Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
2007-03-30-19:28 Hozzászólás: Amikor telepiteni akarok azt irja ki hogy hibás a cd(UHU2.0) és nem települ !!! #2097710
md5 checksum stimmel?
2007-03-30-19:28 Hozzászólás: Amikor telepiteni akarok azt irja ki hogy hibás a cd(UHU2.0) és nem települ !!! #2097711md5 checksum stimmel?
Na itt vagyok, ezidaig a Sabayon-al kuzdottem. ::)
A csomagolast folnyitva, a penzemert kaptam egy ultragagyi Sabayon 3.3-at, egy sima DVD +R-re felirva, es tollal vagy filctollal rafirkantva, hogy Sabayon 3.3 32 bit. Ezenkivul tok az nincs, egy papirtokban jott, a DVD pedig egy azon beluli muanyag akarmiben volt.. Mindegy, DVD berak, laptop ujraindit. BIOS-ban atallitottam a boot sorrendet, elso helyre raktam a DVDRW-t. Indul is szepen a Saba, gondoltam nagy mellennyel, hogy hohojj, Start Sabayon 3.3 Elkezd indulni, majd eljut egy kepernyoig, aholis kerdezi, hogy 3d accelerated desktop kell nekem, avagy sem. Mondom 3d accelerated, es a config-ra kattintok (mas ugyanis nincs, masra nem lehet kattintani…). Ekkor valamit allitgat, majd fekete kepernyo, mint itt masoknak, meg a hivatalos forumon is masoknak. Gondoltam, kifogok rajta, gep ujraindit, 800×600@24 biten inditom, ugyanaz. Mondom akkor nem a live-ot inditom, hanem Sabayon install-t egybol, az is ugyan oadaig jut el. Ekkor fogtam, Text install. Ez tovabbmegy, mivel nem grafikus, a telepulesnel viszont lehal unexpected handel v. mi a jo eggel, es kozli, hogy bug reportolhatom Sabayoneknak az USA-ba. Na mondom koszi szepen, ezt inkabb most kihagynam, inkabb kiprobalnam a rendszert, hamar egyszer fizettem erte. ;D Gep ujraindit, gondoltam, lehet, hogy csak varni kell a fekete kepernyonel. Ez del korul volt, ebedszunetben. Fekete kepernyonel ugyhagytam, visszamentem dolgozni. 5-kor hazajovok, hat mi fogad? Hat fekete kepernyo.. ;D 8) Mondom ez kiraly, akkor irany a Safe mode, Sabayon indit failsafe-el. Igy mar indul, 3D acceleration kerdes utan allitgatja a Radeon Xpress 1100-at, es tovabblep, bebootol a live. Na mondom, akkor irany telepiteni, ikonra rakattintok, majd telepites. Kivag ugyanazzal a hibaval, mint a text modos inditasnal. Ekkor desktoprol gparted elindit, legyalultam az ext3 particiomat, ahol Mepis 6.5 beta1 lakik (lakott), reiserfs-e formaz. Swap ugyanugy letrehoz, formaz. Telepites indul, kivalasztom, hogy melyik particiora, es hogy formazza is just in case, tovabbmegy. File-okat kezdene masolni, erre leall azzal, hogy a particio busy, es ez igy nem fog menni. Megnezem gparted-el, erre rarakott egy felkialtojelet, es egy lakatot, hogy busy vagy zarolt, es csak unmounted-et lehet valasztani. Mondom neki, akkor unmount. Erre mondja o, hogy unmount se megy, annyira busy a particio, es azt ajanlja, hogy inditsam ujra a gepet. Gepet ujrainditom, immaron safe modban, fel is all szepen. Ismet gparted, leformaztam, letrehoztam, ez is OK. Imset install on HDD, csak most beallitottam, hogy ne formazza a particiokat, amiket a gparted-el letrehoztam neki, csak megadtam a root csatolast (/), es kesz. Igy elkezdett vegre telepulni, kb. 10 perc alatt eljutott 0.16 vag 0.xx %-ig. Na mondom, akkor itt lesz egy keves idom, a laptop: AMD Turion 2.0 GHz + 512 MB DDR2 RAM + ATi Radeon Xpress 1100. Elmentem borotvalkozni, megfurodtem, kajaltam, ranezek a telepitesre: file-ok installalasa 69%, total progress 34% …. ::) ??? :-
Na itt elovettem angol ujsagot, hogy akkor tanulok addig is, itt mar 1 oraja ment a telepites, mikor hirtelen megugrott a csik, es 80% korul jart a telepites. Ezekutan meg negyed orat elszorakozgatott, igy egy es negyed ora alatt fel is kuszott. Reboot, grub-ban szepen ott a Sabayon, meg az „Other„. Sabayon indit, inicializing kernel, ha nem is 10 percig tartott, mint a 3.26-nal, de ez is elidozott egy kicsiket, nem siette el a dolgot. 2-3-4 perc alatt fel is allt, kozben mondta, hogy first boot, be patient. Mondom en turelmes vagyok, csak haladjunk mar. Fel is allt, KDE bekonfigol, rendszer felall teljesen. Bomgeszo indit, net az nincs (miert is lenne, telepitesnel ugyan beallitottam, hogy a Broadcom-ot hasznalja, meg hogy boot-kor automatikusan aktivalja).. Proba atrakni eth-1-re, ugy mar van valami, van jelszint, net az nincs. Wireless halo aktivalas igy mar nem csak 28%-ig jut el, hanem 57%-ig, Excellent jelszint, kwifimanager-ben zold minden, majd mikor 100%-hoz ir, visszaesik minden, es ujra sarga, vagy piros. ??? >:( 😮
Meg probalkozgattam kicsit, auto uzemmodon, stb. stb., wlan configba most olyan szinten nem mentem bele, mint amennyit az UHU 2.0-al szenvedtem. Win visszabootol, es azt hiszem, hogy varok a Mepis 6.5-re tovabb.
Elso korben velemenyek: nehezkes, lassu, grafikus dolgok jol el vannak cseszve (amik a 3.26-ban mar mukodtek, az egybol felallt a laptopomon), bcm43xx kezeles-t csak hirdetik, de valahogy nem akarodzik neki menni. Aztan lehet, hogy csak a wlan netem vacakolt, meg lehet, hogy holnap v. holnaputan kap meg egyetlen utolso eselyt. Hat egyelore ennyi, kivancsi vagyok, hogy masnal is igy volt-e.MBence wrote:Ez komoly? Télleg megjelent…? Alig hiszem el… 😀 🙂Tulajdonkeppen meg nem teljesen, mert az iso-k nincsenek sehol.
En maradok megiscsak a Mepis-nel, hogy miert, azt leirom a Sabayon topikban. (:Egyebkent uj Mepis Community site nyilt:
Megjott a DVD-m, nemsoka beszamolok. :rolleyes: 🙂
bepe79 wrote:– GNOME 2.18– uj Echo ikon tema
– gyors felhasznalo-valtas
– 2.6.21rc5-os kernel
A trey valami kisertetiesen hasonloan forditotta a leirast: http://hup.hu/node/37581 , pedig most az en postom jott hamarabb, es utana szuletett az o cikke. : – D
Lehet, hogy ma megjon postan a Sabayon 3.3 DVD-m, es akkor a ma delutani-esti programom meg is van. 🙂
Vladi wrote:Na most ezt én nem értem!! ???
Telepíteni akartam a k3b 1.0-t fedorara, ráklikkelek a weboldalán, hogy csomagok, meg fedora és ez fogad:
E most mi? ??? ???Ez mar az uj, 7.0 test3?
Mi vezet utcahosszal? Es mi elott? 🙂
Mi vezet utcahosszal? Es mi elott? 🙂
-
SzerzőBejegyzés