Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Egy kiindulópont: http://www.videolan.org/developers/x264.html
Úgy tűnik hogy az x264 a h264 nyílt változata. Akár az is elképzelhető hogy nem teljesen kompatibilis egymással a kettő.Még valami:
Néhány napja belebotlottam abba a problémába hogy a mencoder nem jól működött, hibás divx avi kimenetet produkált. Ennek ugyan nem sok köze van a H264-hez, de arra jöttem rá hogy az ffmpeg csomag hibás.
Frissítettem az ffmpeg-et, és a dolog megjavult.
(Az ffmpeg is használja az x264-et.)Egy kiindulópont: http://www.videolan.org/developers/x264.html
Úgy tűnik hogy az x264 a h264 nyílt változata. Akár az is elképzelhető hogy nem teljesen kompatibilis egymással a kettő.Még valami:
Néhány napja belebotlottam abba a problémába hogy a mencoder nem jól működött, hibás divx avi kimenetet produkált. Ennek ugyan nem sok köze van a H264-hez, de arra jöttem rá hogy az ffmpeg csomag hibás.
Frissítettem az ffmpeg-et, és a dolog megjavult.
(Az ffmpeg is használja az x264-et.)Vladi wrote:Kis jóindulattal elfogadható.
Jó játék! Következő feladvány? 🙂Most ugye az következne, hogy az tegye fel a következő kérdést aki kitalálta az előzőt.
Az az érzésem hogy ő egy profi és nincs kedve hozzá.
Vagy most mi a szösz van?A kép címe: Magyar eü. reform eredménye? 🙂
Szerk.:
Most már csak azt nem tudom hogy Dali vagy Dalli.
Mindkét eset használatban van.Ez igazán könnyű: Dalli
Címe: Hová lett a hasam és egyebek? 🙂Néha persze taps, sőt vastaps is fűszerezi a műsort. Namármost melyik adó lehet ez, amelyik ekkora nézettséget tud produkálni és ilyen olcsón?
Milyen olcsón? Szerintem ezek a kiöltözött hölgyek és urak qrva sok pénzt adnak azért hogy az önkívűletet tudják színlelni. Kb. 1/2 percig vagyok képes nézni ezt a totál hazugságot az atv-n, de a leírásod ráillik.
A samba egy elég furcsa jószág, mert nem is lehet már pontosan tudni hogy ez a fajta hálózati protokoll kinek a tulajdona.
Pl. én úgy tudom hogy ezt még az IBM rendelte meg az MS-től, ami arra lett volna hivatott hogy egy kis irodai környezetben a gépeket lehessen hálózatba kapcsolni. Ezek után alakították át úgy hogy a tcp/ip protokoll lett az alapértelmezett.
Tehát egyáltalán nem biztos hogy az M$ az eredendő gazdája a samba által is használt megoldásnak.Szerk.:
(Több minden volt, de rövid akartam lenni)A samba egy elég furcsa jószág, mert nem is lehet már pontosan tudni hogy ez a fajta hálózati protokoll kinek a tulajdona.
Pl. én úgy tudom hogy ezt még az IBM rendelte meg az MS-től, ami arra lett volna hivatott hogy egy kis irodai környezetben a gépeket lehessen hálózatba kapcsolni. Ezek után alakították át úgy hogy a tcp/ip protokoll lett az alapértelmezett.
Tehát egyáltalán nem biztos hogy az M$ az eredendő gazdája a samba által is használt megoldásnak.Szerk.:
(Több minden volt, de rövid akartam lenni)Hybrid wrote:akkor en ne csodalkozzak ha megtelik a 4GB os / -particiom 🙂 (/home is azon a particion van :P) es meg is eleg… 😐Az tény hogy nálam minden frinc-franc fel van telepítve, ami nem kell hogy mindenkinél törvényszerű kell hogy legyen.
Viszont a szűkös férőhely számomra nagyon idegesítő tud lenni.
Azok számára találták ki az lvm (logikai kötetek) rendszerét akik sok kis partícióval vannak megáldva.Hybrid wrote:akkor en ne csodalkozzak ha megtelik a 4GB os / -particiom 🙂 (/home is azon a particion van :P) es meg is eleg… 😐Az tény hogy nálam minden frinc-franc fel van telepítve, ami nem kell hogy mindenkinél törvényszerű kell hogy legyen.
Viszont a szűkös férőhely számomra nagyon idegesítő tud lenni.
Azok számára találták ki az lvm (logikai kötetek) rendszerét akik sok kis partícióval vannak megáldva. -
SzerzőBejegyzés
