kelemengabor

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,351-1,360 / 2,228
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Gvidcap, Xvidcap #2011292
    kelemengabor
    Felhasználó

      Azt hiszem sikerült beüzemelni, töltsd le ezt:
      http://sourceforge.net/project/shownotes.p…lease_id=293760
      csomagold ki, a configuret pedig
      ./configure –with-gtk2 –with-forced-embedded-ffmpeg
      így indítsd, ezután hagyományos módon felrakva fut, mondjuk lehet, hogy nem árt neki egy imagemagick csomag jelenléte.

      Hozzászólás: ifconfig + route #2011301
      kelemengabor
      Felhasználó

        természetesen root-ként próbáltam.

        Az eltûnés elõtt felraktam pár új csomagot. pl. apache, mysql, php. De nem töröltem semmit.
        [align=right][snapback]127668[/snapback][/align]

        Fogadjunk, hogy a „su -” -os bejelentkezést felejtetted el. Ha tényleg nem töröltél semmit. Extrém esetben lehet fájlrendszer-sérülés is, fsck-t futtass, de csak ha tényleg nincsenek meg ezek a fájlok az /sbin alatt.

        Hozzászólás: Gvidcap, Xvidcap #2011290
        kelemengabor
        Felhasználó

          Honnan töltötted le?

          Hozzászólás: Mdk 10.1 ablakkezelõk magyarítása #2011183
          kelemengabor
          Felhasználó

            maximálisan egyetértek, csak sajnos a júzerek képessége korlátozott… én tudok angolul, tehát a dolgokat le is fordíthatom, de az egységes menürendszert kitalálni (bár ez még csak menne…) és megcsinálni nem tudom.

            én csak az elõtt állok értetlenül, h nagy múltú disztróként a mandrake nem vergõdött azzal, h 1séges menürendszert készítsen. pedig a debianban ez nem mai találmány. a GPL és opensource pont ezért jó, mert át tudunk venni egymástól jó dolgokat, és ez a júzernek jó, tehát hasznos, ezért kell. nem?
            [align=right][snapback]127585[/snapback][/align]

            1, Akkor -ha nem teszik a jelen állapot- akár lehet is nekilátni. 🙂
            2, Egységes menürendszerért a fejlesztõket kell rugdosni, vagy lehet másik disztrót használni.

            Hozzászólás: #2008773
            kelemengabor
            Felhasználó

              Hi,

              libxml2  Letöltöttem.
              [align=right][snapback]127586[/snapback][/align]

              Valószínû, hogy valamelyik telepítõcdn is rajta van, ez egy eléggé alapvetõ dolog.

              Hozzászólás: UHU 1.2 (Rajt!) #2008530
              kelemengabor
              Felhasználó

                Nos, ahogy vártam, semmi eredményt nem hozott.
                Még mindig nem értem honnan veszi ezt a modult és miért, egyetlen konfig fájlban sem szerepel, hogy be kéne tölteni és hasonló nevû fájl sincs már sehol a rendszerben, kézzel be se lehet tölteni  :blink:

                Code:
                root@macigep:~# modprobe i2c-viapro
                FATAL: Could not open ‘/lib/modules/2.6.9-19/kernel/drivers/i2c/busses/i2c-viapro.ko’: No such file or directory

                Kezdem már nagyon unni ezt a dolgot…  :angry:
                [align=right][snapback]127478[/snapback][/align]

                Ez elég meredek… próbáld még ki ezt:
                find /lib/ -name „i2c-viapro*”
                ez mit mond?

                Hozzászólás: Galde #2006338
                kelemengabor
                Felhasználó

                  Sziasztok!

                  Tud valaki linket adni glade leírásra (elsõsorban magyar, aztán angol, francia)?

                  Péter
                  [align=right][snapback]125244[/snapback][/align]

                  http://developer.gnome.org/doc/tutorials/#glade

                  Hozzászólás: Mdk 10.1 ablakkezelõk magyarítása #2011180
                  kelemengabor
                  Felhasználó

                    de pontosan az

                    Hozzászólás: UHU csomagkezelõ #1974860
                    kelemengabor
                    Felhasználó

                      sziasztok,

                      szeretném uhura feltenni az octave-t.

                      apt-get install octave után ezt mondja:

                      The following packages have unmet dependencies:
                        f2c: Depends: libc6 (>= 2.2.4-4) but it is not installable
                        octave: Depends: octave2.0 (>= 2.0.16.92-7) but it is not installable
                      [align=right][snapback]127425[/snapback][/align]

                      Hozzászólás: NVIDIA #1932160
                      kelemengabor
                      Felhasználó

                        Fel akartam rakni a legfrisebb Nvidia drájvert, de elszállt olyan hibaüzenettel, hogy nem található az nvidia.ko kernelmodul.
                        [align=right][snapback]127402[/snapback][/align]

                        szedd le majd próbáld újra. ha nem megy, próbálj másik verziót. esetleg részletesebb hibaüzenetet.

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,351-1,360 / 2,228