Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
http://www.legalja.hu/current/20051015_feriba.html
ezt nem szükséges kommentálni :ph34r:Elméletileg léteznek fedorára olyan nem hivatalos kernelcsomagok amelyekkel láthatod az ntfs partíciókat, más kérdés, hogy vajon redhat 9 esetén mi a helyzet. Túrd fel a googlet, aztán ha szerendcséd van, találsz ilyet, ha nem, akkor meg rakj fel egy kevésbé kövület disztrót, ami már jobb eséllyel támogatja az ntfs-t is.
www2.mplayerhq.hu
ez viszont mûködik, bár amit írtál az elég kellene legyen.Az uhu-tárcsázó az egy külön állatfaj, azt nem szabvány eljárással kell futtathatóvá tenni (egyébként: megnyitod a mappát nautilusban, jobb klikk a fájlon – tulajdonságok – jogosultságok, innen egyértelmû) szóval itt van rendesen leírva:
http://72.14.207.104/search?q=cache:pKGjJq3PSjgJ:www.linuxforum.hu/ipbmb/lofiversion/index.php/t4871.html+uhu+pam+site:linuxforum.hu&hl=hu&client=firefox-a
(off: mondtam már, hogy utálom a motorváltásokat? teljesen összekavarja a googlet, aztán lehet turkálni napestig 🙁 )ariszlo wrote:A Slackware és egyéb tgz-disztribúciókon belül a „Slackware, Vector, CollegeLinux, Yoper” fórum címét át lehetne-e írni, mondjuk, „Slackware, Slax, Vector”-ra? A Yoper már régóta rpm-es, a CollegeLinux pedig már nem létezik.Szerintem ezt simán meg lehet lépni, sõt: vectort egyáltalán használ valaki? Az elsõ két oldalon (ami kb az idei termés) egy topik címében sincs benne.
pomm wrote:Világos, ez nekem is eszembe jutott, csak nem akarom elsz…ni a rendszert…Ezért kértem infót…Milyen csomagokhoz kell? „Hivatalos” sid, vagy innen-onnan beszerzettek?
Mert ubuntunál nyáron volt egy ilyen váltás, átkeresztelték ezt a csomagot (meg másokat is) pár napig hibákat jelzett a frissítés, aztán ahogy frissítettek az átnevezett függõségekkel, ezek szépen eltûntek. Szóval lehet, hogy pár nap múlva ez megszûnik magától.Jé, télleg 🙂
Nem figyelek :blush:kisbetu wrote:Gyuszk wrote:UHU-nál is van egy általános, egy telepítésMegszámolta már valaki, hogy a „telepítésben” hány nem telepítési kérdés van?
Egyáltalán: Mi az, hogy telepítési kérdés? Ami a telepítõ cd használata közben jön elõ? Egy új hardver beépítése vagy a grub újrarakása, esetleg néhány új szoftver beszerzése telepítési kérdés? Az elõbbi mindenképp, az utóbbiak pedig határesetet képeznek, értsd: mondhatjuk, hogy nem, de errõl a [kezdõ] felhasználókat úgyse fogjuk meggyõzni.
Tehát a lehetõségek, szerintem:
-A: marad ahogy eddig volt
-B: beolvasztás
-C: egyéb, ötletek welcome 🙂Az új oldalon olvasható magyar tükörrel kapcsolatban lenne egy kérdésem
Ubuntunak van magyar tükre? Hol? Mert a http://www.hu.archive.ubuntu.com/ az nem az.
simexg wrote:Sziasztok!
Tud valaki olyan Linux Live-ról ami 190MB körüli ram-ra felkúszik, és a hardvereket lehet figyelgetni vele? UHU 2.4 Live-ven
nem találtam semmi hasonló lehetõséget.
Már az is valami ha csak a prociról lehet típusát, frekveniát megtudni.cat /proc/cpuinfo
ez akármelyikkel mûködik, és a /proc alatt csomó információt meg lehet találni
meg persze a parancssoros kis programkák, dmidecode, lspci, lshw, bár nem tudom, hogy konkrétan mibõl állna a figyelgetés – lehet, hogy ez elég is, lehet, hogy nem. -
SzerzőBejegyzés