gUHU

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,051-1,060 / 1,782
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Házimozi Linuxszal magyar módra #1963252
    gUHU
    Felhasználó

      Szóval amit tervezek:
      A szobámban lévõ géprõl szeretnék filmet lejátszani, és ezeket a filmeket a picit odébb lévõ nappaliban szeretnénk nézni.

      egy kábel a videokari és a tv közé, valszeg koax

      A szobámban lenne egy videó is, és az ebbe betett kazettákat is a nappaliban szeretnénk látni, vagy pedig ha akarom a gépen.

      itt a moncit meg a videot kell összekötnöd, de megoldható az is, hogy a tunereden keresztülmegy, de ez minõségromlást fog okozni

      A számítógépen is szeretnék TV-t nézni mindezektõl függetlenül, tehát egy tvtuner-kártya mindenképp szükséges.

      ige,, de egy ilyan videokari is kell ami két moncit tud kezelni egyszerre külön – külön képpel gef4ti4200 erre képes, nekem ez van, de ezt még nem csináltam meg

      A kábelezés jelenleg: egy koax-kábel megy a padlásról a nappaliba és a szobámba is, amin a kábeltv jön.

      nálad ezt a tunrbe nyomd be. a nappaliban kell egy kétállású koax elosztó, régebben lehetett ilyeneket kapni. az egyik állása a szgép a másik pedig a kábeltévé lesz

      Mire lesz szükség a tervek megvalósításához? Milyen kábelek szükségesek még?(Videotechnikához nagyon láma vagyok.)

      Linux alatt milyen tvtuner-kártyák használata javallott

      nekem egy lifeview 3000 van, volt saa7134 chippel, ez korrekt, a 2.6 kernelek támogatják alapból

      ill. milen programok vannak a tv-nézéshez? Ez az mplayer frontend pl. nagyon jónak tûnik:
      passz….

      ennyit tudtam 🙂

      http://freevo.sourceforge.net/screenshots.html

      Hozzászólás: uhu 1.1 – iso #1963114
      gUHU
      Felhasználó

        hangakrihoz:
        AUTOLOAD -ba
        snd-via82xx –ha asus(a-7xxx) alaplapod van

        Hozzászólás: Slackware 10 + X.Org #1962845
        gUHU
        Felhasználó

          és wazzeeee ott a magyar ftp is!!!!

          valaki tudja, hogyan tudom megváltoztatni az x.org (xfce) jobb klikkre felbukkanó menüjét?

          Hozzászólás: S #1962698
          gUHU
          Felhasználó

            Bocsánat, ebben igazad van. De a kernel önmagában édeskevés ahhoz, hogy azt önmagában bárki haználhassa, így szerintem mindenki számára elfogadható, ha a komplett Linux rendszert (a kernelt és a programokat) nevezzük Linuxnak. Tudom, ez nem feltétlenül korrekt dolog, de nekem a kernel+a programok jelentik a Linuxot…

            szerintem ezért leszedik egy kicsit a fejed
            meg szerintem nincs is igazad, de ha tévedek akkor az én fejemet kell leszedni 😆 😆 😆

            a kernel szépen mûködövé teszi a gépet hardverestül mindenestül, egyszóval mûködik és qurva gyorsan csinálja a semmit
            használatához csak programozni kell tudni

            a programok meg különállóak a kerneltõl, Linuxtól

            én így látom

            Hozzászólás: dokumentacio: a linux kernel felkonfiguralasa #1936111
            gUHU
            Felhasználó

              gUHU:
              „nem ez a gond, ha jól emlékszem akkkor szokta ezt csinálni amikor, a pszeudo filesystem ben az automountot nem forgatod bele, remélem em tévedek”
              ez egy uhu specialitas?

              megmondom én nagyon frankón, hogy a fene se tudja, 😆 😆 😆

              majd egy hete forgattam, és ugyanezt sikerült elérnem, a pszeudo filesystemben bütyköltem valamit majd forgattam és ment,
              de tényleg nem tudom
              szóval nincsenek pontos infóim

              Hozzászólás: dokumentacio: a linux kernel felkonfiguralasa #1936107
              gUHU
              Felhasználó

                nem ez a gond, ha jól emlékszem akkkor szokta ezt csinálni amikor, a pszeudo filesystem ben az automountot nem forgatod bele, remélem em tévedek

                Hozzászólás: UHU-live fagyás gdm betöltése közben #1962796
                gUHU
                Felhasználó

                  Live esetében,mintha csak nv-t kellene beállítani, talán

                  ha ki akarod kerülni az nvidiát akkor vesa nem jó?
                  nem lehet, hogy a mouse drivert kellene megváltoztatni?

                  ha végképp nem jutsz semmire, akkor uhus levlista és emersonnak kell írni, õ az atyja a live-nak

                  Hozzászólás: Apache2-MySQL-PHP4-PHPNuke install #1937497
                  gUHU
                  Felhasználó

                    igen szedd le õket:
                    bemész a könyvtárukba és
                    make clean
                    majd törlöd

                    érdemes rendet tartani a önyvtárakba, mert egy idõ mulva rossz lesz

                    Hozzászólás: hogy találom meg a már beírt dolgaimat? #1962473
                    gUHU
                    Felhasználó

                      Az a helyzet, hogy nagyon érik már a fórummotor ás az egész oldal motorjának cseréje. Szeretnék valami nagyon ütõset …… 🙂
                      Lehet, hogy a phpbb nem az igazi??? Szemezgettem már néhány más fórummal, de nem is tudom…..
                      Nagy munka lesz átállni.
                      A Nuket meg el fogom felejteni örökre 🙂
                      Borzalom bugos, borzalom macerás… Azt hiszem Mambo fog futni az oldalon !!

                      vissza tudod hozni a régi témákat is?
                      csinálsz belõle archívumot? ha igen lehet segíteni?

                      Hozzászólás: dokumentacio: a linux kernel felkonfiguralasa #1936102
                      gUHU
                      Felhasználó

                        dobj neki gy make-t aztán egy make menuconfigot és menni fog

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,051-1,060 / 1,782