ELaci

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,691-1,700 / 2,773
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Parancs kimenet logolása #2098878
    ELaci
    Felhasználó
      elnoyle wrote:
      ezzel a tee paranccsal az első kérdésnél ahol felhasználói válasz szükségeltetik leáll az egész  :-

      A „tee” csak a kimenetet osztja ketté, a bemenettel nem tud mit kezdeni.
      A kérdésre adandó választ nem lehet fileból beleirányítani? De erről már volt szó.

      Hozzászólás: OKI tapasztalatok #2077427
      ELaci
      Felhasználó

        Néha furmányos megoldások kellenek az egzotikus printerek működtetéséhez. Nekem pl. egy Epson EPL 5000 Laser printerem van, amihez a HPLJ3P drivert használom ami PCL5 és HPLJ4 kompatibilis, ami már világszabványnak számít.
        Én magam sem értem hogy miért jó ez így, de legalább működik. 🙂
        Szóval egy akármilyen lézerhez elsőre egy HPLJ drivert érdemes kipróbálni, a tintások ettől zűrösebbek.

        Hozzászólás: Openoffice.hu #2102064
        ELaci
        Felhasználó

          Szerintem ez kell:
          http://ftp.fsf.hu/OpenOffice.org_hu/2.2.0/OpenOffice.org_2.2.0_hu_FSF.hu_Linux_rpms.tar.gz

          A függőség csapdát pedig az „rpm -nodeps” kapcsolóval lehet feloldani.

          Hozzászólás: Openoffice.hu #2102065
          ELaci
          Felhasználó

            Szerintem ez kell:
            http://ftp.fsf.hu/OpenOffice.org_hu/2.2.0/OpenOffice.org_2.2.0_hu_FSF.hu_Linux_rpms.tar.gz

            A függőség csapdát pedig az „rpm -nodeps” kapcsolóval lehet feloldani.

            Hozzászólás: univerzális csomagkezelő #2101824
            ELaci
            Felhasználó
              VectoR wrote:
              Nem tudom, de amit kérdezett  az nincs és értelmetlen és felesleges is… Azért vannak a disztróspecifikus csomagok, hogy azokat telepítse az user…

              Ez rendben is volna, csakhogy erről feltételezésem szerint semmit nem tudott.

              Hozzászólás: univerzális csomagkezelő #2101825
              ELaci
              Felhasználó
                VectoR wrote:
                Nem tudom, de amit kérdezett  az nincs és értelmetlen és felesleges is… Azért vannak a disztróspecifikus csomagok, hogy azokat telepítse az user…

                Ez rendben is volna, csakhogy erről feltételezésem szerint semmit nem tudott.

                Hozzászólás: univerzális csomagkezelő #2101820
                ELaci
                Felhasználó

                  Most már csak arra lennék kíváncsi hogy a topicnyitó mit is értett meg az egész kutyulványból. 🙂

                  Hozzászólás: univerzális csomagkezelő #2101821
                  ELaci
                  Felhasználó

                    Most már csak arra lennék kíváncsi hogy a topicnyitó mit is értett meg az egész kutyulványból. 🙂

                    Hozzászólás: rdesktop #2101848
                    ELaci
                    Felhasználó

                      A dolgot ketté kell bontani:
                      1. Az rdesktoppal való eléréshez a wines gépen futnia kell egy terminál szervernek.
                      2. A vncviewerral való eléréshez a win gépre telepíteni kell a vncszervert.

                      Hozzászólás: Szükségem lenne egy scriptre… #2100935
                      ELaci
                      Felhasználó

                        Hűha!
                        Valóban Lin-t akarsz használni a jövőben is?

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,691-1,700 / 2,773