kelemengabor

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 631-640 / 2,228
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: vicc #1922817
    kelemengabor
    Felhasználó

      http://www.legalja.hu/current/20051015_feriba.html
      ezt nem szükséges kommentálni  :ph34r:

      Hozzászólás: kernel panic #2035088
      kelemengabor
      Felhasználó

        Elméletileg léteznek fedorára olyan nem hivatalos kernelcsomagok amelyekkel láthatod az ntfs partíciókat, más kérdés, hogy vajon redhat 9 esetén mi a helyzet. Túrd fel a googlet, aztán ha szerendcséd van, találsz ilyet, ha nem, akkor meg rakj fel egy kevésbé kövület disztrót, ami már jobb eséllyel támogatja az ntfs-t is.

        Hozzászólás: Mplayer +Ubuntu 5.10 –csak kicsi kép van #2035066
        kelemengabor
        Felhasználó

          vagy
          http://www.mplayerhq.hu

          www2.mplayerhq.hu
          ez viszont mûködik, bár amit írtál az elég kellene legyen.

          Hozzászólás: Jogosultságok beállítása #2034979
          kelemengabor
          Felhasználó

            Az uhu-tárcsázó az egy külön állatfaj, azt nem szabvány eljárással kell futtathatóvá tenni (egyébként: megnyitod a mappát nautilusban, jobb klikk a fájlon – tulajdonságok – jogosultságok, innen egyértelmû) szóval itt van rendesen leírva:
            http://72.14.207.104/search?q=cache:pKGjJq3PSjgJ:www.linuxforum.hu/ipbmb/lofiversion/index.php/t4871.html+uhu+pam+site:linuxforum.hu&hl=hu&client=firefox-a
            (off: mondtam már, hogy utálom a motorváltásokat? teljesen összekavarja a googlet, aztán lehet turkálni napestig 🙁 )

            Hozzászólás: Megújult (megváltozott) linuxforum.hu #2030574
            kelemengabor
            Felhasználó
              ariszlo wrote:
              A Slackware és egyéb tgz-disztribúciókon belül a „Slackware, Vector, CollegeLinux, Yoper” fórum címét át lehetne-e írni, mondjuk, „Slackware, Slax, Vector”-ra?  A Yoper már régóta rpm-es, a CollegeLinux pedig már nem létezik.

              Szerintem ezt simán meg lehet lépni, sõt: vectort egyáltalán használ valaki? Az elsõ két oldalon (ami kb az idei termés) egy topik címében sincs benne.

              Hozzászólás: libqt3c102-mt kér, de az nem telepíthetõ… #2034875
              kelemengabor
              Felhasználó
                pomm wrote:
                Világos, ez nekem is eszembe jutott, csak nem akarom elsz…ni a rendszert…Ezért kértem infót…

                Milyen csomagokhoz kell? „Hivatalos” sid, vagy innen-onnan beszerzettek?
                Mert ubuntunál nyáron volt egy ilyen váltás, átkeresztelték ezt a csomagot (meg másokat is) pár napig hibákat jelzett a frissítés, aztán ahogy frissítettek az átnevezett függõségekkel, ezek szépen eltûntek. Szóval lehet, hogy pár nap múlva ez megszûnik magától.

                Hozzászólás: Ubuntu Kalauz #2025478
                kelemengabor
                Felhasználó

                  Jé, télleg 🙂
                  Nem figyelek  :blush:

                  Hozzászólás: Topicösszevonási javaslat #2034475
                  kelemengabor
                  Felhasználó
                    kisbetu wrote:
                    Gyuszk wrote:
                    UHU-nál is van egy általános, egy telepítés

                    Megszámolta már valaki, hogy a „telepítésben” hány nem telepítési kérdés van?

                    Egyáltalán: Mi az, hogy telepítési kérdés? Ami a telepítõ cd használata közben jön elõ? Egy új hardver beépítése vagy a grub újrarakása, esetleg néhány új szoftver beszerzése telepítési kérdés? Az elõbbi mindenképp, az utóbbiak pedig határesetet képeznek, értsd: mondhatjuk, hogy nem, de errõl a [kezdõ] felhasználókat úgyse fogjuk meggyõzni.
                    Tehát a lehetõségek, szerintem:
                    -A: marad ahogy eddig volt
                    -B: beolvasztás
                    -C: egyéb, ötletek welcome 🙂

                    Hozzászólás: Ubuntu Kalauz #2025475
                    kelemengabor
                    Felhasználó

                      Az új oldalon olvasható magyar tükörrel kapcsolatban lenne egy kérdésem

                      Ubuntunak van magyar tükre? Hol? Mert a http://www.hu.archive.ubuntu.com/ az nem az.

                      Hozzászólás: Live CD-k #2012288
                      kelemengabor
                      Felhasználó
                        simexg wrote:
                        Sziasztok!
                        Tud valaki olyan Linux Live-ról ami 190MB körüli ram-ra felkúszik, és a hardvereket lehet figyelgetni vele? UHU 2.4 Live-ven
                        nem találtam semmi hasonló lehetõséget.
                        Már az is valami ha csak a prociról lehet típusát, frekveniát megtudni.

                        cat /proc/cpuinfo
                        ez akármelyikkel mûködik, és a /proc alatt csomó információt meg lehet találni
                        meg persze a parancssoros kis programkák, dmidecode, lspci, lshw, bár nem tudom, hogy konkrétan mibõl állna a figyelgetés – lehet, hogy ez elég is, lehet, hogy nem.

                      10 bejegyzés megtekintése - 631-640 / 2,228