Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
azt akarom megvalositani hogy, inkabb leirom c-ben:
cout<<"Folytatni akarod a programot ? (y,n)";
x=getche();
if (x==’y’) …
if (x==’n’) break;lehet h van benne kis hiba, de szerintem kilehet venni hogy vegulis mit akarok…remelem 🙂
kosz a felvilagositast vizsla…sokat tanultam a mai nap…amugy lenne egy kerdesem…windows alatt van oan h conio.h ami tartalmazza tobbekkozt a getch(), getche() parancsokat, ezeknek megfelelot linux alatt hol talalok? szoval meikek azok ? getchar() -t probaltam de nekem oan kene ameik beolvassa a karaktert es megjegyzi h mi volt az…pl. x=getche(); nem akarok tobbet irni h kevesebbet hibat kapjatok benne… 😛
vizsla wrote:„jooreg google”
És ehhez a gugli kellett?:)Szerintem ez világos:
„`main’ must return `int'”
Most persze mondhatod, hogy nem tudsz angolul, de akkor még számos gondog lesz a hibaüzenetekkel….„vmi egyszeru kene…”
mc 🙂 (minden megvan: filekezelő, editor c szintaktikával…:))„qt-s ne legyen ha lehet… me KDE-t kinem alhatom”
Ha az a me = mert, akkor qt nem = kde; ha me = meg, akkor rendben van…kosz az analizalast, tudom magamrol hogy szoktam roviditeni meg ekezetet se hasznalok de hue nem vagyok…es az angoltudasomrol csak annyit h nem tanultam suliba de alapfokon vagom a dolgokat, windows alatt programoztam, es ott nem talalkoztam ehezz hasonlo hibauzenettel, void az miert nem teccik a main-nak ?? mi igy tanultuk egyetemen…de mind1 nem tema tudok irni void helyett intet. de vki magyarazza meg hogy miert nem jo a void, mikor az tudomasom szerint azt jelenti h barmi lehet tehat nincs tipus deklaralva nem ? es a main-nak ez a lenyege mert return-olhat mast is nem ?
kanos_giliszta wrote:Ha se a qt, se a gtk nem jó, akkor Eclipse + CDT jó lehet neked. Ami annyiból áll, hogy felrakod az Eclipse-t (disztróból vagy http://www.eclipse.org) és az Eclipse csomagkezelőjében felrakod a CDT-t. Ekkor már lesz egy alap C++-os template-d a new project alatt és már csak ki kell egészíteni amivel akarod.Ha valami nem világos, akkor http://wiki.eclipse.org/index.php/CDT.
Ennél egyszerűbbet már nem naon tudok ajánlani… de az angoltudás szvsz alap dolog, ha tényleg programozni akarsz.
utolos mondatodra fennebb van a valasz…ennel egyszerubb pl gvim amit egyik haverom ajanlotta, egyszeru aminek nekem kel annak pont eleg, nem akarok nagy projekteket csinalni tobb fajlal…csak egy sima *.cpp fajl es ennyi, es utana kompilalom es kesz…no de azert kiprobalom az Eclipse + CDT lam mien…
tovis wrote:Te, azért a jooreg Kernighan – Ritchie -t magyarul is kiadták – ALAPMŰ – ha C ben akarsz dolgozni akkor ez „must be” – mint az, hogy ha deklarálod akkor tégy is úgy – ez nem politika;o)
A programozói IDE pedig attól függ mit akarsz csinálni, mekkora a project, hány forrás fájl (cirka) hány objektum stb. Ha mondjuk egy „Hello word” – akkor az mc több mint sok, X -en példul nagyon jó a gedit is.veled meg teljesen egyetertek 🙂 pont ennyi kellett volna valasznak….
bocs ha sokat offoltam….cucc 😀
kozben megkaptam a valaszt kerdesemre, jooreg google 🙂 a „void main(){…}” helyett „int main() {…}” kellett…aze kosz mindent…nem haragszok mert segiteni akartal, naszoval annyira jutottam, h irtam Bluefish-ben egy sima programot, kiir vmit…de mikor kompilalom akor erort ad ki…espedig
Code:hybrid[~]$ g++ -o hyb hyb.cpp
hyb.cpp:4: error: `main’ must return `int’ezt mivel magyarzod ?? szoval mi lehet a baj ??
a source igy nez ki:Code:Szerintem kene mukodjon, nemtudom mi lehet a baj…
de mondtam h qt-s ne legyen ha lehet… 🙂 me KDE-t kinem alhatom…lehet h tul sokat akarok… 🙂 s velem van a baj…
Az anjuta jo lenne csak sok fuggosege van es nem akarok Gnome-ot rakni miatta, vmi oan nincs ami xfce-vel futna ?? s ne legyen qt-s…vmi egyszeru kene…
hja, ki is probalom egyiket kozuluk…de mivel tudom lefuttattni es hogyan??? mert ha jol tudom akor azokban csak a source-ot irom meg…(megin stupidkodok 🙂 )
namar most…angol az meg megy, viszont lehet h envagyok a hue, sot…de megmondanad h konkretan meik az ??? 🙂
Hello! Lenne egy nagy kerdesem, lehet h egyesek szamara banalis a dolog de szamomra nem…Tanultam programozast (C,C++) de a baj az hogy csak Windows alatt, vagyis Borland C/C++, es szeretnek Linux alatt is C-zni 🙂 no de a lenyeg az hogy nemtudom h fogjak neki…vki leirna kerlek hogy hogyis kezdjem el. Kosz elore is…es ne rohogjetek nagyot!! 😛 Vhol mindenki elkell kezdje…
-
SzerzőBejegyzés