bepe79

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 961-970 / 3,376
  • Szerző
    Bejegyzés
  • bepe79
    Felhasználó
      kovi wrote:
      ui. ezt teszi a mai, szemét vadkapitalista, majdnemhogy zs világ. gondoljatok csak bele: húsz évvel ezelőtt a kifliről mi a hajdúságban speciel lecsavartuk a „héját”, oszt’ a belsejével kimártogattuk a kaját (vagy az írót). na most csavarja le valaki! 🙂 nem sok minden maradna belőle, de hát már nem is lehet lecsavarni.

      másik szálon megközelítve: pár hete vezettem egy 30 éves, rohadó, elhanyagolt, kb 10 éve nem szervízelt bmw-t. kettesben felcsapva a kuplungot, innen indulva iszonyatosan kaparva csikorgott, olyan erő volt benne. na csináld meg ezt egy mai autóval mondjuk 30 év múlva. olyan jó ki frédi-béni kocsit képzelek el ekkora, amit az alul lévő lyukon lábbal hajtasz. már ha a kasztnija nem porlad el. ez van. nyilvánvalóan ez van.

      A BMW-knel az e30-asok, meg az e30 elottiek is ilyen minoseguek valoban. Golfnal ugyanez van. A `79-`8x-es evjaratu Golf I-esek es Golf II-esek meg ma is futnak, anelkul, hogy kirohadt volna a kaszniuk. Nekem is volt, ugyhogy tudom. Azokat meg ugy raktak ossze a nemetek, hogy 20-25 ev alatt se rohadjon szet. A Golf2-eseknek mar van olyan szeriaja, ami nem nemetek altal szerelt, az olyan is, ugy hallottam autoszerelo havertol.

      bepe79
      Felhasználó
        kovi wrote:
        ui. ezt teszi a mai, szemét vadkapitalista, majdnemhogy zs világ. gondoljatok csak bele: húsz évvel ezelőtt a kifliről mi a hajdúságban speciel lecsavartuk a „héját”, oszt’ a belsejével kimártogattuk a kaját (vagy az írót). na most csavarja le valaki! 🙂 nem sok minden maradna belőle, de hát már nem is lehet lecsavarni.

        másik szálon megközelítve: pár hete vezettem egy 30 éves, rohadó, elhanyagolt, kb 10 éve nem szervízelt bmw-t. kettesben felcsapva a kuplungot, innen indulva iszonyatosan kaparva csikorgott, olyan erő volt benne. na csináld meg ezt egy mai autóval mondjuk 30 év múlva. olyan jó ki frédi-béni kocsit képzelek el ekkora, amit az alul lévő lyukon lábbal hajtasz. már ha a kasztnija nem porlad el. ez van. nyilvánvalóan ez van.

        A BMW-knel az e30-asok, meg az e30 elottiek is ilyen minoseguek valoban. Golfnal ugyanez van. A `79-`8x-es evjaratu Golf I-esek es Golf II-esek meg ma is futnak, anelkul, hogy kirohadt volna a kaszniuk. Nekem is volt, ugyhogy tudom. Azokat meg ugy raktak ossze a nemetek, hogy 20-25 ev alatt se rohadjon szet. A Golf2-eseknek mar van olyan szeriaja, ami nem nemetek altal szerelt, az olyan is, ugy hallottam autoszerelo havertol.

        bepe79
        Felhasználó
          kovi wrote:
          bepe79 wrote:
          Ha sok tapegyseggel kapcsolatos forumot olvastal volna, mint ahogyan en, akkor tudnad, hogy mindaddig jol megy a Codegen, amig el nem fustol, es magaval nem rantja az egesz alaplapot plusz a periferiakat. Szal` lehet, hogy kifogtal egy jo peldanyt, de nem lesz egy eletbiztositas. Az eletbiztositas egy Enermax Liberty, vagy egy AOpen, vagy egy DTK, vagy egy Chieftek.

          azt hiszem joggal pofázhatok bele a topikotokba, mivel Csabához hasonlóan mi is eladunk egy évben néhány ezer tápot és/vagy gépet. ennek értelmében:

          1. Enermax, Chieftek meg egyéb Turbine szarok. jöhetnek itt az élettartam garanciával, a szervízünkben volt már nem egy leégett nagyágyú. első körben a hdd-t meg az alaplapot fingatta ki. az Enermaxról továbbá annyit, hogy szívesen lefényképezném azt az örök heget amit a lesorjázott házuk csinált a jobb kézfejemre. nem varrattam össze a sebet mert nem vagyok beszari (meg hát az orvosokkal sem vagyok kibékülve évek óta), de a gyógyszertárban amikor sebcsipeszt kértem majdnem lefordultak a látványtól. bravó enermax.

          2. természetesen az törvényszerű, hogy ezekből a márkákból kevesebb esik be rosszként, de a garanciát kb a hajadra kenheted, mivel pl. a hdd-ről elszállt adatok még egy egyszerű, otthoni felhasználónál is verik a 100e HUF nagyságrendet, ezt meg nem kapod vissza, csak a tápod garos. szóval ezért leszarom pl a táp minőségét. a gépekinkbe építünk egy belső védelmet, ami rendellenesség esetén azonnal elveszi az ATX Power Good szignált a táptól és megmenekül kb minden. egy ilyen kütyü max 3e HUF.

          3. évekkel ezelőtt felhívtam egy neves külföldi disztribútort, és egy jót beszélgettem az ajánlatkérésem „mellékeként” az ottani aktuális szakival. „megnyugtatott” hogy az xy márka kínai és maláj és taiwan-i üzemében külön osztályok dolgoznak azon, hogy 13 hónap alatt kifáradó anyagokkal kísérletezzenek meg játszadozzanak. tetszik érteni? 🙁 csak azért nem csinált titkot ebből, mert tényszerűen közölte, hogy máshol sincs másképp. mit gondoltok, az új dvdrw meghajtók miért kezdenek fáradni egy éven túl? először csak az egyik lemezt nem olvassa, majd indul a hiperbola felszálló ága, aminek a végén ott a halál.

          4., Kingmax, Kingston memória. nem is tudom hová szarjak. mutassak egy fél marék ilyen szemetet? esküszöm lefényképezem őket ha kell, olyan érdekeseket produkálnak, hogy csak xy alaplapban mennek hibátlanul, a többibe nem. persze a 12FT 50Filléres RamBO szemét modul szuperül megy, köszöni szépen. garba meg nem tudom leadni, mivel a teszteket „véletlenül” olyan alaplapon végzik, ahol nem hibázik. eddig csak a laptopokhoz kellett FRU alapján választani brand memóriát, mostmeg már lehet hogy az asztali gépekhez is ez lesz a folyamat?

          5., szervízes körökben közismertek azok a márkák is, aminek a printerei, faxai 2 éven belül fogaskerék cserékre érkeznek a szervízekbe. iszonyatos összegekért. gondolom ez sem véletlenül.

          nos, ezt akartam leírni. szerintem nyilvánvaló dolgokról van szó. nem a márka paramétereit fizeted meg, hanem az agyacskádba programozott, régi időkből eredő hírnevet, meg az új g*ci reklámok által sugallt képet.

          ettől még a cucc ugyanolyan szar marad, mint a legolcsóbb noname. ettől még eltörik az **** noti kasztnija, leesik a ****** noti billentyűje, ettől még az **** noti hdd-je ugyanolyan trágya fos ******* márka, amit soha nem vinnék haza. ettől még a ******* printer ugyanúgy szétesik, ettől még az **** alaplapok ugyanúgy megszakadnak, ha egy kicsit is megnyomod rossz helyen amikor belepakolsz, ettől még az **** videókártyáin lerohad a ventillátor 3 hónapon belül. ettől még a ****** házak ugyanúgy zörögni fogna fél éven belül.

          direkt nem írtam márkákat, lehet tippelni. a csillagok száma stimmel. mind hatalmas gyártót takar.

          Ez ugy tudom `integralva` van az Enermax Liberty-kbe, meg a tobbi Enermax-ba, tulfesz vedelem is van, aktiv psu vagy mi, tehat ha ingadozas van, akkor probalja kiegyenliteni, ha az aramszolgaltato veletlenul nagyobb kakaot ad, akkor nem megy el az orok vadaszmezokre, stb. Azert ha szamtech boltban melozol, biztos tudod, hogy nem ugyanannyi halott enermax-ot visznek be, mint noname varganya tapot meg codegent.

          bepe79
          Felhasználó
            kovi wrote:
            bepe79 wrote:
            Ha sok tapegyseggel kapcsolatos forumot olvastal volna, mint ahogyan en, akkor tudnad, hogy mindaddig jol megy a Codegen, amig el nem fustol, es magaval nem rantja az egesz alaplapot plusz a periferiakat. Szal` lehet, hogy kifogtal egy jo peldanyt, de nem lesz egy eletbiztositas. Az eletbiztositas egy Enermax Liberty, vagy egy AOpen, vagy egy DTK, vagy egy Chieftek.

            azt hiszem joggal pofázhatok bele a topikotokba, mivel Csabához hasonlóan mi is eladunk egy évben néhány ezer tápot és/vagy gépet. ennek értelmében:

            1. Enermax, Chieftek meg egyéb Turbine szarok. jöhetnek itt az élettartam garanciával, a szervízünkben volt már nem egy leégett nagyágyú. első körben a hdd-t meg az alaplapot fingatta ki. az Enermaxról továbbá annyit, hogy szívesen lefényképezném azt az örök heget amit a lesorjázott házuk csinált a jobb kézfejemre. nem varrattam össze a sebet mert nem vagyok beszari (meg hát az orvosokkal sem vagyok kibékülve évek óta), de a gyógyszertárban amikor sebcsipeszt kértem majdnem lefordultak a látványtól. bravó enermax.

            2. természetesen az törvényszerű, hogy ezekből a márkákból kevesebb esik be rosszként, de a garanciát kb a hajadra kenheted, mivel pl. a hdd-ről elszállt adatok még egy egyszerű, otthoni felhasználónál is verik a 100e HUF nagyságrendet, ezt meg nem kapod vissza, csak a tápod garos. szóval ezért leszarom pl a táp minőségét. a gépekinkbe építünk egy belső védelmet, ami rendellenesség esetén azonnal elveszi az ATX Power Good szignált a táptól és megmenekül kb minden. egy ilyen kütyü max 3e HUF.

            3. évekkel ezelőtt felhívtam egy neves külföldi disztribútort, és egy jót beszélgettem az ajánlatkérésem „mellékeként” az ottani aktuális szakival. „megnyugtatott” hogy az xy márka kínai és maláj és taiwan-i üzemében külön osztályok dolgoznak azon, hogy 13 hónap alatt kifáradó anyagokkal kísérletezzenek meg játszadozzanak. tetszik érteni? 🙁 csak azért nem csinált titkot ebből, mert tényszerűen közölte, hogy máshol sincs másképp. mit gondoltok, az új dvdrw meghajtók miért kezdenek fáradni egy éven túl? először csak az egyik lemezt nem olvassa, majd indul a hiperbola felszálló ága, aminek a végén ott a halál.

            4., Kingmax, Kingston memória. nem is tudom hová szarjak. mutassak egy fél marék ilyen szemetet? esküszöm lefényképezem őket ha kell, olyan érdekeseket produkálnak, hogy csak xy alaplapban mennek hibátlanul, a többibe nem. persze a 12FT 50Filléres RamBO szemét modul szuperül megy, köszöni szépen. garba meg nem tudom leadni, mivel a teszteket „véletlenül” olyan alaplapon végzik, ahol nem hibázik. eddig csak a laptopokhoz kellett FRU alapján választani brand memóriát, mostmeg már lehet hogy az asztali gépekhez is ez lesz a folyamat?

            5., szervízes körökben közismertek azok a márkák is, aminek a printerei, faxai 2 éven belül fogaskerék cserékre érkeznek a szervízekbe. iszonyatos összegekért. gondolom ez sem véletlenül.

            nos, ezt akartam leírni. szerintem nyilvánvaló dolgokról van szó. nem a márka paramétereit fizeted meg, hanem az agyacskádba programozott, régi időkből eredő hírnevet, meg az új g*ci reklámok által sugallt képet.

            ettől még a cucc ugyanolyan szar marad, mint a legolcsóbb noname. ettől még eltörik az **** noti kasztnija, leesik a ****** noti billentyűje, ettől még az **** noti hdd-je ugyanolyan trágya fos ******* márka, amit soha nem vinnék haza. ettől még a ******* printer ugyanúgy szétesik, ettől még az **** alaplapok ugyanúgy megszakadnak, ha egy kicsit is megnyomod rossz helyen amikor belepakolsz, ettől még az **** videókártyáin lerohad a ventillátor 3 hónapon belül. ettől még a ****** házak ugyanúgy zörögni fogna fél éven belül.

            direkt nem írtam márkákat, lehet tippelni. a csillagok száma stimmel. mind hatalmas gyártót takar.

            Ez ugy tudom `integralva` van az Enermax Liberty-kbe, meg a tobbi Enermax-ba, tulfesz vedelem is van, aktiv psu vagy mi, tehat ha ingadozas van, akkor probalja kiegyenliteni, ha az aramszolgaltato veletlenul nagyobb kakaot ad, akkor nem megy el az orok vadaszmezokre, stb. Azert ha szamtech boltban melozol, biztos tudod, hogy nem ugyanannyi halott enermax-ot visznek be, mint noname varganya tapot meg codegent.

            bepe79
            Felhasználó
              smica wrote:
              Felesleges konkrét márkákról vitafórumot nyitni. A multik kiemelt szinten finanszírozzák azokat a kutatásokat, amelyek arra adnak választ, hogy miképpen lehet a legpontosabban legyártani az eszközöket (az anyagminőséget is beleértve) úgy, hogy semmiképpen ne működjenek adott időnél tovább.
              Ez már többször volt téma a HUP -on is, és valamennyien egyet értettünk abban, hogy ez a tendencia nem fog megállni. Szinte biztos, hogy
              bepe79
              Felhasználó
                smica wrote:
                Felesleges konkrét márkákról vitafórumot nyitni. A multik kiemelt szinten finanszírozzák azokat a kutatásokat, amelyek arra adnak választ, hogy miképpen lehet a legpontosabban legyártani az eszközöket (az anyagminőséget is beleértve) úgy, hogy semmiképpen ne működjenek adott időnél tovább.
                Ez már többször volt téma a HUP -on is, és valamennyien egyet értettünk abban, hogy ez a tendencia nem fog megállni. Szinte biztos, hogy
                bepe79
                Felhasználó
                  Vladi wrote:
                  „az alaplapomon van egy ventillátor, ami folyton megáll és ujjal kell belökni…”
                  Csak nem ABit? 😉 Nyúztam már párat, az alaplapi chiphűtő rendre meghal. Tégy a helyére passzív bordát. Én pl. Abit lapot már csak bordával comboban vásárolok. Minden gyártmánynak megvan a maga nyűgje.

                  Egyébkénk szerintem abszolút mázli kérdése, milyen minőségű terméket vesz az ember.
                  Én pl csak csupa gagyit használok – úgy látszik. 😀 (Codegon, Dana, Maxtor, LG.)
                  De (kopp-kopp) még semmi sem szállt el az évek leforgása alatt, pedig nyúzom a gagyit évek óta. Pedig a maxtorok hullanak mint a legyek a környezetemben. Tuti mázli kérdése mit vesz az ember.

                  Viszont a minőségromlásban lehet valami, nem is kevés. Az első pcmből (’97) a vinyón kívül még minden működik. (!) Bár a többiből is. 5 év múlva bisztosat tudok mondani. 🙂

                  Par eve meg folyton puposodtak az Abit alaplapok. Egy ido utan, mikor mar jol felpuposodott a kondenzator, akkor elpukkant, es szevasz tavasz. (: Mara hala az egnek kezdi lekuzdeni ezt a gyermekbetegseget az Abit, most van mas (alaplapi chipset-huto)

                  bepe79
                  Felhasználó
                    Vladi wrote:
                    „az alaplapomon van egy ventillátor, ami folyton megáll és ujjal kell belökni…”
                    Csak nem ABit? 😉 Nyúztam már párat, az alaplapi chiphűtő rendre meghal. Tégy a helyére passzív bordát. Én pl. Abit lapot már csak bordával comboban vásárolok. Minden gyártmánynak megvan a maga nyűgje.

                    Egyébkénk szerintem abszolút mázli kérdése, milyen minőségű terméket vesz az ember.
                    Én pl csak csupa gagyit használok – úgy látszik. 😀 (Codegon, Dana, Maxtor, LG.)
                    De (kopp-kopp) még semmi sem szállt el az évek leforgása alatt, pedig nyúzom a gagyit évek óta. Pedig a maxtorok hullanak mint a legyek a környezetemben. Tuti mázli kérdése mit vesz az ember.

                    Viszont a minőségromlásban lehet valami, nem is kevés. Az első pcmből (’97) a vinyón kívül még minden működik. (!) Bár a többiből is. 5 év múlva bisztosat tudok mondani. 🙂

                    Par eve meg folyton puposodtak az Abit alaplapok. Egy ido utan, mikor mar jol felpuposodott a kondenzator, akkor elpukkant, es szevasz tavasz. (: Mara hala az egnek kezdi lekuzdeni ezt a gyermekbetegseget az Abit, most van mas (alaplapi chipset-huto)

                    Hozzászólás: SimplyMEPIS Linux (a WLAN / WiFi kiralya) #2086066
                    bepe79
                    Felhasználó
                      Fej wrote:
                      4 dolog.Klasz. 🙂

                      Dehogy 4 dolog, remelem most csak hulyulsz. (: Minden vadi uj lesz benne termeszetesen. Csak nem fogom felsorolni az osszes uj feature-t most.

                      Hozzászólás: SimplyMEPIS Linux (a WLAN / WiFi kiralya) #2086064
                      bepe79
                      Felhasználó

                        Ez nem azt jelenti, hogy elavult progrmokat es elavult csomagokat fog tartalmazni. Benne lesz a zsir uj beryl 0.2.0, es az ntfs-3g 1.0, ami szinten most jott ki. Ezentul legfrissebb nvidia es ati driver, stb. stb.

                      10 bejegyzés megtekintése - 961-970 / 3,376