ELaci

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,351-1,360 / 2,773
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: H 264 #2125889
    ELaci
    Felhasználó

      Egy kiindulópont: http://www.videolan.org/developers/x264.html
      Úgy tűnik hogy az x264 a h264 nyílt változata. Akár az is elképzelhető hogy nem teljesen kompatibilis egymással a kettő.

      Még valami:
      Néhány napja belebotlottam abba a problémába hogy a mencoder nem jól működött, hibás divx avi kimenetet produkált. Ennek ugyan nem sok köze van a H264-hez, de arra jöttem rá hogy az ffmpeg csomag hibás.
      Frissítettem az ffmpeg-et, és a dolog megjavult.
      (Az ffmpeg is használja az x264-et.)

      Hozzászólás: H 264 #2125890
      ELaci
      Felhasználó

        Egy kiindulópont: http://www.videolan.org/developers/x264.html
        Úgy tűnik hogy az x264 a h264 nyílt változata. Akár az is elképzelhető hogy nem teljesen kompatibilis egymással a kettő.

        Még valami:
        Néhány napja belebotlottam abba a problémába hogy a mencoder nem jól működött, hibás divx avi kimenetet produkált. Ennek ugyan nem sok köze van a H264-hez, de arra jöttem rá hogy az ffmpeg csomag hibás.
        Frissítettem az ffmpeg-et, és a dolog megjavult.
        (Az ffmpeg is használja az x264-et.)

        Hozzászólás: Lyukasóra #2125512
        ELaci
        Felhasználó
          Vladi wrote:
          Kis jóindulattal elfogadható. rolleyes.gif
          Jó játék! Következő feladvány? 🙂

          Most ugye az következne, hogy az tegye fel a következő kérdést aki kitalálta az előzőt.
          Az az érzésem hogy ő egy profi és nincs kedve hozzá.
          Vagy most mi a szösz van?

          Hozzászólás: Lyukasóra #2125506
          ELaci
          Felhasználó

            A kép címe: Magyar eü. reform eredménye? 🙂

            Szerk.:
            Most már csak azt nem tudom hogy Dali vagy Dalli.
            Mindkét eset használatban van.

            Hozzászólás: Lyukasóra #2125503
            ELaci
            Felhasználó

              Ez igazán könnyű: Dalli
              Címe: Hová lett a hasam és egyebek? 🙂

              Hozzászólás: Lyukasóra #2125500
              ELaci
              Felhasználó

                Néha persze taps, sőt vastaps is fűszerezi a műsort. Namármost melyik adó lehet ez, amelyik ekkora nézettséget tud produkálni és ilyen olcsón?

                Milyen olcsón? Szerintem ezek a kiöltözött hölgyek és urak qrva sok pénzt adnak azért hogy az önkívűletet tudják színlelni. Kb. 1/2 percig vagyok képes nézni ezt a totál hazugságot az atv-n, de a leírásod ráillik.

                Hozzászólás: Új képformátum mint fegyver? #2125773
                ELaci
                Felhasználó

                  A samba egy elég furcsa jószág, mert nem is lehet már pontosan tudni hogy ez a fajta hálózati protokoll kinek a tulajdona.
                  Pl. én úgy tudom hogy ezt még az IBM rendelte meg az MS-től, ami arra lett volna hivatott hogy egy kis irodai környezetben a gépeket lehessen hálózatba kapcsolni. Ezek után alakították át úgy hogy a tcp/ip protokoll lett az alapértelmezett.
                  Tehát egyáltalán nem biztos hogy az M$ az eredendő gazdája a samba által is használt megoldásnak.

                  Szerk.:
                  (Több minden volt, de rövid akartam lenni)

                  Hozzászólás: Új képformátum mint fegyver? #2125774
                  ELaci
                  Felhasználó

                    A samba egy elég furcsa jószág, mert nem is lehet már pontosan tudni hogy ez a fajta hálózati protokoll kinek a tulajdona.
                    Pl. én úgy tudom hogy ezt még az IBM rendelte meg az MS-től, ami arra lett volna hivatott hogy egy kis irodai környezetben a gépeket lehessen hálózatba kapcsolni. Ezek után alakították át úgy hogy a tcp/ip protokoll lett az alapértelmezett.
                    Tehát egyáltalán nem biztos hogy az M$ az eredendő gazdája a samba által is használt megoldásnak.

                    Szerk.:
                    (Több minden volt, de rövid akartam lenni)

                    Hozzászólás: lemezterület felszabadítása(?) #2125721
                    ELaci
                    Felhasználó
                      Hybrid wrote:
                      akkor en ne csodalkozzak ha megtelik a 4GB os / -particiom 🙂 (/home is azon a particion van :P) es meg is eleg… 😐

                      Az tény hogy nálam minden frinc-franc fel van telepítve, ami nem kell hogy mindenkinél törvényszerű kell hogy legyen.
                      Viszont a szűkös férőhely számomra nagyon idegesítő tud lenni.
                      Azok számára találták ki az lvm  (logikai kötetek) rendszerét akik sok kis partícióval vannak megáldva.

                      Hozzászólás: lemezterület felszabadítása(?) #2125722
                      ELaci
                      Felhasználó
                        Hybrid wrote:
                        akkor en ne csodalkozzak ha megtelik a 4GB os / -particiom 🙂 (/home is azon a particion van :P) es meg is eleg… 😐

                        Az tény hogy nálam minden frinc-franc fel van telepítve, ami nem kell hogy mindenkinél törvényszerű kell hogy legyen.
                        Viszont a szűkös férőhely számomra nagyon idegesítő tud lenni.
                        Azok számára találták ki az lvm  (logikai kötetek) rendszerét akik sok kis partícióval vannak megáldva.

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,351-1,360 / 2,773