Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Szóval amit tervezek:
A szobámban lévõ géprõl szeretnék filmet lejátszani, és ezeket a filmeket a picit odébb lévõ nappaliban szeretnénk nézni.egy kábel a videokari és a tv közé, valszeg koax
A szobámban lenne egy videó is, és az ebbe betett kazettákat is a nappaliban szeretnénk látni, vagy pedig ha akarom a gépen.
itt a moncit meg a videot kell összekötnöd, de megoldható az is, hogy a tunereden keresztülmegy, de ez minõségromlást fog okozni
A számítógépen is szeretnék TV-t nézni mindezektõl függetlenül, tehát egy tvtuner-kártya mindenképp szükséges.
ige,, de egy ilyan videokari is kell ami két moncit tud kezelni egyszerre külön – külön képpel gef4ti4200 erre képes, nekem ez van, de ezt még nem csináltam meg
A kábelezés jelenleg: egy koax-kábel megy a padlásról a nappaliba és a szobámba is, amin a kábeltv jön.
nálad ezt a tunrbe nyomd be. a nappaliban kell egy kétállású koax elosztó, régebben lehetett ilyeneket kapni. az egyik állása a szgép a másik pedig a kábeltévé lesz
Mire lesz szükség a tervek megvalósításához? Milyen kábelek szükségesek még?(Videotechnikához nagyon láma vagyok.)
Linux alatt milyen tvtuner-kártyák használata javallott
nekem egy lifeview 3000 van, volt saa7134 chippel, ez korrekt, a 2.6 kernelek támogatják alapból
ill. milen programok vannak a tv-nézéshez? Ez az mplayer frontend pl. nagyon jónak tûnik:
passz….ennyit tudtam 🙂
hangakrihoz:
AUTOLOAD -ba
snd-via82xx –ha asus(a-7xxx) alaplapod vanés wazzeeee ott a magyar ftp is!!!!
valaki tudja, hogyan tudom megváltoztatni az x.org (xfce) jobb klikkre felbukkanó menüjét?
Bocsánat, ebben igazad van. De a kernel önmagában édeskevés ahhoz, hogy azt önmagában bárki haználhassa, így szerintem mindenki számára elfogadható, ha a komplett Linux rendszert (a kernelt és a programokat) nevezzük Linuxnak. Tudom, ez nem feltétlenül korrekt dolog, de nekem a kernel+a programok jelentik a Linuxot…
szerintem ezért leszedik egy kicsit a fejed
meg szerintem nincs is igazad, de ha tévedek akkor az én fejemet kell leszedni 😆 😆 😆a kernel szépen mûködövé teszi a gépet hardverestül mindenestül, egyszóval mûködik és qurva gyorsan csinálja a semmit
használatához csak programozni kell tudnia programok meg különállóak a kerneltõl, Linuxtól
én így látom
gUHU:
„nem ez a gond, ha jól emlékszem akkkor szokta ezt csinálni amikor, a pszeudo filesystem ben az automountot nem forgatod bele, remélem em tévedek”
ez egy uhu specialitas?megmondom én nagyon frankón, hogy a fene se tudja, 😆 😆 😆
majd egy hete forgattam, és ugyanezt sikerült elérnem, a pszeudo filesystemben bütyköltem valamit majd forgattam és ment,
de tényleg nem tudom
szóval nincsenek pontos infóimnem ez a gond, ha jól emlékszem akkkor szokta ezt csinálni amikor, a pszeudo filesystem ben az automountot nem forgatod bele, remélem em tévedek
Live esetében,mintha csak nv-t kellene beállítani, talán
ha ki akarod kerülni az nvidiát akkor vesa nem jó?
nem lehet, hogy a mouse drivert kellene megváltoztatni?ha végképp nem jutsz semmire, akkor uhus levlista és emersonnak kell írni, õ az atyja a live-nak
igen szedd le õket:
bemész a könyvtárukba és
make clean
majd törlödérdemes rendet tartani a önyvtárakba, mert egy idõ mulva rossz lesz
Az a helyzet, hogy nagyon érik már a fórummotor ás az egész oldal motorjának cseréje. Szeretnék valami nagyon ütõset …… 🙂
Lehet, hogy a phpbb nem az igazi??? Szemezgettem már néhány más fórummal, de nem is tudom…..
Nagy munka lesz átállni.
A Nuket meg el fogom felejteni örökre 🙂
Borzalom bugos, borzalom macerás… Azt hiszem Mambo fog futni az oldalon !!vissza tudod hozni a régi témákat is?
csinálsz belõle archívumot? ha igen lehet segíteni?dobj neki gy make-t aztán egy make menuconfigot és menni fog
-
SzerzőBejegyzés