ELaci

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,411-1,420 / 2,773
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Solidos – legyél te is fejlesztő! #2123189
    ELaci
    Felhasználó
      bacsi2 wrote:
      LCoder wrote:
      vizsla wrote:
      „Solidos is more than just a single operatign system; it’s a social movement for digital inclusion.”
      „Its aim is to help the world to be a better place”
      Na, ebből az emberből még lehet valami… ha „faking puszi sztívó” felfigyel rá, még a májkroszoftnál is találhatja magát. 🙂

      Ez sem nyálasabb mint az Ubuntu: azt jelenti magyarul hogy emberség, béke, szeretet, szabadság, egyenlőség, testvériség és fiam tegyél még egy kis sót a kondérba a misszionáriushoz 1.gif

      LCoder mindig kapható egy kis flame-re. Szólj majd, ha jobb lesz a preferált op.rendszered. Hivatalos bétateszter vagyok, de az eredeti lemezt csak poháralátétnek használom, többre nem jó… Nem fikázni Ububntut. Pont.

      Disztró harc van kibontakozóban!
      Emberek! Szuronyt szegezz!  Harcra fel! 🙂

      Hozzászólás: Solidos – legyél te is fejlesztő! #2123187
      ELaci
      Felhasználó
        vizsla wrote:
        Szakatt wrote:
          Kéne végre csinálni egy halál-sátán-világvége disztrót is.:D

        Akkor íme a 3. disztribúcióm. 🙂

        Neve: Adolf Linuksz (Teljes nevén a Szép Fehér Adolf Linuksz)
        Célja: A világbéke megteremtése a zsidók és a cigányok kiírtásán és a nem ária fajok rabszolgává tételén keresztül. (Bővebb célok: lásd. A. Hitler Mein Kampf.)
        Licenc: SGPL (Satan Gateway Pass License)
        130px-Nazi_Swastika.svg.png

        Sieg Heil!

        Ez ugye nem rossz, csakhát a horogkereszt meg a veres ötágú csillag is TILTOTT jelkép.

        Hozzászólás: Solidos – legyél te is fejlesztő! #2123184
        ELaci
        Felhasználó

          Maximálni lehet a Linux disztrók számát akkor ha minden ember max 1 féle disztrót talál ki.
          Így maximálisan a verziók száma 6 és 7 milliárd közé várható.

          Hozzászólás: problémák #2123257
          ELaci
          Felhasználó

            Problémák
            +1

            Hozzászólás: problémák #2123258
            ELaci
            Felhasználó

              Problémák
              +1

              Hozzászólás: Web proxy szűrés hogyan? #2117829
              ELaci
              Felhasználó

                Újabb információ:  (ha valakit – pl. macskajancsi – érdekel)
                1-2 heti tapasztalat alapján a havp elfogadhatóan működőképes a http oldalak esetén.
                A https oldalak szűrésére viszont eddig nem sikerült semilyen megoldást találni. A havp sem teljesíti az „ssl-tunnel” megoldásával a kívánalmakat, mert egyes bonyolultabb https oldalak esetén ismeretlen oknál fogva működésképtelenné válik, azaz nem kommunikál a szerver és a kliens ilyen esetekben.
                A squid ssl kulcs megoldása elvileg jó lenne, de ott túlságosan bonyolult a beállítás és még ez sem sikerült, de legalább átengedi a fentebb említett kliens-szerver kommunikációt.
                Tehát, egyes esetekben amikor ilyen bonyolult https kliens kérésekre van szükség, akkor a squid megadott proxy portjára kell a kéréseket irányítani.

                ELaci

                Hozzászólás: Web proxy szűrés hogyan? #2117830
                ELaci
                Felhasználó

                  Újabb információ:  (ha valakit – pl. macskajancsi – érdekel)
                  1-2 heti tapasztalat alapján a havp elfogadhatóan működőképes a http oldalak esetén.
                  A https oldalak szűrésére viszont eddig nem sikerült semilyen megoldást találni. A havp sem teljesíti az „ssl-tunnel” megoldásával a kívánalmakat, mert egyes bonyolultabb https oldalak esetén ismeretlen oknál fogva működésképtelenné válik, azaz nem kommunikál a szerver és a kliens ilyen esetekben.
                  A squid ssl kulcs megoldása elvileg jó lenne, de ott túlságosan bonyolult a beállítás és még ez sem sikerült, de legalább átengedi a fentebb említett kliens-szerver kommunikációt.
                  Tehát, egyes esetekben amikor ilyen bonyolult https kliens kérésekre van szükség, akkor a squid megadott proxy portjára kell a kéréseket irányítani.

                  ELaci

                  Hozzászólás: Apache – DNS nevfeloldas #2122252
                  ELaci
                  Felhasználó

                    resolv.conf tipp:
                    nameserver 195.56.195.65

                    ELaci
                    Felhasználó

                      Juliska néni:
                      – És nem lesz több vírus?
                      Polgármester:
                      – Nem!
                      Juliska néni:
                      – Akkor nem is kell! Mire fogjam akkor azt a sok szabadnapot?

                      🙂

                      Hozzászólás: mplayer_ékezetes _betû gondok (feliratnál) #2013650
                      ELaci
                      Felhasználó

                        Valóban a beállítások környékén kellene szétnéznie a kérdezőnek.
                        Nem rossz ötlet, de semmit nem ér. 🙂

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,411-1,420 / 2,773