Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Hali !
Kitiltottam magam az uhu 1.1 bõl, mert letiltottam a ready szolgáltatást.
Hogyan tudom elindítani konzolról?
(Nst – vel bebootoltam cd-rõl)Vorszi
[align=right][snapback]102029[/snapback][/align]Ha el tudod érni a root partíciót, akkor az /etc/runlevel.d/common/ready fájlba írd be, hogy
Runlevels=12345
reboot és fog menni.Evolutionban is van naptár.
Másik: hogyan kell gnome-hoz témát telepíteni?
[align=right][snapback]101522[/snapback][/align]http://art.gnome.org/themes/gtk2/
Itt találsz témákat. Letöltöd, aztán a témaválasztó ablakban van 1 telepítés gomb.Mégis,terminálra váltáskor,root bejelentkezésre,a felhasználó név beírásakor krix-kraxok jelennek meg,de a második bejelentkezéskor már rendben megy minden.
Túlzottan nem zavar,de nem ezt szoktam meg.
[align=right][snapback]101117[/snapback][/align]Ismert hiba. Valszeg az okozza, hogy az 1.1 grubjával indítod az 1.2-t. Nekem racken van az 1.2, ha átteszem másik gépbe és róla bootolok, nem jelentkezik a probléma. Visszadugom a gépembe, indítom a másik vinyóról és krix-kraxok vannak. :blink:
Melyik is az?
[align=right][snapback]101576[/snapback][/align]Blackpanther állítólag ilyen :unsure:
Nagyon thx a válaszokat !!
Még egy kérdés a barátom nagyon gyõzköd hogy a suset rakjam fel, de nekem még csak uhuhoz volt szerencsém . Mit ajánlotok egy kezdõnek? uhu vs suse? Csak azt nem mondjátok hogy debiant:)))
Na ez az a kérdés, amit nem szerencsés feltenni :ph34r:
Mindkettõ kezdõknek van kitalálva, tehát kb majdnem mindegy, mivel próbálkozol. Viszont, ha a havernak suse van, és egy kicsit legalább ért hozzá, akkor válaszd azt, így tud segíteni, ha elakadsz.fecobp: te mi a manót szedtél le? Eléggé valószínû, hogy nem ez kell neked. ubk.uhulinux.hu-val próbálkozz, ott van valknut nevû kliens csomagban, azzal próbálkozz. (az oldalon le van írva, hogyan) Meg o/a is. Sõt, kezdõként inkább csak csomagból telepíts, az a biztos.
az uhu 1.1.1-gyel nekem eddig nem volt semmi bajom, jó az is…
*Nekem a „stabilitást” a forrásból telepítés hibátlanságát is jelenti.(nem függõségi kérdések)
A kamionra ez nem volt jellemzõ.Na, sany, ez érdekes, általában mennek rendesen a forrásból felrakott dolgok. Mit értesz az alatt, hogy „nem függõségi kérdések”? Más gond ilyenkor nem szokott elõjönni, se nekem*, se a többségnek, szóval sztem gyanús, hogy a te készülékedben volt vmi hiba.
Másik dolog, hogy ez nem volt követelmény a kérdésben: net, oo, cdírás – ezekre források birizgálása nélkül is jó.*: beismerem, 1.2beta alatt találkoztam nemrég egy elég meredek hibával forrásból forgatáskor, ami nem a függõségek miatt volt. De annak még utánajárok.
Mákod van 😀
Nemrég kezdtem neki az xscreensaver gui magyarításának és van egy hibaüzi, amit rootként való indításkor kapsz. Ez nyersen lefordítva így néz ki:
Rootként indította a programot. Ez általában azt jelenti, hogy az
xscreensavern
nem tudott kapcsolódni az X kiszolgálóhoz, mert a hozzáférés-szabályozásn
(access control) be van kapcsolva. Próbálja ezt a parancsot futtatni:n
n
xhost +localhostn
n
ezután válassza a ‘Fájl / Démon újraindítása’ pontot.n
n
Ne feledje, hogy a hozzáférés-szabályozás kikapcsolása lehetõvé teszin
a hozzáférést a képernyõjéhez bárki számára, aki be van jelentkezve,n
ez biztonsági problémát jelenthet. Kérjük olvassa el az xscreensavern
kézikönyvét és a FAQ-ot további információkért.n
n
Ne futtassa az X-et rootként. Ehelyett jelentkezzen be egyszerûn
felhasználóként és használja a ‘su’ parancsot, ahol szükséges.Ez imho mindent elmond a témáról.
Cloud not find growisofs executable
F***om sincs hogy mi lehet ez…
[align=right][snapback]101448[/snapback][/align]Ha jól tudom, ez a dvd író progi lesz, amit hiányol. Egy
apt-get install growisofs
valszeg megoldja.ujrainditom és nem hozza be az xet
tuti jól csinálom
[align=right][snapback]101442[/snapback][/align]
Döntsd el, hogy most akkor jó vagy nem jó?
http://prc-tools.sourceforge.net/install/BUILDING.html
ezen belül lásd a configuring szekciót, ott van amit keresel.Próbáld aktív módban.
-
SzerzőBejegyzés