Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
inditolemezt csinaltal?
mert mondjuk nekem a debian alapliloja sem indult elsore, ugyhogy en sajat kezuleg nyomtam ra egy grubot.
szal ha van inditolemezed, akkor arrol butulj. ha nincs, akkor:
berakod a bootcd-t, majd nyomsz egy F1-et.
utana:boot: /boot/bzImage root=hdXY //XY=ahol van az uhu
login:root
Password:~# grub-install /dev/hda
~# rebootigy mennie kell.
persze. csinalj a galeriadban egy albumot (ha meg nincs), oda toltsd fel, es azt linkeld be avatarnak 🙂
de remelem nem vmi mikorszopsz, vagy killgec lesz benne 🙂az aktualis stable tenyleg mar kioregedett, de attol meg jol hasznalhato;
hat igen, kisse ledobbentem az elejen (2.4.18-as kernel, kde2, gnome1,4, gtk1.2, mozilla 1.0, stbstb). de mivel en imadtam anno a kde2-t, igy nem volt
nehez visszaszokni. kernelt mar 2x forgattam hozza, most 2.4.23.
en szemely szerint megvarom a kovetkezo stable-t, aztan apt-get dist-upgrade.
addig meg jol elvagyok ezenTassadar vegre jo az avatarod 🙂
felrakok opent 🙂
mar uninstall volt 🙂
azert a fo lepesekkel meg tartozom:
make menuconfig
make dep
make bzImage
make modules
make modules_installne hagyd annyiban. addig nyomd, amig nem megy, kulonben sosem fog menni.
byeha lefutott az sh -val, akkor kész?
nem, utana meg szimlinkelgetni kell. attol fug, hogy mihez akarod hasznalni
hat sztem sem az irda, sem a blootooth nincs beleforgatva a kernelbe.
ha biztonsagosan megy a cuccod, akkor felesleges uj kernelt forditani.
ugy gondolom, hogy olyan nincs, aki az osszes lepest fejbol tudna, de ha vki leirja neked az osszes lepest, akkor ugyanott vagy, mint most, sosem fogod megtanulni.
nekem is volt vagy 3-4 kernel panic mire hasznalhato kernelt forditottam, de megerte.
initrd meg sztem felesleges, de a kernel doksijaban van egy kulon fejezet rola, olvasd el.
hat kb ennyi, es ez _nem_ lecseszes akart lenni 🙂
udva – nem kell:
tar xvjf file.tar.bz2
-
SzerzőBejegyzés