Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Gentoo, de az olyan power rendszer, hogy szerintem én 1 év múlva se merek majd belevágni 🙂
[align=right][snapback]107216[/snapback][/align]ugyanmár, ne légy kishitû!
ha nem mered akkor tegyél fel egy slackot és a 3-4 cd-rõl forgass le mindent… majdnem ugyanoda jutsz…
kisbetûnek igaza van (bár nem tudom mit kezd azzal a kérdéssel, hogy két DHCP két IPt ad vissza), annyi megjegyzéssel, hogy a saját belsõ hálóra még DHCP sem kell, nyugodtan felállhat statikusan. (feltéve, hogy a belsõ hálón kap fix IP címet, de az egy másik kérdés)
[align=right][snapback]107141[/snapback][/align]na épp ez a másik kérdés a nyûg, merrt az a nyavalyás router nem lát engem,
én meg látom õt…
és lehet, hogyha az adna akarimnak IP-t akkor oda-vissza menne a dologcsak azt nem tudom, hogy mit kell ehhez állítani
Az UHU_1.2_rc1-ben a /sbin és a /usr/sbin alatti scriptek, programok nem érhetõk el, csak ha a teljes elérési utat megadja az ember. Nagyon sok fontos program ezekben a könyvtárakban lett elhelyezve, de rootként sem lehet hozzájuk férni, mert a PATH-ban valszeg nincs benne a zelérési út
[align=right][snapback]107130[/snapback][/align]ha a usr/bin -be csinálsz szimlinket amik ezekre mutatnak nem megoldás?
Ennek fussunk neki mégegyszer!
Két külön kábel/modem valami van (term. két külön kártyával)?
Vagy két külön szolgáltató (nem feltétlenül két külön kártyával)?Egyébként a válaszom: mindent lehet, csak akarni kell 🙂
[align=right][snapback]107078[/snapback][/align]a helyzet:
eth0-ra jön be egy adsl net (egy fizikailag különálló hálókártya)
eth1 -n keresztül csatlakozom az itthoni belsõ hálózathoz (ez is egy másik kártya)az itthoni hálózat nem rajtam keresztül meg yki a netre, hanem van nekik egy külön elérésük amit egy router oszt szét, az én eth1 -bõl kijövõ kábelem is ebbe megy bele…
eth0—> net (DHCP)
eth1—> otthoni hálózat (én állítom be)eddig egy kicsike scripttel állítottam be az eth1-nek a netmaskot és az IP-címet, (eth0 DHCP-n kapja a szolgáltatótól),
de mivel a routert kicserélték valamiért nem látja az én kártyámát (ping megy innen oda, onnan ide), gondoltuk az lenne a megoldás, ha a router adna IP-címet az én eth1-nekszóval röviden:
eth0 IP-címet az én szolgáltatómtól kapjon (most is így kap)
eth1 IP-címet pedig a routertõlremélem így tisztább a kép
Alternatív javaslat, alias 11. pont a google „hogyan kérdezzünk” kérdésre kiadott második pontja is hasznos lehet, ha lusta vagy megkeresni a megoldást.
http://www.google.com/search?q=hogyan+k%C3…=utf-8&oe=utf-8
[align=right][snapback]107124[/snapback][/align]ne is mond, ettõl a falnak tudok menni!
Eredeti…
Dorgálás helyett megadnám a „hogyan kérdezzünk” röpirat címét, de stílusos akarok lenni: ha az ezt a két szót beírod a google-be, kiadja elsõ helyen a linket…
Az a gond vele gUHU, hogy akinek ez szól, az nem veszi a fáradtságot, hogy egy ilyen irományt elolvasson. Egyébként teljesen egyetértek.
(Kisbetû: javítsd ki ezt is léci léci léci…. 🙂 )
[align=right][snapback]107121[/snapback][/align]tudom, hogy nem fogják önszántukból elolvasni, de be lehet majd linkelni…
meg egyébként én ezt tanulom, nehogymár ettõl megmeneküljetek! 🙂a bridged networking ezt csinalja pont.
[align=right][snapback]106945[/snapback][/align]na igen ez van akkor ha valaki tud ánglishül közülünk… na jó meg tudja, hogy mit csinál nem pedig írogat ossze-vissza a konzolban mindenféle dolgokat :))))
de azért fejlõdök én is 🙂 (mármint angolból…)
szerintem úgy, hogy nem NAT -ra állítod be, hanem közvetlen netkapcsolatra, és ha egy hálókari van a gépedben akkor abból csinálsz kettõt 🙂
ha jól emlékszem akkor:
eth0:0
vagy valami hasonlópróbáld ki a webmin progrmaot, maga a csoda!
Sziasztok!
Valahol már olvastam, hogy másnál is volt gond a CD írással az UHU-1.1.1.-ben, de sajnos nem találom, hogy hol, ezért most ide írom le a nyûgömet.
Szóval, AZ UHU 1.1.1-bõl nem tudok írni semmivel csak az X-cd roast-tal. A többi program egyszerüen nem hajlandó dolgozni :angry:
A k3b pl. azt írja ki hogy : kimeneti/bemeneti hiba történt, nme feltétlenül súlyos.
Ma próbálgattam a simplecdr-X-et is, és az sem írt, viszont azt találtam hogy mind a 2 progi azt naplozta hogy: /usr/bin/mkisofs No Such file or dorectory
Megnéztem de a /usr/bin/-ben megvan ez a file, és mindenki írhatja, és olvashatja is.
Van valakinek ötlete ?
[align=right][snapback]106848[/snapback][/align]azt hiszem, hogy a k3b-setup -ot kellene lefuttatnod, hátha segít ha be van állítva
-
SzerzőBejegyzés