gUHU

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 521-530 / 1,782
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: scanner hol van? #1993017
    gUHU
    Felhasználó

      köszi!
      igazán segítõkészek vagytok! és köszönöm!
      ellneben slackware alatt tombolok, de azért megcsinálom azt a könyvtárat :)))
      [align=right][snapback]106060[/snapback][/align]

      na változott a helyzet 🙂

      bash-2.05b# sane-find-scanner -q
      found USB scanner (UNKNOWN vendor and product) at device /dev/usb/scanner0
      found USB scanner (vendor=0x03f0 [Hewlett-Packard], product=0x0205 [HP ScanJet 3300C]) at libusb:003:002
      bash-2.05b#

      mostmár csak a scannert és a /dev/usb/scanner0 fájlt kell valahogy egy életre egymáshoz kötni 🙂
      erre van valami ötlet?

      Hozzászólás: scanner hol van? #1993016
      gUHU
      Felhasználó

        a hpoj nem ide való, az multifunkciós cuccosokhoz kell, ez pedig egy síma szkenner.
        uhu alatt az usb-s szkennerek a /dev/usb/scanner* alatt találhatóak.
        ha nincs /dev/usb könyvtárad, hát csinálj 1-et. nálam így néz ki:

        drwxr-xr-x  1 root root        0 1970-01-01 01:00 usb

        alatta meg ez van:

        crw-rw-rw-  1 root root 180, 48 1970-01-01 01:00 scanner0

        sok cseresznyét
        üdv
        gaboro
        [align=right][snapback]106054[/snapback][/align]

        köszi!
        igazán segítõkészek vagytok! és köszönöm!
        ellneben slackware alatt tombolok, de azért megcsinálom azt a könyvtárat :)))

        Hozzászólás: scanner hol van? #1993013
        gUHU
        Felhasználó

          vajon ki hadonászott a baltával? 🙂
          [align=right][snapback]106046[/snapback][/align]

          ki más, mint én :)))

          de azért próbálok valami megoldást találni :)))

          bár nekem az a furcsa, hogy a pendrive-nak létrejön a /dev/sda fájl (lehet, hoyg a scsi mûve)
          az scannernek meg nem…
          gugliztam és ott is azt javasolják amit én csináltam…

          Hozzászólás: scanner hol van? #1993011
          gUHU
          Felhasználó

            „hpusbscsi „
            A /dev/scsi-ben kerested?
            [align=right][snapback]106043[/snapback][/align]

            nincs az sem 🙂

            szerintem a kernel van elbaltázva 🙂

            Hozzászólás: scanner hol van? #1993009
            gUHU
            Felhasználó

              Lehet nincs modul betöltve hozzá, az hogy kilistázza(lshw, vagy más) még nem jelenti azt hogy a „modul betöltve”. 🙂
              [align=right][snapback]106030[/snapback][/align]

              de hát ott van a írásomban, hoyg a modul be van töltve
              ellenben tényleg nincs /dev/usb/ könyvtáram
              szóval a fene tudja, hyog mi van…

              leszdtem mindent ami kell
              hpoj -t felpakoltam
              ptal-init setup sem találja

              Hozzászólás: alsa nyûg #1992929
              gUHU
              Felhasználó

                néztem a netet természetesen, de aztán kapott egy 2.6.7 kernelt
                de vissza fogok erre térni, mert nem hagy nyugodni

                köszi vizsla! 🙂

                gUHU
                Felhasználó

                  itt az én mail címem is:
                  [email protected]

                  jan 20 -tól a tietek vagyok… 🙂

                  Hozzászólás: Tesztelés UHU-val (linuxal) #1989559
                  gUHU
                  Felhasználó

                    Hali!

                    Az lenne a problémám, hogy szeretnék UHU-val tesztelni gépeket. A memória teszt ugye ott van alapba, 3d-t a tuxracer-el  😀 szoktam tesztelni. Ismer valaki esetleg olyan tesztprogramot linux alá, amivel ilyen és ehez hasonló teszteket (pl. hdd, DVD, VGA stb) lehetne futtatni (esetleg egyszerre is).

                    Hozzászólás: melyik WMWARE és hogyan? #1989302
                    gUHU
                    Felhasználó

                      köszi!

                      szóval mindig újraregelni?! 🙂 hát azért az lesz egy jó pár e-mail cím stb… 🙂
                      Nem akarok komoly alkalmazásokat, játékokat futtatni rajta, hanem csak ha netán elvétve valami olyan akadna, ami csak win alatt lenne hajlandó mûködni akkor legyen rá egy kicsit fejlettebb megoldásom, mint multi os több partíción bootmanagerrel…
                      [align=right][snapback]102724[/snapback][/align]

                      arra tökéletesen zsír…
                      nekem is van már egy néhány mailcímem 🙂

                      Hozzászólás: melyik WMWARE és hogyan? #1989300
                      gUHU
                      Felhasználó

                        Senki??!?!?!  🙁
                        [align=right][snapback]102673[/snapback][/align]

                        dehogynem!!!

                        a 4.5. talán…

                        a honalpjukon le tudod tölteni és ha regisztrálsz akkor kapsz egy 30 napos kódot, ezt minden 30 napban meg kell hosszabítani (újra kell regelni)

                        símán felkocog rá az xp, de komolyabb játékok nem mennek rajta (lord of the realm 3 kidobott)
                        ezentúl macromedia mx2004, corel,adobe,office… gond nélkül megy és a hálózattal sincs komoly probléma… szóval barátásgos…:)

                      10 bejegyzés megtekintése - 521-530 / 1,782