Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
hat kosz mindent….oszejott ahogy akartam, igy mar fut es a biosban is bevan rakva… 🙂 kosz szepen….
root[hybrid]# lilo
Warning: LBA32 addressing assumed
Warning: The boot sector and map file are on different disks.
Added Windows *
Unrecognized token „acpi” at or above line 45 in file ‘/etc/lilo.conf’
root[hybrid]#ujbol ugyanez a hiba jon ki….nem ertem, pedig telleg kene menjen….
bocsi az elobbiert…kijavitottam 🙂
na kivettem a lilobol a splash screent es beirtam h acpi=off , es ugy elindult (a biosba viszavan allitva) namar most, h tudnam megoldani h ne keljen mindig beirnom ??? tehat a liloba kene vhogy beirni h mukodjon….balev wrote:Akkor így add meg:
image = /boot/vmlinuz acpi=no
vagy
image = /boot/vmlinuz acpi=offUtána futtasd a lilo parancsot.
Elnéztem ugyanis. Ez csak figyelmeztetés volt.
balev wrote:Unrecognized token „pci” at or above line 45 in file ‘/etc/lilo.conf’ezekre meg ezt irja ki:
root[hybrid]# lilo
Warning: LBA32 addressing assumed
Warning: The boot sector and map file are on different disks.
Added Windows *
Unrecognized token „acpi” at or above line 45 in file ‘/etc/lilo.conf’
root[hybrid]#nem lehet az h biosbol kivan veve s azert kot bele ienkor ??? mert mikor indul es tolti a modulokat akor eszreveszi h gond van…
ime a lilo:
# LILO configuration file
# generated by ‘liloconfig’
#
# Start LILO global section
append=”resume2=swap:/dev/hdb5 splash=silent „
boot = /dev/hda
bitmap=/boot/splash.bmp
bmp-table=234p,348p,1,4
bmp-colors=220,0,,255,220,
bmp-timer=539p,396p,220,0,
prompt
timeout = 50
# Override dangerous defaults that rewrite the partition table:
change-rules
reset
# VESA framebuffer console @ 800x600x64k
vga = 788
# Normal VGA console
# vga = normal
# VESA framebuffer console @ 1024x768x64k
# vga=791
# VESA framebuffer console @ 1024x768x32k
# vga=790
# VESA framebuffer console @ 1024x768x256
# vga=773
# VESA framebuffer console @ 800x600x64k
# vga=788
# VESA framebuffer console @ 800x600x32k
# vga=787
# VESA framebuffer console @ 800x600x256
# vga=771
# VESA framebuffer console @ 640x480x64k
# vga=785
# VESA framebuffer console @ 640x480x32k
# vga=784
# VESA framebuffer console @ 640x480x256
# vga=769
# End LILO global section
# Windows bootable partition config begins
other = /dev/hda1
label = Windows
table = /dev/hda
# Windows bootable partition config ends
# Linux bootable partition config begins
image = /boot/vmlinuz pci=noacpi
root = /dev/hdb6
label = Zenwalk
initrd = /boot/initrd.splash
read-only
# Linux bootable partition config endses az fdisk -l :
root[hybrid]# fdisk -l
Disk /dev/hda: 81.9 GB, 81964302336 bytes
255 heads, 63 sectors/track, 9964 cylinders
Units = cylinders of 16065 * 512 = 8225280 bytesDevice Boot Start End Blocks Id System
/dev/hda1 * 1 510 4096543+ 7 HPFS/NTFS
/dev/hda2 511 9964 75939255 f W95 Ext’d (LBA)
/dev/hda5 511 9964 75939223+ b W95 FAT32Disk /dev/hdb: 3249 MB, 3249340416 bytes
128 heads, 63 sectors/track, 787 cylinders
Units = cylinders of 8064 * 512 = 4128768 bytesDevice Boot Start End Blocks Id System
/dev/hdb1 2 787 3169152 5 Extended
/dev/hdb5 2 79 314464+ 82 Linux swap
/dev/hdb6 80 787 2854624+ 83 Linux
root[hybrid]#balev wrote:Csináld azt, amit uzsolt írt! (lehet szerkeszteni a LILO konfigot, mért ne lehetne?)pl.:
image=/boot/vmlinuz pci=noacpi
label=linux
root=/dev/hdbxBIOS-ban pedig állítsd vissza, mert különben nem lesz ACPI támogatásod.
ha beirom a liloba es futtatom ezt irja ki:
root[etc]# lilo
Warning: LBA32 addressing assumed
Warning: The boot sector and map file are on different disks.
Added Windows *
Unrecognized token „pci” at or above line 45 in file ‘/etc/lilo.conf’
root[etc]#mi lehet a gond ?? es akor nem indul a acpi miatt ha viszarakom a biosban….
no oszzejott, de ugy h Biosol kikapcsoltam az acpi-t…ennek lesze kovetkezmenye ?? befolyasolja majd a gep mukodeset ??? mert ha igen akor inkabb viszarakom s vmi mast probalok…
epp ezt akartam leirni h nem lehet iet, me vmi kep van bmp aszem…ien splash screen…a zenwalke…s nem lehet potyogni..ertem h mit mondtal,no de ako szted mit tegyek ? 🙂 es a masik dolog, hogy lehet a csomaggal baj ? mert a slakival nem volt ien gondom es ugyanezt az acpi-t hasznalta….nem ertem mi lehet a baj…
a helyzet az h nemtom hova irjam a pci=noacpi-t mert el nem indul h kernelbol kivegyem, es a lilo-nak van egy Zenwalk-os splash screenje es ott meg nem lehet, mint ahogy a slakinal lehetett…
acpi nelkul h lehet indulni ? 🙂
-
SzerzőBejegyzés