Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
nyolc pingvin csatája 😆 😆 😆 😆 😆
csináltál valamit? és mit?
egy kicsit nyisdmar ki a szemed vazzeg 🙂
kezdesz olyan lenni, mint xcut….
<
nezz erre😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆
nekem is hda1-n vana fostalicska, itt a menu.list hátha segít 🙂
timeout 10
default 0
gfxmenu (hd0,4)/boot/themes/uhutitle UHU-Linux
kernel (hd0,4)/boot/bzImage root=/dev/ide/host0/bus0/target0/lun0/part5
initrd (hd0,4)/boot/initrdtitle UHU-Linux 2.6.7
kernel (hd0,4)/boot/bzImage267 root=/dev/ide/host0/bus0/target0/lun0/part5
initrd (hd0,4)/boot/initrdtitle Slackware
root(hd0,5)
kernel (hd0,5)/boot/vmlinuz root=/dev/hda6title Slackware 2.6.5
root(hd0,5)
kernel (hd0,5)/boot/bzImage265 root=/dev/hda6title Windows
chainloader (hd0,0)+1title Mem¢riateszt
kernel (hd0,4)/boot/memtest.binde hát ez ugyanaz, mint amit gergo írt…
elfelejtettem mondani, hogy az /etc/sysconfig/automount fájlt törölnöd kell(ene)
az /mnt könyvtárba pedig hozd létre a könyvtárakat és az fstab fájl végén dobj egy 2-3 entert, hogy üres sosrok legyenek, mert tud hisztizni érte
/dev/ide/host0/bus0/target0/lun0/part5 / ext3 defaults 1 1
/dev/discs/disc0/part1 /mnt/hda1 ntfs defaults 1 1
/dev/discs/disc0/part6 /mnt/hda6 ext3 defaults 1 1
/dev/discs/disc0/part7 /mnt/hda7 ext3 defaults 1 1
/dev/discs/disc1/part5 /mnt/hdd5 auto users,auto,rw,umask=022 1 1
/dev/cdroms/cdrom0 /mnt/dvd auto users,noauto,ro 1 1
/dev/cdroms/cdrom1 /mnt/cdrw auto users,noauto,rw 1 1
/dev/sda1 /mnt/pendrive auto rw,users,noauto,sync 1 1van két vinyóm: hda és hdd
hda1 ntfs xp-nek –] innen bootolok elsõdleges
hda5 ext3 uhu logikai
hda6 ext3 slack logikai
hda7 ext3 raktár jellegû logikai
hdd5 fat32 raktár
egy dvd
egy cdrw
egy pendriveha az uhu automountját használod akkor mindent felcsatol automatikusan, ezeket szépen lecsatolgatod az umount paranccsal
umount /mit /honnan
a /mit kérédésre a /dev/discs könyvtárban találod mega válaszokatezután mehet az fsck
de elõtte nézd meg a man fsck -t!milyen partició volt?
mindjárt megcsinálom, osztán mondom…
2.6 kernelekben az automount nem nagyom müxik.
érdemesmegcsinálnod az fstabot és akkor mountolni fog mindent…nekem ment, de macerás egy kicsit, valahol van errõl egy leírás, itt a fórumon, de nem fogod megtalálni,mert régi…
ha jól emlékszem:
elindítod a fõ szervert
aztán minden komponenst külön-külön kell hozzárakni, ott le van írva az utasítás -
SzerzőBejegyzés