Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Ti mit gondoltok errõl, vagy más disztribek magyarításairól és menükezeléseirõl?
[align=right][snapback]127409[/snapback][/align]Ugyan nekem nincs sok közöm a mandrakehez, de kb az a helyzet, hogy nagyjából kétféleképp lehet megoldani a menük magyarítását: forráscsomag szinten (ezt csinálja a kde+gnome, azaz a kiadott forrás tartalmazza a magyarított menübejegyzéseket) vagy disztrószinten, ez meg a kisebb ablakkezelõkre jellemzõ, amikkel elégedetlenkedsz (esetleg lehet még nekik valami alapértelmezésük, aminek vagy van köze az adott disztrib csomagválasztékához, vagy nincs.). Ezt meg ugye a fejlesztõknek kell megoldaniuk, erre van az uhu-menü kitalálva, ami azért jó, mert konzisztens, viszont ha nincs ilyesmi a mandrakeben, akkor bizony kézzel kell nekiállni összerakni valami konfigfájlt (pl fluxbox, wmaker, icewm ilyet használ, gondolom a többi is), ami a menüt tartalmazza, és becsomagolni jól a disztribbe. Namost, ha az adott disztrib fejlesztõi közt nincs magyar, aki ezt elkövetné, akkor bizony neked (=bármely elégedetlen felhasználó) kell a fent vázolt lépést megejtened, az eredménnyel pedig a fejlesztõket rugdosni, hogy rakják be csomagba. Nagyjából ennyi elsõ ránézésre.
Persze, hát ez egyértelmû, hogy lassú lesz, lényeg, kérdés, hogy pl egy számlát mennyi idõ összehozni vele, mert ugye az ügyfelek nem akarnak 3 órát várni, míg bejön a dolog. Akkor jól sejtem, hogy emiatt nem árt egy izmosabb gép?
[align=right][snapback]127344[/snapback][/align]Fene tudja, ki kellene próbálni, én nem tettem. uhu 1.2 elég (értsd: túl) lassan megy egy ilyen vason, valamelyik régebbi uhu már elfogadhatóbb, szóval inkább azzal próbáld.
Mi a pontos hibaüzenet? Lehet, hogy csak valami tcl-dev vagy hasonló nevû csomag felrakása hiányzik.
Help Köszi elõre
[align=right][snapback]127017[/snapback][/align]Link és hibaüzi?
No ez sem sokat segít :unsure:
[align=right][snapback]127283[/snapback][/align]Az elsõ találat szerint:
Fixed in the 3.0.11preX releases.
Milyen verzióra frissítettél?
bbt majus 21et javasol, szerintem aprilis kozepe jobb lenne;
a hely gondolom ua marad;
[align=right][snapback]127255[/snapback][/align]Napirend (legalább tervszinten) lesz? Vagy csak sör?
ubk-s csomagok nincsenek
hülye kérdés: az UBK-s címek benne vannak a sources.list-edben jól?
[align=right][snapback]127257[/snapback][/align]Ez az volt 😛
De van egy méghülyébb kérdésem: lemez nincs tele?csak annyit tudok írni amit nekem is leírtak mailben.
[align=right][snapback]127156[/snapback][/align]Akkor így jártál/tak. Ennyibõl képtelenség megmondani, hogy mi a gond. Küldd ide az illetõt, némi információval felszerelve, különben marad ennyiben a dolog.
vssd
Gondolom, ha forrásból tettem volna fel a Fluxbox-ot, akkor lenne ~/.fluxbox/fbdesk.icons file-om, viszont most nincs.
[align=right][snapback]127173[/snapback][/align]Nem lenne, viszont tényleg ezt a fájlt hiányolja. man oldalt olvasgasd, benne kell lennie, hogy hogyan használhatod (valszeg az adott fájlban kellene megadnod hogy mivel akarsz mit csinálni).
Már csak az a kérdés, hogy mi köze ennek a kde vs gnome témához?emiatt alapból kissé nehézkesen használhatóak, amitõl én rendszeresen gutaütést kaptam.
[align=right][snapback]127046[/snapback][/align]„su -” kell, ez most a legújabb divat.
-
SzerzőBejegyzés