gUHU

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,011-1,020 / 1,782
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: hírek beküldése #1964908
    gUHU
    Felhasználó

      nyolc pingvin csatája 😆 😆 😆 😆 😆

      gUHU
      Felhasználó

        csináltál valamit? és mit?

        Hozzászólás: hírek beküldése #1964903
        gUHU
        Felhasználó

          egy kicsit nyisdmar ki a szemed vazzeg 🙂
          kezdesz olyan lenni, mint xcut….
          <


          nezz erre

          😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆

          Hozzászólás: rossz telepítés #1964484
          gUHU
          Felhasználó

            nekem is hda1-n vana fostalicska, itt a menu.list hátha segít 🙂

            timeout 10
            default 0
            gfxmenu (hd0,4)/boot/themes/uhu

            title UHU-Linux
            kernel (hd0,4)/boot/bzImage root=/dev/ide/host0/bus0/target0/lun0/part5
            initrd (hd0,4)/boot/initrd

            title UHU-Linux 2.6.7
            kernel (hd0,4)/boot/bzImage267 root=/dev/ide/host0/bus0/target0/lun0/part5
            initrd (hd0,4)/boot/initrd

            title Slackware
            root(hd0,5)
            kernel (hd0,5)/boot/vmlinuz root=/dev/hda6

            title Slackware 2.6.5
            root(hd0,5)
            kernel (hd0,5)/boot/bzImage265 root=/dev/hda6

            title Windows
            chainloader (hd0,0)+1

            title Mem¢riateszt
            kernel (hd0,4)/boot/memtest.bin

            de hát ez ugyanaz, mint amit gergo írt…

            Hozzászólás: 2.6 kernel + mount ? #1964552
            gUHU
            Felhasználó

              elfelejtettem mondani, hogy az /etc/sysconfig/automount fájlt törölnöd kell(ene)

              az /mnt könyvtárba pedig hozd létre a könyvtárakat és az fstab fájl végén dobj egy 2-3 entert, hogy üres sosrok legyenek, mert tud hisztizni érte

              Hozzászólás: 2.6 kernel + mount ? #1964551
              gUHU
              Felhasználó

                /dev/ide/host0/bus0/target0/lun0/part5 / ext3 defaults 1 1
                /dev/discs/disc0/part1 /mnt/hda1 ntfs defaults 1 1
                /dev/discs/disc0/part6 /mnt/hda6 ext3 defaults 1 1
                /dev/discs/disc0/part7 /mnt/hda7 ext3 defaults 1 1
                /dev/discs/disc1/part5 /mnt/hdd5 auto users,auto,rw,umask=022 1 1
                /dev/cdroms/cdrom0 /mnt/dvd auto users,noauto,ro 1 1
                /dev/cdroms/cdrom1 /mnt/cdrw auto users,noauto,rw 1 1
                /dev/sda1 /mnt/pendrive auto rw,users,noauto,sync 1 1

                van két vinyóm: hda és hdd
                hda1 ntfs xp-nek –] innen bootolok elsõdleges
                hda5 ext3 uhu logikai
                hda6 ext3 slack logikai
                hda7 ext3 raktár jellegû logikai
                hdd5 fat32 raktár
                egy dvd
                egy cdrw
                egy pendrive

                Hozzászólás: #1964674
                gUHU
                Felhasználó

                  ha az uhu automountját használod akkor mindent felcsatol automatikusan, ezeket szépen lecsatolgatod az umount paranccsal
                  umount /mit /honnan
                  a /mit kérédésre a /dev/discs könyvtárban találod mega válaszokat

                  ezután mehet az fsck
                  de elõtte nézd meg a man fsck -t!

                  milyen partició volt?

                  Hozzászólás: gdesklets #1964526
                  gUHU
                  Felhasználó

                    mindjárt megcsinálom, osztán mondom…

                    Hozzászólás: 2.6 kernel + mount ? #1964548
                    gUHU
                    Felhasználó

                      2.6 kernelekben az automount nem nagyom müxik.
                      érdemesmegcsinálnod az fstabot és akkor mountolni fog mindent…

                      Hozzászólás: gdesklets #1964524
                      gUHU
                      Felhasználó

                        nekem ment, de macerás egy kicsit, valahol van errõl egy leírás, itt a fórumon, de nem fogod megtalálni,mert régi…

                        ha jól emlékszem:
                        elindítod a fõ szervert
                        aztán minden komponenst külön-külön kell hozzárakni, ott le van írva az utasítás

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,011-1,020 / 1,782