Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
oké marhaságot kérdeztem!
megtaláltam a vmware BIOS-át 🙂
semmi csak annyi van, hogy van egy csomagból és egy forrásból telepített apache a gépeden, sajnos mindkettõ máshova pakolja adolgait…
valamelyiket szedd le aztán kontrollálható lesz…
(én a forrásból ajánlom…)
Ez az AMD athlon 64 3000+ beállitása ?
elif [ „$ARCH” = „x86_64” ]; then
SLKCFLAGS=”-O2″
[align=right][snapback]107357[/snapback][/align]nem tudom, de szerintem az, ez egy slackbuild scriptbõl van
egyébként a swarettel is lehet letölteni majd fordítani, de nem mindegyik csomaggal mûködik, de ahogyan néztem nem egy nagyon bonyolult dolog ez a script… 🙂Nem láttam a loadmodule sorok közt, így beírtam…
aztán service httpd restart
httpd stop ok,
csak a startnál nyomott egy oat, h module php4_module is already loaded…úgyhogy gondolom ezek szerint már ez így megy…
[align=right][snapback]107389[/snapback][/align]futtass egy test.php fájlt
Hi!
Sikerult megcsinalnom a virtualis gepet, viszont ezt a hibauzenetet kaptam:
VMware Workstation Error:
VMware Workstation must be set-UID root, „/usr/lib/vmware/bin/vmware-vmx” is not. Are you running /usr/lib/vmware/bin/vmware-vmx from itsdistribution directory? That copy of the program is not set-UID root.A vmware-t sima userrol futtattam, es egyebkent volt mar ilyen gond, h a sima userre atkelett irni a tulajdonost root-rol, h menjen. Most kb minden vmware-s fajlnak sima userem a tulajdonosa ugy voltam vele hogy ugyis tud futtatni a root mindent. nem tom h ogy ez lehet e gond. Egyebkent meg mar nagyon idegeset ez h mindig szenvedni kell a sima useres futtatasert mindig root al lenni meg nem biztonsagos.
[align=right][snapback]107388[/snapback][/align]várj itt mintha azt írná, hogy a fájl UID (user azonosító)-nak kell root-nak lenni
rootként indítsd el a krusadert és keresd mega fájlt majd jobb klikk és a propertiesben meg tudod ezt változtatnigondolom ennek:
# Example:
# LoadModule foo_module modules/mod_foo.so
LoadModule php4_module modules/libphp4.sohmm… a slakiban van arra lehetõség, h kézzel adjak meg optimalizáló flagekeket?
mert ha nincs, akkor azért mégsem ugyanoda…
make.conf rulz ^^gyuszk: vágj bele, legrosszabb esetben nem sikerül (bár szvsz a handbookban leírt telepítés annyira kézen fogva vezeti a júzert…); szvsz csak hosszabb, mint egy slaki telepítése, de nem sokkal nehezebb;
[align=right][snapback]107223[/snapback][/align]ARCH=${ARCH:-i486}
if [ „$ARCH” = „i386” ]; then
SLKCFLAGS=”-O2 -march=i386 -mcpu=i686″
elif [ „$ARCH” = „i486” ]; then
SLKCFLAGS=”-O2 -march=i486 -mcpu=i686″
elif [ „$ARCH” = „s390” ]; then
SLKCFLAGS=”-O2″
elif [ „$ARCH” = „x86_64” ]; then
SLKCFLAGS=”-O2″
fiezekre gondoltál?
Tudom lammer vagyok, …. idaigcsak RH hasznaltam.
Felraktam a 10-es Slacket , minden szep es jo is volt, kovi oldala utan bealitgattam, majd updateltem (swaret)
swaret –update
swaret –upgrade
Utanna jonehany Kde alkalmazas nem hajlando indulni. (jatekok,irodai alkalmazasok stb)Mit szurhattam el ? Hol probalkozam, mivel ?
[align=right][snapback]107282[/snapback][/align]szerintem beleszaladtál egy kde3.3 csomagba…
a /var/log/swaret fájlba megtalálod, hogy miket telepítettél, az alapján le tudod szedni a csomagokat
a swaret.conf -ba helyesen van benne a verzió szám?Hello!
UHU 1.2(Hekk) használok és az a kérdésem ,hogy a második cd-n lévõ kernel forrása teljes forrás vagy még a patcheket hozzá kell tenni ,mert amikor újra fordítom valahogy az új kernel nem igazán akkar mûködni nekem.
Nem megy a supermount a soros egerem sem megy és a hangkártya meghajhtója sem megy. Pedig ez elvileg nem modulként van benne.
A modulok fordításánál pedig nem fordul le minden modul.
Kérdésem az ,hogy ez a forrás használható-e vagy szedjek le egy vanilla kernelt meg patcheket a kernel.org -ról .
Segitsetek .Köszi
[align=right][snapback]107330[/snapback][/align]nem tudom, hogy milyen forrást kapsz (szerintem a peccseltet), de ha csont vanilla-t raksz fel akkor is lesznek gondjaid, mert uhuék sok peccset raknak a kernelbe
de szerintem a devlistán kérdezd meg ezt
[email protected]megkérdezhetem, hogy miért „kell” kernelt forgatnod?
köszi! 🙂
-
SzerzőBejegyzés