kelemengabor

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 511-520 / 2,228
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: ubuntuban elrontottam valamit a grubbal #2039666
    kelemengabor
    Felhasználó

      Ha a windows nem indul, akkor helyre kell rakatni vele az mbr-jét, kulcsszavak: telepítõ cd, helyreállító konzol, fixmbr és fixboot parancsok. Ha nem sikerül (nem valószínû, dehát sose lehet tudni) akkor a http://www.hup.hu/wiki/index.php/Kezd%C5%91lap oldalon elõkotrod az ubuntu kalauz cikket, az alapján fel tudod csatolni linux alatt a wines partíciókat és tudsz adatot menekíteni, ha kell.

      Hozzászólás: Script irás (Sh) #2013548
      kelemengabor
      Felhasználó

        A példaszkript jó, csak futtatási jogot kell rá tenni és berakni a ~/bin könyvtárba, hogy bárhonnan futtathasd vagy ./pelda alakban kell indítani. Vagy futtatási jog nélkül is lehet
        sh pelda
        alakban indtani.

        Hozzászólás: Telepítés Internetrõl #2039669
        kelemengabor
        Felhasználó

          synaptic

          Hozzászólás: Telepítés Internetrõl #2039667
          kelemengabor
          Felhasználó
            Hozzászólás: Kylix 3.0 #2039579
            kelemengabor
            Felhasználó
              kisbetu wrote:
              akkor a topik zárható, hiszen levelezõ segítségre szorulsz…

              ugyanmár, a szabályzatban tudtommal nem szerepel, hogy tilos lenne e-mailben segítséget kérni. Persze más kérdés, hogy _nem_ nekem fontos, hogy a fenti vagy bármely más probléma _egyszer_ megoldódjon, tehát valószínûleg ehhez mért lelkesedéssel fogok levelezõ után kapni, hogy aztán semmi nyoma ne maradjon a probléma esetleges megoldásának. Ezt ESR szépen a következõképpen fogalmazta meg:

              Ne kérjünk privát választ!

              A hackerek hite szerint a problémamegoldás nyilvános, átlátható kell, hogy legyen, így hozzáértõbbek bármely – hiányos vagy helytelen – lépést korrigálhatják. Emellett a hozzáértésrõl és szaktudásról árulkodó jó válasz elismerést vált ki a társakból.

              valamint

              Hozzászólás: Kmail #1906543
              kelemengabor
              Felhasználó

                Ha nem tévedek, akkor ~/Mail.

                Hozzászólás: OpenOffice.org magyarul az UHU 1.1.-ben? #2039363
                kelemengabor
                Felhasználó

                  A „teljesen magyarul beszél” általában a guit jelenti, nem a súgót. Ugyanis elõbbit le lehet fordítani társadalmi munkában is _épeszû_idõ_ alatt,  a súgó viszont általában egy-két nagyságrenddel tovább tarthat :(. Gondolj bele, ami a grafikus felületen egy egyszavas felirat, pl egy rádiógomb, annak is a doksiban legalább egy egymondatos magyarázata van, szóval nem egy súlycsoport. Persze megfelelõ mennyiségû önkéntessel még ezen is felül lehetne emelkedni, csakhát ugye… szóval Katának van igaza, be lehet szállni 🙂
                  (értsd: ha nagyon-nagyon akarsz valamit, hogy kész legyen, magadnak kell megcsinálni.

                  Hozzászólás: Programok telepítése #2032748
                  kelemengabor
                  Felhasználó

                    file proba.html
                    szerint milyen kódolású? Azt kellene beállítani.

                    Hozzászólás: Rendszer konzekvenciák #2039500
                    kelemengabor
                    Felhasználó
                      Macskajancsi wrote:
                      kelemengabor wrote:
                      (hm, az vajon hogy lehet, hogy nincs fent? Fura.)

                      Nálam fent van. Lehet, hogy darakan valami crackelt süsüt rakott fel… 😀

                      hümm, akkor újabb tipp: nem rootként próbálta? Ha nem tévedek, akkor fájlrendszert csak rootként lehet ellenõrizni.

                      Hozzászólás: Rendszer konzekvenciák #2039496
                      kelemengabor
                      Felhasználó

                        Aha, kezdem érteni. Viszont ha jól vettem ki, akkor itt a rendszer nem ment nagyon tönkre, tehát talán nem kell a helyreállító mód se. Egyedül a reiserfsck-t kellene telepíteni és újra nekifutni (hm, az vajon hogy lehet, hogy nincs fent? Fura.), yastban keress rá, máshol reiserfsprogs-nak hívják, suse alatt nem tudom.

                      10 bejegyzés megtekintése - 511-520 / 2,228