gUHU

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 491-500 / 1,782
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Forrás Linux disztribek #1994021
    gUHU
    Felhasználó

      Gentoo, de az olyan power rendszer, hogy szerintem én 1 év múlva se merek majd belevágni  🙂
      [align=right][snapback]107216[/snapback][/align]

      ugyanmár, ne légy kishitû!

      ha nem mered akkor tegyél fel egy slackot és a 3-4 cd-rõl forgass le mindent… majdnem ugyanoda jutsz…

      Hozzászólás: IP cím beállítása #1993850
      gUHU
      Felhasználó

        kisbetûnek igaza van (bár nem tudom mit kezd azzal a kérdéssel, hogy két DHCP két IPt ad vissza), annyi megjegyzéssel, hogy a saját belsõ hálóra még DHCP sem kell, nyugodtan felállhat statikusan. (feltéve, hogy a belsõ hálón kap fix IP címet, de az egy másik kérdés)
        [align=right][snapback]107141[/snapback][/align]

        na épp ez a másik kérdés a nyûg, merrt az a nyavalyás router nem lát engem,
        én meg látom õt…
        és lehet, hogyha az adna akarimnak IP-t akkor oda-vissza menne a dolog

        csak azt nem tudom, hogy mit kell ehhez állítani

        Hozzászólás: /sbin, /usr/sbin #1993839
        gUHU
        Felhasználó

          Az UHU_1.2_rc1-ben a /sbin és a /usr/sbin alatti scriptek, programok nem érhetõk el, csak ha a teljes elérési utat megadja az ember. Nagyon sok fontos program ezekben a könyvtárakban lett elhelyezve, de rootként sem lehet hozzájuk férni, mert a PATH-ban valszeg nincs benne a zelérési út
          [align=right][snapback]107130[/snapback][/align]

          ha a usr/bin -be csinálsz szimlinket amik ezekre mutatnak nem megoldás?

          Hozzászólás: IP cím beállítása #1993847
          gUHU
          Felhasználó

            Ennek fussunk neki mégegyszer!
            Két külön kábel/modem valami van (term. két külön kártyával)?
            Vagy két külön szolgáltató (nem feltétlenül két külön kártyával)?

            Egyébként a válaszom: mindent lehet, csak akarni kell 🙂
            [align=right][snapback]107078[/snapback][/align]

            a helyzet:

            eth0-ra jön be egy adsl net (egy fizikailag különálló hálókártya)
            eth1 -n keresztül csatlakozom az itthoni belsõ hálózathoz (ez is egy másik kártya)

            az itthoni hálózat nem rajtam keresztül meg yki a netre, hanem van nekik egy külön elérésük amit egy router oszt szét, az én eth1 -bõl kijövõ kábelem is ebbe megy bele…

            eth0—> net (DHCP)
            eth1—> otthoni hálózat (én állítom be)

            eddig egy kicsike scripttel állítottam be az eth1-nek a netmaskot és az IP-címet, (eth0 DHCP-n kapja a szolgáltatótól),
            de mivel a routert kicserélték valamiért nem látja az én kártyámát (ping megy innen oda, onnan ide), gondoltuk az lenne a megoldás, ha a router adna IP-címet az én eth1-nek

            szóval röviden:

            eth0 IP-címet az én szolgáltatómtól kapjon (most is így kap)
            eth1 IP-címet pedig a routertõl

            remélem így tisztább a kép

            Hozzászólás: hogyan keressünk? #1993531
            gUHU
            Felhasználó

              Alternatív javaslat, alias 11. pont a google „hogyan kérdezzünk” kérdésre kiadott második pontja is hasznos lehet, ha lusta vagy megkeresni a megoldást.

              http://www.google.com/search?q=hogyan+k%C3…=utf-8&oe=utf-8
              [align=right][snapback]107124[/snapback][/align]

              ne is mond, ettõl a falnak tudok menni!

              Hozzászólás: hogyan keressünk? #1993530
              gUHU
              Felhasználó

                Eredeti…

                Dorgálás helyett megadnám a „hogyan kérdezzünk” röpirat címét, de stílusos akarok lenni: ha az ezt a két szót beírod a google-be, kiadja elsõ helyen a linket…

                Az a gond vele gUHU, hogy akinek ez szól, az nem veszi a fáradtságot, hogy egy ilyen irományt elolvasson. Egyébként teljesen egyetértek.

                (Kisbetû: javítsd ki ezt is léci léci léci…. 🙂 )
                [align=right][snapback]107121[/snapback][/align]

                tudom, hogy nem fogják önszántukból elolvasni, de be lehet majd linkelni…
                meg egyébként én ezt tanulom, nehogymár ettõl megmeneküljetek! 🙂

                Hozzászólás: Mi az a VMWare? #1992997
                gUHU
                Felhasználó

                  a bridged networking ezt csinalja pont.
                  [align=right][snapback]106945[/snapback][/align]

                  na igen ez van akkor ha valaki tud ánglishül közülünk… na jó meg tudja, hogy mit csinál nem pedig írogat ossze-vissza a konzolban mindenféle dolgokat :))))

                  de azért fejlõdök én is 🙂 (mármint angolból…)

                  Hozzászólás: Mi az a VMWare? #1992994
                  gUHU
                  Felhasználó

                    szerintem úgy, hogy nem NAT -ra állítod be, hanem közvetlen netkapcsolatra, és ha egy hálókari van a gépedben akkor abból csinálsz kettõt 🙂

                    ha jól emlékszem akkor:
                    eth0:0
                    vagy valami hasonló

                    Hozzászólás: Egy-2 VMWare-s kérdés #1993598
                    gUHU
                    Felhasználó

                      próbáld ki a webmin progrmaot, maga a csoda!

                      Hozzászólás: CD-írás #1993051
                      gUHU
                      Felhasználó

                        Sziasztok!

                        Valahol már olvastam, hogy másnál is volt gond a CD írással az UHU-1.1.1.-ben, de sajnos nem találom, hogy hol, ezért most ide írom le a nyûgömet.

                        Szóval, AZ UHU 1.1.1-bõl nem tudok írni semmivel csak az X-cd roast-tal. A többi program egyszerüen nem hajlandó dolgozni :angry:
                        A k3b pl. azt írja ki hogy : kimeneti/bemeneti hiba történt, nme feltétlenül súlyos.
                        Ma próbálgattam a simplecdr-X-et is, és az sem írt, viszont azt találtam hogy mind a 2 progi azt naplozta hogy: /usr/bin/mkisofs No Such file or dorectory
                        Megnéztem de a /usr/bin/-ben megvan ez a file, és mindenki írhatja, és olvashatja is.
                        Van valakinek ötlete ?
                        [align=right][snapback]106848[/snapback][/align]

                        azt hiszem, hogy a k3b-setup -ot kellene lefuttatnod, hátha segít ha be van állítva

                      10 bejegyzés megtekintése - 491-500 / 1,782