kelemengabor

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 651-660 / 2,228
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: 5.10, Breezy Badger #2029142
    kelemengabor
    Felhasználó

      Ez nagyon úgy tûnik, mintha a java alkatrészei lennének, próbáld azt feltenni (multiverse tároló bekapcs, és j2re csomagot keresel)

      Hozzászólás: Topicösszevonási javaslat #2034465
      kelemengabor
      Felhasználó

        Szerintem meg van itt még egy apró félreértés. Az elsõ postban dexter azt írta, túl sok topik van, és kifejtette, hogy mire gondolt, ez alapján a topikfák számával van baj (kezdõ-haladó), nem a sima topikokéval. Ha ez igaz, akkor nem mond ellent saját magának, viszont félreérthetõen fogalmazott, (ejnyebejnye, tessék pontosan fogalmazni) amit aztán Nastjakam jól félre is értett (neki is ejnyebejnye, tessék jobban odafigyelni). Innentõl pedig egy némileg gyerekes kakaskodásnak voltunk szemtanúi, amiért is én kérek elnézést.  :blush:

        Hozzászólás: Blogger #2034013
        kelemengabor
        Felhasználó
          paca5 wrote:
          Nemtok feltölteni ftp-n kersztül semmit sem mert az ftp nem lép be (fel) az xy.blogger.com címre :-(((

          Biztos, hogy kellene mûködnie? Ahogy én kivettem, ez csak azt tudja, hogy valahova feltöltöd a blogodat, õ meg belinkeli a saját domained alá, arról hogy õk nyújtanának ftp-hozzáférést, nem láttam egy szót se.

          Hozzászólás: Topicösszevonási javaslat #2034462
          kelemengabor
          Felhasználó

            Bár ugyan nem kérdeztetek, de azért elmondom én is a véleményemet: én egyetértek dexterrel a túl sok témakör van témában, teljesen igaza van imho. Emellett másodlagos, (és nem kéne hogy téma legyen) hogy nem kellett volna még egy topik, vagy hogy kinek mi van a neve alá írva.

            Hozzászólás: mas forum motor #2034438
            kelemengabor
            Felhasználó
              gUHU wrote:
              ha javaslatokat „kell” tenni,

              Nem kell. Jó ez ami van, most már egész pofás is lett meg mûködik jól, egy darabig ezt a témát nem kellene bolygatni.

              Hozzászólás: GRUB hdb-rõl map parancsal Hogyan?? #2034422
              kelemengabor
              Felhasználó
                Veritas wrote:
                Tedd a GRUB-ot a HDA  MBR-be! A többi jó lesz!

                Remek ötlet, kár hogy nem valósítható meg.
                Ami az érdekes, az a /boot/grub/devices.list fájl tartalma, ebben elvileg ki van osztva, hogy mi a hd0, hd1, lehet, hogy ezek vannak felcserélve, azaz a hda-t hd1-nek veszi és nem hd0-nak. Errõl kellene meggyõzõdni, akár az interaktív grub parancssorban a tab bõsz nyomogatásával is (kernel hd0/boot/… – ha kiegészíti, akkor ebbõl lehet tudni, hogy mit minek vesz, eszerint módosíthatod a devices.listet).

                Hozzászólás: mas forum motor #2034434
                kelemengabor
                Felhasználó
                  Hozzászólás: 5.10, Breezy Badger #2029136
                  kelemengabor
                  Felhasználó

                    1. Jobbklikk menübõl hol az új terminál?

                    apt-get install nautilus-open-terminal
                    külön csomagba szedték.

                    Hozzászólás: 5.10, Breezy Badger #2029134
                    kelemengabor
                    Felhasználó

                      másik kérdés: (lehet alapkérdés) rootként nem lehet bejelentkezni ? (belepesnel user: root majd jelszo)

                      alapkérdés, szerintem a linkelt ubuntu-kalauzban van róla részletesebben szó, röviden: nem.

                      hmm, kozben megfigyeltem h brezy-backports konyvtar nincs a hu.arhive.ubuntu …. cimen..

                      még…
                      hoary-backports pl van, majd lesz ilyen is.

                      Hozzászólás: Nyomtatás internetrõl #2034359
                      kelemengabor
                      Felhasználó

                        Szerintem ezt valahol a nyomtató beállításainál lehet megadni, rendszerszinten.

                      10 bejegyzés megtekintése - 651-660 / 2,228