Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Magyarításügyileg lehet, hogy fel kéne tenned pár csomagot, pl. language-support-hu, language-pack-hu. Az evolution fordítása az tényleg el lett rontva, valahogy a 2.2 fordítását sikerült becsomagolni a végleges langpackokba :(. Talán a beígért frissítés pár héten belül ezt is megoldja.
ahogy az idézett doksik alapján kiveszem, be kell állítani forgatáskor a LK_DEV_LOOP_MAX értékét jó nagyra, a blokkeszközök beállításánál (feltéve hogy ez bekerült a kernelbe, de tfh, hogy benne van) és a modules.conf-ban is be kell lõni, hogy pontosan mennyi is kell neked, mert az alpértelmezés az 8. Nem kell semmit se hekkelni a forrásban.
gabor@ubuntu:~/Desktop$ sh vpenis
39.0cm
egy óra uptime-al ezelõtt még négy centivel kisebb volt :cool1:.Azért áll, mert keresi a nem létezõ nyomtatót. Az uhu vezérlõpulton a szolgáltatások alatt tudod kikapcsolni a cups elindítását, csak ha egy szép napon mégis rá akarsz dugni egy nyomtatót, ne felejtsd el visszakapcsolni :).
xorg logját kellene megnézni /var/log alatt, valamit kellene írnia.
Wait wrote:Egy p3as valami, de ilyen irodai csoda, a 8.1 is alig megy.memóriát bele, sokat, az valszeg segíteni fog.
nastjakam wrote:Este megprobaltam eltavolitani apt-get remove e2fsprogs, de teljesen kiakadt tole es nem is igazan sikerult, pedig benne lettem volna a „buliban”. Azt mondta, hogy ezzel lemegy egy vagon dolog, libc-ek, kerneles cuccok, stb.
Egyebkent hogyan lehet „activate the APT::Force-LoopBreak option.” ?ezt az /etc/apt/apt.conf fájlba kellene beírni, elméletileg. de most nekem nem világos: a sarge se megy fel, vagy csak sidre nem tudod frissíteni?
valami beragadhatott a gnome-sessionbe, a munkamenetek beállításainál nézd meg, hogy nem indul-e valami olyan, ami nem része az alap gnome-nak, valami azonnali üzengetõ, kde-s progi, mittudomén, bármi gyanús lehet. Azt kellene kiszedni az automatikusan induló progik listájából.
ööö, mi az, hogy az exportot nézed, hogyan? echo $http_proxy mit mond? Grafikus terminálon nézed, vagy mélyterminálon? Ha nem tévedek (bár ezt folyten összekeverem), az utóbbin azt kellene látnod, amit vártál, viszont grafikus felület esetén az /etc/bash_rc-be kéne pakolni.
Valami gáz van a fõoldalon a google keresõdobozzal. Egy példával illusztrálnám:
http://www.google.co.hu/custom?domains=www.linuxforum.hu&q=uhu+dialer&sitesearch=www.linuxforum.hu&sa=Keres%E9s&client=pub-0854411265090756&forid=1&ie=ISO-8859-2&oe=ISO-8859-2&cof=GALT%3A%230066CC%3BGL%3A1%3BDIV%3A%23999999%3BVLC%3A336633%3BAH%3Acenter%3BBGC%3AFFFFFF%3BLBGC%3AFF9900%3BALC%3A0066CC%3BLC%3A0066CC%3BT%3A000000%3BGFNT%3A666666%3BGIMP%3A666666%3BFORID%3A1%3B&hl=hu
ez a doboz használatával jött ki
http://www.google.co.hu/search?q=uhu+dialer+site%3Alinuxforum.hu&sourceid=mozilla-search&start=0&start=0&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-a&rls=org.mozilla:hu-HU:official
ez meg a firefoxom jobb felsõ sarkának használatával. -
SzerzőBejegyzés