Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Gentoosoknak egy jó kis háttér 😉
balev wrote:Úgy néz ki, csak wine-nal tudsz futtatni valami windows-os free encoder-t.Taáltam is erre egy megoldást:
http://wiki.s1mp3.org//index.php/Video_encoding#How_to_encode_on_Unix_or_LinuxViszont nem akar sikerülni. Van ez a rész:
You will first need msxml.dll, quartz.dll and qedit.dll (google for the files and copy to ~/.wine/drive_c/windows/system32) and run regsvr32 msxml.dll && regsvr32 qedit.dll. If msxml.dll fails to register, you need a different version (the one that depends on msxmlr.dll can’t be used).
Felhívja rá a figyelmet, hogy lehetnek problémák, hát nekem vannak is. A parancssorban ezt kapom:
Code:erdsiger@linux:~/.wine/drive_c/windows/system32> ls
msxml.dll qedit.dll quartz.dll
erdsiger@linux:~/.wine/drive_c/windows/system32> regsvr32 msxml.dll
Dll msxml.dll not foundLetöltöttem a dll fájlt egy másik oldalról is, de a probléma ugyanaz. Mi lehet a hiba?
Ami még szükséges lehet:
Code:erdsiger@linux:~> cat /etc/SuSE-release
SUSE LINUX 10.0 (i586)
VERSION = 10.0
erdsiger@linux:~> wine –version
Wine 20050725balev wrote:Úgy néz ki, csak wine-nal tudsz futtatni valami windows-os free encoder-t.Taáltam is erre egy megoldást:
http://wiki.s1mp3.org//index.php/Video_encoding#How_to_encode_on_Unix_or_LinuxViszont nem akar sikerülni. Van ez a rész:
You will first need msxml.dll, quartz.dll and qedit.dll (google for the files and copy to ~/.wine/drive_c/windows/system32) and run regsvr32 msxml.dll && regsvr32 qedit.dll. If msxml.dll fails to register, you need a different version (the one that depends on msxmlr.dll can’t be used).
Felhívja rá a figyelmet, hogy lehetnek problémák, hát nekem vannak is. A parancssorban ezt kapom:
Code:erdsiger@linux:~/.wine/drive_c/windows/system32> ls
msxml.dll qedit.dll quartz.dll
erdsiger@linux:~/.wine/drive_c/windows/system32> regsvr32 msxml.dll
Dll msxml.dll not foundLetöltöttem a dll fájlt egy másik oldalról is, de a probléma ugyanaz. Mi lehet a hiba?
Ami még szükséges lehet:
Code:erdsiger@linux:~> cat /etc/SuSE-release
SUSE LINUX 10.0 (i586)
VERSION = 10.0
erdsiger@linux:~> wine –version
Wine 20050725Nos, egy kicsit előbbre jutottam. A forrásformátum lehet bármi (avi, mpg, wmv stb.), nem feltétlenül flv.
Nos, egy kicsit előbbre jutottam. A forrásformátum lehet bármi (avi, mpg, wmv stb.), nem feltétlenül flv.
Macskajancsi wrote:Mi az az „amw”?
AMV-ről már hallottam. (Anime Music Video)Javítottam, elnézést a hibáért 🙂
Macskajancsi wrote:Egyébként:
http://www.google.hu/search?hl=hu&q=flv+to+amv+on+linux&btnG=Keres%C3%A9s&meta=Azt írtam, hogy nem találtam semmilyen használható dolgot, nem pedig azt, hogy a kereső nem adott eredményt. Én az általad megadott link keresési eredményében sem látok használhatót. Vagy te látsz?
Macskajancsi wrote:Mi az az „amw”?
AMV-ről már hallottam. (Anime Music Video)Javítottam, elnézést a hibáért 🙂
Macskajancsi wrote:Egyébként:
http://www.google.hu/search?hl=hu&q=flv+to+amv+on+linux&btnG=Keres%C3%A9s&meta=Azt írtam, hogy nem találtam semmilyen használható dolgot, nem pedig azt, hogy a kereső nem adott eredményt. Én az általad megadott link keresési eredményében sem látok használhatót. Vagy te látsz?
attila1964 wrote:Na, akkor majd kezdődik az „Ereszd el a hajamat!”, mert mindenki másféle disztrót ajánl majd…Szerintem mindegy melyik disztribúciót telepítik fel rá előre. Aki évek óta Linuxos, az első dolga az lesz, hogy leszedi és a saját kedvencét rakja fel rá (ha csak nem az a kedvence). Ha valaki pedig nem tágít a Windowstól, szintől azzal kezdi, hogy letörli. Aki pedig Windowsos, de kedvet érez a Linux kipróbáláshoz, annak mindhárom megnevezett disztribúció tökéletes a kezdeti lépésekhez, aztán majd idővel úgyis megtalálja a neki megfelelőt 🙂
attila1964 wrote:Na, akkor majd kezdődik az „Ereszd el a hajamat!”, mert mindenki másféle disztrót ajánl majd…Szerintem mindegy melyik disztribúciót telepítik fel rá előre. Aki évek óta Linuxos, az első dolga az lesz, hogy leszedi és a saját kedvencét rakja fel rá (ha csak nem az a kedvence). Ha valaki pedig nem tágít a Windowstól, szintől azzal kezdi, hogy letörli. Aki pedig Windowsos, de kedvet érez a Linux kipróbáláshoz, annak mindhárom megnevezett disztribúció tökéletes a kezdeti lépésekhez, aztán majd idővel úgyis megtalálja a neki megfelelőt 🙂
Először azt hittem killall nyitott megint egy topikot… 😀
-
SzerzőBejegyzés