Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
a bridged kulon IP-t ad, szal sztem biztonsagosabb, de mind1 🙂
bocs, envoltam a hulye, elirtam 😳
nem apt-get get, hanem
apt-get install grub
(kicsit szetszort vagyok, bocs)
xcut:
a fluxboxhoz olyan theme-ek vannak, hogy meg te is be.szrsz 🙂
nezz korul itt:
http://www.fluxbox.orgraadasul nemcsak szep, hanem kicsi, gyors, nagyon kihasznalhato es praktikus is (az utso 2 ugyanaz, de jolhangzik 🙂 )
a /etc -t kihagytam, idekerulnek a configfileok.
nincs sok valasztas, hogy hova kerulnek a progik:)
a default:
/usr/bin
/usr/lib
/usr/share
/usr/share/doces ugyanezek /usr/local-lal is.
a masik variacio a homekonyvtarad. (a 3. a /opt, nehany progi ide is pakol, erdemes megnezni)
xfce lassu, fluxbox rulz, hehehe ;]
(de tenyleg lassabb az xfce)
_a linux nem jatszasra valo_
ha csak arra akarod hasznalni, akkor hasznalj wint.
mar bocs, de ne ez legyen a fo celod.inkabb grubot hasznalj.
szal felrakod a rendszert, vhogy bebootolsz ra (floppy, livelinux), aztan rootkent kiadod a:grub-install /dev/hda parancsot (ez az MBR-be rakja a grub-ot)
persze ha nincs grubod, akkor azt felkell rakni (apt-get get install grub)
aztan konfigolni (grubconf)bridged networking – aztan win98 ala tegyel pppoe protokoltt (halozatok-jobbgomb-tulajdonsagok-protokoll-hozzaadas)
mintha _elesben_ hasznalnad.a fluxbox a te baratod.
a kocsma topikban megnezheted a shotomat, de azert ide is berakom:
http://smorse.lame.hu/flux.jpgatlatszo menuk, stb
-
SzerzőBejegyzés