Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
reiserfsck [ -afprVy ] [ -check | -fix-fixable |
-rebuild-sb | -rebuild-tree | -clean-attributes ] [ -j
| -journal-device eszköz ] [ -no-journal-available ] [
-z | -adjust-file-size ] [ -S | -scan-whole-partition ]
[ -l | -logfile fájlnév ] [ -n | -nolog ] [ -q |
-quiet ] eszközEz a formátum. a [] közti részek elhagyhatók, a | vagy-ot jelent, a kapcsolókat meg lejjebb részletezi. Tehát csak a parancs neve és az eszköz kell. Ja, és persze rootként kell kiadni, meg általában rá szokott kérdezni, hogy biztos akarom-e futtatni (Yes/no) ekkor értelemszerûen azt kell mondani neki, hogy Yes. Olyat még nem láttam, hogy „nem jó”, és nem valószínû, hogy lenne ilyen üzenet, szóval ezt inkább nem hiszem el, pontosabban idézd, mert millió oka lehet, hogy hibaüzenetet ad, és hadd ne találgassuk végig.
Macskajancsi: gondolod, hogy ilyen drasztikus lépés szükséges? Nem tûnik súlyosnak, meg egyébként is, nem vindóz ez, hogy mindenért újrarakd :).
Nem úgy tölt be, ahogy szokott, meg jobb biztosra menni..
Hanem?
Ne kelljen már minden szót harapófogóval kihúzni, mert ennyibõl csak annyit lehet mondani, hogy akkor menj biztosra (bár valószínûleg nem szükséges, ha egyszer valahogy elindul) – mert a távgyógyászat nem itt van.Pedig a hivatalos tárolóban ott van, nézd meg a beállításaidat, ott lehet a kutya elhantolva. Eclipse ügyben passz, 1.1-hez még volt ubk csomag, 1.2-höz már nincs :(.
A felerõltetéssel kapcsolatban pedig lásd Bbt bölcsességét az aláírásomban.A 2 mellé tettem a bogyót, ezek az uhu és ubuntu, (szeretem a kényelmet, na) ezenkívül volt még pár rpm-alapú disztró is, de azoktól megijedtem :ph34r: a részleteket hagyjuk, nem tetszett bennük pár „apróság”.
ööö, biztos, hogy konzekvenciát?
Mit értesz az alatt, hogy megviselte, eltûntek adatok, vagy mi?
Szerintem fájlrendszert akarsz ellenõrizni, nem? Azt e2fsck vagy reiserfsck parancsok segítségével lehet, fájlrendszertõl függõen.Anjuta van uhu csomagban, 2. cd, ha igaz.
Nyugodtan kipróbálhatod, az egész annyi, hogy egy csomó fájlt összecsomagoltak, neked meg ki kell valahová (/opt ideális, oda az uhu úgyse rak semmit) bontani és onnan futtatni.
Nekem most épp OO.o 2.0 van kéznél, de a súgó abban is angol, szóval ez valószínûleg nem fog összejönni.
Remélem így megfelel.
Macskajancsi wrote:Akkor hogy próbáltad ki????
addig jutott el a kipróbálásban, amíg nem kellett a make, nem egyértelmû?
Elsõposztos juzerekkel nem kéne ilyen apróságok miatt kötekedni, irgumburgum. Ahogy anyám mondaná: értsd jól, ha nem jól mondom! 🙂 -
SzerzőBejegyzés