gUHU

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 531-540 / 1,782
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: torent progi #1989370
    gUHU
    Felhasználó

      az azureust már próbáltam. és az nem akar indulni nekem. nem tudom miért pontosan.

      elejénte valami java hiányosága volt. de most már csak azt írja, hogy azureus TERMINATED
      [align=right][snapback]102701[/snapback][/align]

      nois nekem ha bemásolom az azureus fájlt a /usr/bin -ba akkor TERMINATED az eredmény, dde ha a /usr/local/src/azureus/azureus (ez a forrás) indítom akkor pedig megy…

      szerintem próbáld meg így, hátha bejön…

      Hozzászólás: OpenVMS [VAX/ALPHA] #1988761
      gUHU
      Felhasználó

        ?
        nem értem, h mi a baj abban, hogy h az ember be akarja valakinek bizonyítani, h több annál, mint aminek hiszi;
        szvsz ez egy nagyon jó motiváció;
        [align=right][snapback]101987[/snapback][/align]

        és mi lesz akkor ha sikerült? kersned kell mást, akinek bizonyítassz…
        szerintem magadnak kell bizonyítanod nem másnak… de ezek elcsépelt szavak… <_< <_<

        Hozzászólás: OpenVMS [VAX/ALPHA] #1988757
        gUHU
        Felhasználó

          lehet megvárom a doksit;
          azért akarom kipróbálni a vms-t, mert… nos, van egy haverom, akinek van egy haverja, aki jól tud c++-ban progni, ezért a haverom (aki szintén tud valamennyire; de jóval okosabbnak látszik, mint amilyen) nagyon felnéz rá;
          szóval a haverom haverjának beletört a foga a vms-be;
          és ha nekem meg sikerülne felrakni, az nagy dolog lenne;
          bizonyítanám a haveromnak, h nem vagyok olyan szellemi fogyatékos, mint amilyennek hisz;

          meg gondolom tanulnék egy csomó dolgot, amit felhasználhatnék valahogyan a linux-nál is;
          [align=right][snapback]101978[/snapback][/align]

          részvétem a bizonyítási kényszeredhez…
          remélem még idõben ki fognak kezelni belõle

          Hozzászólás: OpenVMS [VAX/ALPHA] #1988751
          gUHU
          Felhasználó
            Hozzászólás: SAMBA! DE HOGYAN? #1988691
            gUHU
            Felhasználó

              🙁

              Hozzászólás: Hangkártyamodulok törlése #1988285
              gUHU
              Felhasználó

                A következõ a helyzet:
                ha beállítom az XMMS-nél az alsa v. oss kimenetet, nem nincs hang, de az XMMS látszólag lejátszik.
                Egyébként írogattátok hangkártyabeállításoknál, régebbi témáknál hogy oss helyett használj alsát vagy alsa helyett oss-t. Ezt hol lehet  állítani?
                Mármint hogy a linux ezt vagy azt használjon, úgy rendszerszinten? Vagy ezt az XMMS-re írtátok?
                [align=right][snapback]101439[/snapback][/align]

                lehet, hyog mondták már, de az alasamixerben húzz fel mindent, az „m” betûvel tudod ki és be kapcsolagatni a dolgokat, majd lõdd ki az artsd -t, aztán meg majd Isten tudja

                Hozzászólás: krusader nem indul #1988262
                gUHU
                Felhasználó

                  az fstab-al lesz valami gond, de hogy mi, ne kérdezd 🙂

                  Hozzászólás: Modul keresgélés kihagyása 1.1-ben #1988271
                  gUHU
                  Felhasználó

                    na meg az /etc/rc.d/ fájljait módosítsd, errõl készült egy cikk az egyik linuxvilágban Dancsok Zoltán tollából, lehet, hyog már le is tölthetõ

                    Hozzászólás: Hangkártyamodulok törlése #1988272
                    gUHU
                    Felhasználó

                      nem tudom, hyog mit csináltál és mit lehet tenni ellene, de
                      /etc/modules/AUTOLOAD
                      fájlba ezta sort tedd be:
                      snd-via82xx

                      induláskor betölti ezt a modult és mennie kéne a hangnak…

                      az lspci csak a pci eszközöket sorolja fel

                      Hozzászólás: quanta + bluefish #1988239
                      gUHU
                      Felhasználó

                        az utóbbit tutkóra tudja, szoktam néha én is így használni…

                        a függvényekre megoldás lehet:
                        csinálsz magadnak egy toolbart amit, minden induláskor betöltessz és abban „action”-kat szerkesztessz magadnak, ha igazán kényelmes vagy akko rbillentyû kombinációkat is csinálhatsz hozzá…
                        innen már nem részletezem 🙂

                      10 bejegyzés megtekintése - 531-540 / 1,782