ELaci

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,401-1,410 / 2,773
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Kicsomagolás mivel? #2123899
    ELaci
    Felhasználó
      vizsla wrote:
      „Valószínűsítem hogy a rar darabolás a torrent divat előtt jöhetett létre, amikor ennek még megvolt az ésszerű magyarázata.”
      Ennek már a torrent előtt sem volt értelme…
      Viszont a rarral jól meg lehet szivatni valakit crc hibák, rar darabkák hiánya… (erre jó :))

      Szerintem a múltban valami piciny értelme volt a darabolásnak, hiszen nem kellett elölről kezdeni az egész letöltést, hanem csak azt az egy szegmenst, ami nem sikerült.

      (Azért az pofátlanság hogy az unokáink csak röhögni fognak majd ezeken a problémákon)

      ELaci

      Hozzászólás: Kicsomagolás mivel? #2123900
      ELaci
      Felhasználó
        vizsla wrote:
        „Valószínűsítem hogy a rar darabolás a torrent divat előtt jöhetett létre, amikor ennek még megvolt az ésszerű magyarázata.”
        Ennek már a torrent előtt sem volt értelme…
        Viszont a rarral jól meg lehet szivatni valakit crc hibák, rar darabkák hiánya… (erre jó :))

        Szerintem a múltban valami piciny értelme volt a darabolásnak, hiszen nem kellett elölről kezdeni az egész letöltést, hanem csak azt az egy szegmenst, ami nem sikerült.

        (Azért az pofátlanság hogy az unokáink csak röhögni fognak majd ezeken a problémákon)

        ELaci

        Hozzászólás: Kicsomagolás mivel? #2123895
        ELaci
        Felhasználó

          Fossuk akkor tovább a szót:
          Alapvető tudásomban az szerepel hogy egy torrent file csak leírja az állományt, és nem tartalmazza, tehát ez azt jelenti hogy maga az állomány fizikailag csak akkor lesz teljes, ha minden eleme és annak feltételei teljesülnek a letöltés után, azaz 100% -on állapodnak meg.
          Ebből az következik nagy valószínűséggel hogy az egyes rar szegmensek sem 100%-ban sikeresek egy adott időpillanatban, tehát az egyes rar splitek használhatatlanok mindaddig amíg az egész le nem töltődik.
          Valószínűsítem hogy a rar darabolás a torrent divat előtt jöhetett létre, amikor ennek még megvolt az ésszerű magyarázata.

          ELaci

          Hozzászólás: Kicsomagolás mivel? #2123896
          ELaci
          Felhasználó

            Fossuk akkor tovább a szót:
            Alapvető tudásomban az szerepel hogy egy torrent file csak leírja az állományt, és nem tartalmazza, tehát ez azt jelenti hogy maga az állomány fizikailag csak akkor lesz teljes, ha minden eleme és annak feltételei teljesülnek a letöltés után, azaz 100% -on állapodnak meg.
            Ebből az következik nagy valószínűséggel hogy az egyes rar szegmensek sem 100%-ban sikeresek egy adott időpillanatban, tehát az egyes rar splitek használhatatlanok mindaddig amíg az egész le nem töltődik.
            Valószínűsítem hogy a rar darabolás a torrent divat előtt jöhetett létre, amikor ennek még megvolt az ésszerű magyarázata.

            ELaci

            Hozzászólás: vicc #1923789
            ELaci
            Felhasználó

              Erről a színvonalról csak egy jut eszembe: egyikük sem az idén barnult le. 🙂

              Hozzászólás: Kicsomagolás mivel? #2123891
              ELaci
              Felhasználó

                Én is csodálkoztam hogy néhány film darabolt rar-ban van tárolva, de egy kis idő múlva leesett hogy ennek biztosan oka van, mert senki nem tölti ok nélkül feleslegesen azzal az idejét hogy efféle állományokat alkosson.
                Ezek után „unrar” -al minden probléma nélkül egyesítettem, majd töröltem az r* állományokat.
                Többet erről nem is érdemes szófosni. 🙂

                ELaci

                Hozzászólás: Kicsomagolás mivel? #2123892
                ELaci
                Felhasználó

                  Én is csodálkoztam hogy néhány film darabolt rar-ban van tárolva, de egy kis idő múlva leesett hogy ennek biztosan oka van, mert senki nem tölti ok nélkül feleslegesen azzal az idejét hogy efféle állományokat alkosson.
                  Ezek után „unrar” -al minden probléma nélkül egyesítettem, majd töröltem az r* állományokat.
                  Többet erről nem is érdemes szófosni. 🙂

                  ELaci

                  Hozzászólás: Solidos – legyél te is fejlesztő! #2123201
                  ELaci
                  Felhasználó
                    vizsla wrote:
                    „de az nem köztelező hogy rátukmálja a másikra.”
                    Mér kéne rátukmálni bárkire is, azt ami a legjobb? :)))

                    Valóban.
                    Pl. a házi kisüsti szilvapálinkát nem kell rámtukmálni, mert az a legjobb.
                    🙂

                    Hozzászólás: Solidos – legyél te is fejlesztő! #2123199
                    ELaci
                    Felhasználó
                      uzsolt wrote:
                      vizsla wrote:
                      de mi a hejnekem?

                      Hát mi a sörkészítés? Művészet! 😉

                      (bocsánat, off-ot ezennel befejezem. Itt legalábbis…
                      Azért nem semmi, hogy egy új disztrótól (ha minden igaz) eljutottunk a sörökhöz és az önkényuralmi jelképekhez)

                      Ennél több értelme nem is volt neki, ez a maximum.

                      Szerk,:
                      Még annyit tudnék hozzátenni hogy valójában minden linuxos a saját disztribjét használja, de az nem köztelező hogy rátukmálja a másikra. Használja azt ahogy neki jólesik, és ámen.

                      Hozzászólás: Solidos – legyél te is fejlesztő! #2123196
                      ELaci
                      Felhasználó

                        No, lehet hogy ezért használnak többen wint?
                        Abból legalább csak egy van, és olyan amilyen, de sokan ráismernek bárhol akadnak rá.
                        És tudnak is vele mit kezdeni, mert ismerik.
                        Ezen is el kellene gondolkozni egy icike-picikét és nem hőzőngeni hogy én most egy opsys-t fejlesztek.
                        Ki a túrót érdekel?

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,401-1,410 / 2,773