Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Ez nagyon úgy tûnik, mintha a java alkatrészei lennének, próbáld azt feltenni (multiverse tároló bekapcs, és j2re csomagot keresel)
Szerintem meg van itt még egy apró félreértés. Az elsõ postban dexter azt írta, túl sok topik van, és kifejtette, hogy mire gondolt, ez alapján a topikfák számával van baj (kezdõ-haladó), nem a sima topikokéval. Ha ez igaz, akkor nem mond ellent saját magának, viszont félreérthetõen fogalmazott, (ejnyebejnye, tessék pontosan fogalmazni) amit aztán Nastjakam jól félre is értett (neki is ejnyebejnye, tessék jobban odafigyelni). Innentõl pedig egy némileg gyerekes kakaskodásnak voltunk szemtanúi, amiért is én kérek elnézést. :blush:
paca5 wrote:Nemtok feltölteni ftp-n kersztül semmit sem mert az ftp nem lép be (fel) az xy.blogger.com címre :-(((Biztos, hogy kellene mûködnie? Ahogy én kivettem, ez csak azt tudja, hogy valahova feltöltöd a blogodat, õ meg belinkeli a saját domained alá, arról hogy õk nyújtanának ftp-hozzáférést, nem láttam egy szót se.
Bár ugyan nem kérdeztetek, de azért elmondom én is a véleményemet: én egyetértek dexterrel a túl sok témakör van témában, teljesen igaza van imho. Emellett másodlagos, (és nem kéne hogy téma legyen) hogy nem kellett volna még egy topik, vagy hogy kinek mi van a neve alá írva.
gUHU wrote:ha javaslatokat „kell” tenni,Nem kell. Jó ez ami van, most már egész pofás is lett meg mûködik jól, egy darabig ezt a témát nem kellene bolygatni.
Veritas wrote:Tedd a GRUB-ot a HDA MBR-be! A többi jó lesz!Remek ötlet, kár hogy nem valósítható meg.
Ami az érdekes, az a /boot/grub/devices.list fájl tartalma, ebben elvileg ki van osztva, hogy mi a hd0, hd1, lehet, hogy ezek vannak felcserélve, azaz a hda-t hd1-nek veszi és nem hd0-nak. Errõl kellene meggyõzõdni, akár az interaktív grub parancssorban a tab bõsz nyomogatásával is (kernel hd0/boot/… – ha kiegészíti, akkor ebbõl lehet tudni, hogy mit minek vesz, eszerint módosíthatod a devices.listet).1. Jobbklikk menübõl hol az új terminál?
apt-get install nautilus-open-terminal
külön csomagba szedték.másik kérdés: (lehet alapkérdés) rootként nem lehet bejelentkezni ? (belepesnel user: root majd jelszo)
alapkérdés, szerintem a linkelt ubuntu-kalauzban van róla részletesebben szó, röviden: nem.
hmm, kozben megfigyeltem h brezy-backports konyvtar nincs a hu.arhive.ubuntu …. cimen..
még…
hoary-backports pl van, majd lesz ilyen is.Szerintem ezt valahol a nyomtató beállításainál lehet megadni, rendszerszinten.
-
SzerzőBejegyzés