Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
vizsla wrote:„Valószínűsítem hogy a rar darabolás a torrent divat előtt jöhetett létre, amikor ennek még megvolt az ésszerű magyarázata.”
Ennek már a torrent előtt sem volt értelme…
Viszont a rarral jól meg lehet szivatni valakit crc hibák, rar darabkák hiánya… (erre jó :))Szerintem a múltban valami piciny értelme volt a darabolásnak, hiszen nem kellett elölről kezdeni az egész letöltést, hanem csak azt az egy szegmenst, ami nem sikerült.
(Azért az pofátlanság hogy az unokáink csak röhögni fognak majd ezeken a problémákon)
ELaci
vizsla wrote:„Valószínűsítem hogy a rar darabolás a torrent divat előtt jöhetett létre, amikor ennek még megvolt az ésszerű magyarázata.”
Ennek már a torrent előtt sem volt értelme…
Viszont a rarral jól meg lehet szivatni valakit crc hibák, rar darabkák hiánya… (erre jó :))Szerintem a múltban valami piciny értelme volt a darabolásnak, hiszen nem kellett elölről kezdeni az egész letöltést, hanem csak azt az egy szegmenst, ami nem sikerült.
(Azért az pofátlanság hogy az unokáink csak röhögni fognak majd ezeken a problémákon)
ELaci
Fossuk akkor tovább a szót:
Alapvető tudásomban az szerepel hogy egy torrent file csak leírja az állományt, és nem tartalmazza, tehát ez azt jelenti hogy maga az állomány fizikailag csak akkor lesz teljes, ha minden eleme és annak feltételei teljesülnek a letöltés után, azaz 100% -on állapodnak meg.
Ebből az következik nagy valószínűséggel hogy az egyes rar szegmensek sem 100%-ban sikeresek egy adott időpillanatban, tehát az egyes rar splitek használhatatlanok mindaddig amíg az egész le nem töltődik.
Valószínűsítem hogy a rar darabolás a torrent divat előtt jöhetett létre, amikor ennek még megvolt az ésszerű magyarázata.ELaci
Fossuk akkor tovább a szót:
Alapvető tudásomban az szerepel hogy egy torrent file csak leírja az állományt, és nem tartalmazza, tehát ez azt jelenti hogy maga az állomány fizikailag csak akkor lesz teljes, ha minden eleme és annak feltételei teljesülnek a letöltés után, azaz 100% -on állapodnak meg.
Ebből az következik nagy valószínűséggel hogy az egyes rar szegmensek sem 100%-ban sikeresek egy adott időpillanatban, tehát az egyes rar splitek használhatatlanok mindaddig amíg az egész le nem töltődik.
Valószínűsítem hogy a rar darabolás a torrent divat előtt jöhetett létre, amikor ennek még megvolt az ésszerű magyarázata.ELaci
Erről a színvonalról csak egy jut eszembe: egyikük sem az idén barnult le. 🙂
Én is csodálkoztam hogy néhány film darabolt rar-ban van tárolva, de egy kis idő múlva leesett hogy ennek biztosan oka van, mert senki nem tölti ok nélkül feleslegesen azzal az idejét hogy efféle állományokat alkosson.
Ezek után „unrar” -al minden probléma nélkül egyesítettem, majd töröltem az r* állományokat.
Többet erről nem is érdemes szófosni. 🙂ELaci
Én is csodálkoztam hogy néhány film darabolt rar-ban van tárolva, de egy kis idő múlva leesett hogy ennek biztosan oka van, mert senki nem tölti ok nélkül feleslegesen azzal az idejét hogy efféle állományokat alkosson.
Ezek után „unrar” -al minden probléma nélkül egyesítettem, majd töröltem az r* állományokat.
Többet erről nem is érdemes szófosni. 🙂ELaci
vizsla wrote:„de az nem köztelező hogy rátukmálja a másikra.”
Mér kéne rátukmálni bárkire is, azt ami a legjobb? :)))Valóban.
Pl. a házi kisüsti szilvapálinkát nem kell rámtukmálni, mert az a legjobb.
🙂uzsolt wrote:vizsla wrote:de mi a hejnekem?Hát mi a sörkészítés? Művészet! 😉
(bocsánat, off-ot ezennel befejezem. Itt legalábbis…
Azért nem semmi, hogy egy új disztrótól (ha minden igaz) eljutottunk a sörökhöz és az önkényuralmi jelképekhez)Ennél több értelme nem is volt neki, ez a maximum.
Szerk,:
Még annyit tudnék hozzátenni hogy valójában minden linuxos a saját disztribjét használja, de az nem köztelező hogy rátukmálja a másikra. Használja azt ahogy neki jólesik, és ámen.No, lehet hogy ezért használnak többen wint?
Abból legalább csak egy van, és olyan amilyen, de sokan ráismernek bárhol akadnak rá.
És tudnak is vele mit kezdeni, mert ismerik.
Ezen is el kellene gondolkozni egy icike-picikét és nem hőzőngeni hogy én most egy opsys-t fejlesztek.
Ki a túrót érdekel? -
SzerzőBejegyzés