Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
hat tanulni sosem art, de sajna ennel tobbet nem tudok segiteni.
sok sikert!
byelinuxban az a brillians, hogy mindent lehet konzolbol inditani. egyszeruen beirod a program nevet:
~$ xawtv
igy el fog indulni.
egyebkent barmilyen programot felteszel, annak az inditofile-ja a /usr/bin-be fog kerulni.
tehat ajanlatos ott is csemegezni, jo sok uj programot fogsz talalni, ami talan nincs benne a KMenuben. 🙂ezt meg fellow irta nekem:
killall:
„hogy lesz uj initrd?”
/usr/src/linux/Documentation/initrd.txt
apt-cache show initrd-tools
(bla-bla)
Description: Tools to generate an initrd image.
This package contains tools needed to generate an initrd image suitable for
booting a prepackaged Debian kernel image. It does not cater for other uses
of initrd at the moment.
biztos, hogy szuksegetek van erre?hat tenyleg nincs ra szukseg..
2.4.20-as kernelt lecsereltem 2.4.22-re. initrd-m nincs, mert az uj kernel nem csinalt ujat, ezert a regit letoroltem. viszont anelkul is teljesen jol fut minden.
byeglibc, libc6 fentvan?
ja es szedd ki az alairasodbol azt a sort, mert sztem nem csak az en szemem szurja…
c64 emulacio: vice (x64)
bongeszes: konqueror, opera, links, xlinks (ezt szeretem a legjobban :))
szovegszerkesztes: gvim, kedit (mikor melyik), konzolos vi (boszen tanulgatom)
irc: bitchx, xchat (neha)
mail: evolution, fetchmail (inkabb evo)
programozas: kylix 3
letoltes: kget beepitve a konquerorba
zene: xmms
file sharing p2p: mldonkey
ftp: gftp, mc
konzol: konsole, aterm
video: mplayer
cdiras: xcdroast, simplecdrx
minden, ami grafika: gimpkb ennyi, majd meg ha eszembejut vmi, akkor beirom. 🙂
csak akkor tudod megnovelni, ha van _utana_ hely.
van egyebkent linuxban is partition magichez hasonlo progi, a qtparted. asszem alapbol nem tartalmazza az uhu, ezert fel kell installalni:~$ su
Jelszo:
~# apt-get update
~# apt-get install qtpartednincsmit, orulok, hogy megy 🙂
-
SzerzőBejegyzés