ELaci

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,701-1,710 / 2,773
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Szükségem lenne egy scriptre… #2100936
    ELaci
    Felhasználó

      Hűha!
      Valóban Lin-t akarsz használni a jövőben is?

      Hozzászólás: cron #2092026
      ELaci
      Felhasználó
        l_lorincz wrote:
        OK közben rájöttem, hogy mindig amikor 00 perc van, vagyis óránként. De a * */1 * * * nem kellene, hogy azonos legyen azzal?

        Akár azt is jelentheti, de én egyszerűsítettem.

        Hozzászólás: cron #2092021
        ELaci
        Felhasználó

          A cronnal örök probléma van, pl, ezek:
          – engedélyezni kell
          – crond fusson
          – csak a „crontab -e” -vel lehet szerkeszteni
          – egy crontab sor végén kell egy LF !

          Próbáld így:
          0 * * * * /usr/bin/reip >> /hdd/reip.log

          „” = LineFeed = soremelés

          ELaci

          Hozzászólás: Parancs kimenet logolása #2098871
          ELaci
          Felhasználó

            A „tee” nevű parancsot szokás használni.

            Pl.:
            Write a list of users to the screen and also append the list to the file hunt:                                                       
            who | tee -a hunt

            Hozzászólás: Parancs kimenet logolása #2098872
            ELaci
            Felhasználó

              A „tee” nevű parancsot szokás használni.

              Pl.:
              Write a list of users to the screen and also append the list to the file hunt:                                                       
              who | tee -a hunt

              Hozzászólás: Belassult FC6 #2079368
              ELaci
              Felhasználó

                Én nem értem hogy mi olyan bonyolult? Valami terheli a gépet, megeszi a memóriát, vagy a processzort.
                Kell indítani egy „top” -ot, valamint meg kell nézni hogy milyen felesleges szolgáltatások futnak.
                Pl. teljesen felesleges nfs annak aki azt sem tudja hogy mire való, stb…

                Hozzászólás: Merjem, ne merjem? #2097537
                ELaci
                Felhasználó

                  Merjed!

                  Hozzászólás: Merjem, ne merjem? #2097538
                  ELaci
                  Felhasználó

                    Merjed!

                    Hozzászólás: MPlayer szenilitási gond #2097535
                    ELaci
                    Felhasználó

                      ~/.mplayer dir-ben kell lennie a config file(ok)nak.

                      Hozzászólás: MPlayer szenilitási gond #2097536
                      ELaci
                      Felhasználó

                        ~/.mplayer dir-ben kell lennie a config file(ok)nak.

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,701-1,710 / 2,773