bepe79

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 901-910 / 3,376
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: SimplyMEPIS Linux (a WLAN / WiFi kiralya) #2086108
    bepe79
    Felhasználó
      Vladi wrote:
      Vagyis? Mikor jelenik meg? ???

      Honnan a fa… (moderated by bepe) tudjam?  ;D Remeljuk, hogy minel hamarabb.  😉

      Hozzászólás: SimplyMEPIS Linux (a WLAN / WiFi kiralya) #2086106
      bepe79
      Felhasználó

        SimplyMEPIS 6.5 RC2:

        „RC2 Brings SimplyMEPIS 6.5 Close to Final Release„

        Ugyan ezt rogton gondoltuk, hogy az RC2-es megjelenesevel kozelebb van a Final megjelenese, de hat ez az amcsik szerint fontos informacio, kozlendo..

        „Morgantown, WV, Mar 14, 2007 — SimplyMEPIS 6.5 RC2 is available for downloading and testing. This release improves hard disk reformatting and Broadcom wireless support.

        Warren Woodford of MEPIS tells the tail of MEPIS Broadcom support „In the past we’ve had pretty good Broadcom support as a result of working with users, but I felt we could do better by testing in-house. I’ve been on a quest for a Broadcom card for over a year, but every time I though I was buying one, it turned out the manufacturer had recently switched chips to another vendor.”

        „About a week ago, a friend of mine picked up an AirPort Extreme Upgrade Kit for my main MEPIS development machine, a MacPro. This gave me an opportunity to test 6.5 with one of the very latest Broadcom AirForce chips. I found that the new chips are not supported in the released version of the bcm43xx driver and not supportable via older versions of ndiswrapper.”

        Warren continues „To up the ante, it turns out that a couple of months ago, a long standing exploit, which would allow blackhats to take over a Windows box, was reported as fixed in the newest Broadcom drivers. I doubt if this exploit would work in Linux, but better safe than sorry.”

        „RC2 contains an upgrade to the latest version of ndiswrapper which we have tested with the new drivers. In fact, RC2 was uploaded to the ftp server via the AirPort Extreme in the MacPro. Current users of 6.x who need this upgrade can get it from the MEPIS pools but they need to be sure to install the latest MEPIS kernel kernel, ndiswrapper, and ndiswrapper-modules.”

        In other developments, as a result of tester feedback, RC2 replaces qtparted with gparted for more comprehensive formatting of hard disks. And the MEPIS Xconfig Assistant now allows easy selection of PS/2, USB, serial, Wacom, Synaptics, ALPS, and Appletouch pointer devices.

        This week MEPIS replaced it’s primary ftp/rsync server, so downloads are expected to be faster and more reliable. i386 and amd64 ISO images of RC2 are available in the ‘testing’ subdirectory at the MEPIS Subscriber’s Site and at the MEPIS public mirrors.

        Satisfied users are encouraged to make a contribution or make a purchase at the MEPIS store. User support helps offset the costs of producing this MEPIS release and funds further development of MEPIS Linux.„

        Link: http://www.mepis.org/node/13081

        Tehat finomitottak / finomitanak a Broadcom drivereken, tehat valoszinuleg most mar tenyleg csuklobol menni fog a bcm43xx kezelese a disztronak. Mondjuk nekem ment, mukodott jol mar a Beta1-el is. Frissitek az ndiswrappert is, es hamarosan kijon a final.

        Hozzászólás: 10.2 és az ATi #2082286
        bepe79
        Felhasználó

          Igy van, ahogy kisbetu mondja: tehat hogy ne csak OFF-oljunk:

          init 3

          ha uj nVidia driver es van uninstallja, akkor leszeded azzal,

          sax2,

          majd utana ha a 9600 PRO-val 3D-t is akarsz, akkor le kell tolteni az ATi (AMD) fglrx drivert, es azt telepiteni.

          Hozzászólás: 10.2 és az ATi #2082283
          bepe79
          Felhasználó
            Macskajancsi wrote:
            Onion wrote:
            Sajnos a yastból nem működik a dolog, mert vagy.

            Ezt a mondatot lenne szíves valaki lefordítani?

            Unfortunatelly, it doesn `t workin` properly under the yast, because or. biggrin_2.gif

            Hozzászólás: Mit tegyek? Segítsetek! Sűrgős! #2076030
            bepe79
            Felhasználó
              milfer wrote:
              De ha maradunk a régi dolgoknál akkor a „swap_mérete = 2x a fizikai_ram_mérete.
              Tehát az ő esetében 4GB.  ;D

              Az MS azt ajanlja hivatalosan, hogy a swap legyen egyenlo fizikai RAM szor 1.5-el. Egyszer megneztem, meg az official web lapjan is ezt irja. (: Egyebkent aki kiprobalja a most kijott Test Drive Unlimited-et win-en, az mindjart meglatja, hogy miert van jelentosege 2 giga RAM-nak. Ugyanis 1 giga RAM-al, 3 GHz korul ketyego procikkal es egy GeForce 7300GT-vel akad.. : – DDD  2GB RAM + Core 2 Duo E6300 + kb. 7600GT szintu vagy attol jobb VGA-val mar normalisan futogat, de akad akkor is (kicsit)…

              Hozzászólás: Érdemes próbálkozni? #2083797
              bepe79
              Felhasználó
                Matew wrote:
                Sziasztok!
                Szereztem egy nVidia geforce4 mx 440-s  videókarit.
                Az a kérdés, hogy 256mb rammal és 1.7-s intel procival elfut-e az ubi?

                1000%, hogy igen. Legalabbis szerintem.

                Hozzászólás: Hibás nVidia (9755-ös) meghajtó #2095075
                bepe79
                Felhasználó
                  CyrSyS wrote:
                  Szia bepe!

                  Nemtudom én az Nvidiával nagyon megvagyok elégedve. Továbbá az Ati kártyák is biztos jók mert sokan használják és többségében pozitív a visszajelzések. Driverek terén viszont régebben gondok voltak az Ati driverekkel, most egyre inkább fordul a kocka. Valóban az utóbbi időkben gondok vannak az Nvidia driverekkel és egyre stabilabbak az Ati-k. Ennek ellenére a kártyám és azt meghajtó driverrel semmi bajom nincs. Linux alatt nemtudom hogy megy ez nekem még nem sikerült Nvidia drivert telepítenem  🙁  (Kezdő vagyok e téren)
                  De viszont megjegyzem hogy a kártyámhoz első driver ami támogatta az hamarabb kijött mint Win alá! Ez tetszik  8)  (kártyám 7950GT)  Remélem a linux kedvelni fogja 😛 (fedora Core 6)

                  Huhh! Nem kispalyas a kartyad, az teny! 🙂 A win-es ForceWare-ekkel valoban nincs gond, az otthoni desktop gepemben nekem is nVidia kartya van (6600 GT), es nekem sem volt meg gondom a ForceWare-el.

                  Hozzászólás: Hibás nVidia (9755-ös) meghajtó #2095076
                  bepe79
                  Felhasználó
                    CyrSyS wrote:
                    Szia bepe!

                    Nemtudom én az Nvidiával nagyon megvagyok elégedve. Továbbá az Ati kártyák is biztos jók mert sokan használják és többségében pozitív a visszajelzések. Driverek terén viszont régebben gondok voltak az Ati driverekkel, most egyre inkább fordul a kocka. Valóban az utóbbi időkben gondok vannak az Nvidia driverekkel és egyre stabilabbak az Ati-k. Ennek ellenére a kártyám és azt meghajtó driverrel semmi bajom nincs. Linux alatt nemtudom hogy megy ez nekem még nem sikerült Nvidia drivert telepítenem  🙁  (Kezdő vagyok e téren)
                    De viszont megjegyzem hogy a kártyámhoz első driver ami támogatta az hamarabb kijött mint Win alá! Ez tetszik  8)  (kártyám 7950GT)  Remélem a linux kedvelni fogja 😛 (fedora Core 6)

                    Huhh! Nem kispalyas a kartyad, az teny! 🙂 A win-es ForceWare-ekkel valoban nincs gond, az otthoni desktop gepemben nekem is nVidia kartya van (6600 GT), es nekem sem volt meg gondom a ForceWare-el.

                    Hozzászólás: Hibás nVidia (9755-ös) meghajtó #2095071
                    bepe79
                    Felhasználó

                      [ ATi (AMD) driver letoltes (linux/linux64/win32/win64/stb): http://ati.amd.com/  ]

                      Hozzászólás: Hibás nVidia (9755-ös) meghajtó #2095072
                      bepe79
                      Felhasználó

                        [ ATi (AMD) driver letoltes (linux/linux64/win32/win64/stb): http://ati.amd.com/  ]

                      10 bejegyzés megtekintése - 901-910 / 3,376