bepe79

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 821-830 / 3,376
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Sabayon Linux #2085203
    bepe79
    Felhasználó
      strangedr wrote:
      amennyit vártok meg reménykedtek erre a csodára, már feltelepítettetek és beállítottatok volna egy „rendes” gentoot… na jó, nem gonoszkodom, kinek mi a szimpatikus

      (: Abba azert lehet, hogy nem mernek belevagni, a sima gentoo azert nekem kemeny dio lenne szvsz.
      A Sabayon pont azert jo, mert beleintegralnak mindent, ami az egyszeru lamanak (mint amilyen en vagyok) kellhet (ati driver, aiglx, wifi, bcm43xx), es igy nem kell nekem szenvednem vele. Amit en kulon telepitgetni fogok ra, az nagyon keves dolog lesz, max frissitem a firefoxot, ha kijon egy uj verzio belole, es hasonlo kaliberu dolgok.

      Hozzászólás: Sabayon Linux #2085201
      bepe79
      Felhasználó
        medveapu wrote:
        bepe79 wrote:
        medveapu: lehet, hogy segitseg neked; en nem a no 3d accelerated desktop-ot valasztottam, hanem az xgl + accelerated 3d-s okossagot, es igy gondolom belott valami 3d-s ati drivert is az xpress1100-hoz. Nem tudom, hogy nalad ugy menne-e, de egy probat meger.

        Természetesn azt is próbáltam, de nem ment.
        Ja izé… most live-ként tudom használni, mert a telepítés ugyan 100%-nál a configuring the system-nél leakadt, és nem kezelhető hibával kilépett…….:(
        most itt tartok… sajna.
        Mivel többet értesz hozzá,maaaaaaarhakiváncsi vagyok, mi lesz nálad. kíp in kontakt, vagy mit mond erre az angol.

        amúgy az rt2500 ralink csipszet-et ismeri, bírja, most erről megy a net.

        Dehogy ertek en tobbet hozza, soha az eletben nem hasznaltam gentoo alalpu disztrot, kicsit felek is az erre valo atallastol, de hat mindent meg kell probalni, meg mindent meg kell tanulni. (: A Mepis-bol, meg Warrenek hitegetesebol meg elegem lett, a 6.5-ot soha az eletbe nem fogjak kiadni, az is egy vicc, amit azzal csinalnak. Beigazolodik hamarosan, hogy hamarabb kijon az uj Ubuntu, mint az Edgyre epulo `uj` Mepis.

        Hozzászólás: Symantec biztonsági statisztika #2097413
        bepe79
        Felhasználó
          milfer wrote:
          Mr.Big wrote:
          Ez itten a kulcs „a napvilágra került sérülékenységek” ami meg nem azt meg azóta is szépen használják a spammerek meg az adatlopók.
          Baromság az egész

          Lehet, hogy amit idéztél az a kulcs. De a lényeg meg ez.

          A Symantec jelentése arra is rávilágít, hogy a Windows helyzete már nem olyan kedvező abból a szempontból, hogy a napvilágra került sérülékenységek több mint egyharmada kritikus veszélyességű besorolást kapott. A Red Hat rengeteg biztonsági hibája közül mindössze kettőt, míg a Mac OS X sérülékenységei közül csak egyet kellett besorolni a legveszélyesebb sebezhetőségek közé. A Symantec jelentése azt is megemlíti, hogy a biztonsági rések kihasználásához szükséges kódok a leggyorsabban a Windowshoz jelennek meg, és a támadók a Microsoft operációs rendszerét veszik leggyakrabban célba.

          A Symantec vizsgálatai arra is rávilágítottak, hogy a webböngészők közül a legsérülékenyebb az Internet Explorer, míg a legbiztonságosabban használható alkalmazások közé az Opera és a Safari tartozik. A vizsgált időszakban az Internet Explorer esetében 54, míg a Firefox esetében 40 biztonsági hibára derült fény. Az Opera és a Safari fejlesztőinek azonban csak négy sebezhetőséget kellett megszüntetniük.

          Tehát:
          Windows 39 hiba / 3 = 13 kritikus hiba.
          Red Hat 208 ból            2  kritikus hiba.
          Mac Os X 43 ból            1 kritikus hiba.

          Akkor mi itt a gond ?

          A gond mindezek ellenere a cikk cime, es az, hogy mindezek ellenere ugy allitjak be a dolgot, mintha az altalad emlitett dolgok ellenere megis a Win biztonsagosabb lenne, mint a Linux, es kevesebb hiba lenne benne, mint a linux disztribekben. Ez a bongeszos dolog meg mar megint… egy vicc az egesz. Remelem ok nem ugy teszteltek, mint a napokban megjelent cikkben az user: netezett, es utana ad-aware-el megnezte, hogy melyik hany nyavajat szedett ossze… na az is egy nagy LOL volt.

          Hozzászólás: Symantec biztonsági statisztika #2097414
          bepe79
          Felhasználó
            milfer wrote:
            Mr.Big wrote:
            Ez itten a kulcs „a napvilágra került sérülékenységek” ami meg nem azt meg azóta is szépen használják a spammerek meg az adatlopók.
            Baromság az egész

            Lehet, hogy amit idéztél az a kulcs. De a lényeg meg ez.

            A Symantec jelentése arra is rávilágít, hogy a Windows helyzete már nem olyan kedvező abból a szempontból, hogy a napvilágra került sérülékenységek több mint egyharmada kritikus veszélyességű besorolást kapott. A Red Hat rengeteg biztonsági hibája közül mindössze kettőt, míg a Mac OS X sérülékenységei közül csak egyet kellett besorolni a legveszélyesebb sebezhetőségek közé. A Symantec jelentése azt is megemlíti, hogy a biztonsági rések kihasználásához szükséges kódok a leggyorsabban a Windowshoz jelennek meg, és a támadók a Microsoft operációs rendszerét veszik leggyakrabban célba.

            A Symantec vizsgálatai arra is rávilágítottak, hogy a webböngészők közül a legsérülékenyebb az Internet Explorer, míg a legbiztonságosabban használható alkalmazások közé az Opera és a Safari tartozik. A vizsgált időszakban az Internet Explorer esetében 54, míg a Firefox esetében 40 biztonsági hibára derült fény. Az Opera és a Safari fejlesztőinek azonban csak négy sebezhetőséget kellett megszüntetniük.

            Tehát:
            Windows 39 hiba / 3 = 13 kritikus hiba.
            Red Hat 208 ból            2  kritikus hiba.
            Mac Os X 43 ból            1 kritikus hiba.

            Akkor mi itt a gond ?

            A gond mindezek ellenere a cikk cime, es az, hogy mindezek ellenere ugy allitjak be a dolgot, mintha az altalad emlitett dolgok ellenere megis a Win biztonsagosabb lenne, mint a Linux, es kevesebb hiba lenne benne, mint a linux disztribekben. Ez a bongeszos dolog meg mar megint… egy vicc az egesz. Remelem ok nem ugy teszteltek, mint a napokban megjelent cikkben az user: netezett, es utana ad-aware-el megnezte, hogy melyik hany nyavajat szedett ossze… na az is egy nagy LOL volt.

            Hozzászólás: Sabayon Linux #2085199
            bepe79
            Felhasználó

              medveapu: lehet, hogy segitseg neked; en nem a no 3d accelerated desktop-ot valasztottam, hanem az xgl + accelerated 3d-s okossagot, es igy gondolom belott valami 3d-s ati drivert is az xpress1100-hoz. Nem tudom, hogy nalad ugy menne-e, de egy probat meger.

              Hozzászólás: Sabayon Linux #2085197
              bepe79
              Felhasználó

                Megneztem a 3103 NLM-et, tenyleg abban is Xpress 1100 van. Hmmm…  ???  😮

                Hozzászólás: Sabayon Linux #2085196
                bepe79
                Felhasználó
                  medveapu wrote:
                  Infrared wrote:
                  hat nekem nincs a bcm43xx-em de a rendszer tokeletesen megy
                  3d-desk mar alapbol liverol bootolva is van es ez telepitve sem valtozik

                  kicsit irigykedek, mert nekem sehogsem akar elindulni a live dvd_64.
                  leakad, miután kiválasztom a no 3d acceleration desktop-ot és a konfigurálást:
                  kapok egy szép, sötét képernyőt. pedig -ellentétben az ati gyári driverével szemben – megállapítja, hogy x1100-as kártya van a gépben.
                  Próbáltam a boot opciókat is… semmi (persze pontosan nem tudom mit jelentenek…)
                  Aztán próbáltam a 32bit mini verziót is. Helyzet a live elinditáskor ugyanaz, az installálást viszont sikerült elindítani a boot opciók egy részének törlésével.
                  Valamit elrontottam, vagy az opciók esetén kellene tájékozottabbnak lennem?

                  Cappa

                  Na ez folottebb erdekes, mert nekem is Radeon Xpress 1100 van a laptopomban. A 3.26-os siman ment vele, mind live modban, mind telepitve. A 3D desktop is csodalatosan mukodott. Ezekutan meg kivancsibb vagyok a 3.3-ra, remelem nem kapok en is egybol fekete kepernyot majd. Mondjuk a procim 64 bites, de en a 32 bitest vettem meg, a programok telepithetosege miatt, egyszerubb les 32 bittel kuzdenem.

                  Hozzászólás: Sabayon Linux #2085194
                  bepe79
                  Felhasználó

                    A web lapjuk aljan mar kozvelemeny kutatast is vegeznek:

                    Poll
                    Your Wireless card is…
                    Intel based
                    Ralink based
                    Realtek based
                    Zydas based
                    Broadcom based
                    Prism based
                    Atheros based
                    Other
                    I don’t have one

                    😀  :rolleyes:

                    Hozzászólás: Sabayon Linux #2085193
                    bepe79
                    Felhasználó

                      A 3.3-ban mar elviekben tenyleg a bcm43xx-re mentek ra, nem csak a forumban irjak ezt, ugyanis a 3.3 bejelenteseben ezeket irjak:

                      – based on 2.6.20 featuring wireless-dev

                      – outstanding wireless support thanks to the drivers imported from the wireless-dev linux kernel git tree (sporting the cutting edge DeviceScape IEEE802xx stack) and to a much more integrated NetworkManager stack

                      – tons of stability fixes

                      Ezek biztatoan hangzanak, ugyhogy szerintem nalam sem lesz gond ezzel mar, ellentetben a 3.26-al. A 3.4-esre meg azt igerik, hogy megoldjak a bcm43xx-hez a secured, wpa, wps dolgokat is.

                      Ami biztato meg, hogy azt irjak:

                      – sabayon Linux Installer is now about 25% faster on fresh installations and 10% faster on upgrades

                      Ami szinten nem egy hatrany, ugyanis sokakat szerintem az irdatlan nagy gepigenye tantoritott el ettol a disztribuciotol. A 2 oras telepites, az 5 perces rendszerfelallas, stb. stb. A 3.26 szerintem kozel olyan lassu volt, mint a Windows Vista, ha nem lassabb.

                      Hozzászólás: Sabayon Linux #2085192
                      bepe79
                      Felhasználó
                        Infrared wrote:
                        hat nekem nincs a bcm43xx-em de a rendszer tokeletesen megy
                        3d-desk mar alapbol liverol bootolva is van es ez telepitve sem valtozik

                        En rakerdeztem a hivatalos amcsi topikban, es ott azt irtak, hogy az unsecured-es wlan-al nincs gondja bcm43xx eseten sem. Hat nagyon remelem, ha mar megvettem igy latatlanban. (:

                      10 bejegyzés megtekintése - 821-830 / 3,376