bepe79

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 971-980 / 3,376
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: SimplyMEPIS Linux (a WLAN / WiFi kiralya) #2086063
    bepe79
    Felhasználó
      Fej wrote:
      Vajon hanyadik verziói, bétáig mennek? Lehet eljutunk a 7.*** akárhányig mire lesz release. Ez sem világos, hogy lassan az edgy is elavult csomagokat tartalmazza, most ezek meg erre építenek.

      Mivel Ubuntu alapu, ezert a legutoslo, stable Ubuntura epul, ami az Edgy. Ha kijon aprilisban az Ubuntu 7.04, akkor valoszinuleg lesz majd valamikor uj Mepis is. De elvileg holnap utan jon a final.

      bepe79
      Felhasználó
        Wait wrote:
        majorlacko wrote:
        „Egy mai magyar házaspár átlagban napi fél órát foglalkozik a gyerekével, és három órát tölt TV nézéssel.”
        Jó rendben. Ezt ki mondja? Ennyire nem rossz a helyzet, kizárólag a megrendelésre készült un. felmérések szerint. Személy szerint életemben nem találkoztam a „mai magyar házaspár” tipusával, ahogy szerintem szinte senki sem. Ha életemben összesen két ilyen felméréssel találkoztam, akkor sokat is mondok, de egyetlen ismerősöm sem többel. Nem vitatom, sok a birka, de ezeket a statisztikákat a reklámbevételekért egymás torkát nyiszálók gyártatják maguknak, felületeik árát minél magasabbra értékelendő. Sajnos ettől még a helyzet komoly, de inkább attól, hogy a mások, vagy saját maga rabszolgájaként dolgozó felnőtt társadalmi többségnek ideje sem marad a gyereknevelésre, a tévé csak van. A „celeb” pedig nevelőt tart és nem nézi a saját szemetét.

        Ma reggel idézett némettanárom valami havilapból, nem tudom, miből, de megkérdezem.

        Bepe: a DTK csak egy nyomda, ahol a kínai szar van átcímkézve.

        LOL. Az altalad atcimkezett kinai szarnak nevezett tap nagysagrendekkel jobb es megbizhatobb a codeganynal. Vajh miert tartozik a legnagyobb nevek koze? Biztos nem veletlenul. Az atcimkezes kapcsan igazad van, en is tudok rola.

        bepe79
        Felhasználó
          Wait wrote:
          majorlacko wrote:
          „Egy mai magyar házaspár átlagban napi fél órát foglalkozik a gyerekével, és három órát tölt TV nézéssel.”
          Jó rendben. Ezt ki mondja? Ennyire nem rossz a helyzet, kizárólag a megrendelésre készült un. felmérések szerint. Személy szerint életemben nem találkoztam a „mai magyar házaspár” tipusával, ahogy szerintem szinte senki sem. Ha életemben összesen két ilyen felméréssel találkoztam, akkor sokat is mondok, de egyetlen ismerősöm sem többel. Nem vitatom, sok a birka, de ezeket a statisztikákat a reklámbevételekért egymás torkát nyiszálók gyártatják maguknak, felületeik árát minél magasabbra értékelendő. Sajnos ettől még a helyzet komoly, de inkább attól, hogy a mások, vagy saját maga rabszolgájaként dolgozó felnőtt társadalmi többségnek ideje sem marad a gyereknevelésre, a tévé csak van. A „celeb” pedig nevelőt tart és nem nézi a saját szemetét.

          Ma reggel idézett némettanárom valami havilapból, nem tudom, miből, de megkérdezem.

          Bepe: a DTK csak egy nyomda, ahol a kínai szar van átcímkézve.

          LOL. Az altalad atcimkezett kinai szarnak nevezett tap nagysagrendekkel jobb es megbizhatobb a codeganynal. Vajh miert tartozik a legnagyobb nevek koze? Biztos nem veletlenul. Az atcimkezes kapcsan igazad van, en is tudok rola.

          bepe79
          Felhasználó
            tothaa wrote:
            bepe79 wrote:
            csaba wrote:
            Nem nagyon szoktam belinkelni ide más oldalak cikkeit, főleg nem az Indexét, (van azoknak olvasójuk elég … 😉 ) de most kivételt teszek : a cikk olyan dolgokat boncolgat, amely tudatosan vagy tudat alatt már szerintem mindenkit foglalkoztatott : Miért silány a hardver? Miért fagy az oprendszer? Miért gagyi a mobiltelefon? Miért romlik el minden egyre hamarabb?

            Itt a cikk : http://index.hu/tech/hardver/tszalay4499/

            Nem silanyabb a hardware, egyszeruen erteni kell hozza. Nekem hardware gondjam nagyon soha nem voltam, es mindig magam rakom ossze, kezelem a hardware-eimet.

            Igaz, vannak silany minoseget gyarto cegek, de azoktol egyszeruen tavol kell maradni: Inno3D, Codegen, Varganya, stb.

            Codegen leírása ellen tíltakozom; én három havonta voltam kénytelen tápegységet cserélni Csepelen, mert nem bírták a strapát, nem kis költségbe verve magamat. Mígnem került a gépembe egy Codegen tápegység és azzzal a gépem 6 éve jól megy.

            A cikk írójához, számítógépet fejleszteni és javítani pedig ésszel kell. (ő maga is írja, hogy sok esetben fölösleges fejleszteni) És a jó minőségnek mindig is meg volt az ára. Minek vett másik telefont, ha jó volt a korábbi is?! A corporations meg ilyen természetű entitások – az amerikai modell helyett forduljunk inkább az EU stílusú kis- és középvállalatok…?

            Ha sok tapegyseggel kapcsolatos forumot olvastal volna, mint ahogyan en, akkor tudnad, hogy mindaddig jol megy a Codegen, amig el nem fustol, es magaval nem rantja az egesz alaplapot plusz a periferiakat. Szal` lehet, hogy kifogtal egy jo peldanyt, de nem lesz egy eletbiztositas. Az eletbiztositas egy Enermax Liberty, vagy egy AOpen, vagy egy DTK, vagy egy Chieftek.

            bepe79
            Felhasználó
              tothaa wrote:
              bepe79 wrote:
              csaba wrote:
              Nem nagyon szoktam belinkelni ide más oldalak cikkeit, főleg nem az Indexét, (van azoknak olvasójuk elég … 😉 ) de most kivételt teszek : a cikk olyan dolgokat boncolgat, amely tudatosan vagy tudat alatt már szerintem mindenkit foglalkoztatott : Miért silány a hardver? Miért fagy az oprendszer? Miért gagyi a mobiltelefon? Miért romlik el minden egyre hamarabb?

              Itt a cikk : http://index.hu/tech/hardver/tszalay4499/

              Nem silanyabb a hardware, egyszeruen erteni kell hozza. Nekem hardware gondjam nagyon soha nem voltam, es mindig magam rakom ossze, kezelem a hardware-eimet.

              Igaz, vannak silany minoseget gyarto cegek, de azoktol egyszeruen tavol kell maradni: Inno3D, Codegen, Varganya, stb.

              Codegen leírása ellen tíltakozom; én három havonta voltam kénytelen tápegységet cserélni Csepelen, mert nem bírták a strapát, nem kis költségbe verve magamat. Mígnem került a gépembe egy Codegen tápegység és azzzal a gépem 6 éve jól megy.

              A cikk írójához, számítógépet fejleszteni és javítani pedig ésszel kell. (ő maga is írja, hogy sok esetben fölösleges fejleszteni) És a jó minőségnek mindig is meg volt az ára. Minek vett másik telefont, ha jó volt a korábbi is?! A corporations meg ilyen természetű entitások – az amerikai modell helyett forduljunk inkább az EU stílusú kis- és középvállalatok…?

              Ha sok tapegyseggel kapcsolatos forumot olvastal volna, mint ahogyan en, akkor tudnad, hogy mindaddig jol megy a Codegen, amig el nem fustol, es magaval nem rantja az egesz alaplapot plusz a periferiakat. Szal` lehet, hogy kifogtal egy jo peldanyt, de nem lesz egy eletbiztositas. Az eletbiztositas egy Enermax Liberty, vagy egy AOpen, vagy egy DTK, vagy egy Chieftek.

              Hozzászólás: SimplyMEPIS Linux (a WLAN / WiFi kiralya) #2086061
              bepe79
              Felhasználó

                ntfs-3g bugot talaltak, igy most meg finomitgatnak a rendszeren:

                http://www.mepis.org/node/12779

                Remeljuk, tartjak a 24-et.

                bepe79
                Felhasználó
                  Szakatt wrote:
                  Én tökéletesen egyetértek a cikkel – bár meglepő, hogy az Index kivételesen valami értelmeset hozott le.

                  Meg ha igy is van, megint milyen cimmel??!! En nem ertem, hogy bunko, paraszt cikkirokat hogy engedhetnek cikkeket publikalni? Miert nem lehet egy cikknek normalis cimet adni? Bar az index-tol mit is varhattunk volna…

                  bepe79
                  Felhasználó
                    Szakatt wrote:
                    Én tökéletesen egyetértek a cikkel – bár meglepő, hogy az Index kivételesen valami értelmeset hozott le.

                    Meg ha igy is van, megint milyen cimmel??!! En nem ertem, hogy bunko, paraszt cikkirokat hogy engedhetnek cikkeket publikalni? Miert nem lehet egy cikknek normalis cimet adni? Bar az index-tol mit is varhattunk volna…

                    bepe79
                    Felhasználó
                      csaba wrote:
                      Nem nagyon szoktam belinkelni ide más oldalak cikkeit, főleg nem az Indexét, (van azoknak olvasójuk elég … 😉 ) de most kivételt teszek : a cikk olyan dolgokat boncolgat, amely tudatosan vagy tudat alatt már szerintem mindenkit foglalkoztatott : Miért silány a hardver? Miért fagy az oprendszer? Miért gagyi a mobiltelefon? Miért romlik el minden egyre hamarabb?

                      Itt a cikk : http://index.hu/tech/hardver/tszalay4499/

                      Nem silanyabb a hardware, egyszeruen erteni kell hozza. Nekem hardware gondjam nagyon soha nem voltam, es mindig magam rakom ossze, kezelem a hardware-eimet.

                      Igaz, vannak silany minoseget gyarto cegek, de azoktol egyszeruen tavol kell maradni: Inno3D, Codegen, Varganya, stb.

                      bepe79
                      Felhasználó
                        csaba wrote:
                        Nem nagyon szoktam belinkelni ide más oldalak cikkeit, főleg nem az Indexét, (van azoknak olvasójuk elég … 😉 ) de most kivételt teszek : a cikk olyan dolgokat boncolgat, amely tudatosan vagy tudat alatt már szerintem mindenkit foglalkoztatott : Miért silány a hardver? Miért fagy az oprendszer? Miért gagyi a mobiltelefon? Miért romlik el minden egyre hamarabb?

                        Itt a cikk : http://index.hu/tech/hardver/tszalay4499/

                        Nem silanyabb a hardware, egyszeruen erteni kell hozza. Nekem hardware gondjam nagyon soha nem voltam, es mindig magam rakom ossze, kezelem a hardware-eimet.

                        Igaz, vannak silany minoseget gyarto cegek, de azoktol egyszeruen tavol kell maradni: Inno3D, Codegen, Varganya, stb.

                      10 bejegyzés megtekintése - 971-980 / 3,376