kelemengabor

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,361-1,370 / 2,228
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Mdk 10.1 ablakkezelõk magyarítása #2011177
    kelemengabor
    Felhasználó

      Ti mit gondoltok errõl, vagy más disztribek magyarításairól és menükezeléseirõl?
      [align=right][snapback]127409[/snapback][/align]

      Ugyan nekem nincs sok közöm a mandrakehez, de kb az a helyzet, hogy nagyjából kétféleképp lehet megoldani a menük magyarítását: forráscsomag szinten (ezt csinálja a kde+gnome, azaz a kiadott forrás tartalmazza a magyarított menübejegyzéseket) vagy disztrószinten, ez meg a kisebb ablakkezelõkre jellemzõ, amikkel elégedetlenkedsz (esetleg lehet még nekik valami alapértelmezésük, aminek vagy van köze az adott disztrib csomagválasztékához, vagy nincs.). Ezt meg ugye a fejlesztõknek kell megoldaniuk, erre van az uhu-menü kitalálva, ami azért jó, mert konzisztens, viszont ha nincs ilyesmi a mandrakeben, akkor bizony kézzel kell nekiállni összerakni valami konfigfájlt (pl fluxbox, wmaker, icewm ilyet használ, gondolom a többi is), ami a menüt tartalmazza, és becsomagolni jól a disztribbe. Namost, ha az adott disztrib fejlesztõi közt nincs magyar, aki ezt elkövetné, akkor bizony neked (=bármely elégedetlen felhasználó) kell a fent vázolt lépést megejtened, az eredménnyel pedig a fejlesztõket rugdosni, hogy rakják be csomagba. Nagyjából ennyi elsõ ránézésre.

      Hozzászólás: Minimális rendszerigény #2010782
      kelemengabor
      Felhasználó

        Persze, hát ez egyértelmû, hogy lassú lesz, lényeg, kérdés, hogy pl egy számlát mennyi idõ összehozni vele, mert ugye az ügyfelek nem akarnak 3 órát várni, míg bejön a dolog. Akkor jól sejtem, hogy emiatt nem árt egy izmosabb gép?
        [align=right][snapback]127344[/snapback][/align]

        Fene tudja, ki kellene próbálni, én nem tettem. uhu 1.2 elég (értsd: túl) lassan megy egy ilyen vason, valamelyik régebbi uhu már elfogadhatóbb, szóval inkább azzal próbáld.

        Hozzászólás: TCL helye UHU alatt? #2011153
        kelemengabor
        Felhasználó

          Mi a pontos hibaüzenet? Lehet, hogy csak valami tcl-dev vagy hasonló nevû csomag felrakása hiányzik.

          Hozzászólás: HPLIP + UHU 1.2 #2010811
          kelemengabor
          Felhasználó

            Help Köszi elõre
            [align=right][snapback]127017[/snapback][/align]

            Link és hibaüzi?

            Hozzászólás: beégtem! #2010966
            kelemengabor
            Felhasználó

              No ez sem sokat segít :unsure:
              [align=right][snapback]127283[/snapback][/align]

              Az elsõ találat szerint:

              Fixed in the 3.0.11preX releases.

              Milyen verzióra frissítettél?

              Hozzászólás: 2. lfhu találkozó #2010972
              kelemengabor
              Felhasználó

                bbt majus 21et javasol, szerintem aprilis kozepe jobb lenne;
                a hely gondolom ua marad;
                [align=right][snapback]127255[/snapback][/align]

                Napirend (legalább tervszinten) lesz? Vagy csak sör?

                Hozzászólás: azt az apt mindenit! #2010958
                kelemengabor
                Felhasználó

                  ubk-s csomagok nincsenek

                  hülye kérdés: az UBK-s címek benne vannak a sources.list-edben jól?
                  [align=right][snapback]127257[/snapback][/align]

                  Ez az volt 😛
                  De van egy méghülyébb kérdésem: lemez nincs tele?

                  Hozzászólás: UHU+UPC #2002013
                  kelemengabor
                  Felhasználó

                    csak annyit tudok írni amit nekem is leírtak mailben.
                    [align=right][snapback]127156[/snapback][/align]

                    Akkor így jártál/tak. Ennyibõl képtelenség megmondani, hogy mi a gond. Küldd ide az illetõt, némi információval felszerelve, különben marad ennyiben a dolog.

                    Hozzászólás: KDE vagy GNOME #2000449
                    kelemengabor
                    Felhasználó

                      vssd

                      Gondolom, ha forrásból tettem volna fel a Fluxbox-ot, akkor lenne ~/.fluxbox/fbdesk.icons file-om, viszont most nincs.
                      [align=right][snapback]127173[/snapback][/align]

                      Nem lenne, viszont tényleg ezt a fájlt hiányolja. man oldalt olvasgasd, benne kell lennie, hogy hogyan használhatod (valszeg az adott fájlban kellene megadnod hogy mivel akarsz mit csinálni).
                      Már csak az a kérdés, hogy mi köze ennek a kde vs gnome témához?

                      Hozzászólás: gyors segitseg: depmod #2010818
                      kelemengabor
                      Felhasználó

                        emiatt alapból kissé nehézkesen használhatóak, amitõl én rendszeresen gutaütést kaptam.
                        [align=right][snapback]127046[/snapback][/align]

                        „su -” kell, ez most a legújabb divat.

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,361-1,370 / 2,228