgy gondolom sikerülni is fog neki.Istenem, ez mekkora hulyeseg.. tudod, mikor voltak kazanok az AMD-k? Kb. 10 evvel ezelott, valamikor a Duronok idejeben, ugyhogy ezt inkabb nem is kommentalnam. Ha a mostani A64 X2-k fogyasztasat a teljesitmenyhez merjuk, akkor egyaltalan nem allnak rosszul, egyebkent meg amugy sem. Mert kb. beraksz a gepedbe egy 8800GTX-et vagy egy X1950-es ATi kartyat, es az majd 3-szor meg 4-szer annyit fog neked fogyasztani, mint az A64 X2, meg 600W-os tap kellessz hozza. Bar tudom, most mar lehet azzal jonni, hogy hat az is AMD (mar mint az ATi), csak ertelme nincs.
2007-04-11-18:21 Hozzászólás: AMD Athlon 64 X2 6000+ (ket mag, 3GHz, 2×1 MB L2 Cache) fillerekert !!! #2101122vizsla wrote:„Linukszos hírek. Ja.”
Linukszot futtatsz rajt’, oszt az…. :)))„es innentol kezdve sokkal, de sokkal olcsobb is, hat nem tudom…”
Én tudom:
Mondhatnám azt, hogy a c2d behozza a villanyszámlán, ám erre nincs szüksége, mert a teljesítmény/ár arány szempontjából pont most lesz kb. azonosság.
Ennek ellenére a villanyszámla miatt még mindig c2d-t vennék. (~ úgy, ahogy ugyanilyen okokból volt az előző gépem xp-vel megspékelve.)
Összefoglalva: az amd érezte, hogy kizárólag egy ilyen lépéssel tud visszajönni a térképre… és ez úgy gondolom sikerülni is fog neki.Istenem, ez mekkora hulyeseg.. tudod, mikor voltak kazanok az AMD-k? Kb. 10 evvel ezelott, valamikor a Duronok idejeben, ugyhogy ezt inkabb nem is kommentalnam. Ha a mostani A64 X2-k fogyasztasat a teljesitmenyhez merjuk, akkor egyaltalan nem allnak rosszul, egyebkent meg amugy sem. Mert kb. beraksz a gepedbe egy 8800GTX-et vagy egy X1950-es ATi kartyat, es az majd 3-szor meg 4-szer annyit fog neked fogyasztani, mint az A64 X2, meg 600W-os tap kellessz hozza. Bar tudom, most mar lehet azzal jonni, hogy hat az is AMD (mar mint az ATi), csak ertelme nincs.
-
SzerzőBejegyzés