Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Szóval meglepi lesz, ha megjelenik… 🙂 Most szeretnék SuSE-ről Debianra váltani, két kérdésem lenne ezzel kapcsolatban:
1. A 3.1-es DVD változat, tényleg 2 DVD-ből áll?
2. Mennyire támoatja a magyar karaktereket és milyen karakterkódolást használ?Tudna valaki információt adni a Debian 4 várható megjelenéséről? Valahol április 2-át olvastam, de a Debian honlapján az áll, hogy még nem tudnak pontos dátumot mondani.
smica wrote:Úgy emlékszem, hogy abban a dologban a Windows 2000 uptime számlálója volt a ludas és nem az adminisztrátor hibázott.A részletekre nem emlékszem, de úgy rémlik, hogy az rendszergazda nem figyelt oda. De mindegy, ezen ne vesszünk össze, a lényeg a lényeg 🙂
l_lorincz wrote:Elég alapos munkát végzett a csávó. 🙂 🙂 🙂
Véletlenül törölt egy 38 milliárd dolláros folyószámlátÚgy egy éve hallottam egy hasonló súlyú bakiról. Az egyik repültér rendszergazdája (ahol egyébként Windows Server-t használnak), újraindította egy beállítás után a gépet és ezzel kishíján légikatasztrófát okozott, mert több száz repülőgéppel megszűnt a kapcsolat. Aztán valahogy mégis helyrehozták… 🙂
Amikor újratelepítem a gépem, mindig a Disk Utility nevű progit használom, állítólag gyári szintre letöröl róla mindent, hogy ez mennyre igaz azt nem tudom, de nekem eddig mindig bevált. Ajánlom, hogy próbáld ki, ha lehet azon a gépen, amelyiken működik a merevlemez és enged rá írni. Leírom a lépéseket, készíts elő 2 floppyt.
Először is szükséged lesz egy WIN98 indítólemezre. Ezt innen tudod letölteni, vagy ha nem jó, Google-n keresve találsz más helyeken is. Ez legyen az első floppyn.
Feltöltöttem a programot amit mondtam, innen tudod letölteni. Ezt az exe fájlt másold a második floppyra.
Ezután indítsd el a gépet a WIN98 lemezről. Ha betöltötte a DOS-t, vedd ki a WIN98 lemezt, helyezd be a másikat, válts át A meghajtóra (A:) és indítsd el: du
Annyira nem kell foglalkoznod azzal, hogy mi jelenik meg a képernyőn, csak kövesd ezeket a lépéseket:
1. Amint betöltődött a program, nyomd meg az Enter-t, majd ezután a Ctrl+F7-et. Ekkor egy prompt jelenik meg, ide annyi 1-es írj, amennyit enged (pontosan fejből nem tudom hány): 11111 majd Enter. Nyomj Y-t (vigyázz, lehet hogy angol billentyűzetre van állítva, de a megjelnő karakter mindeképpen Y legyen, nehogy véletlenül Z-t üss be), aztán Enter. Ekkor felül számok kezdenek el pörögni, ha végzett, a képernyő tele lesz 0-kal. Ekkor minden letörlődött a merevlemezről. Ctrl+Alt+Del segítségével újraindíthatod a géped, és kezdheted a Linux telepítését.Amikor újratelepítem a gépem, mindig a Disk Utility nevű progit használom, állítólag gyári szintre letöröl róla mindent, hogy ez mennyre igaz azt nem tudom, de nekem eddig mindig bevált. Ajánlom, hogy próbáld ki, ha lehet azon a gépen, amelyiken működik a merevlemez és enged rá írni. Leírom a lépéseket, készíts elő 2 floppyt.
Először is szükséged lesz egy WIN98 indítólemezre. Ezt innen tudod letölteni, vagy ha nem jó, Google-n keresve találsz más helyeken is. Ez legyen az első floppyn.
Feltöltöttem a programot amit mondtam, innen tudod letölteni. Ezt az exe fájlt másold a második floppyra.
Ezután indítsd el a gépet a WIN98 lemezről. Ha betöltötte a DOS-t, vedd ki a WIN98 lemezt, helyezd be a másikat, válts át A meghajtóra (A:) és indítsd el: du
Annyira nem kell foglalkoznod azzal, hogy mi jelenik meg a képernyőn, csak kövesd ezeket a lépéseket:
1. Amint betöltődött a program, nyomd meg az Enter-t, majd ezután a Ctrl+F7-et. Ekkor egy prompt jelenik meg, ide annyi 1-es írj, amennyit enged (pontosan fejből nem tudom hány): 11111 majd Enter. Nyomj Y-t (vigyázz, lehet hogy angol billentyűzetre van állítva, de a megjelnő karakter mindeképpen Y legyen, nehogy véletlenül Z-t üss be), aztán Enter. Ekkor felül számok kezdenek el pörögni, ha végzett, a képernyő tele lesz 0-kal. Ekkor minden letörlődött a merevlemezről. Ctrl+Alt+Del segítségével újraindíthatod a géped, és kezdheted a Linux telepítését.petipetya wrote:– A yastban ott sasol az 1.0-ás változat, de ha ráfrissítenék a mostanira akkor ezt írja:
„Nem érhető el a 20070316-133202 CD 0 telepítési adathordozó”.Ilyet nekem is kiírt múltkor. Akkor az volt a problémája, hogy frissíteni kellett a csomagforrásokat. Ehhez a YaST-ban nyisd meg a telepítési forrásokat, jelöld ki amelyikből akarod telepíteni a k3b-t, és alul valamelyik lenyíló fülön találsz olyat hogy frissítés. Ha nem ez a probléma, akkor a hibaüzenetnél kattints a részletek gombra, és másold be amit ott találsz.
petipetya wrote:– A yastban ott sasol az 1.0-ás változat, de ha ráfrissítenék a mostanira akkor ezt írja:
„Nem érhető el a 20070316-133202 CD 0 telepítési adathordozó”.Ilyet nekem is kiírt múltkor. Akkor az volt a problémája, hogy frissíteni kellett a csomagforrásokat. Ehhez a YaST-ban nyisd meg a telepítési forrásokat, jelöld ki amelyikből akarod telepíteni a k3b-t, és alul valamelyik lenyíló fülön találsz olyat hogy frissítés. Ha nem ez a probléma, akkor a hibaüzenetnél kattints a részletek gombra, és másold be amit ott találsz.
vizsla wrote:Erre gondolsz?
http://distrowatch.com/search.php?category=All&origin=All&basedon=All&desktop=All&architecture=All&status=AllIgen, ezt kerestem! Köszönöm a segítséged!
ferike wrote:Kipróbáltam, és láss csodát, azóta sem írni, sem pedig olvasni nem lehet, teljes egészében bad szektorosnak látszik (eddig hibátlan volt).ferike wrote:Valószinünek tartom, hogy az elektronikán lévő chip-ben van a védelem, ami jelen állapotban kikapcsolta a lemezhozzáférést.Vagy csak a szerelgetés közben rosszul helyezted be a notebook-ba… 🙂
-
SzerzőBejegyzés