Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
kulonbensem c+, hanem c++.
a masik meg, sztem csak kamuzik. van par ilyen 🙂tuzfal hot felesleges, ha nem megy a gepeden ssh, mail, web, stb. -szerver.
Ha elfogadsz pár tanácsot egy lámától is, akkor
1; ne tégy idegen csomagot uhu alá, sõt ha lehet forgass mindent forrásból!
2: csomag telepítéshez ( ha tényleg nagyon win-es vagy 😀 ) kpackage-t ajánlom, ez elég eccerû. Ha ezt szeretnéd mindig használni, akkor klikk egy csomagra – alkalmazás hozzárandelése – kpackage a parancs, és utána ha bármikor ilyen fájlra klikkelsz akkor élbõl indul a progi ( mint win alatt a társítás…eccer kell beállítani!)
3; ha leírod a hw-d tipusát, lehet rögtön kapsz segítséget is az installhoz 😆sok sikert! 😉
sztem a synaptic sokkal felhasznalobaratabb, mint a kpackage (ami sztem elegge gagyi :))
persze ez felhasznalotol is fugg.
raadasul a synaptiic az apt-get -re epul, ami enyhen megdobja szinvonal szempontjabol 🙂Sziasztok
Killall,
Synaptic nem találta a mesa, glut stb csomagokat?
Igazán azt sem tudom még, hogy lehet e több csomag e típusból fent, próbáltam de azt irja ha jól értettem, hogy egyok nem tudja, vagy akarja felülírni.Korábban jeleztem, hogy vannak más problémák is a Winex-l kapcsolatban. A képernyõfelbontás megváltozik, s ha becsukom a játékot akkor az marad meg pl. eredetileg 1024×738-t használok, a játék meg 800×640-t.
A hangproblémák nálam is jelentkeztek, máshol olvastam tõled errõl, szintén ugyanaz pl a TORCS esetében, beállítási menü pedig a hangra ott nincs. Letöltöttem egy Tux játékot azzal is csinálta illetve a képernyõvédõvel is. Hmmmmmmmm
cm8738-s hangkártya van a gépben, nem Linux driverrel.Szivesen vennék néhány játékot ami rendesen meg nálatok, mind linuxost, mind winex-st egyfajta etalonnak.
UHU 1.0, KDE.
mesa, glut: probald meg a lib-eket is feltenni (mesalib pl.)
hang: hat igen, az nagy talany eddig nekem is. rmmod, modprobe sem segit.
baromi hulye megoldast talaltam: dosemu alol elinditom a meltan hires „Wolf3D” jatekot, ami szinten hasznalja a hangkartyat, es utana mar a rendes rendszerben is van hang..
ez baromi fapados, de jelenleg nalam csak ez muxik. nyilvan fogok ra jobb megoldast is talalni idovel.jatekok: majdnem „minden” nagy game-nek megvan a linuxos verzioja. pl quake3, sof, ut, heroes3, stbstb. , amit a http://www.lokigames.com oldalon megvehetsz, ha eleg tehetos vagy. ha csoro vagy, mint en, akkor:
~$ su
Jelszo:
~# apt-get update
~# apt-get install mldonkey
~# exit
~$ mlnet+guimajd a complex search-ben rakaresel erre: linux game
no comment, nem warezforum ez (de remelem erted)
bye, es sok sikert.
baru egyebkent lol 😀
kozben attertem debian vallasra, de azert az uhut is fenthagytam 🙂
OSS-t hasznalok mindenhol, alsa-val nekem kesik a hang.
egyebkent rajottem arra, hogy a tuxracer kavar be vhogy, ugyhogy leszedtem, nemnagyon fog hianyozni, max debian ala felrakom. azota nincs ilyen gondom.
mindenesetre koszi mindenkinek.na vallast valtottam 🙂
kb egy eve probalom erre raszanni magam 🙂
oh yeah..nah ez nem lamaforum…
Uhu nekem sem jött be (alapból alig müködik vele valami,vadászni kell hozzá progikat…
konkretan mire gondolsz?
egyebkent enis leterek uhurol, ugy dontottem, mar toltom is a 7….. debian image-et 😆Szia
Bocs pedig directe figyeltem, mert egyx már jelezted valahol valakinek 🙂„fuggoseg-hibat ir ki, akkor egyszeruen leszeded a megfelelo fuggoseg csomagot es felrakod.”
„utana synaptic-kal leszedtem a rosszakat, es felpakoltam, amit felajanlott. utana jo volt.”Nem értem, irál errõl kezdõ – azaz – nekem való szinten?
nehany csomagot csak ugy tudsz feltenni, ha mar azok a csomagok is fentvannak, amiket o igenyel. (fuggoseg)
synaptic: egy gui-s, apt-get -re epulo packageprogram (megtalalod a Kmenu/Rendszer/Synaptic alatt, vagy csak egyszeruen konzolba beirod, hogy synaptic).
ajanlom, hogy ezzel rakd fel a mesa, glut stb csomagokat, mert igy biztosan _jol_ fognak feltelepulni, es hasznalhatoak lesznek.
kb ennyi 🙂
bye -
SzerzőBejegyzés