Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Azt hiszem sikerült beüzemelni, töltsd le ezt:
http://sourceforge.net/project/shownotes.p…lease_id=293760
csomagold ki, a configuret pedig
./configure –with-gtk2 –with-forced-embedded-ffmpeg
így indítsd, ezután hagyományos módon felrakva fut, mondjuk lehet, hogy nem árt neki egy imagemagick csomag jelenléte.természetesen root-ként próbáltam.
Az eltûnés elõtt felraktam pár új csomagot. pl. apache, mysql, php. De nem töröltem semmit.
[align=right][snapback]127668[/snapback][/align]Fogadjunk, hogy a „su -” -os bejelentkezést felejtetted el. Ha tényleg nem töröltél semmit. Extrém esetben lehet fájlrendszer-sérülés is, fsck-t futtass, de csak ha tényleg nincsenek meg ezek a fájlok az /sbin alatt.
Honnan töltötted le?
maximálisan egyetértek, csak sajnos a júzerek képessége korlátozott… én tudok angolul, tehát a dolgokat le is fordíthatom, de az egységes menürendszert kitalálni (bár ez még csak menne…) és megcsinálni nem tudom.
én csak az elõtt állok értetlenül, h nagy múltú disztróként a mandrake nem vergõdött azzal, h 1séges menürendszert készítsen. pedig a debianban ez nem mai találmány. a GPL és opensource pont ezért jó, mert át tudunk venni egymástól jó dolgokat, és ez a júzernek jó, tehát hasznos, ezért kell. nem?
[align=right][snapback]127585[/snapback][/align]1, Akkor -ha nem teszik a jelen állapot- akár lehet is nekilátni. 🙂
2, Egységes menürendszerért a fejlesztõket kell rugdosni, vagy lehet másik disztrót használni.Hi,
libxml2 Letöltöttem.
[align=right][snapback]127586[/snapback][/align]Valószínû, hogy valamelyik telepítõcdn is rajta van, ez egy eléggé alapvetõ dolog.
Nos, ahogy vártam, semmi eredményt nem hozott.
Még mindig nem értem honnan veszi ezt a modult és miért, egyetlen konfig fájlban sem szerepel, hogy be kéne tölteni és hasonló nevû fájl sincs már sehol a rendszerben, kézzel be se lehet tölteni :blink:Code:root@macigep:~# modprobe i2c-viapro
FATAL: Could not open ‘/lib/modules/2.6.9-19/kernel/drivers/i2c/busses/i2c-viapro.ko’: No such file or directoryKezdem már nagyon unni ezt a dolgot… :angry:
[align=right][snapback]127478[/snapback][/align]Ez elég meredek… próbáld még ki ezt:
find /lib/ -name „i2c-viapro*”
ez mit mond?Sziasztok!
Tud valaki linket adni glade leírásra (elsõsorban magyar, aztán angol, francia)?
Péter
[align=right][snapback]125244[/snapback][/align]de pontosan az
sziasztok,
szeretném uhura feltenni az octave-t.
apt-get install octave után ezt mondja:
The following packages have unmet dependencies:
f2c: Depends: libc6 (>= 2.2.4-4) but it is not installable
octave: Depends: octave2.0 (>= 2.0.16.92-7) but it is not installable
[align=right][snapback]127425[/snapback][/align]Fel akartam rakni a legfrisebb Nvidia drájvert, de elszállt olyan hibaüzenettel, hogy nem található az nvidia.ko kernelmodul.
[align=right][snapback]127402[/snapback][/align]szedd le majd próbáld újra. ha nem megy, próbálj másik verziót. esetleg részletesebb hibaüzenetet.
-
SzerzőBejegyzés