kelemengabor

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,761-1,770 / 2,228
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Csomagok… #1988472
    kelemengabor
    Felhasználó

      Ha ezek a csomagok nem ingyenesek, akkor hh le lehet õket szedni?
      [align=right][snapback]101354[/snapback][/align]

      Gondold át újra ezt a kérdést. Ne feledd elolvasni amit itt írnak:
      http://www.fsf.org/philosophy/free-sw.hu.html

      Hozzászólás: UHU-Linux 1.2 mikor? #1988371
      kelemengabor
      Felhasználó

        Lehet, hogy kicsit türelmetlen vagyok, de nam tudja vki mikor jön ki az UHU-Linux 1.2 Final? Már nagyon várom. Legalább vmi körülbelüli idõpontot nem tudtok?

        THNX: Tamás
        [align=right][snapback]101215[/snapback][/align]

        Amikor a fejlesztõk úgy gondolják, hogy megfelelõen stabil és használható a rendszer. Ez meg nem úgy megy, hogy „dec 15-én release, nem baj, ha az adsl nem megy még, lényeg hogy ki lgyen adva”. Szóval a kérdésen filozofálni nincs sok értelme. Kiadják, ha kész lesz, konkrét vagy körülbelüli idõpontot ne várj.

        Hozzászólás: egér problémák knoppixben #1988186
        kelemengabor
        Felhasználó

          ebbõl egy szót sem értettem!   😮
          [align=right][snapback]101179[/snapback][/align]

          Jó, akkor mégegyszer: az a baj, hogy az x nem fér hozzá a /dev/psaux-hoz, mert valami már használja. Kérdés, hogy 2.4-es kernelt használsz-e (igen) és amikor nem indul az x, a karakteres terminálon megy-e az egér? Ha igen, akkor az xFree86 config fájlba ahol a /dev/psaux va, azt írd felül a /dev/gpmdata-val, a protocol sort (az elõzõ közelében van) pedig ImPS2-vel. Ha nem, akkor add ki az mdetect parancsot, és a kimenetet küldd be. (ha nem találja akkor apt-get install mdetect)

          Viszont ha nem érted, amit mondok, akkor inkább ne kínlódj debiannal*, rakj fel egy uhut és tanulj azon. Vagy vedd elõ fellow kolléga „debian desktop kialakítása” írását, és olvasgasd szorgosan.

          *: szerk.: ja, hogy knoppixal nyûglõdsz. Nem baj, ettõl még él a javaslatom.

          Hozzászólás: egér problémák knoppixben #1988184
          kelemengabor
          Felhasználó

            talán az amit kiír akkor amikor nem sikerül betölteni az x-et?
            „(EE) xf86OpenSerial: Cannot open device /dev/psaux
                      Device or resource busy.
            (EE) PS/2 Mouse: cannot open input device
            (EE) PreInit failed for input device „PS/2 Mouse”
            No core pointer

            [align=right][snapback]101164[/snapback][/align]

            Igen az az. A /var/log alatt található egyébként, XFreeakármi.log néven. De a lényeg ez a rész. Szóval valami fogja a devicet, 2.4-es kerneled van, és konzolon meg az egér? Ekkor a /dev/gpmdata lesz a megfelelõ eszköz, ImPS2 protokollal. Más esetben a kernel verziója és az mdetect kimenete is érdekelne.

            Hozzászólás: A probléma a CD-nél kezdõdik?? #1986447
            kelemengabor
            Felhasználó

              Esetleg azt próbáld meg, hogy létrehozol egy új felhasználót, és megnézed, azzal is csinálja-e. Ha nem, akkor törlöd a régi felhasználó home-jából a .gconf könyvtárat és átmásolod az új felhasználó home-jából a régiébe.

              Hozzászólás: Hangkártyamodulok törlése #1988273
              kelemengabor
              Felhasználó

                Make uninstallal leszedtem, erre a kernelmodulok alól az összes sound mondul eltûnt.
                [align=right][snapback]101149[/snapback][/align]

                A vezérlõközpontban? Gratula :rolleyes:
                apt-get install kernel –reinstall
                Majd húzd fel a potmétereket valami hangkeverõben.

                Hozzászólás: egér problémák knoppixben #1988181
                kelemengabor
                Felhasználó

                  az elõzõ próbálkozásom az a soros egérrel volt.

                  most megpróbáltam ezzel a configgel a PS/2 es egeret is, és így még az x sem jön be.
                  [align=right][snapback]101151[/snapback][/align]

                  Az x logját légyszives bemásolni, abból látnánk mi a baj. (elég a vége is)

                  Hozzászólás: Modul keresgélés kihagyása 1.1-ben #1988270
                  kelemengabor
                  Felhasználó

                    Sziasztok!

                    Láttam az UHU 1.2b1 leírásában, hogy az
                    /etc/modules/AUTOLOAD file átnevezõdött /etc/modules.load-ra, illetve hogy létezik egy /etc/modules.skip is azokhoz a modulokhoz, amiket ne is próbáljon meg betölteni.
                    Az lenne a kérdésem, hogy van-e ennek a funkciónak megfelelõ leíró file az 1.1-ben, ugyanis a gyorsabb bootolás érdekében letiltanék néhány feleslegesen keresgélt modult, aminek a hatását fõleg a K6-2-337MHz-es gépen látnám meg…

                    Péter
                    [align=right][snapback]101125[/snapback][/align]

                    Ha az usb, firewire sata modulokat akarod kiszedni, akkor keress rá a 12-detect kifejezésre.

                    Hozzászólás: A probléma a CD-nél kezdõdik?? #1986446
                    kelemengabor
                    Felhasználó

                      Másik problémám a KDE felület alatt az UHU-ban: Ha a Kezd Itt ! ikonra kattintok akkor a „Hibás URL start-here:” hibaüzit kapok…ugyanez a parancsikon Gnome felületrõl hibátlanul ment.
                      [align=right][snapback]101070[/snapback][/align]

                      Persze, azt az url-t a gnome értelmezi, kde egyszerûen nem tud róla. Ne kattints rá kde alatt 🙂

                      Az UHU vezérlõpultban a Kernelmodulok alatt megtaláltam a supermountot, de nem hagyja kikapcsolni csak úgy egyszerûen: „Modu eltávolítása sikertelen. Valószínüleg a modul használatban van.”

                      valahol máshol, vagy máshogyan kikapcsolhatom?

                      Nem a kernelmodult kell kilõni. A fájlrendszerek beállításainál van egy kis négyzet, amibõl ha kiszeded a pipát, nem lesz supermountod. (így lehet elérni kattintgatva azt, amit sany írt)

                      annyi hogy ezentúl mindig kézzel kell mountolnom minden egyes cd-t vagy külsõ (usb-s) vinyót..igaz?

                      olyan megoldás nincs esetleg hogy bizonyos eszközöket mountoljon csak magától..amik mindig a gépben vannak…pl cd-rom?

                      Te sose veszed ki a cd-t az olvasóból? 😉
                      Egyébként lehet, a /etc/fstab fájlt kell szerkeszteni. (keress rá, hogyan, leírtuk sokszor.)
                      Ezután már csak 1-2 ikont vagy lemezbefûzõ appletet kell kiraknod az asztalra/ panelra és már megy is 1 kattintással.

                      Hozzászólás: Dhclient #1988159
                      kelemengabor
                      Felhasználó

                        Az a problémám hogy mikor dhclient parancsot kiadom a syslogban ez jelenik meg:

                        Jan 12 09:52:27 sysugly dhclient-2.2.x: socket: Protocol not available – make sure CONFIG_PACKET and CONFIG_FILTER are defined in your kernel configuration!
                        Jan 12 09:52:27 sysugly dhclient-2.2.x: exiting.

                        2.4.25 ös kernelem van most forgatok majd 2.4.26-osat de eszerint valami kimaradt a múltkor, de nemtom mi az.
                        Ha tudja valaki legyen szíves írja meg mit kell még a kernelbe beforgatnom hogy menjen a dhclient.
                        Elöre is thx
                        Zsotya

                        [align=right][snapback]100912[/snapback][/align]
                        Bõvebben lásd fellownál.

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,761-1,770 / 2,228