kelemengabor

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,751-1,760 / 2,228
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: kitiltottam magam.. #1988931
    kelemengabor
    Felhasználó

      Hali !
      Kitiltottam magam az uhu 1.1 bõl, mert letiltottam a ready szolgáltatást.
      Hogyan tudom elindítani konzolról?
      (Nst – vel bebootoltam cd-rõl)

      Vorszi
      [align=right][snapback]102029[/snapback][/align]

      Ha el tudod érni a root partíciót, akkor az /etc/runlevel.d/common/ready fájlba írd be, hogy
      Runlevels=12345
      reboot és fog menni.

      Hozzászólás: Idõzítõ program #1988629
      kelemengabor
      Felhasználó

        Evolutionban is van naptár.

        Hozzászólás: Grub bénázás #1985328
        kelemengabor
        Felhasználó

          Másik: hogyan kell gnome-hoz témát telepíteni?
          [align=right][snapback]101522[/snapback][/align]

          http://art.gnome.org/themes/gtk2/
          Itt találsz témákat. Letöltöd, aztán a témaválasztó ablakban van 1 telepítés gomb.

          Hozzászólás: Grub-1.1.1-1.2 #1988157
          kelemengabor
          Felhasználó

            Mégis,terminálra váltáskor,root bejelentkezésre,a felhasználó név beírásakor krix-kraxok jelennek meg,de a második bejelentkezéskor már rendben megy minden.
            Túlzottan nem zavar,de nem ezt szoktam meg.
            [align=right][snapback]101117[/snapback][/align]

            Ismert hiba. Valszeg az okozza, hogy az 1.1 grubjával indítod az 1.2-t. Nekem racken van az 1.2, ha átteszem másik gépbe és róla bootolok, nem jelentkezik a probléma. Visszadugom a gépembe, indítom a másik vinyóról és krix-kraxok vannak. :blink:

            Hozzászólás: Annyira kezdõ, hogy el sem hiszed #1984396
            kelemengabor
            Felhasználó

              Melyik is az?
              [align=right][snapback]101576[/snapback][/align]

              Blackpanther állítólag ilyen :unsure:

              Nagyon thx a válaszokat !!

              Még egy kérdés a barátom nagyon gyõzköd hogy a suset rakjam fel, de nekem még csak uhuhoz volt szerencsém . Mit ajánlotok egy kezdõnek? uhu vs suse? Csak azt nem mondjátok hogy debiant:)))

              Na ez az a kérdés, amit nem szerencsés feltenni :ph34r:
              Mindkettõ kezdõknek van kitalálva, tehát kb majdnem mindegy, mivel próbálkozol. Viszont, ha a havernak suse van, és egy kicsit legalább ért hozzá, akkor válaszd azt, így tud segíteni, ha elakadsz.

              fecobp: te mi a manót szedtél le? Eléggé valószínû, hogy nem ez kell neked. ubk.uhulinux.hu-val próbálkozz, ott van valknut nevû kliens csomagban, azzal próbálkozz. (az oldalon le van írva, hogyan) Meg o/a is. Sõt, kezdõként inkább csak csomagból telepíts, az a biztos.

              az uhu 1.1.1-gyel nekem eddig nem volt semmi bajom, jó az is…
              *

              Nekem a „stabilitást” a forrásból telepítés hibátlanságát is jelenti.(nem függõségi kérdések)
              A kamionra ez nem volt jellemzõ.

              Na, sany, ez érdekes, általában mennek rendesen a forrásból felrakott dolgok. Mit értesz az alatt, hogy „nem függõségi kérdések”? Más gond ilyenkor nem szokott elõjönni, se nekem*, se a többségnek, szóval sztem gyanús, hogy a te készülékedben volt vmi hiba.
              Másik dolog, hogy ez nem volt követelmény a kérdésben: net, oo, cdírás – ezekre források birizgálása nélkül is jó.

              *: beismerem, 1.2beta alatt találkoztam nemrég egy elég meredek hibával forrásból forgatáskor, ami nem a függõségek miatt volt. De annak még utánajárok.

              Hozzászólás: xscreensaver #1919046
              kelemengabor
              Felhasználó

                Mákod van 😀
                Nemrég kezdtem neki az xscreensaver gui magyarításának és van egy hibaüzi, amit rootként való indításkor kapsz. Ez nyersen lefordítva így néz ki:
                Rootként indította a programot. Ez általában azt jelenti, hogy az
                xscreensavern
                nem tudott kapcsolódni az X kiszolgálóhoz, mert a hozzáférés-szabályozásn
                (access control) be van kapcsolva. Próbálja ezt a parancsot futtatni:n
                n
                xhost +localhostn
                n
                ezután válassza a ‘Fájl / Démon újraindítása’ pontot.n
                n
                Ne feledje, hogy a hozzáférés-szabályozás kikapcsolása lehetõvé teszin
                a hozzáférést a képernyõjéhez bárki számára, aki be van jelentkezve,n
                ez biztonsági problémát jelenthet. Kérjük olvassa el az xscreensavern
                kézikönyvét és a FAQ-ot további információkért.n
                n
                Ne futtassa az X-et rootként. Ehelyett jelentkezzen be egyszerûn
                felhasználóként és használja a ‘su’ parancsot, ahol szükséges.

                Ez imho mindent elmond a témáról.

                Hozzászólás: Friss Debian belovese #1983964
                kelemengabor
                Felhasználó

                  Cloud not find growisofs executable
                  F***om sincs hogy mi lehet ez…
                  [align=right][snapback]101448[/snapback][/align]

                  Ha jól tudom, ez a dvd író progi lesz, amit hiányol. Egy
                  apt-get install growisofs
                  valszeg megoldja.

                  Hozzászólás: nvidia Driver telepítés #1981221
                  kelemengabor
                  Felhasználó

                    ujrainditom és nem hozza be az xet

                    tuti jól csinálom

                    [align=right][snapback]101442[/snapback][/align]

                    Döntsd el, hogy most akkor jó vagy nem jó?

                    Hozzászólás: GCC fordító, ami PRC-t dob ki magából #1988238
                    kelemengabor
                    Felhasználó

                      http://prc-tools.sourceforge.net/install/BUILDING.html
                      ezen belül lásd a configuring szekciót, ott van amit keresel.

                      Hozzászólás: egy egyszerû kérdés #1988522
                      kelemengabor
                      Felhasználó

                        Próbáld aktív módban.

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,751-1,760 / 2,228