Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Ha a windows nem indul, akkor helyre kell rakatni vele az mbr-jét, kulcsszavak: telepítõ cd, helyreállító konzol, fixmbr és fixboot parancsok. Ha nem sikerül (nem valószínû, dehát sose lehet tudni) akkor a http://www.hup.hu/wiki/index.php/Kezd%C5%91lap oldalon elõkotrod az ubuntu kalauz cikket, az alapján fel tudod csatolni linux alatt a wines partíciókat és tudsz adatot menekíteni, ha kell.
A példaszkript jó, csak futtatási jogot kell rá tenni és berakni a ~/bin könyvtárba, hogy bárhonnan futtathasd vagy ./pelda alakban kell indítani. Vagy futtatási jog nélkül is lehet
sh pelda
alakban indtani.synaptic
kisbetu wrote:akkor a topik zárható, hiszen levelezõ segítségre szorulsz…ugyanmár, a szabályzatban tudtommal nem szerepel, hogy tilos lenne e-mailben segítséget kérni. Persze más kérdés, hogy _nem_ nekem fontos, hogy a fenti vagy bármely más probléma _egyszer_ megoldódjon, tehát valószínûleg ehhez mért lelkesedéssel fogok levelezõ után kapni, hogy aztán semmi nyoma ne maradjon a probléma esetleges megoldásának. Ezt ESR szépen a következõképpen fogalmazta meg:
Ne kérjünk privát választ!
A hackerek hite szerint a problémamegoldás nyilvános, átlátható kell, hogy legyen, így hozzáértõbbek bármely – hiányos vagy helytelen – lépést korrigálhatják. Emellett a hozzáértésrõl és szaktudásról árulkodó jó válasz elismerést vált ki a társakból.
valamint
Ha nem tévedek, akkor ~/Mail.
A „teljesen magyarul beszél” általában a guit jelenti, nem a súgót. Ugyanis elõbbit le lehet fordítani társadalmi munkában is _épeszû_idõ_ alatt, a súgó viszont általában egy-két nagyságrenddel tovább tarthat :(. Gondolj bele, ami a grafikus felületen egy egyszavas felirat, pl egy rádiógomb, annak is a doksiban legalább egy egymondatos magyarázata van, szóval nem egy súlycsoport. Persze megfelelõ mennyiségû önkéntessel még ezen is felül lehetne emelkedni, csakhát ugye… szóval Katának van igaza, be lehet szállni 🙂
(értsd: ha nagyon-nagyon akarsz valamit, hogy kész legyen, magadnak kell megcsinálni.file proba.html
szerint milyen kódolású? Azt kellene beállítani.Macskajancsi wrote:kelemengabor wrote:(hm, az vajon hogy lehet, hogy nincs fent? Fura.)Nálam fent van. Lehet, hogy darakan valami crackelt süsüt rakott fel… 😀
hümm, akkor újabb tipp: nem rootként próbálta? Ha nem tévedek, akkor fájlrendszert csak rootként lehet ellenõrizni.
Aha, kezdem érteni. Viszont ha jól vettem ki, akkor itt a rendszer nem ment nagyon tönkre, tehát talán nem kell a helyreállító mód se. Egyedül a reiserfsck-t kellene telepíteni és újra nekifutni (hm, az vajon hogy lehet, hogy nincs fent? Fura.), yastban keress rá, máshol reiserfsprogs-nak hívják, suse alatt nem tudom.
-
SzerzőBejegyzés