gUHU

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 481-490 / 1,782
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: vmware -re slack10 #1994326
    gUHU
    Felhasználó

      oké marhaságot kérdeztem!

      megtaláltam a vmware BIOS-át 🙂

      Hozzászólás: php #1993403
      gUHU
      Felhasználó

        semmi csak annyi van, hogy van egy csomagból és egy forrásból telepített apache a gépeden, sajnos mindkettõ máshova pakolja adolgait…

        valamelyiket szedd le aztán kontrollálható lesz…

        (én a forrásból ajánlom…)

        Hozzászólás: Forrás Linux disztribek #1994054
        gUHU
        Felhasználó

          Ez az AMD athlon 64 3000+ beállitása ?

          elif [ „$ARCH” = „x86_64” ]; then
            SLKCFLAGS=”-O2″
          [align=right][snapback]107357[/snapback][/align]

          nem tudom, de szerintem az, ez egy slackbuild scriptbõl van
          egyébként a swarettel is lehet letölteni majd fordítani, de nem mindegyik csomaggal mûködik, de ahogyan néztem nem egy nagyon bonyolult dolog ez a script… 🙂

          Hozzászólás: php #1993396
          gUHU
          Felhasználó

            Nem láttam a loadmodule sorok közt, így beírtam…
            aztán service httpd restart
            httpd stop ok,
            csak a startnál nyomott egy oat, h module php4_module is already loaded…

            úgyhogy gondolom ezek szerint már ez így megy…
            [align=right][snapback]107389[/snapback][/align]

            futtass egy test.php fájlt

            Hozzászólás: Egy-2 VMWare-s kérdés #1993602
            gUHU
            Felhasználó

              Hi!

              Sikerult megcsinalnom a virtualis gepet, viszont ezt a hibauzenetet kaptam:

              VMware Workstation Error:
              VMware Workstation must be set-UID root, „/usr/lib/vmware/bin/vmware-vmx” is not.  Are you running /usr/lib/vmware/bin/vmware-vmx from itsdistribution directory?  That copy of the program is not set-UID root.

              A vmware-t sima userrol futtattam, es egyebkent volt mar ilyen gond, h a sima userre atkelett irni a tulajdonost root-rol, h menjen. Most kb minden vmware-s fajlnak sima userem a tulajdonosa ugy voltam vele hogy ugyis tud futtatni a root mindent. nem tom h ogy ez lehet e gond. Egyebkent meg mar nagyon idegeset ez h mindig szenvedni kell a sima useres futtatasert mindig root al lenni meg nem biztonsagos.
              [align=right][snapback]107388[/snapback][/align]

              várj itt mintha azt írná, hogy a fájl UID (user azonosító)-nak kell root-nak lenni
              rootként indítsd el a krusadert és keresd mega fájlt majd jobb klikk és a propertiesben meg tudod ezt változtatni

              Hozzászólás: php #1993393
              gUHU
              Felhasználó

                gondolom ennek:

                # Example:
                # LoadModule foo_module modules/mod_foo.so
                LoadModule php4_module modules/libphp4.so

                Hozzászólás: Forrás Linux disztribek #1994050
                gUHU
                Felhasználó

                  hmm… a slakiban van arra lehetõség, h kézzel adjak meg optimalizáló flagekeket?
                  mert ha nincs, akkor azért mégsem ugyanoda…
                  make.conf rulz ^^

                  gyuszk: vágj bele, legrosszabb esetben nem sikerül (bár szvsz a handbookban leírt telepítés annyira kézen fogva vezeti a júzert…); szvsz csak hosszabb, mint egy slaki telepítése, de nem sokkal nehezebb;
                  [align=right][snapback]107223[/snapback][/align]

                  ARCH=${ARCH:-i486}

                  if [ „$ARCH” = „i386” ]; then
                  SLKCFLAGS=”-O2 -march=i386 -mcpu=i686″
                  elif [ „$ARCH” = „i486” ]; then
                  SLKCFLAGS=”-O2 -march=i486 -mcpu=i686″
                  elif [ „$ARCH” = „s390” ]; then
                  SLKCFLAGS=”-O2″
                  elif [ „$ARCH” = „x86_64” ]; then
                  SLKCFLAGS=”-O2″
                  fi

                  ezekre gondoltál?

                  Hozzászólás: Slackware 10.0 #1955470
                  gUHU
                  Felhasználó

                    Tudom lammer vagyok, ….  idaigcsak RH hasznaltam.
                    Felraktam a 10-es Slacket , minden szep es jo is volt, kovi oldala utan bealitgattam, majd updateltem (swaret)
                    swaret  –update
                    swaret –upgrade
                    Utanna jonehany Kde alkalmazas nem hajlando indulni. (jatekok,irodai alkalmazasok stb)Mit szurhattam el ? Hol probalkozam, mivel ?
                    [align=right][snapback]107282[/snapback][/align]

                    szerintem beleszaladtál egy kde3.3 csomagba…

                    a /var/log/swaret fájlba megtalálod, hogy miket telepítettél, az alapján le tudod szedni a csomagokat
                    a swaret.conf -ba helyesen van benne a verzió szám?

                    Hozzászólás: uhu 1.2rc1 kernel kérdés #1994321
                    gUHU
                    Felhasználó

                      Hello!
                      UHU 1.2(Hekk) használok és az a kérdésem ,hogy a második cd-n lévõ kernel forrása teljes forrás vagy még a patcheket hozzá kell tenni ,mert amikor újra fordítom valahogy az új kernel nem igazán akkar mûködni nekem.
                      Nem megy a supermount a soros egerem sem megy és a hangkártya meghajhtója sem megy. Pedig ez elvileg nem modulként van benne.
                      A modulok fordításánál pedig nem fordul le minden modul.
                      Kérdésem az ,hogy ez a forrás használható-e vagy szedjek le egy vanilla kernelt meg patcheket  a kernel.org -ról .
                      Segitsetek .

                      Köszi
                      [align=right][snapback]107330[/snapback][/align]

                      nem tudom, hogy milyen forrást kapsz (szerintem a peccseltet), de ha csont vanilla-t raksz fel akkor is lesznek gondjaid, mert uhuék sok peccset raknak a kernelbe

                      de szerintem a devlistán kérdezd meg ezt
                      [email protected]

                      megkérdezhetem, hogy miért „kell” kernelt forgatnod?

                      Hozzászólás: IP cím beállítása #1993852
                      gUHU
                      Felhasználó

                        köszi! 🙂

                      10 bejegyzés megtekintése - 481-490 / 1,782