killall

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 2,971-2,980 / 3,638
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Mandrake 9.1 telepítés #1905626
    killall
    Felhasználó

      kulonbensem c+, hanem c++.
      a masik meg, sztem csak kamuzik. van par ilyen 🙂

      killall
      Felhasználó

        tuzfal hot felesleges, ha nem megy a gepeden ssh, mail, web, stb. -szerver.

        Hozzászólás: csomagkezelés #1920448
        killall
        Felhasználó

          Ha elfogadsz pár tanácsot egy lámától is, akkor
          1; ne tégy idegen csomagot uhu alá, sõt ha lehet forgass mindent forrásból!
          2: csomag telepítéshez ( ha tényleg nagyon win-es vagy  😀  ) kpackage-t ajánlom, ez elég eccerû. Ha ezt szeretnéd mindig használni, akkor klikk egy csomagra – alkalmazás hozzárandelése – kpackage a parancs, és utána ha bármikor ilyen fájlra klikkelsz akkor élbõl indul a progi ( mint win alatt a társítás…eccer kell beállítani!)
          3; ha leírod a hw-d tipusát, lehet rögtön kapsz segítséget is az installhoz  😆 

          sok sikert! 😉

          sztem a synaptic sokkal felhasznalobaratabb, mint a kpackage (ami sztem elegge gagyi :))
          persze ez felhasznalotol is fugg.
          raadasul a synaptiic az apt-get -re epul, ami enyhen megdobja szinvonal szempontjabol 🙂

          Hozzászólás: Miért? #1919909
          killall
          Felhasználó

            Sziasztok

            Killall, 
            Synaptic nem találta a mesa, glut stb csomagokat?
            Igazán azt sem tudom még, hogy lehet e több csomag e típusból fent, próbáltam de azt irja ha jól értettem, hogy egyok nem tudja, vagy akarja felülírni.

            Korábban jeleztem, hogy vannak más problémák is a Winex-l kapcsolatban. A képernyõfelbontás  megváltozik, s ha becsukom a játékot akkor az marad meg pl. eredetileg 1024×738-t használok, a játék meg 800×640-t.

            A hangproblémák nálam is jelentkeztek, máshol olvastam tõled errõl, szintén ugyanaz pl a TORCS esetében, beállítási menü pedig a hangra ott nincs. Letöltöttem egy Tux játékot azzal is csinálta illetve a képernyõvédõvel is. Hmmmmmmmm
            cm8738-s hangkártya van a gépben, nem Linux driverrel.

            Szivesen vennék néhány játékot ami rendesen meg nálatok, mind linuxost, mind winex-st egyfajta etalonnak.

            UHU 1.0, KDE.

            mesa, glut: probald meg a lib-eket is feltenni (mesalib pl.)

            hang: hat igen, az nagy talany eddig nekem is. rmmod, modprobe sem segit.
            baromi hulye megoldast talaltam: dosemu alol elinditom a meltan hires „Wolf3D” jatekot, ami szinten hasznalja a hangkartyat, es utana mar a rendes rendszerben is van hang..
            ez baromi fapados, de jelenleg nalam csak ez muxik. nyilvan fogok ra jobb megoldast is talalni idovel.

            jatekok: majdnem „minden” nagy game-nek megvan a linuxos verzioja. pl quake3, sof, ut, heroes3, stbstb. , amit a http://www.lokigames.com oldalon megvehetsz, ha eleg tehetos vagy. ha csoro vagy, mint en, akkor:

            ~$ su
            Jelszo:
            ~# apt-get update
            ~# apt-get install mldonkey
            ~# exit
            ~$ mlnet+gui

            majd a complex search-ben rakaresel erre: linux game

            no comment, nem warezforum ez (de remelem erted)

            bye, es sok sikert.

            Hozzászólás: erdekes hang problema #1920165
            killall
            Felhasználó

              baru egyebkent lol 😀

              Hozzászólás: erdekes hang problema #1920164
              killall
              Felhasználó

                kozben attertem debian vallasra, de azert az uhut is fenthagytam 🙂
                OSS-t hasznalok mindenhol, alsa-val nekem kesik a hang.
                egyebkent rajottem arra, hogy a tuxracer kavar be vhogy, ugyhogy leszedtem, nemnagyon fog hianyozni, max debian ala felrakom. azota nincs ilyen gondom.
                mindenesetre koszi mindenkinek.

                Hozzászólás: Debian Woody #1918914
                killall
                Felhasználó

                  na vallast valtottam 🙂
                  kb egy eve probalom erre raszanni magam 🙂
                  oh yeah..

                  Hozzászólás: run help #1919555
                  killall
                  Felhasználó

                    nah ez nem lamaforum…

                    Hozzászólás: Suse 9.0 letöltés:V #1920262
                    killall
                    Felhasználó

                      Uhu nekem sem jött be (alapból alig müködik vele valami,vadászni kell hozzá progikat…

                      konkretan mire gondolsz?
                      egyebkent enis leterek uhurol, ugy dontottem, mar toltom is a 7….. debian image-et 😆

                      Hozzászólás: Miért? #1919907
                      killall
                      Felhasználó

                        Szia
                        Bocs pedig directe figyeltem, mert egyx már jelezted valahol valakinek 🙂

                        „fuggoseg-hibat ir ki, akkor egyszeruen leszeded a megfelelo fuggoseg csomagot es felrakod.”
                        „utana synaptic-kal leszedtem a rosszakat, es felpakoltam, amit felajanlott. utana jo volt.”

                        Nem értem, irál errõl kezdõ – azaz – nekem való szinten?

                        nehany csomagot csak ugy tudsz feltenni, ha mar azok a csomagok is fentvannak, amiket o igenyel. (fuggoseg)
                        synaptic: egy gui-s, apt-get -re epulo packageprogram (megtalalod a Kmenu/Rendszer/Synaptic alatt, vagy csak egyszeruen konzolba beirod, hogy synaptic).
                        ajanlom, hogy ezzel rakd fel a mesa, glut stb csomagokat, mert igy biztosan _jol_ fognak feltelepulni, es hasznalhatoak lesznek.
                        kb ennyi 🙂
                        bye

                      10 bejegyzés megtekintése - 2,971-2,980 / 3,638