Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Ha UHUd van akkor arra ott az UHU vezérlõközpont, onnét mindent be tudsz állítani.
De megtehetsz mindent konzolból:
ifonfig eth0 192.168.0.123 (vagy amit akarsz ip cimnek)
Gateway beállítása:
route add default gw 192.168.0.1Megosztáshoz pedig használd a sambát. Beállítása: /etc/samba/smb.conf vagy vezérlõközpont.
na eddig én is eljutottam, de hogyan tudom felcsatolni a cuccokat? próbálkoztam
amivel próbálkoztam:
mount -t smbfs -o username= ???, password=???? //gép ipje/megosztás neve /ahova/csatolni akaromde ez a user és pwd mi a franc? nem fogadja el a usert és a pwd-jét amivel belépek…
Huh!
Na lepróbáltam a 2.6.8.1-es kernelt. Indításkor az Eszközkezelõ indítása résznél megjelenik egy felirat (csak hamar el is tünik) : „ALSACTL… set_control 786 … failed to obtain control #31”
és természetesen nincs hang (xmms -] nincs hangeszköz, mpg123 -] can’t open /dev/dsp)
A mountolás megy – gondolom majd szépen kiegészítem az fstab-ot – de nem látja az usb eszközöket (/mnt/.dev alatt vannak ilyenek: !sr0, !sr1, !hda1…)
Szóval elöbb járt a szám, mint, hogy szétnéztem volna itt 😆
(ja az artsd-t még mindig ki kellene vhogy lõni.)Viszont! Elöbb már épp készültem leírni ezeket amikor a 2.6.8.1-el úgy megfagyott, hogy csak néztem és egyedül a reset gomb segített.
Próbálgattam a dolgokat, de más nem tûnik betegnek az új kernellel csak a hang, meg az usb (mount), szóval ez ügyben kellene némi segítség.Viszont úgy megy a gép mint a villám! 🙂
Zoli
ALSACTL felírat azért van mert (valszeg) a régi beállításokat nem találja, vagy nem tudja lekezelni…
alsamixert elindítod root-ként és be tudsz megint állítani mindent…
csak alsát forgattál be? ha igen akkor az xmms-t biztosan át kell állítanod alsa kimenetre (megoldja a hangeszköz gondodat is), az mplayer is hisztizik emiattaz usb -ket vagy a /dev/usb -ben keresd, vagy /dev/sda …stb alatt lesznek, mountolásnál figyelj oda a syncre, (lásd uhu tudástár!), de meg tudod nézni lsusb utasítással is…próbálkozz 😆
kde-ben a vezérlõjében tudod kilõni az artsd, vagy mi a fenét… xfce-t használok (ha maradsz ennél a kernelnél te is ezt fogsz, csak elõre szólok)
a vasmint egy villám ez igaz, viszont az uhu érzékeny a kernelre… kde, gnome fagy mint a vihar, de a xfce el fogja viselni, bár itt is elõfordulhat…
uhu instabil egy kicsit nem gyári kernellel..
ha gyorsabban mozog az egér, mint mgszoktad akkor fellow egyik hozzászólásában (valszeg kernel doksi topic) van erre egy link aghol ezek le vannak írva…na jó melót… 😆 😆 😆
nem ismerem az iptablest, de szerinetm nem…
bár az ha zárja a portokat akkor csak szûrni kell, de linuxban, nem soka szûrni valócsináld úgy a dialert, hoyg a vezérlõben beállítod az automatikus indulást, így nem kel vacakolni a root jelszóval…
ha ez gondod okoz akkkor be tudod linkelni egybõl a guarddog tûzfalat is,
induláskor csak a pontosídõ server néz ki, hogy belõje a rendszer óráját…100000000000000 bocs mindenkitöl :))
Letiltottam a szolgáltatásokban a ” bejelentkezés engedélyezés” é-t . Nem tudom miért és mikor ,de beugrott ,hogy megnézem ls az volt a baj.
Na legalább a iptables-controll téma megoldodott. Akkor szükségem van a mind az 5 portra ha jól sejtem ? – 21,22,25,80,110 – . Pontosan mit is csinál a progi ? Figyeli a portokat és nem enged be senkit ?ilyet mintha én is csináltam volna néhányat… nem is olyan régen… 😆 😆 😆 😆
Jelenleg már root-ként sem enged be konzolra. Még jó hogy megy az x.
nekem is volt ilyen…
a DCOP serverem fingott ki, újraraktam…
de várd mag hátha valaki okosabb,mint én 🙂Nincs is ilyen file az egész home könyvtárban .
akkor ez a baj, csinálj egy új usert és kopizd át abba(ha az uj júzerrel be tudsz lépni) a mostani /user cuccaidat…és menni kellene neki
a 21 ftp
80 http -internet
110 asszem ez a levelezés(de a levprogi megmondja, mert általában engedi, hoyg átállítsd)
22 passz
25 passzpróbáld meg törölni a home/user -ben a .Xauthority fájlt, hátha menni fog…
memszivárgás: a progi nem jól kezeli a memcsit, végtelen ciklusba fut és csak írja a memóriát, aztán az meg elfogy, elkezd swappolni, az meg cpu-igényes, mindent ami nem fontos leállít- lelassít és törhetõ lesz a gép, röviden ennyit tudok
nekem is 512 van… márciusban veszek még mellé egy 512 -t, 😉 😉
http://uhu.mailindex.hu/index.php?hw=2&f=lista&m=k
itt megtalálod a karidat?
egyébként lövésem nincs, hogy mit kéne tenni, de mintha olyat láttam vlna a neten, hogy heggeszteni kell egy kicsit, ha jobban tudsz angolul (nálam mindenki jobban tud) akkor a gugliba írd be vagy a csip vagy a kari típusát, és írd oda mögé, hogy linux…
aztán csak megoldjuk… 😆 😆 😆 -
SzerzőBejegyzés