erdsiger

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,031-1,040 / 1,636
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Csinos desktopok #2093884
    erdsiger
    Felhasználó

      Gentoosoknak egy jó kis háttér 😉

      Hozzászólás: Konvertálás (flv > amv) #2093827
      erdsiger
      Felhasználó
        balev wrote:
        Úgy néz ki, csak wine-nal tudsz futtatni valami windows-os free encoder-t.

        Taáltam is erre egy megoldást:
        http://wiki.s1mp3.org//index.php/Video_encoding#How_to_encode_on_Unix_or_Linux

        Viszont nem akar sikerülni. Van ez a rész:

        You will first need msxml.dll, quartz.dll and qedit.dll (google for the files and copy to ~/.wine/drive_c/windows/system32) and run regsvr32 msxml.dll && regsvr32 qedit.dll. If msxml.dll fails to register, you need a different version (the one that depends on msxmlr.dll can’t be used).

        Felhívja rá a figyelmet, hogy lehetnek problémák, hát nekem vannak is. A parancssorban ezt kapom:

        Code:
        erdsiger@linux:~/.wine/drive_c/windows/system32> ls
        msxml.dll  qedit.dll  quartz.dll
        erdsiger@linux:~/.wine/drive_c/windows/system32> regsvr32 msxml.dll
        Dll msxml.dll not found

        Letöltöttem a dll fájlt egy másik oldalról is, de a probléma ugyanaz. Mi lehet a hiba?

        Ami még szükséges lehet:

        Code:
        erdsiger@linux:~> cat /etc/SuSE-release
        SUSE LINUX 10.0 (i586)
        VERSION = 10.0
        erdsiger@linux:~> wine –version
        Wine 20050725
        Hozzászólás: Konvertálás (flv > amv) #2093828
        erdsiger
        Felhasználó
          balev wrote:
          Úgy néz ki, csak wine-nal tudsz futtatni valami windows-os free encoder-t.

          Taáltam is erre egy megoldást:
          http://wiki.s1mp3.org//index.php/Video_encoding#How_to_encode_on_Unix_or_Linux

          Viszont nem akar sikerülni. Van ez a rész:

          You will first need msxml.dll, quartz.dll and qedit.dll (google for the files and copy to ~/.wine/drive_c/windows/system32) and run regsvr32 msxml.dll && regsvr32 qedit.dll. If msxml.dll fails to register, you need a different version (the one that depends on msxmlr.dll can’t be used).

          Felhívja rá a figyelmet, hogy lehetnek problémák, hát nekem vannak is. A parancssorban ezt kapom:

          Code:
          erdsiger@linux:~/.wine/drive_c/windows/system32> ls
          msxml.dll  qedit.dll  quartz.dll
          erdsiger@linux:~/.wine/drive_c/windows/system32> regsvr32 msxml.dll
          Dll msxml.dll not found

          Letöltöttem a dll fájlt egy másik oldalról is, de a probléma ugyanaz. Mi lehet a hiba?

          Ami még szükséges lehet:

          Code:
          erdsiger@linux:~> cat /etc/SuSE-release
          SUSE LINUX 10.0 (i586)
          VERSION = 10.0
          erdsiger@linux:~> wine –version
          Wine 20050725
          Hozzászólás: Konvertálás (flv > amv) #2093824
          erdsiger
          Felhasználó

            Nos, egy kicsit előbbre jutottam. A forrásformátum lehet bármi (avi, mpg, wmv stb.), nem feltétlenül flv.

            Hozzászólás: Konvertálás (flv > amv) #2093823
            erdsiger
            Felhasználó

              Nos, egy kicsit előbbre jutottam. A forrásformátum lehet bármi (avi, mpg, wmv stb.), nem feltétlenül flv.

              Hozzászólás: Konvertálás (flv > amv) #2093819
              erdsiger
              Felhasználó
                Macskajancsi wrote:
                Mi az az „amw”?
                AMV-ről már hallottam. (Anime Music Video)

                Javítottam, elnézést a hibáért 🙂

                Macskajancsi wrote:
                Egyébként:
                http://www.google.hu/search?hl=hu&q=flv+to+amv+on+linux&btnG=Keres%C3%A9s&meta=

                Azt írtam, hogy nem találtam semmilyen használható dolgot, nem pedig azt, hogy a kereső nem adott eredményt. Én az általad megadott link keresési eredményében sem látok használhatót. Vagy te látsz?

                Hozzászólás: Konvertálás (flv > amv) #2093820
                erdsiger
                Felhasználó
                  Macskajancsi wrote:
                  Mi az az „amw”?
                  AMV-ről már hallottam. (Anime Music Video)

                  Javítottam, elnézést a hibáért 🙂

                  Macskajancsi wrote:
                  Egyébként:
                  http://www.google.hu/search?hl=hu&q=flv+to+amv+on+linux&btnG=Keres%C3%A9s&meta=

                  Azt írtam, hogy nem találtam semmilyen használható dolgot, nem pedig azt, hogy a kereső nem adott eredményt. Én az általad megadott link keresési eredményében sem látok használhatót. Vagy te látsz?

                  Hozzászólás: A Dell-ügyfelek Linuxra vágynak #2092703
                  erdsiger
                  Felhasználó
                    attila1964 wrote:
                    Na, akkor majd kezdődik az „Ereszd el a hajamat!”, mert mindenki másféle disztrót ajánl majd…

                    Szerintem mindegy melyik disztribúciót telepítik fel rá előre. Aki évek óta Linuxos, az első dolga az lesz, hogy leszedi és a saját kedvencét rakja fel rá (ha csak nem az a kedvence). Ha valaki pedig nem tágít a Windowstól, szintől azzal kezdi, hogy letörli. Aki pedig Windowsos, de kedvet érez a Linux kipróbáláshoz, annak mindhárom megnevezett disztribúció tökéletes a kezdeti lépésekhez, aztán majd idővel úgyis megtalálja a neki megfelelőt 🙂

                    Hozzászólás: A Dell-ügyfelek Linuxra vágynak #2092704
                    erdsiger
                    Felhasználó
                      attila1964 wrote:
                      Na, akkor majd kezdődik az „Ereszd el a hajamat!”, mert mindenki másféle disztrót ajánl majd…

                      Szerintem mindegy melyik disztribúciót telepítik fel rá előre. Aki évek óta Linuxos, az első dolga az lesz, hogy leszedi és a saját kedvencét rakja fel rá (ha csak nem az a kedvence). Ha valaki pedig nem tágít a Windowstól, szintől azzal kezdi, hogy letörli. Aki pedig Windowsos, de kedvet érez a Linux kipróbáláshoz, annak mindhárom megnevezett disztribúció tökéletes a kezdeti lépésekhez, aztán majd idővel úgyis megtalálja a neki megfelelőt 🙂

                      erdsiger
                      Felhasználó

                        Először azt hittem killall nyitott megint egy topikot… 😀

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,031-1,040 / 1,636